'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

door
'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

RSC Anderlecht ziet in Jordan Torunarigha dé versterking voor de verdediging. De 27-jarige AA Gent-verdediger, wiens contract afloopt, staat bovenaan de verlanglijst van sportief directeur Olivier Renard. Gent probeerde zijn contract te verlengen, maar door een besparingsronde lijkt een akkoord moeilijk. Torunarigha mocht afgelopen zomer nog vertrekken voor 4 à 5 miljoen euro, maar een transfer kwam niet rond. Zijn seizoen begon stroef met fouten en concentratieproblemen, maar de laatste weken haalt hij opnieuw een hoog niveau. Ondanks zijn wisselvalligheid blijft hij intrinsiek een van de beste verdedigers van België. Anderlecht wil toeslaan, maar zal moeten afwachten of de speler deze winter of pas in de zomer beschikbaar is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

Anderlecht wil grootverdiener AA Gent

In de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger wordt RSC Anderlecht in verband gebracht met de ene na de andere naam. Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (RCD Mallorca), Nobel Mendy (Real Betis) en Matt Targett (Newcastle) passeerden al de revue.

Ook Jordan Torunarigha (AA Gent) zou op de verlanglijst van paars-wit staan. De 27-jarige, die één cap voor Nigeria op zijn naam heeft, zou zelfs de prioriteit van sportief directeur Olivier Renard zijn. Hij is einde contract in Gent en kan daardoor in de zomer transfervrij de overstap maken.

Nochtans proberen de Buffalo’s al een tijdlang om het contract van Torunarigha te verlengen, de gesprekken zouden in een constructieve sfeer verlopen. De vraag is echter of er een akkoord zal komen: Gent snoeit in de loonmassa, terwijl Torunarigha een van de grootverdieners van de club is.

Volgens Het Nieuwsblad zal hij hoogstwaarschijnlijk niet aan dezelfde voorwaarden kunnen bijtekenen. Een vertrek deze winter is alleszins niet aan de orde: Gent wil Torunarigha nu niet laten gaan.

AA Gent wilde Torunarigha vorige zomer verkopen voor 4 à 5 miljoen

Jordan Torunarigha moest tegen het einde van de zomer nochtans al Buffalo af zijn. De Duits-Nigeriaanse verdediger mocht vertrekken voor de juiste prijs, waarbij AA Gent mikte op een bedrag tussen de 4 en 5 miljoen euro.

Er was veel belangstelling voor hem, onder andere van VfB Stuttgart, TSG Hoffenheim, Leeds United en Trabzonspor. Torunarigha zelf zou een voorkeur gehad hebben voor een overstap naar Stuttgart. Wouter Vrancken wilde zijn sterkhouder liever zien blijven bij Gent.

De sterke verdediger combineert voetballend vermogen met indrukwekkende fysieke kwaliteiten, een echt Duits blok graniet. Dankzij zijn indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten behoort hij intrinsiek tot de beste centrale verdedigers in de competitie. 

Denis Prychynenko, voormalig speler van Beerschot, beschouwde zelfs Toby Alderweireld en Torunarigha als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

Brokkenpiloot haalt terug zijn niveau

Midden augustus, vlak voor de zomermercato ten einde liep, leek Jordan Torunarigha alsnog een transfer te maken. Goed nieuws voor AA Gent, want zo konden ze nog een transfersom vangen voor de verdediger met een aflopend contract.

De Duitser bleef lange tijd naast de selectie omdat hij met zijn gedachten bij een transfer zat en hij mocht vertrekken van de club. Uiteindelijk kwam er toen geen transfer, waarna Torunarigha ‘genezen’ was van transferitis en groeide zijn focus terug.

Deze heropleving duurde echter niet lang, want dit seizoen bezondigde de verdediger zich aan dure fouten, balverliezen en concentratieproblemen. Het Nieuwsblad noemde hem een risicopatiënt, terwijl Het Laatste Nieuws sprak van een brokkenpiloot.

Wouter Vrancken moest hem tegen Cercle Brugge bijvoorbeeld eens schreeuwend wakker schudden. Pas in de laatste weken haalt Torunarigha weer een hoog niveau.

Intrinsiek een van de beste verdedigers in België

Jordan Torunarigha valt op door zijn snelheid, waarmee hij in zijn eerste seizoen bij AA Gent tot de snelste verdedigers van het land behoorde. Deze snelheid, gecombineerd met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en messcherpe tackles, maakt hem tot een complete en moderne verdediger.

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, kende Torunarigha ook enkele stevige terugvallen in de afgelopen seizoenen. Hij wisselde uitstekende prestaties af met zwakke momenten, waarbij hij meerdere blunders beging en vaak te overmoedig was.

Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures. Vorig seizoen naderde de verdediger stilaan zijn beste niveau. Torunarigha excelleerde vorig seizoen met zijn fysieke kwaliteiten, maar opvallend is dat hij ook offensief zijn stempel probeerde te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck ook graag van hem zag.

Naast het veld manifesteert Torunarigha zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

Anderlecht moet Torunarigha halen

Meest recent

Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

19
19
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

22
22
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

111
111
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

326
326
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

176
176
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

130
130
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

232
232
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

75
75
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

218
218
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

93
93
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

731
731
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

81
81
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

92
92
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

84
84
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

459
459
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

274
274
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

420
420
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

691
691
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

293
293
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

353
353
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

257
257
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

105
105
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

154
154

Meer sportnieuws