Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

door
Kluivert lonkt naar aanstelling meteen naar Antwerp-speler

Patrick Kluivert ging vorige week een zeer opvallende nieuwe uitdaging aan. Een maand na zijn ontslag bij Adana Demirspor werd hij immers aangekondigd als nieuwe bondscoach van Indonesië, dat hij naar het WK 2026 moet proberen loodsen.

Daarvoor kan Kluivert rekenen op heel wat bekende namen, want de voorbije jaren was Indonesië zeer druk bezig met het naturaliseren van vooral Nederlandse spelers. Verschillende van hen spelen of speelden ook in de Jupiler Pro League.

Met Sandy Walsh (KV Mechelen), Ragnar Oratmangoen (Dender) en Shayne Pattynama (AS Eupen) zijn er momenteel drie Indonesische internationals aan de slag in ons land, terwijl ook Jordi Amat (ex-Eupen) en Marselino Ferdinan (ex-Deinze) een Belgisch verleden hebben.

LEES OOK: Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Kluivert wil Riedewald naar Indonesië halen

Nu richt Kluivert bovendien ook zijn pijlen op een speler van Antwerp. Tijdens zijn officiële voorstelling aan de pers verkondigde hij immers dat hij ook Jairo Riedewald hoopt te overtuigen om voor Indonesië uit te komen.

"Ik heb al met een aantal spelers gesproken die genaturaliseerd kunnen worden", hoorde ESPN hem zeggen. "Ik kan misschien wel één naam zeggen. Dat is Jairo Riedewald. Ik ben met hem in gesprek. We proberen hem zo snel mogelijk te naturaliseren."

Drie caps voor Oranje zijn geen probleem

De intussen 28-jarige Riedewald heeft nochtans wel al drie caps achter zijn naam voor Oranje, voor wie hij in 2015 drie EK-kwalificatiematchen speelde. Door een wijziging van de FIFA-regels in 2020 kan hij echter toch nog voor Indonesië uitkomen.

Sindsdien mogen spelers immers alsnog van nationaliteit veranderen als ze maximum drie competitieve interlands gespeeld hebben en op dat moment jonger waren dan 21 jaar. Met drie interlands, waarvan de laatste als 19-jarige, voldoet Riedewald aan die criteria.

Moet Riedewald voor Indonesië kiezen?

Meest recent

Zetterberg over overlijden De Boeck: "Ben er niet goed van"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

23
23
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

52
52
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

46
46
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

73
73
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

129
129
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

55
55
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

390
390
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

103
103
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

220
220
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

185
185
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

316
316
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

354
354
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

75
75
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

778
778
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

397
397
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

569
569
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

156
156
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

554
554
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1278
1278
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

350
350

Meer sportnieuws