STVV haalt slag thuis: "Speler met groeipotentieel"

door
STVV haalt slag thuis:

STVV is een club waar jonge Belgen de afgelopen jaren wel kansen krijgen. De Kanaries zien onder Felice Mazzu een talent stilaan ontbolsteren. De club maakte vandaag bekend dat ze Jay-David Mbalanda langer onder contract hebben weten te leggen.

LEES OOK: Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Contract voor Mbalanda

De 17-jarige Jay-David Mbalanda maakte de voorbije maanden furore bij de U23. Daar maakt hij veelal het mooie weer als wingback. Snel na zijn aantreden als hoofdcoach hevelde Felice Mazzu de ruwe diamant daarom over naar de A-kern, als extra flankaanvaller. Mbalanda maakte zijn debuut voor het eerste elftal tijdens AA Gent – STVV. Daarna volgden ook invalbeurten tegen Anderlecht en Charleroi.

"Jay-David koppelt talent aan werkkracht. Onder begeleiding van de jeugdwerking, de coaches van STVV Youth, coach Mazzu en de sportieve staf van het eerste elftal zette hij snel stappen vooruit. Daarom verdient hij zijn eerste profcontract. Mbalanda is een dynamische speler met groeipotentieel. Door minuten te maken en te proeven van het tempo van eerste klasse kan hij zich verder ontwikkelen. We kijken er naar uit om hem verder te zien ontbolsteren als Kanarie", zei sportief directeur André Pinto. 

Vertrek Ananou

Frederic Ananou beëindigde zijn contract in onderling overleg met de club. Hij keert terug naar Duitsland, waar hij de kleuren van SSV Regensburg zal verdedigen. Waarom liet STVV hem gaan?

"Freddy is altijd een toonbeeld van professionalisme en engagement geweest. Die werkethiek werkte aanstekelijk. Bovendien was hij een graag geziene ploegmaat. We waarderen zijn bijdrage op en naast het veld en wensen hem het beste in het volgende hoofdstuk van zijn carrière", aldus Pinto.

STVV gaat zich deze mercato wellicht nog versterken. De Kanaries zouden nog een extra centrale verdediger aan de kern willen toeven en STVV zou in principe ook nog een krachtige centrale middenvelder aan de kern willen toevoegen. Wordt vervolgd.

Gaat Mbalanda doorbreken bij STVV?

Meest recent

Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

6
6
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

23
23
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

70
70
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

29
29
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

44
44
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

360
360
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

64
64
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

89
89
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

113
113
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

241
241
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

429
429
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

103
103
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

255
255
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

168
168
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

369
369
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

103
103
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

953
953
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

503
503
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

317
317

Meer sportnieuws