Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

357 stemmen
Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen Beerschot en Club Brugge. Dat zijn twee héél belangrijke duels voor RSCA. Trainer David Hubert wordt echter niet geholpen. Hij moet nog maar eens een noodoplossing gaan bedenken.

Jan Vertonghen viel uit met een enkelblessure en is twee maanden buiten strijd. Mathias Jörgensen trekt naar LA Galaxy en zal dus ook niet opgesteld kunnen worden. Het probleem is: Hubert heeft met Jan-Carlo Simic nog maar 1! centrale verdediger beschikbaar.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Geen Vertonghen en Zanka

Jesper Fredberg stelde een goede kern samen, maar voor ondergetekende was het niet halen/vinden van een extra centrale verdediger toch de grootste misser van de zomermercato. Je zag het van ver aankomen dat Anderlecht daar problemen ging kennen. Ondertussen doen de nodige namen de ronde, maar overtuigend klinken genoemde spelers als Siebe Van der Heyden, Ahmed Touba of Nobel Mendy niet. Bovendien hebben twee van hen geen wedstrijdritme…

Ondertussen moet Hubert puzzelen. Wie gaat hij centraal achteraan posteren naast Simic? We horen velen vaak de naam van Amando Lapage roepen. De fysiek sterke verdediger speelde tot op heden zeker geen indrukwekkend seizoen bij RSCA Futures. Bovendien is hij als type heel gelijkaardig aan Simic. Is het daarnaast wel goed om hem nu voor de leeuwen te gooien? RSCA komt uit een 0 op 6 en Beerschot en Club Brugge zijn enorme belangrijke duels. Net daarom lijkt dat geen goede voedingsbodem te zijn om een jong talent te droppen. Daarom lijkt ook Nunzio Engwanda geen piste te zijn. Je doet zo'n jongens in deze situatie niet altijd een plezier met hen te droppen.

Dendoncker niét terugtrekken

Leander Dendoncker een rij naar achteren trekken zouden we niet doen. Hij voelt zich duidelijk niet in zijn sas in een viermansdefensie, bovendien heeft RSCA het fysieke vermogen van Dendoncker heel erg nodig op het middenveld. Er is een andere mogelijkheid.

Zo kan hij Killian Sardella, terug fit, centraal posteren. Hij werd opgeleid op die positie en depanneerde er al eens bij de eerste ploeg. Bovendien zou hij inzake uitvoetballend vermogen de ploeg daar ook sterker maken. Daardoor kan Thomas Foket op rechts spelen. Een andere optie zou Ludwig Augustinsson kunnen zijn. De Zweed heeft ervaring en is een linkspoot. Hij is geen centrale verdediger, maar een linksback, al zou Augustinsson daar toch twee matchen moeten kunnen depanneren. Bovendien is hij zeker niet traag en heeft hij een goed kopspel. 

Dat plan valt echter ook in het weten, want Moussa N’Diaye is nu ook out voor Beerschot en wellicht Club Brugge. Misschien is het daarom wel aangewezen om Foket, Sardella, Simic en Augustinsson achteraan te posteren? Dat is naar Belgische normen nog altijd dik oké.

CR

Moet Hubert Sardella centraal achteraan zetten, of Dendoncker?

Meest recent

Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

0
0
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

41
41
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

14
14
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

39
39
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

36
36
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

272
272
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

172
172
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

413
413
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

135
135
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

90
90
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

120
120
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

146
146
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

178
178
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

156
156
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

137
137
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

470
470
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

549
549
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

854
854
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

252
252
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

205
205
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

544
544
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

187
187
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1049
1049
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248

Meer sportnieuws