Harde woorden bij Union na blamage: "Als je zo voetbalt..."

door
Harde woorden bij Union na blamage:

Union SG zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar, want het sneuvelde woensdag op zeer pijnlijke wijze in de kwartfinales. In een heruitgave van de finale van vorig seizoen kregen de Brusselaars een 5-1-pandoering van Antwerp.

Die zware score kwam toch als een verrassing, want voor de winterstop was Union nog uitstekend op dreef. Het trok naar de Bosuil met een ongeslagen reeks van maar liefst dertien officiële wedstrijden op zak, maar daar was weinig van te merken.

LEES OOK: Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Harde woorden bij Union

De ontgoocheling was dan ook enorm bij Union. Binnenskamers zal de zware nederlaag ongetwijfeld nog een staartje krijgen, maar ook publiekelijk was Noah Sadiki al zeer hard voor zijn ploegmaats.

"Zij hebben gewoon beter gespeeld, daar konden we niks aan doen. Of beter: dat konden we wel, maar we hebben het niet gedaan", zuchtte de maker van het Union-doelpunt bij Gazet van Antwerpen. "We wisten wat we hier konden verwachten want in de competitie verloren we ook van Antwerp. We hebben echter niet gereageerd en dat is onze fout."

Union was niet op de afspraak

Het probleem lag volgens Sadiki vooral bij de mentaliteit. "We hebben niet gevoetbald. Het leek alsof we op training waren, waardoor we nooit in de wedstrijd hebben gezeten. Als je zo voetbalt, kan je nooit winnen. De winterstop is geen excuus. We waren gewoon niet aanwezig."

Veel tijd om te treuren heeft Union echter niet, want de volgende opdracht volgt al snel. Zondag moeten ze in de competitie op bezoek bij Charleroi. Dan zullen ze een pak beter voor de dag moeten komen.

Heeft Union de pandoering aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Spanning in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

7
7
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

41
41
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

94
94
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

191
191
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

381
381
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

112
112
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

35
35
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

146
146
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

144
144
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

480
480
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

113
113
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

203
203
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

44
44
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

156
156
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

351
351
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

148
148
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

99
99
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

410
410
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

158
158
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

174
174

Meer sportnieuws