Hubert over nieuw probleem: "Je kan geen wonderen verwachten"

258 stemmen
Hubert over nieuw probleem:

Met een zwaar gehavend team verloor RSC Anderlecht kansloos met 0-3 van Club Brugge, al was de score overdreven inzake het aantal kansen. Blauw-Zwart speelde volwassen en won verdiend tegen een Anderlecht dat dringend spelers gaat moet recupereren. Daarnaast is er een ander probleem.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Dramatisch veld

Wie is verantwoordelijk voor de grasmat van Anderlecht? Paars-Wit speelt al anderhalf jaar op een slechte grasmat. Vorig jaar was er een schimmel in het veld, maar sinds afgelopen zomer is het weer bijzonder slecht. Wie hakte daar de knopen door? Een interne evaluatie is nodig. 

De nieuwe grasmat, een tijdelijke oplossing, was gisteren dramatisch. Het veld kwam los en is ook gevaarlijk voor spelers. Colin Coosemans haalde aan dat hij bleef steken in het gras bij de 0-2. Wat moet iemand als Thorgan Hazard denken? Hij kreeg een zware blessure door vorig jaar te blijven steken in het gras. 

Kost blessures en punten

Hubert sprak er ook over. "Je kan geen wonderen verwachten, zeker niet met de temperaturen van de voorbije dagen. Ik heb de mensen hier dag en nacht zien werken om alles speelklaar te krijgen. Het was kort dag, dat wisten we. We hebben geen lange rustperiode gehad. Niet voor de spelers, maar ook niet voor het veld", zei hij aan Sporza.

Anderlecht verliest punten door het veld, maar ook spelers. Jongens als Killian Sardella, Samuel Edozie en Mario Stroeykens liepen allemaal blessures op door de staat van het veld. Een topclub onwaardig. Het belangrijkste onderdeel van een voetbalclub, het voetbalveld, is al twee jaar een probleem in Brussel. Onbegrijpelijk.

Komende zomer investeert Anderlecht volgens Sporza nog eens 1 miljoen euro om de ondergrond in het stadion aan te pakken. Die is de oorzaak van de slechte staat. Over een aantal seizoenen wil Anderlecht op een ultramoderne mat voetballen, met een mix van natuur- en kunstgras.

Topclub onwaardig?

Meest recent

Garcia houdt adem in: twee Duivels in de lappenmand?

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

47
47
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

168
168
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

329
329
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

90
90
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

191
191
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

294
294
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

275
275
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

536
536
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

333
333
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

125
125
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

168
168
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

391
391
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

518
518
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

341
341
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

154
154
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

43
43
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

406
406
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

59
59
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

490
490
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

676
676
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

132
132
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

114
114
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

338
338
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

137
137
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

50
50

Meer sportnieuws