Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

244
Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

Er werd na de match tegen Club Brugge veel gezegd over de keuzes van David Hubert. Maar er zijn er twee die vooral voor vreemde blikken zorgden. Die werden niét benoemd. We leggen het even uit.

David Hubert koos er voor om achteraan met drie centrale jongens te spelen en twee wingbacks. Het klopte dat Hans Vanaken goed tussen de linies kon spelen, maar dat betekende niet dat Club Brugge echt baas was die eerste helft. Anderlecht kreeg via Anders Dreyer (twee keer) en nadien Kasper Dolberg in een dezelfde fase en Mats Rits drie uitgespeelde kansen.

LEES OOK: Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Amuzu versus Edozie

"Toeval", noemde Degryse het. Dat klopte niet helemaal, want het was ook het gevolg van soms goed druk zetten. RSCA was in dat eerste half uur zelfs bij momenten de betere ploeg in het veldspel en ook Leander Dendoncker kreeg via een stilstaande fase een dot van een kans. Club Brugge was echter véél efficiënter en scoorde twee keer uit evenveel kansen. Die eerste helft schoot Anderlecht zichzelf in de voet en had het altijd 1 of zelfs 2 keer moeten scoren.

Tactisch klopte het plaatje van Hubert dus deels, want RSCA kwam geregeld een mannetje tekort op het middenveld. Na de pauze was het na de blessure van Kasper Dolberg, vaak een goed aanspeelpunt, helemaal over. Toen kon Club Brugge heel makkelijk voetballen vanuit een zetel en vond het doorlopend de vrije man. Het kwam buiten één grote kans die Mats Rits verprutste met een slechte pass nooit in gevaar. Het surplus aan klasse kwam toen bovendrijven. 

Wij stelden echter vast dat er in de opstelling wel vreemde keuzes werden gemaakt door Hubert. Francis Amuzu stond in de basis en dat was bijzonder vreemd. 'Ciske' moest wellicht voor diepgang zorgen via de omschakeling, maar afgelopen week was hij tegen Beerschot nog werkelijk dramatisch ingevallen. Amuzu, bezig aan een matig seizoen, is ook een speler die het zéér moeilijk heeft als verdedigers agressief en kort op hem dekken. Wat is het kenmerk van Kyriani Sabbe? Jawel, net dat. Amuzu moest positioneel in dit systeem bovendien ook mee het centrum dichthouden, Anders Dreyer deed dit goed, maar Amuzu is geen speler die tactisch uitmuntend is.

Zijn basisplaats was bijzonder vreemd. Gelukkig is ondertussen alles al een stuk beter na zijn akelig blessure, maar Samuel Edozie viel in. Die maakte Sabbe het moeilijker. De Brit zorgde voor de enige dreiging in die tweede periode, al leed hij ook regelmatig balverlies. Nicky Hayen zag dit ook, Simon Mignolet ging zijn ploegmaats eens waarschuwen, en de coach verloste Sabbe uit zijn lijden. Maxim De Cuyper nam over en die hield Edozie nadien mee uit de match. Deze Edozie moet altijd spelen bij RSCA. Een klasse beter dan Amuzu. Wel vertonen beide spelers een schrijnend gebrek aan efficiëntie.

Sardella en Foket

Daarnaast viel er ook wat aan te merken op de defensie. Daar koos Hubert voor drie 'kleerkasten'. Amando Lapage, Leander Dendoncker en Jan-Carlo Simic. Daarmee zette hij Lapage ook nog eens aan de linkerzijde, waar hij gekoppeld werd aan Ali Maamar. De twee jonkies deden het degelijk, maar Lapage werd zo wel gedwongen om vaak uit te voetballen en dat tégen zijn voet. Dié verantwoordelijkheid leggen bij een basisdebuut, was héél vreemd. Bovendien is het uitvoetballen niet de kwaliteit van de kleinzoon van Paul Van Himst.

Waarom werd Killian Sardella niet als centrale verdediger uitgespeeld in die driemansdefensie? Sardella is opgeleid als rechter centrale verdediger in zo een defensie en had eventueel zelfs links kunnen spelen. Iemand als hem kan je met zijn ervaring dié verantwoordelijkheid voor het uitvoetballen wel geven. Als wingback had hij het gisteren moeilijk. Als je dan iemand als Thomas Foket hebt, iemand die daar véél beter tot zijn recht komt als rechtsachter in een viermansdefensie, dan zijn dat toch opvallende keuzes.

Had Anderlecht gewonnen van Club Brugge met deze keuzes? Neen, maar als er al veel afwezigen zijn dan moet je het vooral niet ingewikkelder maken dan het al is. Tegen FCV Dender flaterde Hubert, tegen Club Brugge was het allemaal ook net te min. Tegen Royal Antwerp FC staat er druk op de ketel, ook voor de coach. Want zijn parcours is voorlopig zelfs een stuk minder goed dan... Brian Riemer.

Claudio Reulens

Maakte Hubert vreemde keuzes?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

40
40
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

11
11
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

37
37
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

91
91
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

164
164
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

260
260
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

636
636
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

240
240
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

76
76
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

189
189
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

519
519
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

828
828
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

736
736
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

324
324

Meer sportnieuws