'Renard heeft beet: eerste broodnodige verdediger op komst'

door
'Renard heeft beet: eerste broodnodige verdediger op komst'

Het lijkt slechts een kwestie van tijd voor Anderlecht de komst van Cesar Huerta zal aankondigen, maar daarna mag nog snel beweging verwacht worden. Paars-Wit heeft immers bijzonder hoge nood aan versterking centraal achterin.

Sportief directeur Olivier Renard zal minstens twee centrale verdedigers moeten halen, want momenteel beschikt Anderlecht met Jan-Carlo Simic over slechts één fitte speler op die positie. Jan Vertonghen is opnieuw langdurig out, terwijl Zanka op vertrekken staat.

Terwijl de geruchtenmolen op volle toeren draait over wie de vacatures achterin kunnen gaan invullen, lijkt Renard geruisloos toe te slaan. Anderlecht lijkt immers plots een eerste centrale verdediger beet te hebben en het gaat om een naam die tot dusver nog niet gevallen was.

LEES OOK: ‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Adryelson eerste defensieve aanwinst Anderlecht

L'Equipe komt vrijdagmiddag met het nieuws dat Anderlecht in de komende dagen Adryelson zal mogen verwelkomen. De 26-jarige Braziliaan komt over van Olympique Lyon, waar hij niet meer aan spelen toekwam.

Adryelson is nochtans niet de eerste de beste, want in 2023 werd hij nog opgeroepen voor de Braziliaanse nationale ploeg. Hij was erbij voor een WK-kwalificatiematch tegen Uruguay, maar kwam uiteindelijk niet van de bank.

Anderlecht heeft optie van 5 miljoen

Begin 2024 versaste John Textor hem vervolgens van Botafogo naar Lyon, maar dat werd geen succes. Adryelson kwam er het voorbije jaar amper vier keer in actie. Dit seizoen speelde hij amper één minuut en die dateert al van augustus.

Bij Anderlecht moet Adryelson zich nu weer zien te lanceren. Hij wordt voor de rest van het seizoen gehuurd en er zou een aankoopoptie van 5 miljoen euro in de deal opgenomen zijn. Belangrijk detail: Adryelson is rechtsvoetig. De jacht op een linksvoetige verdediger gaat dus gewoon verder.

Goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

14
14
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

137
137
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

195
195
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

322
322
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

37
37
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

56
56
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

256
256
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

99
99
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

387
387
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

103
103
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

194
194
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

230
230
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1018
1018
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

436
436
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

193
193
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

179
179
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

337
337
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

277
277
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

423
423
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

281
281
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233

Meer sportnieuws