Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

door
Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen Beerschot en Club Brugge. Dat zijn twee héél belangrijke duels voor RSCA. Trainer David Hubert wordt echter niet geholpen. Hij moet nog maar eens een noodoplossing gaan bedenken.

Jan Vertonghen viel uit met een enkelblessure en is twee maanden buiten strijd. Mathias Jörgensen trekt naar LA Galaxy en zal dus ook niet opgesteld kunnen worden. Het probleem is: Hubert heeft met Jan-Carlo Simic nog maar 1! centrale verdediger beschikbaar.

LEES OOK: Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

Geen Vertonghen en Zanka

Jesper Fredberg stelde een goede kern samen, maar voor ondergetekende was het niet halen/vinden van een extra centrale verdediger toch de grootste misser van de zomermercato. Je zag het van ver aankomen dat Anderlecht daar problemen ging kennen. Ondertussen doen de nodige namen de ronde, maar overtuigend klinken genoemde spelers als Siebe Van der Heyden, Ahmed Touba of Nobel Mendy niet. Bovendien hebben twee van hen geen wedstrijdritme…

Ondertussen moet Hubert puzzelen. Wie gaat hij centraal achteraan posteren naast Simic? We horen velen vaak de naam van Amando Lapage roepen. De fysiek sterke verdediger speelde tot op heden zeker geen indrukwekkend seizoen bij RSCA Futures. Bovendien is hij als type heel gelijkaardig aan Simic. Is het daarnaast wel goed om hem nu voor de leeuwen te gooien? RSCA komt uit een 0 op 6 en Beerschot en Club Brugge zijn enorme belangrijke duels. Net daarom lijkt dat geen goede voedingsbodem te zijn om een jong talent te droppen. Daarom lijkt ook Nunzio Engwanda geen piste te zijn. Je doet zo'n jongens in deze situatie niet altijd een plezier met hen te droppen.

Dendoncker niét terugtrekken

Leander Dendoncker een rij naar achteren trekken zouden we niet doen. Hij voelt zich duidelijk niet in zijn sas in een viermansdefensie, bovendien heeft RSCA het fysieke vermogen van Dendoncker heel erg nodig op het middenveld. Er is een andere mogelijkheid.

Zo kan hij Killian Sardella, terug fit, centraal posteren. Hij werd opgeleid op die positie en depanneerde er al eens bij de eerste ploeg. Bovendien zou hij inzake uitvoetballend vermogen de ploeg daar ook sterker maken. Daardoor kan Thomas Foket op rechts spelen. Een andere optie zou Ludwig Augustinsson kunnen zijn. De Zweed heeft ervaring en is een linkspoot. Hij is geen centrale verdediger, maar een linksback, al zou Augustinsson daar toch twee matchen moeten kunnen depanneren. Bovendien is hij zeker niet traag en heeft hij een goed kopspel. 

Dat plan valt echter ook in het weten, want Moussa N’Diaye is nu ook out voor Beerschot en wellicht Club Brugge. Misschien is het daarom wel aangewezen om Foket, Sardella, Simic en Augustinsson achteraan te posteren? Dat is naar Belgische normen nog altijd dik oké.

CR

Moet Hubert Sardella centraal achteraan zetten, of Dendoncker?

Meest recent

"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

22
22
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

95
95
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

41
41
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

38
38
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

84
84
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

170
170
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

697
697
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

149
149
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

255
255
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

140
140
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

171
171
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

454
454
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

212
212
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

292
292
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

632
632
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

140
140
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

933
933
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

343
343
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

254
254
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

595
595
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

156
156
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

507
507
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

280
280
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

895
895

Meer sportnieuws