Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

door
Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

Er werd na de match tegen Club Brugge veel gezegd over de keuzes van David Hubert. Maar er zijn er twee die vooral voor vreemde blikken zorgden. Die werden niét benoemd. We leggen het even uit.

David Hubert koos er voor om achteraan met drie centrale jongens te spelen en twee wingbacks. Het klopte dat Hans Vanaken goed tussen de linies kon spelen, maar dat betekende niet dat Club Brugge echt baas was die eerste helft. Anderlecht kreeg via Anders Dreyer (twee keer) en nadien Kasper Dolberg in een dezelfde fase en Mats Rits drie uitgespeelde kansen.

LEES OOK: Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Amuzu versus Edozie

"Toeval", noemde Degryse het. Dat klopte niet helemaal, want het was ook het gevolg van soms goed druk zetten. RSCA was in dat eerste half uur zelfs bij momenten de betere ploeg in het veldspel en ook Leander Dendoncker kreeg via een stilstaande fase een dot van een kans. Club Brugge was echter véél efficiënter en scoorde twee keer uit evenveel kansen. Die eerste helft schoot Anderlecht zichzelf in de voet en had het altijd 1 of zelfs 2 keer moeten scoren.

Tactisch klopte het plaatje van Hubert dus deels, want RSCA kwam geregeld een mannetje tekort op het middenveld. Na de pauze was het na de blessure van Kasper Dolberg, vaak een goed aanspeelpunt, helemaal over. Toen kon Club Brugge heel makkelijk voetballen vanuit een zetel en vond het doorlopend de vrije man. Het kwam buiten één grote kans die Mats Rits verprutste met een slechte pass nooit in gevaar. Het surplus aan klasse kwam toen bovendrijven. 

Wij stelden echter vast dat er in de opstelling wel vreemde keuzes werden gemaakt door Hubert. Francis Amuzu stond in de basis en dat was bijzonder vreemd. 'Ciske' moest wellicht voor diepgang zorgen via de omschakeling, maar afgelopen week was hij tegen Beerschot nog werkelijk dramatisch ingevallen. Amuzu, bezig aan een matig seizoen, is ook een speler die het zéér moeilijk heeft als verdedigers agressief en kort op hem dekken. Wat is het kenmerk van Kyriani Sabbe? Jawel, net dat. Amuzu moest positioneel in dit systeem bovendien ook mee het centrum dichthouden, Anders Dreyer deed dit goed, maar Amuzu is geen speler die tactisch uitmuntend is.

Zijn basisplaats was bijzonder vreemd. Gelukkig is ondertussen alles al een stuk beter na zijn akelig blessure, maar Samuel Edozie viel in. Die maakte Sabbe het moeilijker. De Brit zorgde voor de enige dreiging in die tweede periode, al leed hij ook regelmatig balverlies. Nicky Hayen zag dit ook, Simon Mignolet ging zijn ploegmaats eens waarschuwen, en de coach verloste Sabbe uit zijn lijden. Maxim De Cuyper nam over en die hield Edozie nadien mee uit de match. Deze Edozie moet altijd spelen bij RSCA. Een klasse beter dan Amuzu. Wel vertonen beide spelers een schrijnend gebrek aan efficiëntie.

Sardella en Foket

Daarnaast viel er ook wat aan te merken op de defensie. Daar koos Hubert voor drie 'kleerkasten'. Amando Lapage, Leander Dendoncker en Jan-Carlo Simic. Daarmee zette hij Lapage ook nog eens aan de linkerzijde, waar hij gekoppeld werd aan Ali Maamar. De twee jonkies deden het degelijk, maar Lapage werd zo wel gedwongen om vaak uit te voetballen en dat tégen zijn voet. Dié verantwoordelijkheid leggen bij een basisdebuut, was héél vreemd. Bovendien is het uitvoetballen niet de kwaliteit van de kleinzoon van Paul Van Himst.

Waarom werd Killian Sardella niet als centrale verdediger uitgespeeld in die driemansdefensie? Sardella is opgeleid als rechter centrale verdediger in zo een defensie en had eventueel zelfs links kunnen spelen. Iemand als hem kan je met zijn ervaring dié verantwoordelijkheid voor het uitvoetballen wel geven. Als wingback had hij het gisteren moeilijk. Als je dan iemand als Thomas Foket hebt, iemand die daar véél beter tot zijn recht komt als rechtsachter in een viermansdefensie, dan zijn dat toch opvallende keuzes.

Had Anderlecht gewonnen van Club Brugge met deze keuzes? Neen, maar als er al veel afwezigen zijn dan moet je het vooral niet ingewikkelder maken dan het al is. Tegen FCV Dender flaterde Hubert, tegen Club Brugge was het allemaal ook net te min. Tegen Royal Antwerp FC staat er druk op de ketel, ook voor de coach. Want zijn parcours is voorlopig zelfs een stuk minder goed dan... Brian Riemer.

Claudio Reulens

Maakte Hubert vreemde keuzes?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

10
10
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

47
47
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

46
46
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

32
32
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

80
80
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

111
111
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

184
184
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

69
69
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

409
409
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

124
124
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

146
146
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

282
282
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

132
132
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

131
131
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

68
68
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

107
107
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

312
312
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

236
236
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

129
129
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

167
167
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

250
250
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

35
35
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

174
174
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws