'De Bruyne onderhandelt: toptransfer krijgt vorm'

door
'De Bruyne onderhandelt: toptransfer krijgt vorm'

Het ziet er steeds meer naar uit dat Kevin De Bruyne Manchester City aan het einde van het seizoen gaat verlaten. De bijna 34-jarige aanvallende middenvelder onderhandelt volgens The Athletic al maanden met een nieuwe club. Gaat hij de overstap ook daadwerkelijk maken?

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

San Diego en De Bruyne praten

Manchester City gaat wellicht een schoonmaakje doorvoeren in de spelerskern. Een aantal oudgedienden halen dit seizoen niet hun beste niveau, waaronder Ilkay Gündogan, Kyle Walker en toch ook wel Kevin De Bruyne. Dat moeten we ook eerlijk durven zeggen als Belg.

KDB haalt nog steeds een goed niveau, maar is niet meer de De Bruyne van een aantal jaren geleden. De blessures hebben daar ook wel wat voor gezorgd. De Bruyne kampte de afgelopen twee seizoenen met heel wat blessureleed.

MLS is stuk ingewikkelder

De Bruyne zou volgens het Amerikaanse medium al maanden gesprekken voeren met San Diego, een nieuwe club in de Major League Soccer. Zij willen van De Bruyne hun Designated Player maken en dat kost tijd. Het gaat over een enorm financieel project en in de MLS gelden heel andere regels dan in Europa. Dergelijke transfers kosten veel tijd.

De Bruyne is altijd een liefhebber geweest van het leven in de Verenigde Staten en vertoeft er ook regelmatig. Hij wil er daarom ook liever voetballen dan in Saudi-Arabië, waar hij ook meteen zou kunnen tekenen.

We haalden eerder al aan dat het er steeds meer naar uit begint te zien dat De Bruyne Europa gaat verlaten. Dat hoeft zeker geen slecht nieuws te betekenen, want De Bruyne zou er aan een lager tempo kunnen spelen en een minder hels programma hebben. Daardoor zou hij nog tot medio 2026, tot het WK, kunnen uitkomen voor de Rode Duivels. Een fitte De Bruyne is nog altijd absolute top voor de nationale ploeg.

Zal De Bruyne naar de MLS verkassen?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

57
57
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

25
25
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

47
47
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

17
17
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

83
83
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

164
164
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

149
149
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

55
55
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

126
126
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

59
59
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

285
285
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

250
250
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

490
490
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

374
374
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1290
1290
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

690
690
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

180
180
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

389
389
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

346
346

Meer sportnieuws