Wat denkt Hayen écht van Anderlecht? "Bezig met onszelf"

door
Wat denkt Hayen écht van Anderlecht?

Zondag staat dé klassieker van het Belgische voetbal op het programma. RSC Anderlecht en Club Brugge nemen het tegen elkaar op. Nicky Hayen trapte niet in een vraag op zijn persconferentie die voor ophef zou kunnen zorgen.

LEES OOK: Club Brugge-pion onthult contact met Union

Hayen laat zich niet vangen

Hayen kreeg de vraag of de match tegen Anderlecht nog wel speciaal was omdat RSCA al jaren geen prijs meer wist te winnen. Dat leek duidelijk op een vraag om een bepaalde quote te ontfutselen. Een vreemde vraag, want vorig jaar was er een intense titelstrijd tussen de twee (en Union SG), plus Anderlecht-Club Brugge zal altijd speciaal zijn.

Hayen liet zich niet vangen. “Anderlecht is en blijft altijd een speciale wedstrijd. Enkel en alleen al voor de fans, waar dit enorm leeft. Wij zijn echter vooral bezig met onszelf”, vertelde Hayen. 

Club kan zware tik uitdelen

Club Brugge is uiteraard wel de grote favoriet. Zij beschikken over een kern die zo goed als fit is, terwijl RSCA toch heel wat belangrijke spelers moet missen. Daar heeft David Hubert problemen. Jan Vertonghen en Mario Stroeykens zijn out, Moussa N’Diaye en Ludwig Augustinsson ontbreken ook. Daarnaast is ook Majeed Ashimeru out, maar hij is geen kanshebber op een basisplaats.

Club Brugge kan RSCA ook pijn doen en al 11 punten uitlopen. Ze kunnen dus een goede zaak doen in het Lotto Park. “Neen, dat klopt. Maar we willen onze goede reeks zo lang mogelijk vasthouden. En uiteraard wil je de kloof met andere ploegen vergroten. Als we dat kunnen doen, dan gaan we die niet laten liggen. Al zullen we wel 100% moeten zijn en geen kansen weggeven zoals tegen OHL. Nogmaals, we moeten 100% zijn om Anderlecht te verslaan”, vertelde Hayen.

 

Gaat Club winnen in het Lotto Park?

Meest recent

'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

17
17
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

70
70
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

162
162
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

357
357
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

214
214
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

134
134
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

235
235
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

126
126
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

417
417
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

186
186
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

144
144
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

37
37
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

156
156
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

361
361
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

93
93
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

354
354
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

71
71
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

915
915
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

501
501
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

78
78
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

609
609
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

281
281
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

490
490
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

824
824

Meer sportnieuws