‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

1379
‘Turbo boost Club Brugge: spurtbom zoals Vinicius Jr’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Joel Ordonez en heeft zijn oog laten vallen op Sondre Langås. De 23-jarige Noorse verdediger van Viking FK imponeert met zijn fysieke kracht, balvaardigheid en snelheid. Met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de sprintcapaciteiten van Vinícius Júnior. Langås werd recent voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team en staat in de top 15 van de beste spelers in de Eliteserien. Blauw-Zwart krijgt echter concurrentie van Hoffenheim.

LEES OOK: Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge wil Langås als vervanger Ordonez

Joel Ordonez lijkt onvermijdelijk op weg naar de uitgang bij Club Brugge. De enige vraag is welke club hem inlijft en hoeveel Blauw-Zwart aan de Ecuadoriaanse verdediger zal verdienen.

Dévy Rigaux stelt zich alvast proactief op en de Director of Football wil anticiperen op het vertrek van de gegeerde Ordonez.

Club Brugge heeft daarvoor hun oog laten vallen op Sondre Langås, een 23-jarige Noorse international van Viking FK, waar hij in juli 2023 hij een contract ondertekende voor vier en een half jaar.

Ook TSG Hoffenheim zou op zijn komst azen. Vorig jaar bracht Lausanne-Sport een bod uit op de 23-jarige Langås, maar die aanbieding van de Zwitserse club werd toen categoriek naar de prullenmand verwezen door Viking.

Enkel weg bij een niet te weigeren aanbieding

Vorige zomer heerste er interesse van Rode Ster Belgrado, en van clubs uit Duitsland en België, in Sondre Langås, maar er kwamen geen aanbiedingen die niet te weigeren vielen voor Viking FK.

Volgens Noorse media is het logisch dat er deze winter opnieuw aanbiedingen zullen komen voor Langås, maar de verwachting is dat hij eerder komende zomer zal vertrekken.

In september 2024 werd de verdediger voor het eerst opgeroepen voor het Noorse nationale team door bondscoach Ståle Solbakken. Hij kwam bij de selectie omdat Kristoffer Ajer geblesseerd uitviel.

De oud-voetballers en experts van TV2 hebben eind december een lijst van de 50 beste spelers van de Eliteserien opgesteld. Jesper Mathisen, Yaw Amankwah en Simen Stamsø-Møller kozen Langås als nummer 15 op de lijst.

Spurtbom Langås: even snel als Vinicius Junior

Sondre Langås is een robuuste centrale verdediger met een sterke mentaliteit en onbevreesde speelstijl. Met zijn impressionante lichaamsbouw - hij meet 1m90 - en uitstekende balvaardigheid maakt hij indruk.

Zeker na het vertrek van sterspeler David Brekalo, die vorig seizoen uitblonk bij Viking FK en werd gezien als de beste verdediger van de Eliteserien. Langås werkte intensief samen met een fysieke coach en won daardoor enkele kilo’s spiermassa, wat hem sterker en steviger in de duels maakt.

Daarnaast blinkt hij uit in snelheid: met een topsnelheid van 36 km/u evenaart hij zelfs de cijfers van Real Madrid-vleugelflitser Vinícius Júnior in LaLiga.

Club Brugge moet Langås halen

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

11
11
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

26
26
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

21
21
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

37
37
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

12
12
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

22
22
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

29
29
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

74
74
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

69
69
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

75
75
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

112
112
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

408
408
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

330
330
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

367
367
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

423
423
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

528
528
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

418
418
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

123
123
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

45
45
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

142
142
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

180
180
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

103
103

Meer sportnieuws