Anderlecht pakt groot probleem vlak voor Club Brugge aan

364 stemmen
Anderlecht pakt groot probleem vlak voor Club Brugge aan

RSC Anderlecht neemt het na de winterstop op tegen Club Brugge. Paars-Wit grijpt voor de topper stevig in. De club is een nieuw veld aan het aanleggen, dat laat Het Nieuwsblad weten.

Voor de winterbreak was de staat van het veld in het Lotto Park zeer slecht. Nu werd er een nieuwe zandlaag aangelegd en Anderlecht zal ook op nieuw gras spelen. Het nieuwe veld zal maar een tijdelijke oplossing zijn. Er moest echter iets gedaan worden aan het terrein want de afgelopen maanden werd dat wéér een groot probleem.

LEES OOK: Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

Beschadigd veld

Het veld was ferm beschadigd en de bovenste laag werd volledig weggehaald. Er werd vervolgens een nieuwe zandlaag aangelegd en er werd ook een grasmat van zo’n 3,5 centimeter dik gelegd. Het kostenplaatje zal een slordige 300.000 euro bedragen, maar voor Anderlecht was de ingreep noodzakelijk.

Vlak voor de topper tegen Club Brugge zal Paars-Wit aldus weer op een hersteld veld kunnen voetballen. Het deed beroep op een bedrijf dat in het verleden ook velden zoals het San Siro van AC en Inter Milan en Juventus aanlegde. Toch is er nog een grote vrees bij Anderlecht.

Niet ideaal

De temperatuur en vochtigheid worden door middel van een irrigatiesysteem bijgestuurd, maar er moet nog worden gewacht op de reacties van het veld op impact en rotaties. Het veld zal naar verluidt niet volledig perfect liggen. De wedstrijd tegen Club Brugge komt daarvoor te vroeg.

Na het seizoen zal Anderlecht weer ingrijpen en een volledig nieuw veld aanleggen. Ook de grondlaag zal dan worden aangepast. Dat zal de club zeker één miljoen euro kosten. De tijdelijke oplossing zorgt er wel voor dat het Lotto Park weer bespeelbaar zal zijn de komende maanden.

Een goede investering van Anderlecht?

Meest recent

Verrassende laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

2
2
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

34
34
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

48
48
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

63
63
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

231
231
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

392
392
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

516
516
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

272
272
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

229
229
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

232
232
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

716
716
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

917
917
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

141
141
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

179
179
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

37
37
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

503
503
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

298
298
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

566
566
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

654
654
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

169
169
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

843
843
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

316
316
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

553
553
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

293
293
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

350
350

Meer sportnieuws