Didier Deschamps geeft ook zelf toe: "Ik stop"

door
Didier Deschamps geeft ook zelf toe:

Didier Deschamps is al sinds jaar en dag bondscoach van Les Bleus, maar de bondscoach heeft aangegeven dat hij na het WK 2026 zal stoppen als bondscoach van Les Bleus. De Franse trainer deed dat bij TF1. Zij maakten dat nu ook officieel bekend.

Deschamps zal woensdagmiddag in een interview in het journaal van TF1 meer vertellen over zijn afscheid. Deschamps gaf via TF1 kort aan dat hij stopt na het WK. "Je wil niet dat iets goeds eindigt, maar je moet weten wanneer je moet stoppen", bevestigde hij het nieuws van gisteren.

Deschamps stopt na WK 2026 bij Frankrijk

Op dat moment zal Deschamps maar liefst veertien jaar aan de slag zijn bij de Franse nationale ploeg. Hij werd na het EK 2012 aangesteld als opvolger van Laurent Blanc en loodste het land de voorbije jaren naar heel wat successen.

Het absolute hoogtepunt was uiteraard de wereldtitel in 2018, nadat Frankrijk in de halve finale de Rode Duivels uitgeschakeld had. In 2021 won Deschamps met de Fransen ook de Nations League. In 2016 en 2022 was hij op respectievelijk het EK en WK verliezend finalist.

Eindelijk het moment van Zidane?

In het komende anderhalf jaar hoopt Deschamps nog een Nations League en wereldtitel aan zijn palmares toe te voegen, maar daarna is het avontuur onherroepelijk voorbij. Intussen kan het debat over zijn opvolging helemaal losbarsten.

Daarbij zal Zinedine Zidane ongetwijfeld de topfavoriet zijn. De ex-trainer van Real Madrid aast al jarenlang op de functie van Frans bondscoach, maar werd telkens gebarreerd door Deschamps. Volgt in 2026 eindelijk zijn kans?

POLL: Een prachtig parcours van Deschamps?

Meest recent

'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

1
1
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

46
46
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

77
77
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

24
24
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

204
204
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

81
81
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

183
183
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

241
241
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

140
140
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1455
1455
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

128
128
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

149
149
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

258
258
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

100
100
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

97
97
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

152
152

Meer sportnieuws