Wat denkt Hayen écht van Anderlecht? "Bezig met onszelf"

door
Wat denkt Hayen écht van Anderlecht?

Zondag staat dé klassieker van het Belgische voetbal op het programma. RSC Anderlecht en Club Brugge nemen het tegen elkaar op. Nicky Hayen trapte niet in een vraag op zijn persconferentie die voor ophef zou kunnen zorgen.

LEES OOK: KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Hayen laat zich niet vangen

Hayen kreeg de vraag of de match tegen Anderlecht nog wel speciaal was omdat RSCA al jaren geen prijs meer wist te winnen. Dat leek duidelijk op een vraag om een bepaalde quote te ontfutselen. Een vreemde vraag, want vorig jaar was er een intense titelstrijd tussen de twee (en Union SG), plus Anderlecht-Club Brugge zal altijd speciaal zijn.

Hayen liet zich niet vangen. “Anderlecht is en blijft altijd een speciale wedstrijd. Enkel en alleen al voor de fans, waar dit enorm leeft. Wij zijn echter vooral bezig met onszelf”, vertelde Hayen. 

Club kan zware tik uitdelen

Club Brugge is uiteraard wel de grote favoriet. Zij beschikken over een kern die zo goed als fit is, terwijl RSCA toch heel wat belangrijke spelers moet missen. Daar heeft David Hubert problemen. Jan Vertonghen en Mario Stroeykens zijn out, Moussa N’Diaye en Ludwig Augustinsson ontbreken ook. Daarnaast is ook Majeed Ashimeru out, maar hij is geen kanshebber op een basisplaats.

Club Brugge kan RSCA ook pijn doen en al 11 punten uitlopen. Ze kunnen dus een goede zaak doen in het Lotto Park. “Neen, dat klopt. Maar we willen onze goede reeks zo lang mogelijk vasthouden. En uiteraard wil je de kloof met andere ploegen vergroten. Als we dat kunnen doen, dan gaan we die niet laten liggen. Al zullen we wel 100% moeten zijn en geen kansen weggeven zoals tegen OHL. Nogmaals, we moeten 100% zijn om Anderlecht te verslaan”, vertelde Hayen.

 

Gaat Club winnen in het Lotto Park?

Meest recent

'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

6
6
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

66
66
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

91
91
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

41
41
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

85
85
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

409
409
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

84
84
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

176
176
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

45
45
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

157
157
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

78
78
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

124
124
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

276
276
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

266
266
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

126
126
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

294
294
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

217
217
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

240
240
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

811
811
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

255
255
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

675
675
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

129
129
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

86
86
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

153
153
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73

Meer sportnieuws