FCV Dender laat aanvaller naar 1B vertrekken

door
FCV Dender laat aanvaller naar 1B vertrekken

FCV Dender is misschien wel dé sensatie van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro League. De promovendus leek voor aanvang van het seizoen een vogel voor de kat, maar verrast vriend en vijand door netjes in de middenmoot mee te draaien.

In de laatste wedstrijd voor de winterstop ging Dender zelfs nog met 2-3 winnen op het veld van Anderlecht. Daardoor prijkt het nu netjes op de negende plaats, met amper drie punten achterstand op de top zes.

LEES OOK: Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

Dender laat Yahaya vertrekken

Het gaat Dender dus voor de wind en dat met een kern die slechts met mondjesmaat aangevuld werd na de promotie. Nu laten ze wel nog een speler vertrekken. Abdoulaye Yahaya keert tijdelijk terug naar 1B.

De Kameroense aanvaller miste door een blessure de eerste maanden van het seizoen en kon zich daarna niet in de plannen van Vincent Euvrard knokken. Hij zat enkel op 21 december tegen Antwerp eens op de bank, speelminuten kreeg hij niet.

Op huurbasis naar Francs Borains

Yahaya maakt nu het seizoen vol bij Francs Borains, dat in de Challenger Pro League voor het behoud knokt. Zij staan na vijftien speeldagen op de twaalfde plaats, met slechts drie punten voorsprong op rode lantaarn Jong Genk.

Yahaya moet dus het behoud helpen verzekeren. Het wordt een nieuwe uitdaging voor de 23-jarige, die al heel wat watertjes doorzwommen heeft. Hij was immers ook al actief bij Lokomotiva Zagreb, Ujpest en Tuzlaspor voor hij in februari bij Dender neerstreek.

Had Dender hem nog kunnen gebruiken na Nieuwjaar?

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

43
43
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

24
24
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

159
159
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

13
13
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

301
301
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

131
131
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

41
41
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

404
404
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

88
88
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

93
93
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

184
184
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

109
109
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

91
91
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

33
33
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

162
162
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

177
177
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

144
144
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

142
142
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

274
274
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

349
349

Meer sportnieuws