Blessuregolf bij Club Brugge: opvallende oorzaak bekend

door
Blessuregolf bij Club Brugge: opvallende oorzaak bekend

Club Brugge kwalificeerde zich dinsdag ten koste van OH Leuven voor de halve finale van de Croky Cup. Op zich geen verrassing, al kampte Nicky Hayen vooraf wel met enkele kopzorgen. Vooral achterin ontbraken er tenslotte heel wat potentiële titularissen bij de landskampioen.

Zo viel er van Joel Ordonez en Joaquin Seys geen spoor te bekennen, terwijl ook Zaid Romero, Hugo Siquet en Romeo Vermant verstek gaven. Naar verluidt werd hen het zware wedstrijdschema indachtig vooral nog wat extra rust gegund, al zou er toch ook sprake zijn geweest van een paar lichte blessures.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Blessuregolf in Brugge?

Seys had voor nieuwjaar reeds last van de hamstring en zou daarom uit voorzorg aan de kant zijn gebleven, maar ook met het overige viertal wenste Blauw-Zwart volgens Het Laatste Nieuws geen enkel risico te nemen. Aanstaande zondag wacht namelijk al de kraker op het veld van aartsrivaal Anderlecht.

Afwachten dus op wie Hayen zal kunnen rekenen in het Lotto Park. In het geval van Romero en Ordonez speelde hun verre reis naar Zuid-Amerika tijdens de korte winterbreak wellicht een rol. De kans lijkt dan ook aannemelijk dat de twee verdedigers komend weekend gewoon terug van de partij zullen zijn.

Tandarts eist slachtoffers

Wat de overige afwezigen betreft kwam Franck Boeckx dinsdag tijdens de live-uitzending op VTM dan weer met een erg opvallende verklaring op de proppen. Volgens hem lieten een aantal spelers tijdens de winterstop immers hun wijsheidstanden trekken. Daarom zouden zij nog niet inzetbaar zijn geweest.

Om die reden stond er ook lang een vraagteken achter Jorne Spileers, die pas op de laatste training aansloot bij de groep maar fit genoeg bleek om aan de aftrap te verschijnen. Met uitzondering van Seys lijkt Hayen, die zelf geen uitleg gaf en vertrouwen heeft in zijn brede kern, dus iedereen te recupereren.

Wie is belangrijker voor Club Brugge?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

2
2
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

57
57
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

154
154
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

270
270
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

311
311
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

69
69
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

229
229
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

201
201
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

176
176
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

475
475
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

307
307
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

547
547
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

564
564
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

665
665
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

138
138
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

546
546
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1220
1220
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

748
748
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

235
235
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

460
460
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

344
344
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

619
619
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

996
996
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

352
352
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

846
846

Meer sportnieuws