'Anderlecht wil uitpakken: Renard met grootse plannen'

door
'Anderlecht wil uitpakken: Renard met grootse plannen'

RSC Anderlecht staat op het punt om César Huerta aan te trekken en Mathias Jörgensen verkast zo goed als zeker naar LA Galaxy. La Dernière Heure komt met nog veel meer informatie over de wintermercato.

LEES OOK: Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Twee verdedigers en middenvelder

Olivier Renard wil blijkbaar de kern nu al grondig door elkaar schudden, wat toch een vreemde aanpak zou zijn midden in het seizoen. Zeker aangezien RSCA in alle competities voorlopig nog op schema zit. Hij zou na Huerta nog drie à vier spelers willen aantrekken. Achteraan is de nood het hoogst, daar wil Anderlecht twee centrale verdedigers halen. Een linksvoetige centrale verdediger is het meest nodig.

Spelers als Mendy, Touba en Van der Heyden werden al genoemd. Daarnaast zoekt RSCA nog een doublure voor Jan-Carlo Simic. Onze redactie kondigde al aan dat Anderlecht absoluut geen creatieve middenvelder nodig heeft, want daar is meer dan volk en kwaliteit genoeg.

Een dynamische en krachtige nummer acht, zoals Jesper Fredberg in de zomer als doelwit had aangestipt, staat ook nu op het lijstje. Een teken dat het tijdperk van Majeed Ashimeru, al vier jaar lang geen overtuigende kracht, stilaan voorbij is. 

Spits en doelman?

Daarnaast zou Renard nog een extra spits willen aantrekken. Luis Vazquez is veel te wisselvallig tijdens zijn invalbeurten, maar nog een derde centrumspits halen zou mogelijk toch wat van het goede wat te veel zijn. Huerta kan immers ook als tweede aanvaller uit de voeten.

En dan is er nog een gerucht dat Anderlecht een tweede doelman zoekt, maar daar spreekt LDH niet over. Afwachten, dus. Veel doelwitten, maar Anderlecht heeft ook geen grote enveloppe om te spenderen. Bovendien zijn spitsen in januari altijd nog een stuk duurder. Het is dus uitkijken naar opportuniteiten.

Gaat RSCA nog zwaar uitpakken deze mercato?

Meest recent

'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

7
7
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

Als zesde in de stand verzekerde RSC Anderlecht zich op het nippertje van een plaats in de ...

78
78
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

60
60
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

182
182
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

338
338
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

135
135
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

499
499
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

59
59
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

53
53
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

119
119
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

52
52
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

80
80
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

373
373
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

226
226
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

78
78
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

271
271
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

113
113
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

228
228
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

180
180
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

405
405
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

246
246
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

102
102
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

259
259

Meer sportnieuws