Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

1352
Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

Dedryck Boyata en Club Brugge zijn eindelijk uit elkaar gegaan. Blauw-Zwart wilde al een tijdje af van het monstercontract van de centrale verdediger. Nu gingen beide partijen in onderling overleg uit elkaar.

Boyata werd binnengehaald als een Rode Duivel bij Club Brugge. De verdediger maakte in het verleden onder meer furore bij Celtic en Hertha Berlijn. In het Jan Breydelstadion kon hij echter nooit potten breken en verdween de verdediger volledig naar de achtergrond.

LEES OOK: Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Ferm salaris

Ondertussen moest Club Brugge wel nog steeds het riante salaris van Boyata ophoesten. Nu werd er eindelijk een oplossing gevonden en werd het dure contract ontbonden. Naar verluidt was het loon van Boyata drie miljoen euro bruto per jaar. Enkel sterkhouders Hans Vanaken en Simon Mignolet verdienden meer.

Club Brugge leek nochtans een goede zaak te doen met de transfersom van Boyata. De toenmalige Rode Duivel werd voor 1,4 miljoen euro overgenomen van Hertha Berlijn. Een koopje voor een verdediger met de ervaring van Boyata. Niets leek echter minder waar. De centrale verdediger werd nooit een succes.

Slecht behandeld

Club Brugge wilde vervolgens af van Boyata, maar die zag een buitenlands avontuur niet meer zitten. Er kwam echter geen Belgische oplossing op de proppen dus bleef hij bij Blauw-Zwart. Dat was niet naar de zin van de landskampioen. Boyata sprak van een slechte behandeling bij de club.

Uiteindelijk kwam Boyata maar 26 wedstrijden in actie, omgerekend kostte dat Club Brugge zo’n 230.000 euro bruto per wedstrijd, pijnlijk. Zijn (voormalige) ploegmakkers bij Blauw-Zwart reageerden echter massaal op het bericht dat Boyata op Instagram postte: “Niet elk einde is een verlies. Bedankt, Club Brugge”, aldus de verdediger.

Denk jij dat Boyata nog een meerwaarde voor de JPL kan zijn?

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

58
58
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

10
10
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

9
9
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

44
44
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

19
19
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

91
91
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

180
180
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

358
358
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

214
214
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

225
225
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

54
54
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

280
280
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

132
132
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

42
42
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

42
42
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

113
113
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

100
100
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws