'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

627
'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

RSC Anderlecht ziet in Jordan Torunarigha dé versterking voor de verdediging. De 27-jarige AA Gent-verdediger, wiens contract afloopt, staat bovenaan de verlanglijst van sportief directeur Olivier Renard. Gent probeerde zijn contract te verlengen, maar door een besparingsronde lijkt een akkoord moeilijk. Torunarigha mocht afgelopen zomer nog vertrekken voor 4 à 5 miljoen euro, maar een transfer kwam niet rond. Zijn seizoen begon stroef met fouten en concentratieproblemen, maar de laatste weken haalt hij opnieuw een hoog niveau. Ondanks zijn wisselvalligheid blijft hij intrinsiek een van de beste verdedigers van België. Anderlecht wil toeslaan, maar zal moeten afwachten of de speler deze winter of pas in de zomer beschikbaar is.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Anderlecht wil grootverdiener AA Gent

In de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger wordt RSC Anderlecht in verband gebracht met de ene na de andere naam. Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (RCD Mallorca), Nobel Mendy (Real Betis) en Matt Targett (Newcastle) passeerden al de revue.

Ook Jordan Torunarigha (AA Gent) zou op de verlanglijst van paars-wit staan. De 27-jarige, die één cap voor Nigeria op zijn naam heeft, zou zelfs de prioriteit van sportief directeur Olivier Renard zijn. Hij is einde contract in Gent en kan daardoor in de zomer transfervrij de overstap maken.

Nochtans proberen de Buffalo’s al een tijdlang om het contract van Torunarigha te verlengen, de gesprekken zouden in een constructieve sfeer verlopen. De vraag is echter of er een akkoord zal komen: Gent snoeit in de loonmassa, terwijl Torunarigha een van de grootverdieners van de club is.

Volgens Het Nieuwsblad zal hij hoogstwaarschijnlijk niet aan dezelfde voorwaarden kunnen bijtekenen. Een vertrek deze winter is alleszins niet aan de orde: Gent wil Torunarigha nu niet laten gaan.

AA Gent wilde Torunarigha vorige zomer verkopen voor 4 à 5 miljoen

Jordan Torunarigha moest tegen het einde van de zomer nochtans al Buffalo af zijn. De Duits-Nigeriaanse verdediger mocht vertrekken voor de juiste prijs, waarbij AA Gent mikte op een bedrag tussen de 4 en 5 miljoen euro.

Er was veel belangstelling voor hem, onder andere van VfB Stuttgart, TSG Hoffenheim, Leeds United en Trabzonspor. Torunarigha zelf zou een voorkeur gehad hebben voor een overstap naar Stuttgart. Wouter Vrancken wilde zijn sterkhouder liever zien blijven bij Gent.

De sterke verdediger combineert voetballend vermogen met indrukwekkende fysieke kwaliteiten, een echt Duits blok graniet. Dankzij zijn indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten behoort hij intrinsiek tot de beste centrale verdedigers in de competitie. 

Denis Prychynenko, voormalig speler van Beerschot, beschouwde zelfs Toby Alderweireld en Torunarigha als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

Brokkenpiloot haalt terug zijn niveau

Midden augustus, vlak voor de zomermercato ten einde liep, leek Jordan Torunarigha alsnog een transfer te maken. Goed nieuws voor AA Gent, want zo konden ze nog een transfersom vangen voor de verdediger met een aflopend contract.

De Duitser bleef lange tijd naast de selectie omdat hij met zijn gedachten bij een transfer zat en hij mocht vertrekken van de club. Uiteindelijk kwam er toen geen transfer, waarna Torunarigha ‘genezen’ was van transferitis en groeide zijn focus terug.

Deze heropleving duurde echter niet lang, want dit seizoen bezondigde de verdediger zich aan dure fouten, balverliezen en concentratieproblemen. Het Nieuwsblad noemde hem een risicopatiënt, terwijl Het Laatste Nieuws sprak van een brokkenpiloot.

Wouter Vrancken moest hem tegen Cercle Brugge bijvoorbeeld eens schreeuwend wakker schudden. Pas in de laatste weken haalt Torunarigha weer een hoog niveau.

Intrinsiek een van de beste verdedigers in België

Jordan Torunarigha valt op door zijn snelheid, waarmee hij in zijn eerste seizoen bij AA Gent tot de snelste verdedigers van het land behoorde. Deze snelheid, gecombineerd met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en messcherpe tackles, maakt hem tot een complete en moderne verdediger.

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, kende Torunarigha ook enkele stevige terugvallen in de afgelopen seizoenen. Hij wisselde uitstekende prestaties af met zwakke momenten, waarbij hij meerdere blunders beging en vaak te overmoedig was.

Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures. Vorig seizoen naderde de verdediger stilaan zijn beste niveau. Torunarigha excelleerde vorig seizoen met zijn fysieke kwaliteiten, maar opvallend is dat hij ook offensief zijn stempel probeerde te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck ook graag van hem zag.

Naast het veld manifesteert Torunarigha zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

Anderlecht moet Torunarigha halen

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

105
105
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

120
120
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

623
623
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

346
346
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

246
246
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws