Harde woorden bij Union na blamage: "Als je zo voetbalt..."

door
Harde woorden bij Union na blamage:

Union SG zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar, want het sneuvelde woensdag op zeer pijnlijke wijze in de kwartfinales. In een heruitgave van de finale van vorig seizoen kregen de Brusselaars een 5-1-pandoering van Antwerp.

Die zware score kwam toch als een verrassing, want voor de winterstop was Union nog uitstekend op dreef. Het trok naar de Bosuil met een ongeslagen reeks van maar liefst dertien officiële wedstrijden op zak, maar daar was weinig van te merken.

LEES OOK: Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Harde woorden bij Union

De ontgoocheling was dan ook enorm bij Union. Binnenskamers zal de zware nederlaag ongetwijfeld nog een staartje krijgen, maar ook publiekelijk was Noah Sadiki al zeer hard voor zijn ploegmaats.

"Zij hebben gewoon beter gespeeld, daar konden we niks aan doen. Of beter: dat konden we wel, maar we hebben het niet gedaan", zuchtte de maker van het Union-doelpunt bij Gazet van Antwerpen. "We wisten wat we hier konden verwachten want in de competitie verloren we ook van Antwerp. We hebben echter niet gereageerd en dat is onze fout."

Union was niet op de afspraak

Het probleem lag volgens Sadiki vooral bij de mentaliteit. "We hebben niet gevoetbald. Het leek alsof we op training waren, waardoor we nooit in de wedstrijd hebben gezeten. Als je zo voetbalt, kan je nooit winnen. De winterstop is geen excuus. We waren gewoon niet aanwezig."

Veel tijd om te treuren heeft Union echter niet, want de volgende opdracht volgt al snel. Zondag moeten ze in de competitie op bezoek bij Charleroi. Dan zullen ze een pak beter voor de dag moeten komen.

Heeft Union de pandoering aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

4
4
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

21
21
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

97
97
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

317
317
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

174
174
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

129
129
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

229
229
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

75
75
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

218
218
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

91
91
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

724
724
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

80
80
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

91
91
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

84
84
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

455
455
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

273
273
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

417
417
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

683
683
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

292
292
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

353
353
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

254
254
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

104
104
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

154
154

Meer sportnieuws