Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

1352 stemmen
Boyata neemt met opvallende boodschap afscheid van Club Brugge

Dedryck Boyata en Club Brugge zijn eindelijk uit elkaar gegaan. Blauw-Zwart wilde al een tijdje af van het monstercontract van de centrale verdediger. Nu gingen beide partijen in onderling overleg uit elkaar.

Boyata werd binnengehaald als een Rode Duivel bij Club Brugge. De verdediger maakte in het verleden onder meer furore bij Celtic en Hertha Berlijn. In het Jan Breydelstadion kon hij echter nooit potten breken en verdween de verdediger volledig naar de achtergrond.

LEES OOK: Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Ferm salaris

Ondertussen moest Club Brugge wel nog steeds het riante salaris van Boyata ophoesten. Nu werd er eindelijk een oplossing gevonden en werd het dure contract ontbonden. Naar verluidt was het loon van Boyata drie miljoen euro bruto per jaar. Enkel sterkhouders Hans Vanaken en Simon Mignolet verdienden meer.

Club Brugge leek nochtans een goede zaak te doen met de transfersom van Boyata. De toenmalige Rode Duivel werd voor 1,4 miljoen euro overgenomen van Hertha Berlijn. Een koopje voor een verdediger met de ervaring van Boyata. Niets leek echter minder waar. De centrale verdediger werd nooit een succes.

Slecht behandeld

Club Brugge wilde vervolgens af van Boyata, maar die zag een buitenlands avontuur niet meer zitten. Er kwam echter geen Belgische oplossing op de proppen dus bleef hij bij Blauw-Zwart. Dat was niet naar de zin van de landskampioen. Boyata sprak van een slechte behandeling bij de club.

Uiteindelijk kwam Boyata maar 26 wedstrijden in actie, omgerekend kostte dat Club Brugge zo’n 230.000 euro bruto per wedstrijd, pijnlijk. Zijn (voormalige) ploegmakkers bij Blauw-Zwart reageerden echter massaal op het bericht dat Boyata op Instagram postte: “Niet elk einde is een verlies. Bedankt, Club Brugge”, aldus de verdediger.

Denk jij dat Boyata nog een meerwaarde voor de JPL kan zijn?

Meest recent

Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

10
10
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

56
56
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

87
87
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

43
43
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

129
129
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

566
566
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

243
243
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

162
162
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

181
181
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

310
310
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

296
296
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

62
62
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

266
266
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

337
337
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

445
445
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

223
223
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

349
349
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

194
194
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

165
165
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

348
348
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

330
330
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

143
143
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

108
108
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

670
670

Meer sportnieuws