Wat denkt Hayen écht van Anderlecht? "Bezig met onszelf"

door
Wat denkt Hayen écht van Anderlecht?

Zondag staat dé klassieker van het Belgische voetbal op het programma. RSC Anderlecht en Club Brugge nemen het tegen elkaar op. Nicky Hayen trapte niet in een vraag op zijn persconferentie die voor ophef zou kunnen zorgen.

LEES OOK: Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

Hayen laat zich niet vangen

Hayen kreeg de vraag of de match tegen Anderlecht nog wel speciaal was omdat RSCA al jaren geen prijs meer wist te winnen. Dat leek duidelijk op een vraag om een bepaalde quote te ontfutselen. Een vreemde vraag, want vorig jaar was er een intense titelstrijd tussen de twee (en Union SG), plus Anderlecht-Club Brugge zal altijd speciaal zijn.

Hayen liet zich niet vangen. “Anderlecht is en blijft altijd een speciale wedstrijd. Enkel en alleen al voor de fans, waar dit enorm leeft. Wij zijn echter vooral bezig met onszelf”, vertelde Hayen. 

Club kan zware tik uitdelen

Club Brugge is uiteraard wel de grote favoriet. Zij beschikken over een kern die zo goed als fit is, terwijl RSCA toch heel wat belangrijke spelers moet missen. Daar heeft David Hubert problemen. Jan Vertonghen en Mario Stroeykens zijn out, Moussa N’Diaye en Ludwig Augustinsson ontbreken ook. Daarnaast is ook Majeed Ashimeru out, maar hij is geen kanshebber op een basisplaats.

Club Brugge kan RSCA ook pijn doen en al 11 punten uitlopen. Ze kunnen dus een goede zaak doen in het Lotto Park. “Neen, dat klopt. Maar we willen onze goede reeks zo lang mogelijk vasthouden. En uiteraard wil je de kloof met andere ploegen vergroten. Als we dat kunnen doen, dan gaan we die niet laten liggen. Al zullen we wel 100% moeten zijn en geen kansen weggeven zoals tegen OHL. Nogmaals, we moeten 100% zijn om Anderlecht te verslaan”, vertelde Hayen.

 

Gaat Club winnen in het Lotto Park?

Meest recent

'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

29
29
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

29
29
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

208
208
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

35
35
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

234
234
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

139
139
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

266
266
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

357
357
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

234
234
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

202
202
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

283
283
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

360
360
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

334
334
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

302
302
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

456
456
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

617
617
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

243
243
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

345
345
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

168
168
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

98
98
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

297
297

Meer sportnieuws