Peter Vandenbempt haalt De Cauwer en Dedecker door gehaktmolen

door
Peter Vandenbempt haalt De Cauwer en Dedecker door gehaktmolen

Het sportjaar 2024 zit er ondertussen helemaal op, 2025 werd gisteren ingezet met de hervatting van de Belgische competitie. Eerder deze week kenden we al de halve finalisten uit de Croky Cup. Het voorbije jaar was goed voor heel wat sportieve hoogtepunten en dat werd aan een kritische blik onderworpen door een stel 'analisten'. Daarop volgde dan weer een verrassende uithaal van Peter Vandenbempt.

LEES OOK: Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Sportjaar met gouden rand

Voor de sportliefhebbers was het vorige jaar eentje om van te smullen. Met onder meer het EK en de Olympische Spelen stonden er heel wat 'paradepaardjes' op het programma en dat leverde enorm veel spektakel op.

Op de Olympische Spelen presteerden de Belgen naar behoren, al waren er uiteraard ook wat ontgoochelingen. Daarbij onder meer Matthias Casse, die in het judo gedoodverfd medaillewinnaar was maar die ambities niet kon waarmaken.

In het sportjaaroverzicht van Het Nieuwsblad mochten José De Cauwer, Frank Raes en Jean-Marie Dedecker hun blik laten schijnen over de sportprestaties van de Belgen. Daarbij werd aan Dedecker uiteraard ook fijntjes de uitspraak voorgelegd dat 'Casse zeker een medaille zou pakken'. 

"Heeft er niet veel van begrepen"

De burgervader van Middelkerke deed nog wel meer krasse uitspraken, net zoals José De Cauwer die nogal 'minachtend' deed over het voetbal. Als door een wesp gestoken reageerde Peter Vandenbempt nu op deze twee 'experts' met een gerichte aanval.

Dedecker sprak bijvoorbeeld nogal laagdunkend over het Spaanse elftal, iets wat Vandenbempt uiteraard niet liet passeren. "Wie niet gezien heeft voor welke revolutionaire voetbalcultuuromslag Luis de la Fuente bij dat geweldige Spanje heeft gezorgd en het herleidt tot “zien dat de vedetten naar elkaar willen passen” (Dedecker) heeft er niet te veel van begrepen", zo liet de man van de radio optekenen.

"Ook bij José De Cauwer kan je altijd terecht voor wat meewarige opmerkingen over het voetbal, iets minder blijkbaar voor een klare kijk op wat de taak van een bondscoach in het moderne voetbal zoal inhoudt. Of hij refereerde aan zijn eigen periode als (wieler)bondscoach was niet duidelijk, maar volgens De Cauwer volstaat gewoon “het met de buik doen” en klaar." Aldus Vandenbempt, die duidelijk 'not amused' was met de commentaar van zijn twee collega's, nota bene in dezelfde krant.

Een terechte uithaal van Peter Vandenbempt?

Meest recent

'Nieuw element werpt ander licht op keeperscircus Club'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

3
3
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

22
22
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

178
178
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

56
56
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

51
51
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

221
221
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

298
298
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

124
124
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

459
459
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

760
760
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

545
545
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

222
222
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

256
256
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

149
149
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

663
663
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

422
422
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

39
39
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

123
123
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

234
234
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

154
154
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

37
37
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

602
602
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

548
548
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

676
676
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

840
840

Meer sportnieuws