Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

door
Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

Patrick Kluivert ging vorige week een zeer opvallende nieuwe uitdaging aan. Een maand na zijn ontslag bij Adana Demirspor werd hij immers aangekondigd als nieuwe bondscoach van Indonesië, dat hij naar het WK 2026 moet proberen loodsen.

Daarvoor kan Kluivert rekenen op heel wat bekende namen, want de voorbije jaren was Indonesië zeer druk bezig met het naturaliseren van vooral Nederlandse spelers. Verschillende van hen spelen of speelden ook in de Jupiler Pro League.

Met Sandy Walsh (KV Mechelen), Ragnar Oratmangoen (Dender) en Shayne Pattynama (AS Eupen) zijn er momenteel drie Indonesische internationals aan de slag in ons land, terwijl ook Jordi Amat (ex-Eupen) en Marselino Ferdinan (ex-Deinze) een Belgisch verleden hebben.

LEES OOK: 'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Kluivert wil Riedewald naar Indonesië halen

Nu richt Kluivert bovendien ook zijn pijlen op een speler van Antwerp. Tijdens zijn officiële voorstelling aan de pers verkondigde hij immers dat hij ook Jairo Riedewald hoopt te overtuigen om voor Indonesië uit te komen.

"Ik heb al met een aantal spelers gesproken die genaturaliseerd kunnen worden", hoorde ESPN hem zeggen. "Ik kan misschien wel één naam zeggen. Dat is Jairo Riedewald. Ik ben met hem in gesprek. We proberen hem zo snel mogelijk te naturaliseren."

Drie caps voor Oranje zijn geen probleem

De intussen 28-jarige Riedewald heeft nochtans wel al drie caps achter zijn naam voor Oranje, voor wie hij in 2015 drie EK-kwalificatiematchen speelde. Door een wijziging van de FIFA-regels in 2020 kan hij echter toch nog voor Indonesië uitkomen.

Sindsdien mogen spelers immers alsnog van nationaliteit veranderen als ze maximum drie competitieve interlands gespeeld hebben en op dat moment jonger waren dan 21 jaar. Met drie interlands, waarvan de laatste als 19-jarige, voldoet Riedewald aan die criteria.

Moet Riedewald voor Indonesië kiezen?

Meest recent

Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

106
106
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

28
28
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

58
58
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

73
73
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

55
55
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

139
139
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

211
211
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

34
34
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

101
101
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

412
412
Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

15
15
'Anderlecht gaat hard: oplossing voor Hatenboer gevonden'

Bij Anderlecht is de eerste prioriteit van deze winter om de veel te ruime spelerskern af te ...

357
357
‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

295
295
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

82
82
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

63
63
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

118
118
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

132
132
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

64
64
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

108
108
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

383
383
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

92
92
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

87
87
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

196
196
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

366
366
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

132
132

Meer sportnieuws