‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

door
‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Joel Ordonez en heeft zijn oog laten vallen op Sondre Langås. De 23-jarige Noorse verdediger van Viking FK imponeert met zijn fysieke kracht, balvaardigheid en snelheid. Met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de sprintcapaciteiten van Vinícius Júnior. Langås werd recent voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team en staat in de top 15 van de beste spelers in de Eliteserien. Blauw-Zwart krijgt echter concurrentie van Hoffenheim.

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Club Brugge wil Langås als vervanger Ordonez

Joel Ordonez lijkt onvermijdelijk op weg naar de uitgang bij Club Brugge. De enige vraag is welke club hem inlijft en hoeveel Blauw-Zwart aan de Ecuadoriaanse verdediger zal verdienen.

Dévy Rigaux stelt zich alvast proactief op en de Director of Football wil anticiperen op het vertrek van de gegeerde Ordonez.

Club Brugge heeft daarvoor hun oog laten vallen op Sondre Langås, een 23-jarige Noorse international van Viking FK, waar hij in juli 2023 hij een contract ondertekende voor vier en een half jaar.

Ook TSG Hoffenheim zou op zijn komst azen. Vorig jaar bracht Lausanne-Sport een bod uit op de 23-jarige Langås, maar die aanbieding van de Zwitserse club werd toen categoriek naar de prullenmand verwezen door Viking.

Enkel weg bij een niet te weigeren aanbieding

Vorige zomer heerste er interesse van Rode Ster Belgrado, en van clubs uit Duitsland en België, in Sondre Langås, maar er kwamen geen aanbiedingen die niet te weigeren vielen voor Viking FK.

Volgens Noorse media is het logisch dat er deze winter opnieuw aanbiedingen zullen komen voor Langås, maar de verwachting is dat hij eerder komende zomer zal vertrekken.

In september 2024 werd de verdediger voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team door bondscoach Ståle Solbakken. Hij kwam bij de selectie omdat Kristoffer Ajer geblesseerd uitviel.

De oud-voetballers en experts van TV2 hebben eind december een lijst van de 50 beste spelers van de Eliteserien opgesteld. Jesper Mathisen, Yaw Amankwah en Simen Stamsø-Møller kozen Langås als nummer 15 op de lijst.

Spurtbom Langås: even snel als Vinicius Junior

Sondre Langås is een robuuste centrale verdediger met een sterke mentaliteit en onbevreesde speelstijl. Met zijn impressionante lichaamsbouw - hij meet 1m90 - en uitstekende balvaardigheid maakt hij indruk.

Zeker na het vertrek van sterspeler David Brekalo, die vorig seizoen uitblonk bij Viking FK en werd gezien als de beste verdediger van de Eliteserien. Langås werkte intensief samen met een fysieke coach en won daardoor enkele kilo’s spiermassa, wat hem sterker en steviger in de duels maakt.

Daarnaast blinkt hij uit in snelheid: met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de cijfers van Real Madrid-vleugelflitser Vinícius Júnior in LaLiga.

Club Brugge moet Langås halen

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

64
64
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

117
117
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

379
379
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

254
254
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

351
351
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws