Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

357 stemmen
Hubert heeft keuze: is dit de noodoplossing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen Beerschot en Club Brugge. Dat zijn twee héél belangrijke duels voor RSCA. Trainer David Hubert wordt echter niet geholpen. Hij moet nog maar eens een noodoplossing gaan bedenken.

Jan Vertonghen viel uit met een enkelblessure en is twee maanden buiten strijd. Mathias Jörgensen trekt naar LA Galaxy en zal dus ook niet opgesteld kunnen worden. Het probleem is: Hubert heeft met Jan-Carlo Simic nog maar 1! centrale verdediger beschikbaar.

LEES OOK: 'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

Geen Vertonghen en Zanka

Jesper Fredberg stelde een goede kern samen, maar voor ondergetekende was het niet halen/vinden van een extra centrale verdediger toch de grootste misser van de zomermercato. Je zag het van ver aankomen dat Anderlecht daar problemen ging kennen. Ondertussen doen de nodige namen de ronde, maar overtuigend klinken genoemde spelers als Siebe Van der Heyden, Ahmed Touba of Nobel Mendy niet. Bovendien hebben twee van hen geen wedstrijdritme…

Ondertussen moet Hubert puzzelen. Wie gaat hij centraal achteraan posteren naast Simic? We horen velen vaak de naam van Amando Lapage roepen. De fysiek sterke verdediger speelde tot op heden zeker geen indrukwekkend seizoen bij RSCA Futures. Bovendien is hij als type heel gelijkaardig aan Simic. Is het daarnaast wel goed om hem nu voor de leeuwen te gooien? RSCA komt uit een 0 op 6 en Beerschot en Club Brugge zijn enorme belangrijke duels. Net daarom lijkt dat geen goede voedingsbodem te zijn om een jong talent te droppen. Daarom lijkt ook Nunzio Engwanda geen piste te zijn. Je doet zo'n jongens in deze situatie niet altijd een plezier met hen te droppen.

Dendoncker niét terugtrekken

Leander Dendoncker een rij naar achteren trekken zouden we niet doen. Hij voelt zich duidelijk niet in zijn sas in een viermansdefensie, bovendien heeft RSCA het fysieke vermogen van Dendoncker heel erg nodig op het middenveld. Er is een andere mogelijkheid.

Zo kan hij Killian Sardella, terug fit, centraal posteren. Hij werd opgeleid op die positie en depanneerde er al eens bij de eerste ploeg. Bovendien zou hij inzake uitvoetballend vermogen de ploeg daar ook sterker maken. Daardoor kan Thomas Foket op rechts spelen. Een andere optie zou Ludwig Augustinsson kunnen zijn. De Zweed heeft ervaring en is een linkspoot. Hij is geen centrale verdediger, maar een linksback, al zou Augustinsson daar toch twee matchen moeten kunnen depanneren. Bovendien is hij zeker niet traag en heeft hij een goed kopspel. 

Dat plan valt echter ook in het weten, want Moussa N’Diaye is nu ook out voor Beerschot en wellicht Club Brugge. Misschien is het daarom wel aangewezen om Foket, Sardella, Simic en Augustinsson achteraan te posteren? Dat is naar Belgische normen nog altijd dik oké.

CR

Moet Hubert Sardella centraal achteraan zetten, of Dendoncker?

Meest recent

De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

63
63
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

9
9
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

175
175
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

144
144
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

471
471
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

258
258
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

414
414
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

287
287
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

114
114
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

548
548
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

232
232
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

150
150
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

29
29
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

134
134
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

533
533
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

74
74
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

238
238
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

244
244
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

109
109
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

165
165
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

337
337
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

134
134
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

248
248

Meer sportnieuws