Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

door
Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

Patrick Kluivert ging vorige week een zeer opvallende nieuwe uitdaging aan. Een maand na zijn ontslag bij Adana Demirspor werd hij immers aangekondigd als nieuwe bondscoach van Indonesië, dat hij naar het WK 2026 moet proberen loodsen.

Daarvoor kan Kluivert rekenen op heel wat bekende namen, want de voorbije jaren was Indonesië zeer druk bezig met het naturaliseren van vooral Nederlandse spelers. Verschillende van hen spelen of speelden ook in de Jupiler Pro League.

Met Sandy Walsh (KV Mechelen), Ragnar Oratmangoen (Dender) en Shayne Pattynama (AS Eupen) zijn er momenteel drie Indonesische internationals aan de slag in ons land, terwijl ook Jordi Amat (ex-Eupen) en Marselino Ferdinan (ex-Deinze) een Belgisch verleden hebben.

LEES OOK: 'Antwerp dumpt held genadeloos'

Kluivert wil Riedewald naar Indonesië halen

Nu richt Kluivert bovendien ook zijn pijlen op een speler van Antwerp. Tijdens zijn officiële voorstelling aan de pers verkondigde hij immers dat hij ook Jairo Riedewald hoopt te overtuigen om voor Indonesië uit te komen.

"Ik heb al met een aantal spelers gesproken die genaturaliseerd kunnen worden", hoorde ESPN hem zeggen. "Ik kan misschien wel één naam zeggen. Dat is Jairo Riedewald. Ik ben met hem in gesprek. We proberen hem zo snel mogelijk te naturaliseren."

Drie caps voor Oranje zijn geen probleem

De intussen 28-jarige Riedewald heeft nochtans wel al drie caps achter zijn naam voor Oranje, voor wie hij in 2015 drie EK-kwalificatiematchen speelde. Door een wijziging van de FIFA-regels in 2020 kan hij echter toch nog voor Indonesië uitkomen.

Sindsdien mogen spelers immers alsnog van nationaliteit veranderen als ze maximum drie competitieve interlands gespeeld hebben en op dat moment jonger waren dan 21 jaar. Met drie interlands, waarvan de laatste als 19-jarige, voldoet Riedewald aan die criteria.

Moet Riedewald voor Indonesië kiezen?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

86
86
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

67
67
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

80
80
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

95
95
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

107
107
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

99
99
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

74
74
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

203
203
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

128
128
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

242
242
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

227
227
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

406
406
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

662
662
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

328
328
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

506
506
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

435
435
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws