Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

door
Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

Jan Vertonghen leek op weg om tegen Club Brugge zijn wederoptreden te vieren bij RSC Anderlecht. Sterke Jan was weer fit, maar vorige week sloeg het noodlot toe. Hij verzwikte zijn enkel en het verdict was zwaar: ongeveer twee maanden out. Vertonghen sprak erover bij HLN.be.

"De allereerste training na de winterstop is mijn linkervoet bij een richtingsverandering gewoon in het gras blijven steken. Ik heb wel wat ervaring met enkelblessures en ik wist meteen dat het ernstig was. Ik voelde ook iets knappen, dus ik vreesde zelfs even voor een operatie", aldus Vertonghen. "“Dat werd gelukkig snel ontkracht. De ligamenten zijn wel gescheurd, maar een operatie is niet nodig."

LEES OOK: Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Even gedacht aan stoppen

Vertonghen geeft aan dat hij tijdens zijn revalidatie van zijn achillespeesblessure aan stoppen dacht. "Na de zoveelste terugslag had ik mezelf tot de winterstop gegeven om terug te zijn. Als ik dan niet het gevoel had dat ik echt bij de groep zat, dan had ik er waarschijnlijk de brui aan gegeven."

Iedereen verwacht dat Vertonghen na dit seizoen stopt. Maar daar is de ex-Rode Duivel nog niet zo zeker van. Dat verklaarde hij ook aan de krant. Gaat Vertonghen alsnog een jaar extra door?

Toch een jaar extra?

"Niet met honderd percent zekerheid, omdat ik nog zó graag wil voetballen. Ik neig nu wel meer naar stoppen, maar ik ken mezelf ook. Ik wil mijn carrière afsluiten met het gevoel dat ik echt nog iets heb kunnen betekenen voor Anderlecht en voor mijn teamgenoten. En ik zou graag hebben dat mijn kinderen (dochter Layla en zonen Ilay en Dani Rob, red.) mij nog eens aan het werk kunnen zien. Normaal waren ze er ook bij voor de bekerwedstrijd op Beerschot, die blessure heeft er anders over beslist. Al die zaken zorgen ervoor dat ik er nog niet helemaal uit ben."

Vertonghen heeft een prestatiegericht contract bij Anderlecht. Dat loopt tot komende zomer. Vertonghen hoopt weer van grote waarde te zijn in de Play-Offs. 

Zal Vertonghen stoppen na dit seizoen?

Meest recent

'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

12
12
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

9
9
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

64
64
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

132
132
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

125
125
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

87
87
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

59
59
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

112
112
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

85
85
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

128
128
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

262
262
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

65
65
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

40
40
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

156
156
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

326
326
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

195
195
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

277
277
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

81
81
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

119
119
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

50
50
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

103
103
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

52
52
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

442
442
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

238
238
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

129
129

Meer sportnieuws