Coosemans trekt keiharde conclusie over titelkansen

door
Coosemans trekt keiharde conclusie over titelkansen

Nadat het zich eerder deze week plaatste voor de halve finale van de Croky Cup, hoopte Anderlecht in de Jupiler Pro League op zijn elan verder te kunnen gaan. Het kreeg van Club Brugge echter een stevige reality check. De rivaal bleek met 0-3 veel te sterk.

Op geen enkel moment kon Anderlecht de illusie wekken dat het Club iets in de weg kon leggen. Het kwam al na tien minuten op achterstand en bij de rust stond er al 0-2 op het bord. In het slotkwartier besliste Club de match nog helemaal.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Anderlecht zakt weg in klassement

"In de eerste helft hebben we nog intensiteit getoond en waren we bereid om voor elkaar te knokken. Maar zij hebben ons een lesje in efficiëntie geleerd", stelde Colin Coosemans nadien vast bij DAZN. "Na de 0-2 werd het uiteraard moeilijk. Zij hebben dan ook nog eens spelers als Jashari en Vanaken die de bal kunnen bijhouden."

In het klassement doet Anderlecht ook een dramatische zaak. Het ziet Union en Antwerp passeren en zakt weg naar de vijfde plaats. Bovenal loopt de kloof met Genk en Club Brugge nog verder op. De achterstand van Paars-Wit bedraagt nu al respectievelijk twaalf en elf punten.

Genk en Club zijn beter dan Anderlecht

"We slagen er op dit moment niet in om het niveau van Genk of Club te halen", moest Coosemans toegeven. "Het is ons doel om dat tegen de play-offs wel te doen. Maar voorlopig moeten we toegeven dat Genk en Club sterker zijn."

Voorlopig moet Anderlecht dus niet dromen van de landstitel. Het zal tot de play-offs vooral hopen zijn dat ze de schade kunnen beperken en de achterstand speelbaar kunnen houden. Maar dan zullen ze in de play-offs ook wel erin moeten slagen om toppers naar hun hand te zetten om mee te kunnen strijden. Dat zal dus nog een hele opgave worden.

Is Anderlecht dit seizoen nog titelkandidaat?

Meest recent

Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

31
31
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

27
27
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

36
36
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

18
18
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

47
47
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

144
144
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

278
278
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

157
157
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

153
153
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

156
156
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

54
54
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1239
1239
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

44
44
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

46
46
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

324
324
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

132
132
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

197
197
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

242
242
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

410
410
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

901
901
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

160
160
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

428
428

Meer sportnieuws