'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal'

door
'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal'

'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal' RSC Anderlecht is op zoek naar versterking in de verdediging, vooral door blessures en het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen. Een opvallende optie is Siebe Van der Heyden, die momenteel bij Real Mallorca zit maar weinig speeltijd krijgt. De 26-jarige verdediger, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht volgde, zou openstaan voor een uitleenbeurt met aankoopoptie. Van der Heyden, die eerder indruk maakte bij Union SG, staat ook in de belangstelling van andere clubs. Zijn harde, no-nonsense speelstijl zou goed passen bij Anderlecht, dat eerder al probeerde hem terug te halen. De kans op een verrassende terugkeer lijkt dus niet uitgesloten.

LEES OOK: Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Pikante terugkeer Van der Heyden naar Anderlecht?

RSC Anderlecht is op zoek naar minstens twee centrale verdedigers. Door de (nieuwe) blessure van Jan Vertonghen en het nakende vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen naar LA Galaxy is de spoeling daar bijzonder dun.

Een nieuwe naam die gepolst werd is Siebe Van der Heyden, die weinig aan de bak komt bij zijn huidige club Real Mallorca. Anderlecht informeerde al naar de mogelijkheden, terwijl de 26-jarige verdediger ook zelf open staat voor een uitleenbeurt met een aankoopoptie.

Van der Heyden geniet interesse van andere clubs en hij zal zelf de knoop moeten doorhakken. Een terugkeer naar Anderlecht is een optie, waar hij in de jeugd speelde, al brak hij volledig door bij stadsrivaal Union SG—de club waarvan hij zelfs een tattoo op zijn been heeft.

In de voorbije weken werd Van der Heyden ook gelinkt aan een transfer naar Sint-Truiden.

Keiharde no-nonsense verdediger: kon gek worden

Siebe Van der Heyden genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, waar hij uiteindelijk niet kon doorbreken. De fysiek sterke verdediger trok vervolgens naar KV Oostende, maar die transfer draaide op een sisser uit.

Na een passage bij FC Eindhoven vond hij ten slotte wel zijn draai bij Union SG. Onder de vleugels van Felice Mazzu groeide Van der Heyden uit tot een completere speler. Hij kan het best omschreven worden als een keiharde no-nonsense verdediger die graag in de duels gaat met zijn tegenstander.

“Hij is een speler geworden met veel meer kwaliteiten”, stelde Mazzu vast in een interview met La Dernière Heure.

“En hij is veel volwassener geworden dan voorheen. Vroeger kon hij gek worden in een duel of na een tackle. Zijn nervositeit was soms zijn grootste gebrek. Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder. Dit bewijst zijn evolutie”, aldus Mazzu.

1 A-cap voor de Rode Duivels

Naast zijn linksbenigheid beschikt Siebe Van der Heyden ook over goede uitvoetballende kwaliteiten en een enorm sterk karakter - getuige het opvallend parcours in zijn spelerscarrière.

Daarnaast rukt Van der Heyden ook graag op met de bal aan de voet, een parameter waarin hij opmerkelijk hoog scoorde in vergelijking met de andere centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.

De specifieke speelstijl en het profiel van Van der Heyden kon Roberto Martinez ook duidelijk smaken. De toenmalige bondscoach riep Van der Heyden op voor de Rode Duivels in 2022, voor de interlands tegen Ierland en Burkina Faso.

Hij debuteerde in de basis tegen Burkina Faso, maar bleef steken op één A-cap voor de Belgische nationale ploeg.

Anderlecht en AA Gent wilden Van der Heyden eerder al

Siebe Van der Heyden vertrok in de zomer van 2023 van Union SG naar Real Mallorca voor 2,7 miljoen euro, maar hij heeft nog niet veel plezier beleefd aan zijn transfer.

Hij speelde tot dusver amper 13 matchen en 713 minuten voor zijn nieuwe club. Van der Heyden wilde blijven vechten voor zijn plaats bij Mallorca en in die periode weigerde hij ook mooie aanbiedingen vanuit België.

In januari 2024 zocht Anderlecht een nieuwe centrale verdediger en volgens La Dernière Heure ondernam Sporting een poging om Van der Heyden terug te halen.

Uiteindelijk kreeg Anderlecht een nul op het rekest en werd Federico Gattoni aangetrokken. Ook AA Gent was toen heel geïnteresseerd om Van der Heyden over te nemen, maar toen vond hij het de beste optie om bij Mallorca te blijven.

Van der Heyden moet naar Anderlecht

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

25
25
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

104
104
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

251
251
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

140
140
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

240
240
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

79
79
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

102
102
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

255
255
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

251
251
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

93
93
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

588
588
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

237
237
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

110
110
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

207
207
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

243
243
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

387
387
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

614
614
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

274
274
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

544
544
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

406
406
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

255
255
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

101
101

Meer sportnieuws