Hubert over nieuw probleem: "Je kan geen wonderen verwachten"

door
Hubert over nieuw probleem:

Met een zwaar gehavend team verloor RSC Anderlecht kansloos met 0-3 van Club Brugge, al was de score overdreven inzake het aantal kansen. Blauw-Zwart speelde volwassen en won verdiend tegen een Anderlecht dat dringend spelers gaat moet recupereren. Daarnaast is er een ander probleem.

LEES OOK: Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

Dramatisch veld

Wie is verantwoordelijk voor de grasmat van Anderlecht? Paars-Wit speelt al anderhalf jaar op een slechte grasmat. Vorig jaar was er een schimmel in het veld, maar sinds afgelopen zomer is het weer bijzonder slecht. Wie hakte daar de knopen door? Een interne evaluatie is nodig. 

De nieuwe grasmat, een tijdelijke oplossing, was gisteren dramatisch. Het veld kwam los en is ook gevaarlijk voor spelers. Colin Coosemans haalde aan dat hij bleef steken in het gras bij de 0-2. Wat moet iemand als Thorgan Hazard denken? Hij kreeg een zware blessure door vorig jaar te blijven steken in het gras. 

Kost blessures en punten

Hubert sprak er ook over. "Je kan geen wonderen verwachten, zeker niet met de temperaturen van de voorbije dagen. Ik heb de mensen hier dag en nacht zien werken om alles speelklaar te krijgen. Het was kort dag, dat wisten we. We hebben geen lange rustperiode gehad. Niet voor de spelers, maar ook niet voor het veld", zei hij aan Sporza.

Anderlecht verliest punten door het veld, maar ook spelers. Jongens als Killian Sardella, Samuel Edozie en Mario Stroeykens liepen allemaal blessures op door de staat van het veld. Een topclub onwaardig. Het belangrijkste onderdeel van een voetbalclub, het voetbalveld, is al twee jaar een probleem in Brussel. Onbegrijpelijk.

Komende zomer investeert Anderlecht volgens Sporza nog eens 1 miljoen euro om de ondergrond in het stadion aan te pakken. Die is de oorzaak van de slechte staat. Over een aantal seizoenen wil Anderlecht op een ultramoderne mat voetballen, met een mix van natuur- en kunstgras.

Topclub onwaardig?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

55
55
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

18
18
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

206
206
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

83
83
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

191
191
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

124
124
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

137
137
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

337
337
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

228
228
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

117
117
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

266
266
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

58
58
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

133
133
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

417
417
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

205
205
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

549
549

Meer sportnieuws