Musk wil eigenaar worden van een van de grootste clubs ter wereld

door
Musk wil eigenaar worden van een van de grootste clubs ter wereld

Het voetbal is al jaren in de greep van investeringsgroepen, rijke eigenaars en nog tal van andere groeperingen. Het is een grote business waar het grote geld zeer rijkelijk vloeit, legaal en niet al te legaal. Dat zorgt ook voor een interessante gedachte bij niemand minder dan Elon Musk.

LEES OOK: ‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Musk richting Liverpool?

Musk is de rijkste man ter wereld en zoekt uiteraard bepaalde sectoren om in te investeren. Eigenaars die zeggen dat er niets te verdienen valt met investeren in het voetbal, vertellen uiteraard fake news. Geld is er bij de vleet en om jullie heel de uitleg te besparen, het is voor heel wat eigenaars wel degelijk een lucratieve business. Niet altijd even zichtbaar, wat ook de bedoeling is.

Musk is volgens zijn vader wel geïnteresseerd in Liverpool. "Hij is zeker geïnteresseerd en zou de club graag willen kopen. Wie niet natuurlijk? Ik zou het zelf ook graag willen. Maar dat wil niet zeggen dat het zover komt. Als Elon komt, zullen ze de prijs zeker verhogen", vertelde hij in een podcast.

Band met Liverpool

Volgens hem is er een band met Liverpool. "Elon’s grootmoeder werd geboren in Liverpool en we hebben er nog familie wonen. We hadden het geluk verschillende Beatles goed te kennen. Een deel van mijn familie groeide met hen op. We zijn dus verbonden aan Liverpool."

Aan geld geen gebrek bij Musk, want volgens Forbes heeft hij een geschat vermogen van maar liefst 413,8 miljard euro. Een club kopen is geen enkel probleem voor de grote steun van Amerikaans president Donald Trump. 

Krijgen we Musk weldra in het voetbal te zien, of blijft het bij deze uitspraken? Dat zal de toekomst uitwijzen, maar dat er zoveel Amerikanen naar het Europese voetbal zijn getrokken, is geen toeval. Er is amper een juridisch kader en er zijn daarom héél veel mogelijkheden. De Far West om zaken te doen. Daar kunnen de spelers met het meest buskruit wel hun weg vinden.

Zal Musk Liverpool kopen?

Meest recent

Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

298
298
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

49
49
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

10
10
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

35
35
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

75
75
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

113
113
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

96
96
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

76
76
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

265
265
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

318
318
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

46
46
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

137
137
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

209
209
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

301
301
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

69
69
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

70
70
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

274
274
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

422
422
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

389
389
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

280
280
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

455
455
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

247
247
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

302
302

Meer sportnieuws