Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

door
Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

Jan Vertonghen leek op weg om tegen Club Brugge zijn wederoptreden te vieren bij RSC Anderlecht. Sterke Jan was weer fit, maar vorige week sloeg het noodlot toe. Hij verzwikte zijn enkel en het verdict was zwaar: ongeveer twee maanden out. Vertonghen sprak erover bij HLN.be.

"De allereerste training na de winterstop is mijn linkervoet bij een richtingsverandering gewoon in het gras blijven steken. Ik heb wel wat ervaring met enkelblessures en ik wist meteen dat het ernstig was. Ik voelde ook iets knappen, dus ik vreesde zelfs even voor een operatie", aldus Vertonghen. "“Dat werd gelukkig snel ontkracht. De ligamenten zijn wel gescheurd, maar een operatie is niet nodig."

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Even gedacht aan stoppen

Vertonghen geeft aan dat hij tijdens zijn revalidatie van zijn achillespeesblessure aan stoppen dacht. "Na de zoveelste terugslag had ik mezelf tot de winterstop gegeven om terug te zijn. Als ik dan niet het gevoel had dat ik echt bij de groep zat, dan had ik er waarschijnlijk de brui aan gegeven."

Iedereen verwacht dat Vertonghen na dit seizoen stopt. Maar daar is de ex-Rode Duivel nog niet zo zeker van. Dat verklaarde hij ook aan de krant. Gaat Vertonghen alsnog een jaar extra door?

Toch een jaar extra?

"Niet met honderd percent zekerheid, omdat ik nog zó graag wil voetballen. Ik neig nu wel meer naar stoppen, maar ik ken mezelf ook. Ik wil mijn carrière afsluiten met het gevoel dat ik echt nog iets heb kunnen betekenen voor Anderlecht en voor mijn teamgenoten. En ik zou graag hebben dat mijn kinderen (dochter Layla en zonen Ilay en Dani Rob, red.) mij nog eens aan het werk kunnen zien. Normaal waren ze er ook bij voor de bekerwedstrijd op Beerschot, die blessure heeft er anders over beslist. Al die zaken zorgen ervoor dat ik er nog niet helemaal uit ben."

Vertonghen heeft een prestatiegericht contract bij Anderlecht. Dat loopt tot komende zomer. Vertonghen hoopt weer van grote waarde te zijn in de Play-Offs. 

Zal Vertonghen stoppen na dit seizoen?

Meest recent

'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

67
67
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

14
14
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

225
225
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

78
78
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

41
41
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

276
276
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

76
76
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

216
216
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

217
217
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

687
687
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

91
91
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

177
177
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

409
409
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

54
54
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

296
296
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

315
315
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

121
121
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

631
631
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

103
103
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

203
203
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

832
832
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

107
107
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

399
399

Meer sportnieuws