Didier Deschamps geeft ook zelf toe: "Ik stop"

59 stemmen
Didier Deschamps geeft ook zelf toe:

Didier Deschamps is al sinds jaar en dag bondscoach van Les Bleus, maar de bondscoach heeft aangegeven dat hij na het WK 2026 zal stoppen als bondscoach van Les Bleus. De Franse trainer deed dat bij TF1. Zij maakten dat nu ook officieel bekend.

Deschamps zal woensdagmiddag in een interview in het journaal van TF1 meer vertellen over zijn afscheid. Deschamps gaf via TF1 kort aan dat hij stopt na het WK. "Je wil niet dat iets goeds eindigt, maar je moet weten wanneer je moet stoppen", bevestigde hij het nieuws van gisteren.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Deschamps stopt na WK 2026 bij Frankrijk

Op dat moment zal Deschamps maar liefst veertien jaar aan de slag zijn bij de Franse nationale ploeg. Hij werd na het EK 2012 aangesteld als opvolger van Laurent Blanc en loodste het land de voorbije jaren naar heel wat successen.

Het absolute hoogtepunt was uiteraard de wereldtitel in 2018, nadat Frankrijk in de halve finale de Rode Duivels uitgeschakeld had. In 2021 won Deschamps met de Fransen ook de Nations League. In 2016 en 2022 was hij op respectievelijk het EK en WK verliezend finalist.

Eindelijk het moment van Zidane?

In het komende anderhalf jaar hoopt Deschamps nog een Nations League en wereldtitel aan zijn palmares toe te voegen, maar daarna is het avontuur onherroepelijk voorbij. Intussen kan het debat over zijn opvolging helemaal losbarsten.

Daarbij zal Zinedine Zidane ongetwijfeld de topfavoriet zijn. De ex-trainer van Real Madrid aast al jarenlang op de functie van Frans bondscoach, maar werd telkens gebarreerd door Deschamps. Volgt in 2026 eindelijk zijn kans?

Een prachtig parcours van Deschamps?

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

14
14
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

12
12
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

90
90
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

272
272
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

346
346
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

106
106
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

339
339
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

340
340
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

359
359
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

126
126
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

639
639
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

143
143
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

272
272
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

308
308
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

308
308
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

124
124
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

300
300
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

505
505

Meer sportnieuws