'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal'

door
'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal'

'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal' RSC Anderlecht is op zoek naar versterking in de verdediging, vooral door blessures en het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen. Een opvallende optie is Siebe Van der Heyden, die momenteel bij Real Mallorca zit maar weinig speeltijd krijgt. De 26-jarige verdediger, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht volgde, zou openstaan voor een uitleenbeurt met aankoopoptie. Van der Heyden, die eerder indruk maakte bij Union SG, staat ook in de belangstelling van andere clubs. Zijn harde, no-nonsense speelstijl zou goed passen bij Anderlecht, dat eerder al probeerde hem terug te halen. De kans op een verrassende terugkeer lijkt dus niet uitgesloten.

LEES OOK: Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

Pikante terugkeer Van der Heyden naar Anderlecht?

RSC Anderlecht is op zoek naar minstens twee centrale verdedigers. Door de (nieuwe) blessure van Jan Vertonghen en het nakende vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen naar LA Galaxy is de spoeling daar bijzonder dun.

Een nieuwe naam die gepolst werd is Siebe Van der Heyden, die weinig aan de bak komt bij zijn huidige club Real Mallorca. Anderlecht informeerde al naar de mogelijkheden, terwijl de 26-jarige verdediger ook zelf open staat voor een uitleenbeurt met een aankoopoptie.

Van der Heyden geniet interesse van andere clubs en hij zal zelf de knoop moeten doorhakken. Een terugkeer naar Anderlecht is een optie, waar hij in de jeugd speelde, al brak hij volledig door bij stadsrivaal Union SG—de club waarvan hij zelfs een tattoo op zijn been heeft.

In de voorbije weken werd Van der Heyden ook gelinkt aan een transfer naar Sint-Truiden.

Keiharde no-nonsense verdediger: kon gek worden

Siebe Van der Heyden genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, waar hij uiteindelijk niet kon doorbreken. De fysiek sterke verdediger trok vervolgens naar KV Oostende, maar die transfer draaide op een sisser uit.

Na een passage bij FC Eindhoven vond hij ten slotte wel zijn draai bij Union SG. Onder de vleugels van Felice Mazzu groeide Van der Heyden uit tot een completere speler. Hij kan het best omschreven worden als een keiharde no-nonsense verdediger die graag in de duels gaat met zijn tegenstander.

“Hij is een speler geworden met veel meer kwaliteiten”, stelde Mazzu vast in een interview met La Dernière Heure.

“En hij is veel volwassener geworden dan voorheen. Vroeger kon hij gek worden in een duel of na een tackle. Zijn nervositeit was soms zijn grootste gebrek. Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder. Dit bewijst zijn evolutie”, aldus Mazzu.

1 A-cap voor de Rode Duivels

Naast zijn linksbenigheid beschikt Siebe Van der Heyden ook over goede uitvoetballende kwaliteiten en een enorm sterk karakter - getuige het opvallend parcours in zijn spelerscarrière.

Daarnaast rukt Van der Heyden ook graag op met de bal aan de voet, een parameter waarin hij opmerkelijk hoog scoorde in vergelijking met de andere centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.

De specifieke speelstijl en het profiel van Van der Heyden kon Roberto Martinez ook duidelijk smaken. De toenmalige bondscoach riep Van der Heyden op voor de Rode Duivels in 2022, voor de interlands tegen Ierland en Burkina Faso.

Hij debuteerde in de basis tegen Burkina Faso, maar bleef steken op één A-cap voor de Belgische nationale ploeg.

Anderlecht en AA Gent wilden Van der Heyden eerder al

Siebe Van der Heyden vertrok in de zomer van 2023 van Union SG naar Real Mallorca voor 2,7 miljoen euro, maar hij heeft nog niet veel plezier beleefd aan zijn transfer.

Hij speelde tot dusver amper 13 matchen en 713 minuten voor zijn nieuwe club. Van der Heyden wilde blijven vechten voor zijn plaats bij Mallorca en in die periode weigerde hij ook mooie aanbiedingen vanuit België.

In januari 2024 zocht Anderlecht een nieuwe centrale verdediger en volgens La Dernière Heure ondernam Sporting een poging om Van der Heyden terug te halen.

Uiteindelijk kreeg Anderlecht een nul op het rekest en werd Federico Gattoni aangetrokken. Ook AA Gent was toen heel geïnteresseerd om Van der Heyden over te nemen, maar toen vond hij het de beste optie om bij Mallorca te blijven.

Van der Heyden moet naar Anderlecht

Meest recent

Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

11
11
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

5
5
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

35
35
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

119
119
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

70
70
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

57
57
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

527
527
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

95
95
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

143
143
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

145
145
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

163
163
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

350
350
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

37
37
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

48
48
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

150
150
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

28
28
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

222
222
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

367
367
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

148
148
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

103
103
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

119
119
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

330
330
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

133
133
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

150
150

Meer sportnieuws