Vandenbempt ziet topclub slabakken: "Opvallend zwak"

751 stemmen
Vandenbempt ziet topclub slabakken:

Club Brugge en KRC Genk zijn de enige topclubs die tot dusver een goed constant niveau halen dit seizoen. RSC Anderlecht kent véél problemen, Union SG is te wisselvallig, maar ook Royal Antwerp FC kan niet bekoren. De Great Old verloor punten op Beerschot.

LEES OOK: Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

Zwak Antwerp

Beerschot verdiende de zege tegen een bijzonder pover Antwerp. De Great Old heeft voor het tweede seizoen op rij moeite om bij de top aan te sluiten. Het verval na de titel is véél te groot geworden.

"Ze waren duidelijk de betere ploeg op een korte periode na de rust na. Antwerp vond ik dan weer opvallend zwak en slap, toch na de eclatante bekeroverwinning tegen Union", stelt Vandenbempt vast over de Great Old. Daar zullen ze toch versterking moeten halen als ze willen meedoen voor de Europese plaatsen. De beker is ook zeer belangrijk.

Antwerp is aan een zeer matige reeks bezig. Jonas De Roeck & co pakten een 7 op 21. De komende weken moet het beter worden bij de club met stamnummer één.

Sterk Beerschot

Dat is ook het geval bij Beerschot. Dat speelde weer goed, maar het pakt o zo moeilijk de drie punten. "Het was zeker in de tweede helft een goede derby en wat een contrast met de pijnlijke afgang op de Bosuil in september toen Beerschot dood en begraven leek. De toestand is nog altijd redelijk hopeloos, het veld is dramatisch, er is de onzekerheid en onrust in de clubstructuur, maar op het veld zijn ze - chapeau voor Dirk Kuyt - springlevend", aldus Vandenbempt bij Sporza.

Beerschot zal sowieso de play-downs spelen. Ze tellen al elf punten minder dan Cercle Brugge, dat op een eerstvolgende veilige plaats staat. Ze zullen vooral punten moeten sprokkelen om ook in die play-downs kans te maken op het behoud.

🚀

Stelt Antwerp teleur dit seizoen?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

142
142
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

323
323
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

134
134
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

411
411
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

311
311
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

496
496
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1071
1071
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

76
76
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1248
1248
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

632
632

Meer sportnieuws