STVV haalt slag thuis: "Speler met groeipotentieel"

door
STVV haalt slag thuis:

STVV is een club waar jonge Belgen de afgelopen jaren wel kansen krijgen. De Kanaries zien onder Felice Mazzu een talent stilaan ontbolsteren. De club maakte vandaag bekend dat ze Jay-David Mbalanda langer onder contract hebben weten te leggen.

LEES OOK: Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Contract voor Mbalanda

De 17-jarige Jay-David Mbalanda maakte de voorbije maanden furore bij de U23. Daar maakt hij veelal het mooie weer als wingback. Snel na zijn aantreden als hoofdcoach hevelde Felice Mazzu de ruwe diamant daarom over naar de A-kern, als extra flankaanvaller. Mbalanda maakte zijn debuut voor het eerste elftal tijdens AA Gent – STVV. Daarna volgden ook invalbeurten tegen Anderlecht en Charleroi.

"Jay-David koppelt talent aan werkkracht. Onder begeleiding van de jeugdwerking, de coaches van STVV Youth, coach Mazzu en de sportieve staf van het eerste elftal zette hij snel stappen vooruit. Daarom verdient hij zijn eerste profcontract. Mbalanda is een dynamische speler met groeipotentieel. Door minuten te maken en te proeven van het tempo van eerste klasse kan hij zich verder ontwikkelen. We kijken er naar uit om hem verder te zien ontbolsteren als Kanarie", zei sportief directeur André Pinto. 

Vertrek Ananou

Frederic Ananou beëindigde zijn contract in onderling overleg met de club. Hij keert terug naar Duitsland, waar hij de kleuren van SSV Regensburg zal verdedigen. Waarom liet STVV hem gaan?

"Freddy is altijd een toonbeeld van professionalisme en engagement geweest. Die werkethiek werkte aanstekelijk. Bovendien was hij een graag geziene ploegmaat. We waarderen zijn bijdrage op en naast het veld en wensen hem het beste in het volgende hoofdstuk van zijn carrière", aldus Pinto.

STVV gaat zich deze mercato wellicht nog versterken. De Kanaries zouden nog een extra centrale verdediger aan de kern willen toeven en STVV zou in principe ook nog een krachtige centrale middenvelder aan de kern willen toevoegen. Wordt vervolgd.

Gaat Mbalanda doorbreken bij STVV?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

52
52
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

14
14
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

150
150
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

91
91
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

379
379
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

197
197
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

307
307
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

264
264
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

640
640
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

597
597
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

84
84
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

111
111
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

388
388

Meer sportnieuws