‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

1379 stemmen
‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Joel Ordonez en heeft zijn oog laten vallen op Sondre Langås. De 23-jarige Noorse verdediger van Viking FK imponeert met zijn fysieke kracht, balvaardigheid en snelheid. Met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de sprintcapaciteiten van Vinícius Júnior. Langås werd recent voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team en staat in de top 15 van de beste spelers in de Eliteserien. Blauw-Zwart krijgt echter concurrentie van Hoffenheim.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Club Brugge wil Langås als vervanger Ordonez

Joel Ordonez lijkt onvermijdelijk op weg naar de uitgang bij Club Brugge. De enige vraag is welke club hem inlijft en hoeveel Blauw-Zwart aan de Ecuadoriaanse verdediger zal verdienen.

Dévy Rigaux stelt zich alvast proactief op en de Director of Football wil anticiperen op het vertrek van de gegeerde Ordonez.

Club Brugge heeft daarvoor hun oog laten vallen op Sondre Langås, een 23-jarige Noorse international van Viking FK, waar hij in juli 2023 hij een contract ondertekende voor vier en een half jaar.

Ook TSG Hoffenheim zou op zijn komst azen. Vorig jaar bracht Lausanne-Sport een bod uit op de 23-jarige Langås, maar die aanbieding van de Zwitserse club werd toen categoriek naar de prullenmand verwezen door Viking.

Enkel weg bij een niet te weigeren aanbieding

Vorige zomer heerste er interesse van Rode Ster Belgrado, en van clubs uit Duitsland en België, in Sondre Langås, maar er kwamen geen aanbiedingen die niet te weigeren vielen voor Viking FK.

Volgens Noorse media is het logisch dat er deze winter opnieuw aanbiedingen zullen komen voor Langås, maar de verwachting is dat hij eerder komende zomer zal vertrekken.

In september 2024 werd de verdediger voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team door bondscoach Ståle Solbakken. Hij kwam bij de selectie omdat Kristoffer Ajer geblesseerd uitviel.

De oud-voetballers en experts van TV2 hebben eind december een lijst van de 50 beste spelers van de Eliteserien opgesteld. Jesper Mathisen, Yaw Amankwah en Simen Stamsø-Møller kozen Langås als nummer 15 op de lijst.

Spurtbom Langås: even snel als Vinicius Junior

Sondre Langås is een robuuste centrale verdediger met een sterke mentaliteit en onbevreesde speelstijl. Met zijn impressionante lichaamsbouw - hij meet 1m90 - en uitstekende balvaardigheid maakt hij indruk.

Zeker na het vertrek van sterspeler David Brekalo, die vorig seizoen uitblonk bij Viking FK en werd gezien als de beste verdediger van de Eliteserien. Langås werkte intensief samen met een fysieke coach en won daardoor enkele kilo’s spiermassa, wat hem sterker en steviger in de duels maakt.

Daarnaast blinkt hij uit in snelheid: met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de cijfers van Real Madrid-vleugelflitser Vinícius Júnior in LaLiga.

Club Brugge moet Langås halen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

29
29
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

45
45
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

50
50
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

35
35
CL-finale: Vandenbempt haalt genadeloos uit naar Trossard

Zaterdagavond om 18u staat de finale van de Champions League op het programma. Arsenal en PSG nemen ...

121
121
Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

96
96
Louwagie zet KAA Gent-fans stevig op hun plek

KAA Gent speelt nog een finale tegen KRC Genk om Europees voetbal. De Buffalo’s kenden een ...

155
155
Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Canada heeft de selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada bekendgemaakt. In ...

40
40
Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

Besnik Hasi kende een periode als speler en als trainer van RSC Anderlecht. Als T1 stond hij al ...

264
264
Ivan Leko maakt definitief korte metten met ‘Propere Handen’

Het is al een tijdje geleden dat ‘Operatie Propere Handen’ de Belgische voetbalwereld op ...

118
118
Droomtransfer Christos Tzolis: "Zij mogen mij komen halen"

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, lijkt inmiddels ...

306
306
Bizar tijdstip Champions League-finale: dit is dé reden

Zaterdagavond wordt het Europese voetbalseizoen afgesloten met een heerlijke affiche. Zo strijden ...

185
185
Vaste WK-basisplek? Vanaken geeft ideaal middenveld bij Duivels

Enkele jongens waren de voorbije dagen al aan het trainen in Tubeke, zaterdag wordt de voltallige ...

329
329
'Mourinho ramt op tafel: verloren zoon terug naar Real'

Verschillende bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: José Mourinho heeft een driejarig ...

173
173
‘Dit gaat vuurwerk geven: Club droomt van gewaagde stunt’

Club Brugge zoekt versterking op de flank en komt naar verluidt uit bij een opvallende ...

681
681
'Sibierski maakt haast: nieuwe trainer Anderlecht onderweg'

Antoine Sibierski staat voor een bijzonder woelige eerste transferperiode al sportieve baas bij RSC ...

687
687
Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

241
241
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

170
170
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

123
123
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

87
87
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

172
172
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

22
22
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

195
195
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

203
203
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

387
387

Meer sportnieuws