STVV haalt slag thuis: "Speler met groeipotentieel"

199
STVV haalt slag thuis:

STVV is een club waar jonge Belgen de afgelopen jaren wel kansen krijgen. De Kanaries zien onder Felice Mazzu een talent stilaan ontbolsteren. De club maakte vandaag bekend dat ze Jay-David Mbalanda langer onder contract hebben weten te leggen.

LEES OOK: Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

Contract voor Mbalanda

De 17-jarige Jay-David Mbalanda maakte de voorbije maanden furore bij de U23. Daar maakt hij veelal het mooie weer als wingback. Snel na zijn aantreden als hoofdcoach hevelde Felice Mazzu de ruwe diamant daarom over naar de A-kern, als extra flankaanvaller. Mbalanda maakte zijn debuut voor het eerste elftal tijdens AA Gent – STVV. Daarna volgden ook invalbeurten tegen Anderlecht en Charleroi.

"Jay-David koppelt talent aan werkkracht. Onder begeleiding van de jeugdwerking, de coaches van STVV Youth, coach Mazzu en de sportieve staf van het eerste elftal zette hij snel stappen vooruit. Daarom verdient hij zijn eerste profcontract. Mbalanda is een dynamische speler met groeipotentieel. Door minuten te maken en te proeven van het tempo van eerste klasse kan hij zich verder ontwikkelen. We kijken er naar uit om hem verder te zien ontbolsteren als Kanarie", zei sportief directeur André Pinto. 

Vertrek Ananou

Frederic Ananou beëindigde zijn contract in onderling overleg met de club. Hij keert terug naar Duitsland, waar hij de kleuren van SSV Regensburg zal verdedigen. Waarom liet STVV hem gaan?

"Freddy is altijd een toonbeeld van professionalisme en engagement geweest. Die werkethiek werkte aanstekelijk. Bovendien was hij een graag geziene ploegmaat. We waarderen zijn bijdrage op en naast het veld en wensen hem het beste in het volgende hoofdstuk van zijn carrière", aldus Pinto.

STVV gaat zich deze mercato wellicht nog versterken. De Kanaries zouden nog een extra centrale verdediger aan de kern willen toeven en STVV zou in principe ook nog een krachtige centrale middenvelder aan de kern willen toevoegen. Wordt vervolgd.

Gaat Mbalanda doorbreken bij STVV?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

37
37
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

20
20
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

164
164
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

100
100
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

190
190
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

63
63
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

932
932
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

167
167
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

921
921
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws