'Anderlecht zoekt oplossing: vijf spelers op de wip'

door
'Anderlecht zoekt oplossing: vijf spelers op de wip'

Bij RSC Anderlecht hebben ze met César Huerta hun eerste winteraanwinst al voor 99% beet. De volgende taak is het halen van minstens een centrale verdediger, dat profiel maakte onze redactie vele weken geleden al exclusief bekend. Maar er ligt nog werk op de plank voor Renard. Zo moet hij ook een aantal spelers proberen te lozen.

Voor jongens als Mathias Jörgensen en Francis Amuzu is het zeker niet van moeten. Zij spelen zeker nog hun rol in de A-kern. Voor vijf andere pionnen wordt het moeilijker, zeker aangezien RSCA ook nog een aantal spelers gaat aantrekken. En zij kwamen al amper aan de bak… We haalden al aan dat er misschien in samenspraak met Sporting Charleroi moet bekeken worden of er geen andere oplossing kan worden gevonden voor Alexis Flips. Hij speelt amper tot niet in het Zwarte Land.

LEES OOK: Hasi ziet 'twee verloren zonen' plots opstaan in de basis

Diawara en Ishaq

Maar Renard moet ook proberen een oplossing te vinden voor de spelers uit het tijdperk dat Peter Verbeke nog de sportieve baas was. Zo hoopt Paars-Wit eindelijk verlost te geraken van Amadou Diawara. De middenvelder werd voor 1,5 miljoen euro plus peperduur loon weggehaald bij AS Roma. Een dure floptransfer, die RSCA ongeveer 10 miljoen euro bruto zal gekost hebben (loon plus transferprijs). Hij is in de zomer einde contract, maar mogelijk kan Anderlecht hem in januari al gratis van de hand doen zodat ze dat loon van een half jaar kunnen besparen.

Dan is er ook nog het dossier van Abdulrazak Ishaq. Via de nodige data leek hij een goed profiel te hebben, maar het belangrijkste werd over het hoofd gezien: de voetballende kwaliteiten. De Nigeriaan schoot hopeloos tekort en hij had het zelfs niet makkelijk bij RSCA Futures. Een transfer van 3 miljoen euro, die vandaag de dag amper nog iets waard is. Uitleenbeurten aan Häcken en Odd waren een flop. Ishaq ligt nog tot medio 2026 onder contract. Is een deal à la Mustapha Bundu, gratis laten gaan, een piste? 

Angulo en Ashimeru uitlenen?

Dan zijn er nog twee dossiers van twee spelers die al enkele jaren hun kans krijgen, maar nooit echt hebben kunnen overtuigen. Nilson Angulo toonde vorig jaar eindelijk flitsen van zijn talent tijdens invalbeurten, maar dit seizoen kon hij nooit overtuigen. Stilaan gewogen en te licht bevonden? Het begint er op te lijken en met de komst van Huerta lijkt zijn rol helemaal uitgespeeld te zijn. Mogelijk zou een uitleenbeurt, hij ligt nog tot medio 2027 onder contract, soelaas kunnen brengen.

En dan is er nog Majeed Ashimeru. Hij wordt door bepaalde media hoog ingeschat, maar dat is opvallend. De middenvelder heeft indien hij langdurig fit was, wat zelden gebeurde, te weinig kunnen overtuigen. Ashimeru brengt zeker diepgang en kan bijzonder goed wegdraaien van zijn man, maar de laatste fase in zijn spel gaat te vaak mis. Jesper Fredberg zette hem in april op de transferlijst, maar niemand hapte. RSCA had graag een betere versie gehaald, maar dat was budgettair niet haalbaar. Fredberg hoopte dat Ashimeru alsnog zou knallen en gaf hem, vreemd genoeg, een nieuw contract. Ondertussen ligt hij alweer even in de lappenmand. Misschien is het ook voor Ashimeru tijd om in januari, wanneer hij stilaan zou terugkeren, een stapje terug te zetten en zich te bewijzen bij een andere club. Wie weet kan hij zoals in het verleden het geval was met Olivier Doll en Oleg Iachtchouk op een lager niveau wél van grote waarde zijn en met minder blessureleed?

Jammere verhaal van Kana

Eindigen doen we met Marco Kana. Hij is ondertussen 22 jaar en geen jong talent meer. Het jeugdproduct van Neerpede is op voetballend vlak een lust voor het oog en als hij topfit zou zijn, zeker een speler die zijn plaats heeft in de A-kern van Anderlecht. Kana is echter al jaren amper fit… Dat zet een rem op zijn ontwikkeling. De defensieve middenvelder ligt nog tot medio 2026 onder contract. Wanneer keert hij terug? Zal hij dan bij de Futures hervatten, of gaat Renard een oplossing zoeken voor hem? Bij de A-ploeg is de concurrentie veel te groot en daar lijkt zijn rol uitgespeeld te zijn. Zonde van al dat talent.

🔥 Wat iedereen nu leest

''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
Jean-Marie Pfaff breekt volledig:
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"

Moet RSCA Ashimeru en Angulo uitlenen?

Meest recent

Vanderbiest verklapt: “Er speelt iets rond hém”

Bij KV Mechelen zullen er wellicht nog wat spelers gaan vertrekken. De Maneblussers praten over een ...

4
4
Club Brugge in de problemen bij KVM: "Hij is een catastrofe"

KV Mechelen en Club Brugge hebben vanavond de tweede speeldag in de Jupiler Pro League op gang ...

201
201
STVV deelt transferboodschap mee na vertrek Bertaccini

STVV heeft Adriano Bertaccini verkocht aan RSC Anderlecht. De Kanaries verdienen miljoen euro's aan ...

54
54
OH Leuven slaat stevig toe: "Getekend tot 2029"

Oud-Heverlee Leuven is allerminst klaar op de transfermarkt. David Hubert verwacht nog wel het een ...

15
15
Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

102
102
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

447
447
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

59
59
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

225
225
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

124
124
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

226
226
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

259
259
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

292
292
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

213
213
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

114
114
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1485
1485
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

79
79
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

194
194
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

599
599
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

118
118
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

381
381
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

235
235
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

412
412
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1580
1580
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

471
471
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

604
604

Meer sportnieuws