Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

door
Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

Patrick Kluivert ging vorige week een zeer opvallende nieuwe uitdaging aan. Een maand na zijn ontslag bij Adana Demirspor werd hij immers aangekondigd als nieuwe bondscoach van Indonesië, dat hij naar het WK 2026 moet proberen loodsen.

Daarvoor kan Kluivert rekenen op heel wat bekende namen, want de voorbije jaren was Indonesië zeer druk bezig met het naturaliseren van vooral Nederlandse spelers. Verschillende van hen spelen of speelden ook in de Jupiler Pro League.

Met Sandy Walsh (KV Mechelen), Ragnar Oratmangoen (Dender) en Shayne Pattynama (AS Eupen) zijn er momenteel drie Indonesische internationals aan de slag in ons land, terwijl ook Jordi Amat (ex-Eupen) en Marselino Ferdinan (ex-Deinze) een Belgisch verleden hebben.

LEES OOK: Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Kluivert wil Riedewald naar Indonesië halen

Nu richt Kluivert bovendien ook zijn pijlen op een speler van Antwerp. Tijdens zijn officiële voorstelling aan de pers verkondigde hij immers dat hij ook Jairo Riedewald hoopt te overtuigen om voor Indonesië uit te komen.

"Ik heb al met een aantal spelers gesproken die genaturaliseerd kunnen worden", hoorde ESPN hem zeggen. "Ik kan misschien wel één naam zeggen. Dat is Jairo Riedewald. Ik ben met hem in gesprek. We proberen hem zo snel mogelijk te naturaliseren."

Drie caps voor Oranje zijn geen probleem

De intussen 28-jarige Riedewald heeft nochtans wel al drie caps achter zijn naam voor Oranje, voor wie hij in 2015 drie EK-kwalificatiematchen speelde. Door een wijziging van de FIFA-regels in 2020 kan hij echter toch nog voor Indonesië uitkomen.

Sindsdien mogen spelers immers alsnog van nationaliteit veranderen als ze maximum drie competitieve interlands gespeeld hebben en op dat moment jonger waren dan 21 jaar. Met drie interlands, waarvan de laatste als 19-jarige, voldoet Riedewald aan die criteria.

Moet Riedewald voor Indonesië kiezen?

Meest recent

Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

32
32
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

56
56
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

83
83
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

117
117
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

47
47
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

37
37
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

266
266
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

38
38
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

63
63
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

43
43
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

48
48
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

63
63
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

43
43
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

187
187
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

248
248
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

219
219
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

192
192
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

70
70
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

164
164
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

319
319
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

276
276
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

117
117
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

390
390

Meer sportnieuws