"Anderlecht verlaten? Die beslissing nog niet genomen"

507 stemmen

We horen vanuit de makelaarswereld dat er in 2025 wel eens héél veel kan gebeuren inzake transfers bij RSC Anderlecht. Vooral in de zomer zou het wel eens zeer druk kunnen worden in het Lotto Park. Eén van de jongens die RSCA mogelijk gaat verlaten, is Amando Lapage.

De centrale verdediger mocht tegen Club Brugge starten. Lapage deed dit degelijk, maar ook niet meer dan dat. De fysiek sterke verdediger stond zijn mannetje, maar zijn voetballende beperkingen vielen ook op. De kans is groot dat hij RSCA gaat verlaten.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Lapage weg bij Anderlecht?

Lapage is einde contract bij de Brusselaars. Hij sprak over zijn toekomst. "Mijn toekomst? Er is nog niets besloten. In het voetbal kunnen dingen heel snel gebeuren. Ondertussen ben ik beschikbaar wanneer dat nodig is", zei de verdediger aan La Capitale.

RWDM toonde al interesse, maar dat lijkt geen optie te zijn. De kans is zeer klein dat Anderlecht Lapage deze mercato nog laat vertrekken. Achteraan is er weinig weelde en bovendien vecht RSCA Futures ook voor het behoud in de Challenger Pro League.

Moeilijk bij RSCA

Lapage kon daar dit seizoen niet altijd overtuigen, waardoor er intern bij Anderlecht ook twijfel is of hij daadwerkelijk een speler is voor het eerste elftal. De kans dat Lapage volgend jaar wél veel gaat spelen bij de eerste ploeg, is bijzonder klein. Ondertussen is de kleinzoon van Paul Van Himst 20 jaar en wil hij logischerwijs meer duidelijkheid.

Mogelijk is een stap terugzetten naar een club waar hij wél eerste keuze is in de eerste ploeg een logische volgende stap. Als hij zich daar weet door te ontwikkelen, kan hij nadien weer een stap hogerop zetten.

Moet Anderlecht Lapage houden?

Meest recent

Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots doorprikt bubbel

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

14
14
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

59
59
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

61
61
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

192
192
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

58
58
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

44
44
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

419
419
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

224
224
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

48
48
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

237
237
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

172
172
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

116
116
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

709
709
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

179
179
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

174
174
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1094
1094
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

706
706
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

465
465
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

861
861
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

862
862
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

141
141

Meer sportnieuws