Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

door
Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

Er werd na de match tegen Club Brugge veel gezegd over de keuzes van David Hubert. Maar er zijn er twee die vooral voor vreemde blikken zorgden. Die werden niét benoemd. We leggen het even uit.

David Hubert koos er voor om achteraan met drie centrale jongens te spelen en twee wingbacks. Het klopte dat Hans Vanaken goed tussen de linies kon spelen, maar dat betekende niet dat Club Brugge echt baas was die eerste helft. Anderlecht kreeg via Anders Dreyer (twee keer) en nadien Kasper Dolberg in een dezelfde fase en Mats Rits drie uitgespeelde kansen.

LEES OOK: Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Amuzu versus Edozie

"Toeval", noemde Degryse het. Dat klopte niet helemaal, want het was ook het gevolg van soms goed druk zetten. RSCA was in dat eerste half uur zelfs bij momenten de betere ploeg in het veldspel en ook Leander Dendoncker kreeg via een stilstaande fase een dot van een kans. Club Brugge was echter véél efficiënter en scoorde twee keer uit evenveel kansen. Die eerste helft schoot Anderlecht zichzelf in de voet en had het altijd 1 of zelfs 2 keer moeten scoren.

Tactisch klopte het plaatje van Hubert dus deels, want RSCA kwam geregeld een mannetje tekort op het middenveld. Na de pauze was het na de blessure van Kasper Dolberg, vaak een goed aanspeelpunt, helemaal over. Toen kon Club Brugge heel makkelijk voetballen vanuit een zetel en vond het doorlopend de vrije man. Het kwam buiten één grote kans die Mats Rits verprutste met een slechte pass nooit in gevaar. Het surplus aan klasse kwam toen bovendrijven. 

Wij stelden echter vast dat er in de opstelling wel vreemde keuzes werden gemaakt door Hubert. Francis Amuzu stond in de basis en dat was bijzonder vreemd. 'Ciske' moest wellicht voor diepgang zorgen via de omschakeling, maar afgelopen week was hij tegen Beerschot nog werkelijk dramatisch ingevallen. Amuzu, bezig aan een matig seizoen, is ook een speler die het zéér moeilijk heeft als verdedigers agressief en kort op hem dekken. Wat is het kenmerk van Kyriani Sabbe? Jawel, net dat. Amuzu moest positioneel in dit systeem bovendien ook mee het centrum dichthouden, Anders Dreyer deed dit goed, maar Amuzu is geen speler die tactisch uitmuntend is.

Zijn basisplaats was bijzonder vreemd. Gelukkig is ondertussen alles al een stuk beter na zijn akelig blessure, maar Samuel Edozie viel in. Die maakte Sabbe het moeilijker. De Brit zorgde voor de enige dreiging in die tweede periode, al leed hij ook regelmatig balverlies. Nicky Hayen zag dit ook, Simon Mignolet ging zijn ploegmaats eens waarschuwen, en de coach verloste Sabbe uit zijn lijden. Maxim De Cuyper nam over en die hield Edozie nadien mee uit de match. Deze Edozie moet altijd spelen bij RSCA. Een klasse beter dan Amuzu. Wel vertonen beide spelers een schrijnend gebrek aan efficiëntie.

Sardella en Foket

Daarnaast viel er ook wat aan te merken op de defensie. Daar koos Hubert voor drie 'kleerkasten'. Amando Lapage, Leander Dendoncker en Jan-Carlo Simic. Daarmee zette hij Lapage ook nog eens aan de linkerzijde, waar hij gekoppeld werd aan Ali Maamar. De twee jonkies deden het degelijk, maar Lapage werd zo wel gedwongen om vaak uit te voetballen en dat tégen zijn voet. Dié verantwoordelijkheid leggen bij een basisdebuut, was héél vreemd. Bovendien is het uitvoetballen niet de kwaliteit van de kleinzoon van Paul Van Himst.

Waarom werd Killian Sardella niet als centrale verdediger uitgespeeld in die driemansdefensie? Sardella is opgeleid als rechter centrale verdediger in zo een defensie en had eventueel zelfs links kunnen spelen. Iemand als hem kan je met zijn ervaring dié verantwoordelijkheid voor het uitvoetballen wel geven. Als wingback had hij het gisteren moeilijk. Als je dan iemand als Thomas Foket hebt, iemand die daar véél beter tot zijn recht komt als rechtsachter in een viermansdefensie, dan zijn dat toch opvallende keuzes.

Had Anderlecht gewonnen van Club Brugge met deze keuzes? Neen, maar als er al veel afwezigen zijn dan moet je het vooral niet ingewikkelder maken dan het al is. Tegen FCV Dender flaterde Hubert, tegen Club Brugge was het allemaal ook net te min. Tegen Royal Antwerp FC staat er druk op de ketel, ook voor de coach. Want zijn parcours is voorlopig zelfs een stuk minder goed dan... Brian Riemer.

Claudio Reulens

Maakte Hubert vreemde keuzes?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

48
48
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

204
204
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

193
193
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

148
148
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

93
93
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

62
62
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

493
493
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

286
286
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

283
283
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

358
358
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

197
197
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

170
170
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

316
316
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

776
776
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

261
261
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

208
208
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

116
116
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

180
180
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

83
83
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

293
293
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1053
1053
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

344
344
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

363
363
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

103
103

Meer sportnieuws