Wat denkt Hayen écht van Anderlecht? "Bezig met onszelf"

245 stemmen
Wat denkt Hayen écht van Anderlecht?

Zondag staat dé klassieker van het Belgische voetbal op het programma. RSC Anderlecht en Club Brugge nemen het tegen elkaar op. Nicky Hayen trapte niet in een vraag op zijn persconferentie die voor ophef zou kunnen zorgen.

LEES OOK: Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Hayen laat zich niet vangen

Hayen kreeg de vraag of de match tegen Anderlecht nog wel speciaal was omdat RSCA al jaren geen prijs meer wist te winnen. Dat leek duidelijk op een vraag om een bepaalde quote te ontfutselen. Een vreemde vraag, want vorig jaar was er een intense titelstrijd tussen de twee (en Union SG), plus Anderlecht-Club Brugge zal altijd speciaal zijn.

Hayen liet zich niet vangen. “Anderlecht is en blijft altijd een speciale wedstrijd. Enkel en alleen al voor de fans, waar dit enorm leeft. Wij zijn echter vooral bezig met onszelf”, vertelde Hayen. 

Club kan zware tik uitdelen

Club Brugge is uiteraard wel de grote favoriet. Zij beschikken over een kern die zo goed als fit is, terwijl RSCA toch heel wat belangrijke spelers moet missen. Daar heeft David Hubert problemen. Jan Vertonghen en Mario Stroeykens zijn out, Moussa N’Diaye en Ludwig Augustinsson ontbreken ook. Daarnaast is ook Majeed Ashimeru out, maar hij is geen kanshebber op een basisplaats.

Club Brugge kan RSCA ook pijn doen en al 11 punten uitlopen. Ze kunnen dus een goede zaak doen in het Lotto Park. “Neen, dat klopt. Maar we willen onze goede reeks zo lang mogelijk vasthouden. En uiteraard wil je de kloof met andere ploegen vergroten. Als we dat kunnen doen, dan gaan we die niet laten liggen. Al zullen we wel 100% moeten zijn en geen kansen weggeven zoals tegen OHL. Nogmaals, we moeten 100% zijn om Anderlecht te verslaan”, vertelde Hayen.

 

Gaat Club winnen in het Lotto Park?

Meest recent

Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

48
48
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

75
75
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

34
34
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

257
257
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

133
133
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

62
62
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

336
336
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

150
150
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

143
143
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

57
57
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

648
648
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

424
424
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

207
207
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

261
261
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

53
53
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

83
83
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

32
32
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

86
86
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

131
131
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

460
460
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

153
153
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

400
400
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

530
530
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

46
46
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1303
1303

Meer sportnieuws