Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

244 stemmen
Anderlecht doorgelicht: twee vreemde keuzes van Hubert

Er werd na de match tegen Club Brugge veel gezegd over de keuzes van David Hubert. Maar er zijn er twee die vooral voor vreemde blikken zorgden. Die werden niét benoemd. We leggen het even uit.

David Hubert koos er voor om achteraan met drie centrale jongens te spelen en twee wingbacks. Het klopte dat Hans Vanaken goed tussen de linies kon spelen, maar dat betekende niet dat Club Brugge echt baas was die eerste helft. Anderlecht kreeg via Anders Dreyer (twee keer) en nadien Kasper Dolberg in een dezelfde fase en Mats Rits drie uitgespeelde kansen.

LEES OOK: Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Amuzu versus Edozie

"Toeval", noemde Degryse het. Dat klopte niet helemaal, want het was ook het gevolg van soms goed druk zetten. RSCA was in dat eerste half uur zelfs bij momenten de betere ploeg in het veldspel en ook Leander Dendoncker kreeg via een stilstaande fase een dot van een kans. Club Brugge was echter véél efficiënter en scoorde twee keer uit evenveel kansen. Die eerste helft schoot Anderlecht zichzelf in de voet en had het altijd 1 of zelfs 2 keer moeten scoren.

Tactisch klopte het plaatje van Hubert dus deels, want RSCA kwam geregeld een mannetje tekort op het middenveld. Na de pauze was het na de blessure van Kasper Dolberg, vaak een goed aanspeelpunt, helemaal over. Toen kon Club Brugge heel makkelijk voetballen vanuit een zetel en vond het doorlopend de vrije man. Het kwam buiten één grote kans die Mats Rits verprutste met een slechte pass nooit in gevaar. Het surplus aan klasse kwam toen bovendrijven. 

Wij stelden echter vast dat er in de opstelling wel vreemde keuzes werden gemaakt door Hubert. Francis Amuzu stond in de basis en dat was bijzonder vreemd. 'Ciske' moest wellicht voor diepgang zorgen via de omschakeling, maar afgelopen week was hij tegen Beerschot nog werkelijk dramatisch ingevallen. Amuzu, bezig aan een matig seizoen, is ook een speler die het zéér moeilijk heeft als verdedigers agressief en kort op hem dekken. Wat is het kenmerk van Kyriani Sabbe? Jawel, net dat. Amuzu moest positioneel in dit systeem bovendien ook mee het centrum dichthouden, Anders Dreyer deed dit goed, maar Amuzu is geen speler die tactisch uitmuntend is.

Zijn basisplaats was bijzonder vreemd. Gelukkig is ondertussen alles al een stuk beter na zijn akelig blessure, maar Samuel Edozie viel in. Die maakte Sabbe het moeilijker. De Brit zorgde voor de enige dreiging in die tweede periode, al leed hij ook regelmatig balverlies. Nicky Hayen zag dit ook, Simon Mignolet ging zijn ploegmaats eens waarschuwen, en de coach verloste Sabbe uit zijn lijden. Maxim De Cuyper nam over en die hield Edozie nadien mee uit de match. Deze Edozie moet altijd spelen bij RSCA. Een klasse beter dan Amuzu. Wel vertonen beide spelers een schrijnend gebrek aan efficiëntie.

Sardella en Foket

Daarnaast viel er ook wat aan te merken op de defensie. Daar koos Hubert voor drie 'kleerkasten'. Amando Lapage, Leander Dendoncker en Jan-Carlo Simic. Daarmee zette hij Lapage ook nog eens aan de linkerzijde, waar hij gekoppeld werd aan Ali Maamar. De twee jonkies deden het degelijk, maar Lapage werd zo wel gedwongen om vaak uit te voetballen en dat tégen zijn voet. Dié verantwoordelijkheid leggen bij een basisdebuut, was héél vreemd. Bovendien is het uitvoetballen niet de kwaliteit van de kleinzoon van Paul Van Himst.

Waarom werd Killian Sardella niet als centrale verdediger uitgespeeld in die driemansdefensie? Sardella is opgeleid als rechter centrale verdediger in zo een defensie en had eventueel zelfs links kunnen spelen. Iemand als hem kan je met zijn ervaring dié verantwoordelijkheid voor het uitvoetballen wel geven. Als wingback had hij het gisteren moeilijk. Als je dan iemand als Thomas Foket hebt, iemand die daar véél beter tot zijn recht komt als rechtsachter in een viermansdefensie, dan zijn dat toch opvallende keuzes.

Had Anderlecht gewonnen van Club Brugge met deze keuzes? Neen, maar als er al veel afwezigen zijn dan moet je het vooral niet ingewikkelder maken dan het al is. Tegen FCV Dender flaterde Hubert, tegen Club Brugge was het allemaal ook net te min. Tegen Royal Antwerp FC staat er druk op de ketel, ook voor de coach. Want zijn parcours is voorlopig zelfs een stuk minder goed dan... Brian Riemer.

Claudio Reulens

Maakte Hubert vreemde keuzes?

Meest recent

'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

27
27
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

49
49
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

31
31
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

88
88
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

283
283
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

29
29
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

286
286
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

259
259
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

149
149
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

320
320
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

434
434
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

435
435
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

100
100
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

519
519
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

178
178
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

630
630
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

314
314
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

517
517
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

115
115

Meer sportnieuws