'De Bruyne onderhandelt: toptransfer krijgt vorm'

1179 stemmen
'De Bruyne onderhandelt: toptransfer krijgt vorm'

Het ziet er steeds meer naar uit dat Kevin De Bruyne Manchester City aan het einde van het seizoen gaat verlaten. De bijna 34-jarige aanvallende middenvelder onderhandelt volgens The Athletic al maanden met een nieuwe club. Gaat hij de overstap ook daadwerkelijk maken?

LEES OOK: Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

San Diego en De Bruyne praten

Manchester City gaat wellicht een schoonmaakje doorvoeren in de spelerskern. Een aantal oudgedienden halen dit seizoen niet hun beste niveau, waaronder Ilkay Gündogan, Kyle Walker en toch ook wel Kevin De Bruyne. Dat moeten we ook eerlijk durven zeggen als Belg.

KDB haalt nog steeds een goed niveau, maar is niet meer de De Bruyne van een aantal jaren geleden. De blessures hebben daar ook wel wat voor gezorgd. De Bruyne kampte de afgelopen twee seizoenen met heel wat blessureleed.

MLS is stuk ingewikkelder

De Bruyne zou volgens het Amerikaanse medium al maanden gesprekken voeren met San Diego, een nieuwe club in de Major League Soccer. Zij willen van De Bruyne hun Designated Player maken en dat kost tijd. Het gaat over een enorm financieel project en in de MLS gelden heel andere regels dan in Europa. Dergelijke transfers kosten veel tijd.

De Bruyne is altijd een liefhebber geweest van het leven in de Verenigde Staten en vertoeft er ook regelmatig. Hij wil er daarom ook liever voetballen dan in Saudi-Arabië, waar hij ook meteen zou kunnen tekenen.

We haalden eerder al aan dat het er steeds meer naar uit begint te zien dat De Bruyne Europa gaat verlaten. Dat hoeft zeker geen slecht nieuws te betekenen, want De Bruyne zou er aan een lager tempo kunnen spelen en een minder hels programma hebben. Daardoor zou hij nog tot medio 2026, tot het WK, kunnen uitkomen voor de Rode Duivels. Een fitte De Bruyne is nog altijd absolute top voor de nationale ploeg.

Zal De Bruyne naar de MLS verkassen?

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

29
29
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

80
80
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

48
48
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

46
46
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

133
133
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

476
476
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

75
75
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

205
205
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

134
134
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

72
72
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

66
66
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

192
192
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

649
649
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

54
54
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

69
69
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

440
440
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

458
458
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

573
573
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1095
1095
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

569
569
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

114
114
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

153
153
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

120
120
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

169
169

Meer sportnieuws