'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

627 stemmen
'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

RSC Anderlecht ziet in Jordan Torunarigha dé versterking voor de verdediging. De 27-jarige AA Gent-verdediger, wiens contract afloopt, staat bovenaan de verlanglijst van sportief directeur Olivier Renard. Gent probeerde zijn contract te verlengen, maar door een besparingsronde lijkt een akkoord moeilijk. Torunarigha mocht afgelopen zomer nog vertrekken voor 4 à 5 miljoen euro, maar een transfer kwam niet rond. Zijn seizoen begon stroef met fouten en concentratieproblemen, maar de laatste weken haalt hij opnieuw een hoog niveau. Ondanks zijn wisselvalligheid blijft hij intrinsiek een van de beste verdedigers van België. Anderlecht wil toeslaan, maar zal moeten afwachten of de speler deze winter of pas in de zomer beschikbaar is.

LEES OOK: Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

Anderlecht wil grootverdiener AA Gent

In de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger wordt RSC Anderlecht in verband gebracht met de ene na de andere naam. Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (RCD Mallorca), Nobel Mendy (Real Betis) en Matt Targett (Newcastle) passeerden al de revue.

Ook Jordan Torunarigha (AA Gent) zou op de verlanglijst van paars-wit staan. De 27-jarige, die één cap voor Nigeria op zijn naam heeft, zou zelfs de prioriteit van sportief directeur Olivier Renard zijn. Hij is einde contract in Gent en kan daardoor in de zomer transfervrij de overstap maken.

Nochtans proberen de Buffalo’s al een tijdlang om het contract van Torunarigha te verlengen, de gesprekken zouden in een constructieve sfeer verlopen. De vraag is echter of er een akkoord zal komen: Gent snoeit in de loonmassa, terwijl Torunarigha een van de grootverdieners van de club is.

Volgens Het Nieuwsblad zal hij hoogstwaarschijnlijk niet aan dezelfde voorwaarden kunnen bijtekenen. Een vertrek deze winter is alleszins niet aan de orde: Gent wil Torunarigha nu niet laten gaan.

AA Gent wilde Torunarigha vorige zomer verkopen voor 4 à 5 miljoen

Jordan Torunarigha moest tegen het einde van de zomer nochtans al Buffalo af zijn. De Duits-Nigeriaanse verdediger mocht vertrekken voor de juiste prijs, waarbij AA Gent mikte op een bedrag tussen de 4 en 5 miljoen euro.

Er was veel belangstelling voor hem, onder andere van VfB Stuttgart, TSG Hoffenheim, Leeds United en Trabzonspor. Torunarigha zelf zou een voorkeur gehad hebben voor een overstap naar Stuttgart. Wouter Vrancken wilde zijn sterkhouder liever zien blijven bij Gent.

De sterke verdediger combineert voetballend vermogen met indrukwekkende fysieke kwaliteiten, een echt Duits blok graniet. Dankzij zijn indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten behoort hij intrinsiek tot de beste centrale verdedigers in de competitie. 

Denis Prychynenko, voormalig speler van Beerschot, beschouwde zelfs Toby Alderweireld en Torunarigha als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

Brokkenpiloot haalt terug zijn niveau

Midden augustus, vlak voor de zomermercato ten einde liep, leek Jordan Torunarigha alsnog een transfer te maken. Goed nieuws voor AA Gent, want zo konden ze nog een transfersom vangen voor de verdediger met een aflopend contract.

De Duitser bleef lange tijd naast de selectie omdat hij met zijn gedachten bij een transfer zat en hij mocht vertrekken van de club. Uiteindelijk kwam er toen geen transfer, waarna Torunarigha ‘genezen’ was van transferitis en groeide zijn focus terug.

Deze heropleving duurde echter niet lang, want dit seizoen bezondigde de verdediger zich aan dure fouten, balverliezen en concentratieproblemen. Het Nieuwsblad noemde hem een risicopatiënt, terwijl Het Laatste Nieuws sprak van een brokkenpiloot.

Wouter Vrancken moest hem tegen Cercle Brugge bijvoorbeeld eens schreeuwend wakker schudden. Pas in de laatste weken haalt Torunarigha weer een hoog niveau.

Intrinsiek een van de beste verdedigers in België

Jordan Torunarigha valt op door zijn snelheid, waarmee hij in zijn eerste seizoen bij AA Gent tot de snelste verdedigers van het land behoorde. Deze snelheid, gecombineerd met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en messcherpe tackles, maakt hem tot een complete en moderne verdediger.

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, kende Torunarigha ook enkele stevige terugvallen in de afgelopen seizoenen. Hij wisselde uitstekende prestaties af met zwakke momenten, waarbij hij meerdere blunders beging en vaak te overmoedig was.

Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures. Vorig seizoen naderde de verdediger stilaan zijn beste niveau. Torunarigha excelleerde vorig seizoen met zijn fysieke kwaliteiten, maar opvallend is dat hij ook offensief zijn stempel probeerde te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck ook graag van hem zag.

Naast het veld manifesteert Torunarigha zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

Anderlecht moet Torunarigha halen

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

19
19
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

85
85
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

165
165
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

38
38
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

171
171
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

83
83
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

379
379
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

320
320
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

168
168
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

421
421
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

174
174
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

613
613
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

446
446
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

243
243
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

355
355
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

466
466
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

89
89
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

246
246
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

142
142
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

632
632
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

392
392
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

278
278
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

430
430

Meer sportnieuws