Harde woorden bij Union na blamage: "Als je zo voetbalt..."

door
Harde woorden bij Union na blamage:

Union SG zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar, want het sneuvelde woensdag op zeer pijnlijke wijze in de kwartfinales. In een heruitgave van de finale van vorig seizoen kregen de Brusselaars een 5-1-pandoering van Antwerp.

Die zware score kwam toch als een verrassing, want voor de winterstop was Union nog uitstekend op dreef. Het trok naar de Bosuil met een ongeslagen reeks van maar liefst dertien officiële wedstrijden op zak, maar daar was weinig van te merken.

LEES OOK: Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Harde woorden bij Union

De ontgoocheling was dan ook enorm bij Union. Binnenskamers zal de zware nederlaag ongetwijfeld nog een staartje krijgen, maar ook publiekelijk was Noah Sadiki al zeer hard voor zijn ploegmaats.

"Zij hebben gewoon beter gespeeld, daar konden we niks aan doen. Of beter: dat konden we wel, maar we hebben het niet gedaan", zuchtte de maker van het Union-doelpunt bij Gazet van Antwerpen. "We wisten wat we hier konden verwachten want in de competitie verloren we ook van Antwerp. We hebben echter niet gereageerd en dat is onze fout."

Union was niet op de afspraak

Het probleem lag volgens Sadiki vooral bij de mentaliteit. "We hebben niet gevoetbald. Het leek alsof we op training waren, waardoor we nooit in de wedstrijd hebben gezeten. Als je zo voetbalt, kan je nooit winnen. De winterstop is geen excuus. We waren gewoon niet aanwezig."

Veel tijd om te treuren heeft Union echter niet, want de volgende opdracht volgt al snel. Zondag moeten ze in de competitie op bezoek bij Charleroi. Dan zullen ze een pak beter voor de dag moeten komen.

Heeft Union de pandoering aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

27
27
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

38
38
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

84
84
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

314
314
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

35
35
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

71
71
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

29
29
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

392
392
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

441
441
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

168
168
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

213
213
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

69
69
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

230
230
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

236
236
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

451
451
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

494
494
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

406
406
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

200
200
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

483
483
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1166
1166
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

151
151
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

874
874
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

686
686

Meer sportnieuws