STVV haalt slag thuis: "Speler met groeipotentieel"

199 stemmen
STVV haalt slag thuis:

STVV is een club waar jonge Belgen de afgelopen jaren wel kansen krijgen. De Kanaries zien onder Felice Mazzu een talent stilaan ontbolsteren. De club maakte vandaag bekend dat ze Jay-David Mbalanda langer onder contract hebben weten te leggen.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Contract voor Mbalanda

De 17-jarige Jay-David Mbalanda maakte de voorbije maanden furore bij de U23. Daar maakt hij veelal het mooie weer als wingback. Snel na zijn aantreden als hoofdcoach hevelde Felice Mazzu de ruwe diamant daarom over naar de A-kern, als extra flankaanvaller. Mbalanda maakte zijn debuut voor het eerste elftal tijdens AA Gent – STVV. Daarna volgden ook invalbeurten tegen Anderlecht en Charleroi.

"Jay-David koppelt talent aan werkkracht. Onder begeleiding van de jeugdwerking, de coaches van STVV Youth, coach Mazzu en de sportieve staf van het eerste elftal zette hij snel stappen vooruit. Daarom verdient hij zijn eerste profcontract. Mbalanda is een dynamische speler met groeipotentieel. Door minuten te maken en te proeven van het tempo van eerste klasse kan hij zich verder ontwikkelen. We kijken er naar uit om hem verder te zien ontbolsteren als Kanarie", zei sportief directeur André Pinto. 

Vertrek Ananou

Frederic Ananou beëindigde zijn contract in onderling overleg met de club. Hij keert terug naar Duitsland, waar hij de kleuren van SSV Regensburg zal verdedigen. Waarom liet STVV hem gaan?

"Freddy is altijd een toonbeeld van professionalisme en engagement geweest. Die werkethiek werkte aanstekelijk. Bovendien was hij een graag geziene ploegmaat. We waarderen zijn bijdrage op en naast het veld en wensen hem het beste in het volgende hoofdstuk van zijn carrière", aldus Pinto.

STVV gaat zich deze mercato wellicht nog versterken. De Kanaries zouden nog een extra centrale verdediger aan de kern willen toeven en STVV zou in principe ook nog een krachtige centrale middenvelder aan de kern willen toevoegen. Wordt vervolgd.

🚀

Gaat Mbalanda doorbreken bij STVV?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

45
45
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

128
128
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

39
39
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

40
40
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

174
174
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

66
66
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

255
255
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

194
194
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

60
60
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

456
456
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

59
59
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

162
162
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

275
275
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

60
60
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

155
155
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

274
274
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

44
44
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

64
64
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

75
75
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

126
126
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

109
109
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

39
39
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

241
241
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws