Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

door
Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

Jan Vertonghen leek op weg om tegen Club Brugge zijn wederoptreden te vieren bij RSC Anderlecht. Sterke Jan was weer fit, maar vorige week sloeg het noodlot toe. Hij verzwikte zijn enkel en het verdict was zwaar: ongeveer twee maanden out. Vertonghen sprak erover bij HLN.be.

"De allereerste training na de winterstop is mijn linkervoet bij een richtingsverandering gewoon in het gras blijven steken. Ik heb wel wat ervaring met enkelblessures en ik wist meteen dat het ernstig was. Ik voelde ook iets knappen, dus ik vreesde zelfs even voor een operatie", aldus Vertonghen. "“Dat werd gelukkig snel ontkracht. De ligamenten zijn wel gescheurd, maar een operatie is niet nodig."

LEES OOK: 'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

Even gedacht aan stoppen

Vertonghen geeft aan dat hij tijdens zijn revalidatie van zijn achillespeesblessure aan stoppen dacht. "Na de zoveelste terugslag had ik mezelf tot de winterstop gegeven om terug te zijn. Als ik dan niet het gevoel had dat ik echt bij de groep zat, dan had ik er waarschijnlijk de brui aan gegeven."

Iedereen verwacht dat Vertonghen na dit seizoen stopt. Maar daar is de ex-Rode Duivel nog niet zo zeker van. Dat verklaarde hij ook aan de krant. Gaat Vertonghen alsnog een jaar extra door?

Toch een jaar extra?

"Niet met honderd percent zekerheid, omdat ik nog zó graag wil voetballen. Ik neig nu wel meer naar stoppen, maar ik ken mezelf ook. Ik wil mijn carrière afsluiten met het gevoel dat ik echt nog iets heb kunnen betekenen voor Anderlecht en voor mijn teamgenoten. En ik zou graag hebben dat mijn kinderen (dochter Layla en zonen Ilay en Dani Rob, red.) mij nog eens aan het werk kunnen zien. Normaal waren ze er ook bij voor de bekerwedstrijd op Beerschot, die blessure heeft er anders over beslist. Al die zaken zorgen ervoor dat ik er nog niet helemaal uit ben."

Vertonghen heeft een prestatiegericht contract bij Anderlecht. Dat loopt tot komende zomer. Vertonghen hoopt weer van grote waarde te zijn in de Play-Offs. 

Zal Vertonghen stoppen na dit seizoen?

Meest recent

‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

4
4
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

74
74
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

75
75
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

183
183
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

427
427
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

52
52
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

647
647
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

143
143
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

385
385
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

509
509
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

62
62
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

136
136
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

147
147
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

58
58
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

154
154
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

83
83
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

170
170
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

78
78
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

141
141
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

36
36
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

173
173
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

611
611
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

203
203
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

658
658
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

111
111

Meer sportnieuws