'Anderlecht wil uitpakken: Renard met grootse plannen'

door
'Anderlecht wil uitpakken: Renard met grootse plannen'

RSC Anderlecht staat op het punt om César Huerta aan te trekken en Mathias Jörgensen verkast zo goed als zeker naar LA Galaxy. La Dernière Heure komt met nog veel meer informatie over de wintermercato.

LEES OOK: ‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Twee verdedigers en middenvelder

Olivier Renard wil blijkbaar de kern nu al grondig door elkaar schudden, wat toch een vreemde aanpak zou zijn midden in het seizoen. Zeker aangezien RSCA in alle competities voorlopig nog op schema zit. Hij zou na Huerta nog drie à vier spelers willen aantrekken. Achteraan is de nood het hoogst, daar wil Anderlecht twee centrale verdedigers halen. Een linksvoetige centrale verdediger is het meest nodig.

Spelers als Mendy, Touba en Van der Heyden werden al genoemd. Daarnaast zoekt RSCA nog een doublure voor Jan-Carlo Simic. Onze redactie kondigde al aan dat Anderlecht absoluut geen creatieve middenvelder nodig heeft, want daar is meer dan volk en kwaliteit genoeg.

Een dynamische en krachtige nummer acht, zoals Jesper Fredberg in de zomer als doelwit had aangestipt, staat ook nu op het lijstje. Een teken dat het tijdperk van Majeed Ashimeru, al vier jaar lang geen overtuigende kracht, stilaan voorbij is. 

Spits en doelman?

Daarnaast zou Renard nog een extra spits willen aantrekken. Luis Vazquez is veel te wisselvallig tijdens zijn invalbeurten, maar nog een derde centrumspits halen zou mogelijk toch wat van het goede wat te veel zijn. Huerta kan immers ook als tweede aanvaller uit de voeten.

En dan is er nog een gerucht dat Anderlecht een tweede doelman zoekt, maar daar spreekt LDH niet over. Afwachten, dus. Veel doelwitten, maar Anderlecht heeft ook geen grote enveloppe om te spenderen. Bovendien zijn spitsen in januari altijd nog een stuk duurder. Het is dus uitkijken naar opportuniteiten.

Gaat RSCA nog zwaar uitpakken deze mercato?

Meest recent

Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt verdict

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

73
73
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

41
41
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

33
33
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

203
203
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

83
83
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

143
143
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

106
106
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

32
32
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

68
68
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

82
82
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

287
287
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

186
186
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

272
272
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

73
73
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

249
249
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

583
583
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

389
389
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

479
479
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

455
455
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

105
105
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61

Meer sportnieuws