'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

627 stemmen
'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

RSC Anderlecht ziet in Jordan Torunarigha dé versterking voor de verdediging. De 27-jarige AA Gent-verdediger, wiens contract afloopt, staat bovenaan de verlanglijst van sportief directeur Olivier Renard. Gent probeerde zijn contract te verlengen, maar door een besparingsronde lijkt een akkoord moeilijk. Torunarigha mocht afgelopen zomer nog vertrekken voor 4 à 5 miljoen euro, maar een transfer kwam niet rond. Zijn seizoen begon stroef met fouten en concentratieproblemen, maar de laatste weken haalt hij opnieuw een hoog niveau. Ondanks zijn wisselvalligheid blijft hij intrinsiek een van de beste verdedigers van België. Anderlecht wil toeslaan, maar zal moeten afwachten of de speler deze winter of pas in de zomer beschikbaar is.

LEES OOK: AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

Anderlecht wil grootverdiener AA Gent

In de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger wordt RSC Anderlecht in verband gebracht met de ene na de andere naam. Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (RCD Mallorca), Nobel Mendy (Real Betis) en Matt Targett (Newcastle) passeerden al de revue.

Ook Jordan Torunarigha (AA Gent) zou op de verlanglijst van paars-wit staan. De 27-jarige, die één cap voor Nigeria op zijn naam heeft, zou zelfs de prioriteit van sportief directeur Olivier Renard zijn. Hij is einde contract in Gent en kan daardoor in de zomer transfervrij de overstap maken.

Nochtans proberen de Buffalo’s al een tijdlang om het contract van Torunarigha te verlengen, de gesprekken zouden in een constructieve sfeer verlopen. De vraag is echter of er een akkoord zal komen: Gent snoeit in de loonmassa, terwijl Torunarigha een van de grootverdieners van de club is.

Volgens Het Nieuwsblad zal hij hoogstwaarschijnlijk niet aan dezelfde voorwaarden kunnen bijtekenen. Een vertrek deze winter is alleszins niet aan de orde: Gent wil Torunarigha nu niet laten gaan.

AA Gent wilde Torunarigha vorige zomer verkopen voor 4 à 5 miljoen

Jordan Torunarigha moest tegen het einde van de zomer nochtans al Buffalo af zijn. De Duits-Nigeriaanse verdediger mocht vertrekken voor de juiste prijs, waarbij AA Gent mikte op een bedrag tussen de 4 en 5 miljoen euro.

Er was veel belangstelling voor hem, onder andere van VfB Stuttgart, TSG Hoffenheim, Leeds United en Trabzonspor. Torunarigha zelf zou een voorkeur gehad hebben voor een overstap naar Stuttgart. Wouter Vrancken wilde zijn sterkhouder liever zien blijven bij Gent.

De sterke verdediger combineert voetballend vermogen met indrukwekkende fysieke kwaliteiten, een echt Duits blok graniet. Dankzij zijn indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten behoort hij intrinsiek tot de beste centrale verdedigers in de competitie. 

Denis Prychynenko, voormalig speler van Beerschot, beschouwde zelfs Toby Alderweireld en Torunarigha als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

Brokkenpiloot haalt terug zijn niveau

Midden augustus, vlak voor de zomermercato ten einde liep, leek Jordan Torunarigha alsnog een transfer te maken. Goed nieuws voor AA Gent, want zo konden ze nog een transfersom vangen voor de verdediger met een aflopend contract.

De Duitser bleef lange tijd naast de selectie omdat hij met zijn gedachten bij een transfer zat en hij mocht vertrekken van de club. Uiteindelijk kwam er toen geen transfer, waarna Torunarigha ‘genezen’ was van transferitis en groeide zijn focus terug.

Deze heropleving duurde echter niet lang, want dit seizoen bezondigde de verdediger zich aan dure fouten, balverliezen en concentratieproblemen. Het Nieuwsblad noemde hem een risicopatiënt, terwijl Het Laatste Nieuws sprak van een brokkenpiloot.

Wouter Vrancken moest hem tegen Cercle Brugge bijvoorbeeld eens schreeuwend wakker schudden. Pas in de laatste weken haalt Torunarigha weer een hoog niveau.

Intrinsiek een van de beste verdedigers in België

Jordan Torunarigha valt op door zijn snelheid, waarmee hij in zijn eerste seizoen bij AA Gent tot de snelste verdedigers van het land behoorde. Deze snelheid, gecombineerd met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en messcherpe tackles, maakt hem tot een complete en moderne verdediger.

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, kende Torunarigha ook enkele stevige terugvallen in de afgelopen seizoenen. Hij wisselde uitstekende prestaties af met zwakke momenten, waarbij hij meerdere blunders beging en vaak te overmoedig was.

Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures. Vorig seizoen naderde de verdediger stilaan zijn beste niveau. Torunarigha excelleerde vorig seizoen met zijn fysieke kwaliteiten, maar opvallend is dat hij ook offensief zijn stempel probeerde te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck ook graag van hem zag.

Naast het veld manifesteert Torunarigha zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

🚀

Anderlecht moet Torunarigha halen

Meest recent

Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

18
18
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

113
113
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

186
186
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

52
52
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

125
125
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

31
31
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

273
273
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

31
31
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

189
189
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

273
273
Ronaldo héél duidelijk over toekomst: stopt hij na het WK?

Portugal maakt zich klaar voor het treffen met Spanje. Uiteraard wordt er weer gekeken naar ...

45
45
Duivels op TV: commentator en presentator tegen VS bekend

Maandagnacht is het zover, dan treden de Rode Duivels aan in de 1/8ste finales van het WK 2026. Het ...

285
285
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

289
289
VS-België onder vergrootglas: ook twijfels bij keuze ref

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten om een plekje in de ...

558
558
'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Club Brugge heeft de intentie om Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje aan boord te houden. Maar ...

388
388
"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

421
421
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

502
502
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

327
327
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

444
444
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

660
660
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

155
155
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

140
140
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

623
623
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

144
144
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

106
106

Meer sportnieuws