Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

door
Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen Beerschot en Club Brugge. Dat zijn twee héél belangrijke duels voor RSCA. Trainer David Hubert wordt echter niet geholpen. Hij moet nog maar eens een noodoplossing gaan bedenken.

Jan Vertonghen viel uit met een enkelblessure en is twee maanden buiten strijd. Mathias Jörgensen trekt naar LA Galaxy en zal dus ook niet opgesteld kunnen worden. Het probleem is: Hubert heeft met Jan-Carlo Simic nog maar 1! centrale verdediger beschikbaar.

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Geen Vertonghen en Zanka

Jesper Fredberg stelde een goede kern samen, maar voor ondergetekende was het niet halen/vinden van een extra centrale verdediger toch de grootste misser van de zomermercato. Je zag het van ver aankomen dat Anderlecht daar problemen ging kennen. Ondertussen doen de nodige namen de ronde, maar overtuigend klinken genoemde spelers als Siebe Van der Heyden, Ahmed Touba of Nobel Mendy niet. Bovendien hebben twee van hen geen wedstrijdritme…

Ondertussen moet Hubert puzzelen. Wie gaat hij centraal achteraan posteren naast Simic? We horen velen vaak de naam van Amando Lapage roepen. De fysiek sterke verdediger speelde tot op heden zeker geen indrukwekkend seizoen bij RSCA Futures. Bovendien is hij als type heel gelijkaardig aan Simic. Is het daarnaast wel goed om hem nu voor de leeuwen te gooien? RSCA komt uit een 0 op 6 en Beerschot en Club Brugge zijn enorme belangrijke duels. Net daarom lijkt dat geen goede voedingsbodem te zijn om een jong talent te droppen. Daarom lijkt ook Nunzio Engwanda geen piste te zijn. Je doet zo'n jongens in deze situatie niet altijd een plezier met hen te droppen.

Dendoncker niét terugtrekken

Leander Dendoncker een rij naar achteren trekken zouden we niet doen. Hij voelt zich duidelijk niet in zijn sas in een viermansdefensie, bovendien heeft RSCA het fysieke vermogen van Dendoncker heel erg nodig op het middenveld. Er is een andere mogelijkheid.

Zo kan hij Killian Sardella, terug fit, centraal posteren. Hij werd opgeleid op die positie en depanneerde er al eens bij de eerste ploeg. Bovendien zou hij inzake uitvoetballend vermogen de ploeg daar ook sterker maken. Daardoor kan Thomas Foket op rechts spelen. Een andere optie zou Ludwig Augustinsson kunnen zijn. De Zweed heeft ervaring en is een linkspoot. Hij is geen centrale verdediger, maar een linksback, al zou Augustinsson daar toch twee matchen moeten kunnen depanneren. Bovendien is hij zeker niet traag en heeft hij een goed kopspel. 

Dat plan valt echter ook in het weten, want Moussa N’Diaye is nu ook out voor Beerschot en wellicht Club Brugge. Misschien is het daarom wel aangewezen om Foket, Sardella, Simic en Augustinsson achteraan te posteren? Dat is naar Belgische normen nog altijd dik oké.

CR

Moet Hubert Sardella centraal achteraan zetten, of Dendoncker?

Meest recent

Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

9
9
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

47
47
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

13
13
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

129
129
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

41
41
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

76
76
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

176
176
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

65
65
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

57
57
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

109
109
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

171
171
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

169
169
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

71
71
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

162
162
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

140
140
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

345
345
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

168
168
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

51
51
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

159
159
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

120
120
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

868
868
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

435
435
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

373
373
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

156
156

Meer sportnieuws