Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

door
Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

Antwerp FC houdt woord: na het missen van de transfer van Jean Butez is Senne Lammens (22) nu de vaste doelman. Lammens maakt indruk met sterke statistieken, waaronder het hoogste aantal prevented goals in de Jupiler Pro League. Experts zien hem als een toekomstig Rode Duivel en potentiële topper. De club verwacht op termijn een grote transfer, mogelijk vergelijkbaar met de 20 miljoen die KRC Genk kreeg voor Mike Penders. Clubs als Manchester United, Dortmund en Leeds houden hem al in de gaten. Antwerp gelooft in dubbele cijfers voor zijn veelbelovende talent.

LEES OOK: Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Antwerp houdt belofte: Lammens nummer één

Antwerp FC stond deze zomer voor een belangrijke beslissing: het verkopen van Jean Butez en het doorschuiven van het jonge talent Senne Lammens als de nieuwe nummer één.

De Great Old heeft Butez al drie mercato’s op een rij in de etalage geplaatst, in de hoop een lucratieve transfer te realiseren. Hieruit bleek een tweeledige aanpak: enerzijds de mogelijkheid om Butez te laten gaan voor een passende prijs, anderzijds het enorme vertrouwen in de opkomende Lammens (22) als zijn opvolger.

De doelstelling was duidelijk: een win-win situatie creëren door een flinke financiële opbrengst te realiseren op Butez en tegelijkertijd te geloven in de toekomst van Lammens.

Vorige zomer heeft Butez echter opnieuw zijn langverwachte transfer gemist, maar Antwerp kwam zijn belofte na door Lammens nu als eerste doelman aan te wijzen. Marc Overmars sprak vorig jaar al over de mogelijkheid dat Lammens Butez zou vervangen, mocht de Fransman toen vertrokken zijn.

“Daar ben ik niet bang van”, zei Overmars toen aan Gazet van Antwerpen. “Onana was ook negentien toen hij erin kwam bij Ajax. Toen zei ook iedereen: Jullie zijn gek.”

Sterke Lammens: “Hij kan Butez overtreffen”

Senne Lammens begon het nieuwe seizoen als eerste doelman bij Antwerp FC en toont aan dat hij het niveau aankan. Ondanks enkele kleine foutjes heeft hij over het algemeen een solide indruk gemaakt.

Volgens data is Lammens momenteel zelfs de tweede beste doelman van de Jupiler Pro League, na Colin Coosemans van Anderlecht. Hoewel er aanvankelijk twijfels waren bij onder andere Hein Vanhaezebrouck, is Lammens erin geslaagd om Jean Butez te doen vergeten.

Lammens is op gemiddelde basis de vierde minst gepasseerde doelman op de Belgische velden, na Mohamed Koné (Charleroi), Coosemans (Anderlecht) en Anthony Moris (Union SG).

Bij de prevented goals staat Lammens zelfs op nummer één en hij heeft het op een na hoogste reddingsratio na Coosemans. "Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen", zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

De Oost-Vlaming bevestigt dit seizoen het etiket van toptalent dat al jaren aan zijn naam kleeft. "Een echte puntenpakker met persoonlijkheid", klonk het unaniem aan de tafel van Extra Time.

Antwerp zal Lammens voor dubbele cijfers verkopen

Senne Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties.

Een rustige persoonlijkheid. Gedisciplineerd op training. Michel Preud’homme sprak zich ook erg lovend uit over Lammens, die hem al opviel bij Club NXT.

“Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Gazet van Antwerpen meldde dat Antwerp FC gelooft dat Lammens kan uitgroeien tot een topkeeper die uiteindelijk voor dubbele cijfers verkocht zal worden.

Mike Penders gaat bijvoorbeeld voor twintig miljoen van KRC Genk naar Chelsea met amper één wedstrijd op het hoogste niveau in de benen. “Keepers worden duurder. Dat is niet slecht voor mij, hé. Het is ook niet onlogisch, een doelman kan de steunpilaar zijn van de ploeg”, zei Lammens zelf in Het Laatste Nieuws.

Lammens moet veel geld in het laatje brengen: op naar Man Utd?

Voor een grote transfer naar het buitenland is wellicht nog wat vroeg, maar op termijn rekent Antwerp FC op een grote verkoop van Senne Lammens. "Eentje die op termijn veel geld in het laatje moet brengen", schreef Het Nieuwsblad.

De buitenlandse belangstelling in de 22-jarige groeit al gestaag, want vorige week werd Manchester United genoemd als geïnteresseerde club: een transferdeal zoals Mike Penders naar Chelsea hangt in de lucht.

Daarnaast zouden Borussia Dortmund en Leeds United de jonge doelman op de radar hebben staan. Die laatste club toonde vorige zomer ook al interesse in Lammens, die toen voor een transfer naar Antwerp koos.

Is Lammens 20 miljoen waard?

Meest recent

'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

61
61
‘Van Bommel naar Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

71
71
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

43
43
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

112
112
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

44
44
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

38
38
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

257
257
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

23
23
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

96
96
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

122
122
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

141
141
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

82
82
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

53
53
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

114
114
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

141
141
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

321
321
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

56
56
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

353
353
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1155
1155
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

80
80
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

193
193
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

242
242
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

722
722
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

781
781

Meer sportnieuws