Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

door
Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

Dedryck Boyata en Club Brugge zijn eindelijk uit elkaar gegaan. Blauw-Zwart wilde al een tijdje af van het monstercontract van de centrale verdediger. Nu gingen beide partijen in onderling overleg uit elkaar.

Boyata werd binnengehaald als een Rode Duivel bij Club Brugge. De verdediger maakte in het verleden onder meer furore bij Celtic en Hertha Berlijn. In het Jan Breydelstadion kon hij echter nooit potten breken en verdween de verdediger volledig naar de achtergrond.

LEES OOK: Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Ferm salaris

Ondertussen moest Club Brugge wel nog steeds het riante salaris van Boyata ophoesten. Nu werd er eindelijk een oplossing gevonden en werd het dure contract ontbonden. Naar verluidt was het loon van Boyata drie miljoen euro bruto per jaar. Enkel sterkhouders Hans Vanaken en Simon Mignolet verdienden meer.

Club Brugge leek nochtans een goede zaak te doen met de transfersom van Boyata. De toenmalige Rode Duivel werd voor 1,4 miljoen euro overgenomen van Hertha Berlijn. Een koopje voor een verdediger met de ervaring van Boyata. Niets leek echter minder waar. De centrale verdediger werd nooit een succes.

Slecht behandeld

Club Brugge wilde vervolgens af van Boyata, maar die zag een buitenlands avontuur niet meer zitten. Er kwam echter geen Belgische oplossing op de proppen dus bleef hij bij Blauw-Zwart. Dat was niet naar de zin van de landskampioen. Boyata sprak van een slechte behandeling bij de club.

Uiteindelijk kwam Boyata maar 26 wedstrijden in actie, omgerekend kostte dat Club Brugge zo’n 230.000 euro bruto per wedstrijd, pijnlijk. Zijn (voormalige) ploegmakkers bij Blauw-Zwart reageerden echter massaal op het bericht dat Boyata op Instagram postte: “Niet elk einde is een verlies. Bedankt, Club Brugge”, aldus de verdediger.

Denk jij dat Boyata nog een meerwaarde voor de JPL kan zijn?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

13
13
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

23
23
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

223
223
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

236
236
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

234
234
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

65
65
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

522
522
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

533
533
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

280
280
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

97
97
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

140
140
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

48
48
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

79
79
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

402
402
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

54
54
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

135
135
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

131
131
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

192
192
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

169
169
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

370
370
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

118
118
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

215
215
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

61
61

Meer sportnieuws