Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

door
Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

Dedryck Boyata en Club Brugge zijn eindelijk uit elkaar gegaan. Blauw-Zwart wilde al een tijdje af van het monstercontract van de centrale verdediger. Nu gingen beide partijen in onderling overleg uit elkaar.

Boyata werd binnengehaald als een Rode Duivel bij Club Brugge. De verdediger maakte in het verleden onder meer furore bij Celtic en Hertha Berlijn. In het Jan Breydelstadion kon hij echter nooit potten breken en verdween de verdediger volledig naar de achtergrond.

LEES OOK: Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Ferm salaris

Ondertussen moest Club Brugge wel nog steeds het riante salaris van Boyata ophoesten. Nu werd er eindelijk een oplossing gevonden en werd het dure contract ontbonden. Naar verluidt was het loon van Boyata drie miljoen euro bruto per jaar. Enkel sterkhouders Hans Vanaken en Simon Mignolet verdienden meer.

Club Brugge leek nochtans een goede zaak te doen met de transfersom van Boyata. De toenmalige Rode Duivel werd voor 1,4 miljoen euro overgenomen van Hertha Berlijn. Een koopje voor een verdediger met de ervaring van Boyata. Niets leek echter minder waar. De centrale verdediger werd nooit een succes.

Slecht behandeld

Club Brugge wilde vervolgens af van Boyata, maar die zag een buitenlands avontuur niet meer zitten. Er kwam echter geen Belgische oplossing op de proppen dus bleef hij bij Blauw-Zwart. Dat was niet naar de zin van de landskampioen. Boyata sprak van een slechte behandeling bij de club.

Uiteindelijk kwam Boyata maar 26 wedstrijden in actie, omgerekend kostte dat Club Brugge zo’n 230.000 euro bruto per wedstrijd, pijnlijk. Zijn (voormalige) ploegmakkers bij Blauw-Zwart reageerden echter massaal op het bericht dat Boyata op Instagram postte: “Niet elk einde is een verlies. Bedankt, Club Brugge”, aldus de verdediger.

Denk jij dat Boyata nog een meerwaarde voor de JPL kan zijn?

Meest recent

'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

23
23
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

200
200
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

65
65
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

131
131
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

95
95
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

79
79
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

194
194
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

138
138
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

444
444
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

281
281
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

86
86
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

445
445
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

123
123
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

456
456
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

226
226
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

373
373
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

577
577
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

272
272
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

170
170
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

295
295
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

61
61
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

451
451
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

376
376
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

71
71

Meer sportnieuws