Anderlecht pakt groot probleem vlak voor Club Brugge aan

364 stemmen
Anderlecht pakt groot probleem vlak voor Club Brugge aan

RSC Anderlecht neemt het na de winterstop op tegen Club Brugge. Paars-Wit grijpt voor de topper stevig in. De club is een nieuw veld aan het aanleggen, dat laat Het Nieuwsblad weten.

Voor de winterbreak was de staat van het veld in het Lotto Park zeer slecht. Nu werd er een nieuwe zandlaag aangelegd en Anderlecht zal ook op nieuw gras spelen. Het nieuwe veld zal maar een tijdelijke oplossing zijn. Er moest echter iets gedaan worden aan het terrein want de afgelopen maanden werd dat wéér een groot probleem.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Beschadigd veld

Het veld was ferm beschadigd en de bovenste laag werd volledig weggehaald. Er werd vervolgens een nieuwe zandlaag aangelegd en er werd ook een grasmat van zo’n 3,5 centimeter dik gelegd. Het kostenplaatje zal een slordige 300.000 euro bedragen, maar voor Anderlecht was de ingreep noodzakelijk.

Vlak voor de topper tegen Club Brugge zal Paars-Wit aldus weer op een hersteld veld kunnen voetballen. Het deed beroep op een bedrijf dat in het verleden ook velden zoals het San Siro van AC en Inter Milan en Juventus aanlegde. Toch is er nog een grote vrees bij Anderlecht.

Niet ideaal

De temperatuur en vochtigheid worden door middel van een irrigatiesysteem bijgestuurd, maar er moet nog worden gewacht op de reacties van het veld op impact en rotaties. Het veld zal naar verluidt niet volledig perfect liggen. De wedstrijd tegen Club Brugge komt daarvoor te vroeg.

Na het seizoen zal Anderlecht weer ingrijpen en een volledig nieuw veld aanleggen. Ook de grondlaag zal dan worden aangepast. Dat zal de club zeker één miljoen euro kosten. De tijdelijke oplossing zorgt er wel voor dat het Lotto Park weer bespeelbaar zal zijn de komende maanden.

Een goede investering van Anderlecht?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

35
35
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

36
36
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

111
111
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

359
359
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

506
506
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

468
468
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

79
79
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

399
399
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

537
537
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

248
248
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

234
234
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

463
463
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

394
394
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

751
751
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws