Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

door
Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

Er werd na de match tegen Club Brugge veel gezegd over de keuzes van David Hubert. Maar er zijn er twee die vooral voor vreemde blikken zorgden. Die werden niét benoemd. We leggen het even uit.

David Hubert koos er voor om achteraan met drie centrale jongens te spelen en twee wingbacks. Het klopte dat Hans Vanaken goed tussen de linies kon spelen, maar dat betekende niet dat Club Brugge echt baas was die eerste helft. Anderlecht kreeg via Anders Dreyer (twee keer) en nadien Kasper Dolberg in een dezelfde fase en Mats Rits drie uitgespeelde kansen.

LEES OOK: Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Amuzu versus Edozie

"Toeval", noemde Degryse het. Dat klopte niet helemaal, want het was ook het gevolg van soms goed druk zetten. RSCA was in dat eerste half uur zelfs bij momenten de betere ploeg in het veldspel en ook Leander Dendoncker kreeg via een stilstaande fase een dot van een kans. Club Brugge was echter véél efficiënter en scoorde twee keer uit evenveel kansen. Die eerste helft schoot Anderlecht zichzelf in de voet en had het altijd 1 of zelfs 2 keer moeten scoren.

Tactisch klopte het plaatje van Hubert dus deels, want RSCA kwam geregeld een mannetje tekort op het middenveld. Na de pauze was het na de blessure van Kasper Dolberg, vaak een goed aanspeelpunt, helemaal over. Toen kon Club Brugge heel makkelijk voetballen vanuit een zetel en vond het doorlopend de vrije man. Het kwam buiten één grote kans die Mats Rits verprutste met een slechte pass nooit in gevaar. Het surplus aan klasse kwam toen bovendrijven. 

Wij stelden echter vast dat er in de opstelling wel vreemde keuzes werden gemaakt door Hubert. Francis Amuzu stond in de basis en dat was bijzonder vreemd. 'Ciske' moest wellicht voor diepgang zorgen via de omschakeling, maar afgelopen week was hij tegen Beerschot nog werkelijk dramatisch ingevallen. Amuzu, bezig aan een matig seizoen, is ook een speler die het zéér moeilijk heeft als verdedigers agressief en kort op hem dekken. Wat is het kenmerk van Kyriani Sabbe? Jawel, net dat. Amuzu moest positioneel in dit systeem bovendien ook mee het centrum dichthouden, Anders Dreyer deed dit goed, maar Amuzu is geen speler die tactisch uitmuntend is.

Zijn basisplaats was bijzonder vreemd. Gelukkig is ondertussen alles al een stuk beter na zijn akelig blessure, maar Samuel Edozie viel in. Die maakte Sabbe het moeilijker. De Brit zorgde voor de enige dreiging in die tweede periode, al leed hij ook regelmatig balverlies. Nicky Hayen zag dit ook, Simon Mignolet ging zijn ploegmaats eens waarschuwen, en de coach verloste Sabbe uit zijn lijden. Maxim De Cuyper nam over en die hield Edozie nadien mee uit de match. Deze Edozie moet altijd spelen bij RSCA. Een klasse beter dan Amuzu. Wel vertonen beide spelers een schrijnend gebrek aan efficiëntie.

Sardella en Foket

Daarnaast viel er ook wat aan te merken op de defensie. Daar koos Hubert voor drie 'kleerkasten'. Amando Lapage, Leander Dendoncker en Jan-Carlo Simic. Daarmee zette hij Lapage ook nog eens aan de linkerzijde, waar hij gekoppeld werd aan Ali Maamar. De twee jonkies deden het degelijk, maar Lapage werd zo wel gedwongen om vaak uit te voetballen en dat tégen zijn voet. Dié verantwoordelijkheid leggen bij een basisdebuut, was héél vreemd. Bovendien is het uitvoetballen niet de kwaliteit van de kleinzoon van Paul Van Himst.

Waarom werd Killian Sardella niet als centrale verdediger uitgespeeld in die driemansdefensie? Sardella is opgeleid als rechter centrale verdediger in zo een defensie en had eventueel zelfs links kunnen spelen. Iemand als hem kan je met zijn ervaring dié verantwoordelijkheid voor het uitvoetballen wel geven. Als wingback had hij het gisteren moeilijk. Als je dan iemand als Thomas Foket hebt, iemand die daar véél beter tot zijn recht komt als rechtsachter in een viermansdefensie, dan zijn dat toch opvallende keuzes.

Had Anderlecht gewonnen van Club Brugge met deze keuzes? Neen, maar als er al veel afwezigen zijn dan moet je het vooral niet ingewikkelder maken dan het al is. Tegen FCV Dender flaterde Hubert, tegen Club Brugge was het allemaal ook net te min. Tegen Royal Antwerp FC staat er druk op de ketel, ook voor de coach. Want zijn parcours is voorlopig zelfs een stuk minder goed dan... Brian Riemer.

Claudio Reulens

Maakte Hubert vreemde keuzes?

Meest recent

JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

6
6
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

36
36
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

32
32
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

108
108
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

77
77
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

339
339
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

133
133
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

181
181
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

139
139
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

297
297
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

302
302
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

314
314
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

801
801
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

282
282
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

374
374
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

466
466
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

555
555
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

119
119
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

365
365
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

79
79
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

341
341
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

263
263
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

652
652
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

429
429

Meer sportnieuws