Coosemans trekt keiharde conclusie over titelkansen

door
Coosemans trekt keiharde conclusie over titelkansen

Nadat het zich eerder deze week plaatste voor de halve finale van de Croky Cup, hoopte Anderlecht in de Jupiler Pro League op zijn elan verder te kunnen gaan. Het kreeg van Club Brugge echter een stevige reality check. De rivaal bleek met 0-3 veel te sterk.

Op geen enkel moment kon Anderlecht de illusie wekken dat het Club iets in de weg kon leggen. Het kwam al na tien minuten op achterstand en bij de rust stond er al 0-2 op het bord. In het slotkwartier besliste Club de match nog helemaal.

LEES OOK: ‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Anderlecht zakt weg in klassement

"In de eerste helft hebben we nog intensiteit getoond en waren we bereid om voor elkaar te knokken. Maar zij hebben ons een lesje in efficiëntie geleerd", stelde Colin Coosemans nadien vast bij DAZN. "Na de 0-2 werd het uiteraard moeilijk. Zij hebben dan ook nog eens spelers als Jashari en Vanaken die de bal kunnen bijhouden."

In het klassement doet Anderlecht ook een dramatische zaak. Het ziet Union en Antwerp passeren en zakt weg naar de vijfde plaats. Bovenal loopt de kloof met Genk en Club Brugge nog verder op. De achterstand van Paars-Wit bedraagt nu al respectievelijk twaalf en elf punten.

Genk en Club zijn beter dan Anderlecht

"We slagen er op dit moment niet in om het niveau van Genk of Club te halen", moest Coosemans toegeven. "Het is ons doel om dat tegen de play-offs wel te doen. Maar voorlopig moeten we toegeven dat Genk en Club sterker zijn."

Voorlopig moet Anderlecht dus niet dromen van de landstitel. Het zal tot de play-offs vooral hopen zijn dat ze de schade kunnen beperken en de achterstand speelbaar kunnen houden. Maar dan zullen ze in de play-offs ook wel erin moeten slagen om toppers naar hun hand te zetten om mee te kunnen strijden. Dat zal dus nog een hele opgave worden.

Is Anderlecht dit seizoen nog titelkandidaat?

Meest recent

Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

4
4
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

76
76
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

74
74
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

91
91
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

71
71
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

65
65
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

213
213
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

29
29
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

139
139
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

109
109
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

200
200
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

179
179
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

80
80
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

208
208
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

155
155
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

374
374
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

825
825
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

93
93
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

167
167
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

106
106
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

393
393
KV Mechelen moet nog vrezen voor 'enorme ontgoocheling'

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

332
332

Meer sportnieuws