Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

680 stemmen
Vertonghen geeft zeer verrassende update over toekomst

Jan Vertonghen leek op weg om tegen Club Brugge zijn wederoptreden te vieren bij RSC Anderlecht. Sterke Jan was weer fit, maar vorige week sloeg het noodlot toe. Hij verzwikte zijn enkel en het verdict was zwaar: ongeveer twee maanden out. Vertonghen sprak erover bij HLN.be.

"De allereerste training na de winterstop is mijn linkervoet bij een richtingsverandering gewoon in het gras blijven steken. Ik heb wel wat ervaring met enkelblessures en ik wist meteen dat het ernstig was. Ik voelde ook iets knappen, dus ik vreesde zelfs even voor een operatie", aldus Vertonghen. "“Dat werd gelukkig snel ontkracht. De ligamenten zijn wel gescheurd, maar een operatie is niet nodig."

LEES OOK: Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

Even gedacht aan stoppen

Vertonghen geeft aan dat hij tijdens zijn revalidatie van zijn achillespeesblessure aan stoppen dacht. "Na de zoveelste terugslag had ik mezelf tot de winterstop gegeven om terug te zijn. Als ik dan niet het gevoel had dat ik echt bij de groep zat, dan had ik er waarschijnlijk de brui aan gegeven."

Iedereen verwacht dat Vertonghen na dit seizoen stopt. Maar daar is de ex-Rode Duivel nog niet zo zeker van. Dat verklaarde hij ook aan de krant. Gaat Vertonghen alsnog een jaar extra door?

Toch een jaar extra?

"Niet met honderd percent zekerheid, omdat ik nog zó graag wil voetballen. Ik neig nu wel meer naar stoppen, maar ik ken mezelf ook. Ik wil mijn carrière afsluiten met het gevoel dat ik echt nog iets heb kunnen betekenen voor Anderlecht en voor mijn teamgenoten. En ik zou graag hebben dat mijn kinderen (dochter Layla en zonen Ilay en Dani Rob, red.) mij nog eens aan het werk kunnen zien. Normaal waren ze er ook bij voor de bekerwedstrijd op Beerschot, die blessure heeft er anders over beslist. Al die zaken zorgen ervoor dat ik er nog niet helemaal uit ben."

Vertonghen heeft een prestatiegericht contract bij Anderlecht. Dat loopt tot komende zomer. Vertonghen hoopt weer van grote waarde te zijn in de Play-Offs. 

Zal Vertonghen stoppen na dit seizoen?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

1
1
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

22
22
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

28
28
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

24
24
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

79
79
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

52
52
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

33
33
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

227
227
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

160
160
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

176
176
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

352
352
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

92
92
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

210
210
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

73
73
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

390
390
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

182
182
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

169
169
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

287
287
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

297
297
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

100
100
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

346
346
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1055
1055
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

518
518
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

437
437

Meer sportnieuws