'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

627 stemmen
'Anderlecht volle bak voor JPL-grootverdiener'

RSC Anderlecht ziet in Jordan Torunarigha dé versterking voor de verdediging. De 27-jarige AA Gent-verdediger, wiens contract afloopt, staat bovenaan de verlanglijst van sportief directeur Olivier Renard. Gent probeerde zijn contract te verlengen, maar door een besparingsronde lijkt een akkoord moeilijk. Torunarigha mocht afgelopen zomer nog vertrekken voor 4 à 5 miljoen euro, maar een transfer kwam niet rond. Zijn seizoen begon stroef met fouten en concentratieproblemen, maar de laatste weken haalt hij opnieuw een hoog niveau. Ondanks zijn wisselvalligheid blijft hij intrinsiek een van de beste verdedigers van België. Anderlecht wil toeslaan, maar zal moeten afwachten of de speler deze winter of pas in de zomer beschikbaar is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Anderlecht wil grootverdiener AA Gent

In de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger wordt RSC Anderlecht in verband gebracht met de ene na de andere naam. Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (RCD Mallorca), Nobel Mendy (Real Betis) en Matt Targett (Newcastle) passeerden al de revue.

Ook Jordan Torunarigha (AA Gent) zou op de verlanglijst van paars-wit staan. De 27-jarige, die één cap voor Nigeria op zijn naam heeft, zou zelfs de prioriteit van sportief directeur Olivier Renard zijn. Hij is einde contract in Gent en kan daardoor in de zomer transfervrij de overstap maken.

Nochtans proberen de Buffalo’s al een tijdlang om het contract van Torunarigha te verlengen, de gesprekken zouden in een constructieve sfeer verlopen. De vraag is echter of er een akkoord zal komen: Gent snoeit in de loonmassa, terwijl Torunarigha een van de grootverdieners van de club is.

Volgens Het Nieuwsblad zal hij hoogstwaarschijnlijk niet aan dezelfde voorwaarden kunnen bijtekenen. Een vertrek deze winter is alleszins niet aan de orde: Gent wil Torunarigha nu niet laten gaan.

AA Gent wilde Torunarigha vorige zomer verkopen voor 4 à 5 miljoen

Jordan Torunarigha moest tegen het einde van de zomer nochtans al Buffalo af zijn. De Duits-Nigeriaanse verdediger mocht vertrekken voor de juiste prijs, waarbij AA Gent mikte op een bedrag tussen de 4 en 5 miljoen euro.

Er was veel belangstelling voor hem, onder andere van VfB Stuttgart, TSG Hoffenheim, Leeds United en Trabzonspor. Torunarigha zelf zou een voorkeur gehad hebben voor een overstap naar Stuttgart. Wouter Vrancken wilde zijn sterkhouder liever zien blijven bij Gent.

De sterke verdediger combineert voetballend vermogen met indrukwekkende fysieke kwaliteiten, een echt Duits blok graniet. Dankzij zijn indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten behoort hij intrinsiek tot de beste centrale verdedigers in de competitie. 

Denis Prychynenko, voormalig speler van Beerschot, beschouwde zelfs Toby Alderweireld en Torunarigha als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

Brokkenpiloot haalt terug zijn niveau

Midden augustus, vlak voor de zomermercato ten einde liep, leek Jordan Torunarigha alsnog een transfer te maken. Goed nieuws voor AA Gent, want zo konden ze nog een transfersom vangen voor de verdediger met een aflopend contract.

De Duitser bleef lange tijd naast de selectie omdat hij met zijn gedachten bij een transfer zat en hij mocht vertrekken van de club. Uiteindelijk kwam er toen geen transfer, waarna Torunarigha ‘genezen’ was van transferitis en groeide zijn focus terug.

Deze heropleving duurde echter niet lang, want dit seizoen bezondigde de verdediger zich aan dure fouten, balverliezen en concentratieproblemen. Het Nieuwsblad noemde hem een risicopatiënt, terwijl Het Laatste Nieuws sprak van een brokkenpiloot.

Wouter Vrancken moest hem tegen Cercle Brugge bijvoorbeeld eens schreeuwend wakker schudden. Pas in de laatste weken haalt Torunarigha weer een hoog niveau.

Intrinsiek een van de beste verdedigers in België

Jordan Torunarigha valt op door zijn snelheid, waarmee hij in zijn eerste seizoen bij AA Gent tot de snelste verdedigers van het land behoorde. Deze snelheid, gecombineerd met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en messcherpe tackles, maakt hem tot een complete en moderne verdediger.

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, kende Torunarigha ook enkele stevige terugvallen in de afgelopen seizoenen. Hij wisselde uitstekende prestaties af met zwakke momenten, waarbij hij meerdere blunders beging en vaak te overmoedig was.

Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures. Vorig seizoen naderde de verdediger stilaan zijn beste niveau. Torunarigha excelleerde vorig seizoen met zijn fysieke kwaliteiten, maar opvallend is dat hij ook offensief zijn stempel probeerde te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck ook graag van hem zag.

Naast het veld manifesteert Torunarigha zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

Anderlecht moet Torunarigha halen

Meest recent

Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

14
14
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

56
56
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

86
86
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

103
103
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

51
51
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

50
50
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

90
90
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

264
264
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

51
51
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

182
182
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

651
651
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

141
141
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

489
489
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

674
674
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

76
76
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

420
420

Meer sportnieuws