‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

door
‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Joel Ordonez en heeft zijn oog laten vallen op Sondre Langås. De 23-jarige Noorse verdediger van Viking FK imponeert met zijn fysieke kracht, balvaardigheid en snelheid. Met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de sprintcapaciteiten van Vinícius Júnior. Langås werd recent voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team en staat in de top 15 van de beste spelers in de Eliteserien. Blauw-Zwart krijgt echter concurrentie van Hoffenheim.

LEES OOK: 'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

Club Brugge wil Langås als vervanger Ordonez

Joel Ordonez lijkt onvermijdelijk op weg naar de uitgang bij Club Brugge. De enige vraag is welke club hem inlijft en hoeveel Blauw-Zwart aan de Ecuadoriaanse verdediger zal verdienen.

Dévy Rigaux stelt zich alvast proactief op en de Director of Football wil anticiperen op het vertrek van de gegeerde Ordonez.

Club Brugge heeft daarvoor hun oog laten vallen op Sondre Langås, een 23-jarige Noorse international van Viking FK, waar hij in juli 2023 hij een contract ondertekende voor vier en een half jaar.

Ook TSG Hoffenheim zou op zijn komst azen. Vorig jaar bracht Lausanne-Sport een bod uit op de 23-jarige Langås, maar die aanbieding van de Zwitserse club werd toen categoriek naar de prullenmand verwezen door Viking.

Enkel weg bij een niet te weigeren aanbieding

Vorige zomer heerste er interesse van Rode Ster Belgrado, en van clubs uit Duitsland en België, in Sondre Langås, maar er kwamen geen aanbiedingen die niet te weigeren vielen voor Viking FK.

Volgens Noorse media is het logisch dat er deze winter opnieuw aanbiedingen zullen komen voor Langås, maar de verwachting is dat hij eerder komende zomer zal vertrekken.

In september 2024 werd de verdediger voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team door bondscoach Ståle Solbakken. Hij kwam bij de selectie omdat Kristoffer Ajer geblesseerd uitviel.

De oud-voetballers en experts van TV2 hebben eind december een lijst van de 50 beste spelers van de Eliteserien opgesteld. Jesper Mathisen, Yaw Amankwah en Simen Stamsø-Møller kozen Langås als nummer 15 op de lijst.

Spurtbom Langås: even snel als Vinicius Junior

Sondre Langås is een robuuste centrale verdediger met een sterke mentaliteit en onbevreesde speelstijl. Met zijn impressionante lichaamsbouw - hij meet 1m90 - en uitstekende balvaardigheid maakt hij indruk.

Zeker na het vertrek van sterspeler David Brekalo, die vorig seizoen uitblonk bij Viking FK en werd gezien als de beste verdediger van de Eliteserien. Langås werkte intensief samen met een fysieke coach en won daardoor enkele kilo’s spiermassa, wat hem sterker en steviger in de duels maakt.

Daarnaast blinkt hij uit in snelheid: met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de cijfers van Real Madrid-vleugelflitser Vinícius Júnior in LaLiga.

Club Brugge moet Langås halen

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

64
64
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

30
30
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

24
24
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

70
70
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

72
72
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

91
91
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

107
107
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

119
119
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

126
126
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

255
255
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

162
162
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

192
192
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

41
41
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

599
599
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

337
337
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

373
373
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

390
390

Meer sportnieuws