'Anderlecht wil uitpakken: Renard met grootse plannen'

door
'Anderlecht wil uitpakken: Renard met grootse plannen'

RSC Anderlecht staat op het punt om César Huerta aan te trekken en Mathias Jörgensen verkast zo goed als zeker naar LA Galaxy. La Dernière Heure komt met nog veel meer informatie over de wintermercato.

LEES OOK: Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Twee verdedigers en middenvelder

Olivier Renard wil blijkbaar de kern nu al grondig door elkaar schudden, wat toch een vreemde aanpak zou zijn midden in het seizoen. Zeker aangezien RSCA in alle competities voorlopig nog op schema zit. Hij zou na Huerta nog drie à vier spelers willen aantrekken. Achteraan is de nood het hoogst, daar wil Anderlecht twee centrale verdedigers halen. Een linksvoetige centrale verdediger is het meest nodig.

Spelers als Mendy, Touba en Van der Heyden werden al genoemd. Daarnaast zoekt RSCA nog een doublure voor Jan-Carlo Simic. Onze redactie kondigde al aan dat Anderlecht absoluut geen creatieve middenvelder nodig heeft, want daar is meer dan volk en kwaliteit genoeg.

Een dynamische en krachtige nummer acht, zoals Jesper Fredberg in de zomer als doelwit had aangestipt, staat ook nu op het lijstje. Een teken dat het tijdperk van Majeed Ashimeru, al vier jaar lang geen overtuigende kracht, stilaan voorbij is. 

Spits en doelman?

Daarnaast zou Renard nog een extra spits willen aantrekken. Luis Vazquez is veel te wisselvallig tijdens zijn invalbeurten, maar nog een derde centrumspits halen zou mogelijk toch wat van het goede wat te veel zijn. Huerta kan immers ook als tweede aanvaller uit de voeten.

En dan is er nog een gerucht dat Anderlecht een tweede doelman zoekt, maar daar spreekt LDH niet over. Afwachten, dus. Veel doelwitten, maar Anderlecht heeft ook geen grote enveloppe om te spenderen. Bovendien zijn spitsen in januari altijd nog een stuk duurder. Het is dus uitkijken naar opportuniteiten.

Gaat RSCA nog zwaar uitpakken deze mercato?

Meest recent

Leko krijgt cruciaal nieuws na ziektegolf Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

3
3
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

330
330
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

61
61
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

117
117
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

113
113
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

153
153
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

336
336
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

38
38
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

217
217
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

150
150
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

208
208
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

305
305
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

619
619
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

189
189
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

316
316
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1888
1888
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

240
240
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

351
351
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

615
615
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

176
176
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

318
318
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

378
378
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

83
83
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

635
635
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

566
566

Meer sportnieuws