'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal'

door
'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal'

'Anderlecht doets iets gek: verrassing met topdeal' RSC Anderlecht is op zoek naar versterking in de verdediging, vooral door blessures en het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen. Een opvallende optie is Siebe Van der Heyden, die momenteel bij Real Mallorca zit maar weinig speeltijd krijgt. De 26-jarige verdediger, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht volgde, zou openstaan voor een uitleenbeurt met aankoopoptie. Van der Heyden, die eerder indruk maakte bij Union SG, staat ook in de belangstelling van andere clubs. Zijn harde, no-nonsense speelstijl zou goed passen bij Anderlecht, dat eerder al probeerde hem terug te halen. De kans op een verrassende terugkeer lijkt dus niet uitgesloten.

LEES OOK: Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Pikante terugkeer Van der Heyden naar Anderlecht?

RSC Anderlecht is op zoek naar minstens twee centrale verdedigers. Door de (nieuwe) blessure van Jan Vertonghen en het nakende vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen naar LA Galaxy is de spoeling daar bijzonder dun.

Een nieuwe naam die gepolst werd is Siebe Van der Heyden, die weinig aan de bak komt bij zijn huidige club Real Mallorca. Anderlecht informeerde al naar de mogelijkheden, terwijl de 26-jarige verdediger ook zelf open staat voor een uitleenbeurt met een aankoopoptie.

Van der Heyden geniet interesse van andere clubs en hij zal zelf de knoop moeten doorhakken. Een terugkeer naar Anderlecht is een optie, waar hij in de jeugd speelde, al brak hij volledig door bij stadsrivaal Union SG—de club waarvan hij zelfs een tattoo op zijn been heeft.

In de voorbije weken werd Van der Heyden ook gelinkt aan een transfer naar Sint-Truiden.

Keiharde no-nonsense verdediger: kon gek worden

Siebe Van der Heyden genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, waar hij uiteindelijk niet kon doorbreken. De fysiek sterke verdediger trok vervolgens naar KV Oostende, maar die transfer draaide op een sisser uit.

Na een passage bij FC Eindhoven vond hij ten slotte wel zijn draai bij Union SG. Onder de vleugels van Felice Mazzu groeide Van der Heyden uit tot een completere speler. Hij kan het best omschreven worden als een keiharde no-nonsense verdediger die graag in de duels gaat met zijn tegenstander.

“Hij is een speler geworden met veel meer kwaliteiten”, stelde Mazzu vast in een interview met La Dernière Heure.

“En hij is veel volwassener geworden dan voorheen. Vroeger kon hij gek worden in een duel of na een tackle. Zijn nervositeit was soms zijn grootste gebrek. Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder. Dit bewijst zijn evolutie”, aldus Mazzu.

1 A-cap voor de Rode Duivels

Naast zijn linksbenigheid beschikt Siebe Van der Heyden ook over goede uitvoetballende kwaliteiten en een enorm sterk karakter - getuige het opvallend parcours in zijn spelerscarrière.

Daarnaast rukt Van der Heyden ook graag op met de bal aan de voet, een parameter waarin hij opmerkelijk hoog scoorde in vergelijking met de andere centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.

De specifieke speelstijl en het profiel van Van der Heyden kon Roberto Martinez ook duidelijk smaken. De toenmalige bondscoach riep Van der Heyden op voor de Rode Duivels in 2022, voor de interlands tegen Ierland en Burkina Faso.

Hij debuteerde in de basis tegen Burkina Faso, maar bleef steken op één A-cap voor de Belgische nationale ploeg.

Anderlecht en AA Gent wilden Van der Heyden eerder al

Siebe Van der Heyden vertrok in de zomer van 2023 van Union SG naar Real Mallorca voor 2,7 miljoen euro, maar hij heeft nog niet veel plezier beleefd aan zijn transfer.

Hij speelde tot dusver amper 13 matchen en 713 minuten voor zijn nieuwe club. Van der Heyden wilde blijven vechten voor zijn plaats bij Mallorca en in die periode weigerde hij ook mooie aanbiedingen vanuit België.

In januari 2024 zocht Anderlecht een nieuwe centrale verdediger en volgens La Dernière Heure ondernam Sporting een poging om Van der Heyden terug te halen.

Uiteindelijk kreeg Anderlecht een nul op het rekest en werd Federico Gattoni aangetrokken. Ook AA Gent was toen heel geïnteresseerd om Van der Heyden over te nemen, maar toen vond hij het de beste optie om bij Mallorca te blijven.

Van der Heyden moet naar Anderlecht

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

8
8
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

47
47
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

128
128
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

45
45
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

277
277
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

74
74
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

576
576
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

190
190
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

170
170
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

396
396
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

58
58
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

228
228
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

64
64
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

87
87
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

113
113
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

459
459
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

269
269
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

352
352
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

780
780
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

660
660
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws