'Anderlecht zoekt oplossing: vijf spelers op de wip'

door
'Anderlecht zoekt oplossing: vijf spelers op de wip'

Bij RSC Anderlecht hebben ze met César Huerta hun eerste winteraanwinst al voor 99% beet. De volgende taak is het halen van minstens een centrale verdediger, dat profiel maakte onze redactie vele weken geleden al exclusief bekend. Maar er ligt nog werk op de plank voor Renard. Zo moet hij ook een aantal spelers proberen te lozen.

Voor jongens als Mathias Jörgensen en Francis Amuzu is het zeker niet van moeten. Zij spelen zeker nog hun rol in de A-kern. Voor vijf andere pionnen wordt het moeilijker, zeker aangezien RSCA ook nog een aantal spelers gaat aantrekken. En zij kwamen al amper aan de bak… We haalden al aan dat er misschien in samenspraak met Sporting Charleroi moet bekeken worden of er geen andere oplossing kan worden gevonden voor Alexis Flips. Hij speelt amper tot niet in het Zwarte Land.

LEES OOK: Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

Diawara en Ishaq

Maar Renard moet ook proberen een oplossing te vinden voor de spelers uit het tijdperk dat Peter Verbeke nog de sportieve baas was. Zo hoopt Paars-Wit eindelijk verlost te geraken van Amadou Diawara. De middenvelder werd voor 1,5 miljoen euro plus peperduur loon weggehaald bij AS Roma. Een dure floptransfer, die RSCA ongeveer 10 miljoen euro bruto zal gekost hebben (loon plus transferprijs). Hij is in de zomer einde contract, maar mogelijk kan Anderlecht hem in januari al gratis van de hand doen zodat ze dat loon van een half jaar kunnen besparen.

Dan is er ook nog het dossier van Abdulrazak Ishaq. Via de nodige data leek hij een goed profiel te hebben, maar het belangrijkste werd over het hoofd gezien: de voetballende kwaliteiten. De Nigeriaan schoot hopeloos tekort en hij had het zelfs niet makkelijk bij RSCA Futures. Een transfer van 3 miljoen euro, die vandaag de dag amper nog iets waard is. Uitleenbeurten aan Häcken en Odd waren een flop. Ishaq ligt nog tot medio 2026 onder contract. Is een deal à la Mustapha Bundu, gratis laten gaan, een piste? 

Angulo en Ashimeru uitlenen?

Dan zijn er nog twee dossiers van twee spelers die al enkele jaren hun kans krijgen, maar nooit echt hebben kunnen overtuigen. Nilson Angulo toonde vorig jaar eindelijk flitsen van zijn talent tijdens invalbeurten, maar dit seizoen kon hij nooit overtuigen. Stilaan gewogen en te licht bevonden? Het begint er op te lijken en met de komst van Huerta lijkt zijn rol helemaal uitgespeeld te zijn. Mogelijk zou een uitleenbeurt, hij ligt nog tot medio 2027 onder contract, soelaas kunnen brengen.

En dan is er nog Majeed Ashimeru. Hij wordt door bepaalde media hoog ingeschat, maar dat is opvallend. De middenvelder heeft indien hij langdurig fit was, wat zelden gebeurde, te weinig kunnen overtuigen. Ashimeru brengt zeker diepgang en kan bijzonder goed wegdraaien van zijn man, maar de laatste fase in zijn spel gaat te vaak mis. Jesper Fredberg zette hem in april op de transferlijst, maar niemand hapte. RSCA had graag een betere versie gehaald, maar dat was budgettair niet haalbaar. Fredberg hoopte dat Ashimeru alsnog zou knallen en gaf hem, vreemd genoeg, een nieuw contract. Ondertussen ligt hij alweer even in de lappenmand. Misschien is het ook voor Ashimeru tijd om in januari, wanneer hij stilaan zou terugkeren, een stapje terug te zetten en zich te bewijzen bij een andere club. Wie weet kan hij zoals in het verleden het geval was met Olivier Doll en Oleg Iachtchouk op een lager niveau wél van grote waarde zijn en met minder blessureleed?

Jammere verhaal van Kana

Eindigen doen we met Marco Kana. Hij is ondertussen 22 jaar en geen jong talent meer. Het jeugdproduct van Neerpede is op voetballend vlak een lust voor het oog en als hij topfit zou zijn, zeker een speler die zijn plaats heeft in de A-kern van Anderlecht. Kana is echter al jaren amper fit… Dat zet een rem op zijn ontwikkeling. De defensieve middenvelder ligt nog tot medio 2026 onder contract. Wanneer keert hij terug? Zal hij dan bij de Futures hervatten, of gaat Renard een oplossing zoeken voor hem? Bij de A-ploeg is de concurrentie veel te groot en daar lijkt zijn rol uitgespeeld te zijn. Zonde van al dat talent.

Moet RSCA Ashimeru en Angulo uitlenen?

Meest recent

Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

0
0
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

85
85
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

27
27
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

56
56
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

90
90
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

155
155
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

78
78
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

207
207
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

114
114
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

364
364
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

137
137
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

131
131
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

114
114
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

144
144
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

372
372
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

445
445
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

765
765
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

353
353
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

219
219
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

151
151
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

70
70
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

216
216
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

56
56
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

108
108

Meer sportnieuws