Harde woorden bij Union na blamage: "Als je zo voetbalt..."

door
Harde woorden bij Union na blamage:

Union SG zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar, want het sneuvelde woensdag op zeer pijnlijke wijze in de kwartfinales. In een heruitgave van de finale van vorig seizoen kregen de Brusselaars een 5-1-pandoering van Antwerp.

Die zware score kwam toch als een verrassing, want voor de winterstop was Union nog uitstekend op dreef. Het trok naar de Bosuil met een ongeslagen reeks van maar liefst dertien officiële wedstrijden op zak, maar daar was weinig van te merken.

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Harde woorden bij Union

De ontgoocheling was dan ook enorm bij Union. Binnenskamers zal de zware nederlaag ongetwijfeld nog een staartje krijgen, maar ook publiekelijk was Noah Sadiki al zeer hard voor zijn ploegmaats.

"Zij hebben gewoon beter gespeeld, daar konden we niks aan doen. Of beter: dat konden we wel, maar we hebben het niet gedaan", zuchtte de maker van het Union-doelpunt bij Gazet van Antwerpen. "We wisten wat we hier konden verwachten want in de competitie verloren we ook van Antwerp. We hebben echter niet gereageerd en dat is onze fout."

Union was niet op de afspraak

Het probleem lag volgens Sadiki vooral bij de mentaliteit. "We hebben niet gevoetbald. Het leek alsof we op training waren, waardoor we nooit in de wedstrijd hebben gezeten. Als je zo voetbalt, kan je nooit winnen. De winterstop is geen excuus. We waren gewoon niet aanwezig."

Veel tijd om te treuren heeft Union echter niet, want de volgende opdracht volgt al snel. Zondag moeten ze in de competitie op bezoek bij Charleroi. Dan zullen ze een pak beter voor de dag moeten komen.

Heeft Union de pandoering aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

7
7
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

6
6
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

82
82
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

84
84
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

124
124
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

125
125
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

78
78
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

150
150
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

601
601
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

78
78
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

43
43
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

500
500
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

216
216
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

553
553
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

176
176
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

229
229
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

41
41
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

672
672
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

828
828
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

150
150
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

405
405
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

469
469

Meer sportnieuws