Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

357 stemmen
Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen Beerschot en Club Brugge. Dat zijn twee héél belangrijke duels voor RSCA. Trainer David Hubert wordt echter niet geholpen. Hij moet nog maar eens een noodoplossing gaan bedenken.

Jan Vertonghen viel uit met een enkelblessure en is twee maanden buiten strijd. Mathias Jörgensen trekt naar LA Galaxy en zal dus ook niet opgesteld kunnen worden. Het probleem is: Hubert heeft met Jan-Carlo Simic nog maar 1! centrale verdediger beschikbaar.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Geen Vertonghen en Zanka

Jesper Fredberg stelde een goede kern samen, maar voor ondergetekende was het niet halen/vinden van een extra centrale verdediger toch de grootste misser van de zomermercato. Je zag het van ver aankomen dat Anderlecht daar problemen ging kennen. Ondertussen doen de nodige namen de ronde, maar overtuigend klinken genoemde spelers als Siebe Van der Heyden, Ahmed Touba of Nobel Mendy niet. Bovendien hebben twee van hen geen wedstrijdritme…

Ondertussen moet Hubert puzzelen. Wie gaat hij centraal achteraan posteren naast Simic? We horen velen vaak de naam van Amando Lapage roepen. De fysiek sterke verdediger speelde tot op heden zeker geen indrukwekkend seizoen bij RSCA Futures. Bovendien is hij als type heel gelijkaardig aan Simic. Is het daarnaast wel goed om hem nu voor de leeuwen te gooien? RSCA komt uit een 0 op 6 en Beerschot en Club Brugge zijn enorme belangrijke duels. Net daarom lijkt dat geen goede voedingsbodem te zijn om een jong talent te droppen. Daarom lijkt ook Nunzio Engwanda geen piste te zijn. Je doet zo'n jongens in deze situatie niet altijd een plezier met hen te droppen.

Dendoncker niét terugtrekken

Leander Dendoncker een rij naar achteren trekken zouden we niet doen. Hij voelt zich duidelijk niet in zijn sas in een viermansdefensie, bovendien heeft RSCA het fysieke vermogen van Dendoncker heel erg nodig op het middenveld. Er is een andere mogelijkheid.

Zo kan hij Killian Sardella, terug fit, centraal posteren. Hij werd opgeleid op die positie en depanneerde er al eens bij de eerste ploeg. Bovendien zou hij inzake uitvoetballend vermogen de ploeg daar ook sterker maken. Daardoor kan Thomas Foket op rechts spelen. Een andere optie zou Ludwig Augustinsson kunnen zijn. De Zweed heeft ervaring en is een linkspoot. Hij is geen centrale verdediger, maar een linksback, al zou Augustinsson daar toch twee matchen moeten kunnen depanneren. Bovendien is hij zeker niet traag en heeft hij een goed kopspel. 

Dat plan valt echter ook in het weten, want Moussa N’Diaye is nu ook out voor Beerschot en wellicht Club Brugge. Misschien is het daarom wel aangewezen om Foket, Sardella, Simic en Augustinsson achteraan te posteren? Dat is naar Belgische normen nog altijd dik oké.

CR

Moet Hubert Sardella centraal achteraan zetten, of Dendoncker?

Meest recent

SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

23
23
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

23
23
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

30
30
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

69
69
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

40
40
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

64
64
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

295
295
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

27
27
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

147
147
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

86
86
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

274
274
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

135
135
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

65
65
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

707
707
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

257
257
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

121
121
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

138
138
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

201
201
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

554
554
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

145
145
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

172
172
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

212
212
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

263
263
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

278
278
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72

Meer sportnieuws