Blessuregolf bij Club Brugge: opvallende oorzaak bekend

door
Blessuregolf bij Club Brugge: opvallende oorzaak bekend

Club Brugge kwalificeerde zich dinsdag ten koste van OH Leuven voor de halve finale van de Croky Cup. Op zich geen verrassing, al kampte Nicky Hayen vooraf wel met enkele kopzorgen. Vooral achterin ontbraken er tenslotte heel wat potentiële titularissen bij de landskampioen.

Zo viel er van Joel Ordonez en Joaquin Seys geen spoor te bekennen, terwijl ook Zaid Romero, Hugo Siquet en Romeo Vermant verstek gaven. Naar verluidt werd hen het zware wedstrijdschema indachtig vooral nog wat extra rust gegund, al zou er toch ook sprake zijn geweest van een paar lichte blessures.

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Blessuregolf in Brugge?

Seys had voor nieuwjaar reeds last van de hamstring en zou daarom uit voorzorg aan de kant zijn gebleven, maar ook met het overige viertal wenste Blauw-Zwart volgens Het Laatste Nieuws geen enkel risico te nemen. Aanstaande zondag wacht namelijk al de kraker op het veld van aartsrivaal Anderlecht.

Afwachten dus op wie Hayen zal kunnen rekenen in het Lotto Park. In het geval van Romero en Ordonez speelde hun verre reis naar Zuid-Amerika tijdens de korte winterbreak wellicht een rol. De kans lijkt dan ook aannemelijk dat de twee verdedigers komend weekend gewoon terug van de partij zullen zijn.

Tandarts eist slachtoffers

Wat de overige afwezigen betreft kwam Franck Boeckx dinsdag tijdens de live-uitzending op VTM dan weer met een erg opvallende verklaring op de proppen. Volgens hem lieten een aantal spelers tijdens de winterstop immers hun wijsheidstanden trekken. Daarom zouden zij nog niet inzetbaar zijn geweest.

Om die reden stond er ook lang een vraagteken achter Jorne Spileers, die pas op de laatste training aansloot bij de groep maar fit genoeg bleek om aan de aftrap te verschijnen. Met uitzondering van Seys lijkt Hayen, die zelf geen uitleg gaf en vertrouwen heeft in zijn brede kern, dus iedereen te recupereren.

Wie is belangrijker voor Club Brugge?

Meest recent

'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

10
10
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

13
13
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

82
82
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

59
59
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

82
82
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

50
50
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

77
77
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

134
134
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

701
701
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

69
69
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

330
330
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

83
83
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

356
356
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

382
382
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

61
61
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

182
182
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

229
229

Meer sportnieuws