Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

door
Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

Antwerp FC houdt woord: na het missen van de transfer van Jean Butez is Senne Lammens (22) nu de vaste doelman. Lammens maakt indruk met sterke statistieken, waaronder het hoogste aantal prevented goals in de Jupiler Pro League. Experts zien hem als een toekomstig Rode Duivel en potentiële topper. De club verwacht op termijn een grote transfer, mogelijk vergelijkbaar met de 20 miljoen die KRC Genk kreeg voor Mike Penders. Clubs als Manchester United, Dortmund en Leeds houden hem al in de gaten. Antwerp gelooft in dubbele cijfers voor zijn veelbelovende talent.

LEES OOK: Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Antwerp houdt belofte: Lammens nummer één

Antwerp FC stond deze zomer voor een belangrijke beslissing: het verkopen van Jean Butez en het doorschuiven van het jonge talent Senne Lammens als de nieuwe nummer één.

De Great Old heeft Butez al drie mercato’s op een rij in de etalage geplaatst, in de hoop een lucratieve transfer te realiseren. Hieruit bleek een tweeledige aanpak: enerzijds de mogelijkheid om Butez te laten gaan voor een passende prijs, anderzijds het enorme vertrouwen in de opkomende Lammens (22) als zijn opvolger.

De doelstelling was duidelijk: een win-win situatie creëren door een flinke financiële opbrengst te realiseren op Butez en tegelijkertijd te geloven in de toekomst van Lammens.

Vorige zomer heeft Butez echter opnieuw zijn langverwachte transfer gemist, maar Antwerp kwam zijn belofte na door Lammens nu als eerste doelman aan te wijzen. Marc Overmars sprak vorig jaar al over de mogelijkheid dat Lammens Butez zou vervangen, mocht de Fransman toen vertrokken zijn.

“Daar ben ik niet bang van”, zei Overmars toen aan Gazet van Antwerpen. “Onana was ook negentien toen hij erin kwam bij Ajax. Toen zei ook iedereen: Jullie zijn gek.”

Sterke Lammens: “Hij kan Butez overtreffen”

Senne Lammens begon het nieuwe seizoen als eerste doelman bij Antwerp FC en toont aan dat hij het niveau aankan. Ondanks enkele kleine foutjes heeft hij over het algemeen een solide indruk gemaakt.

Volgens data is Lammens momenteel zelfs de tweede beste doelman van de Jupiler Pro League, na Colin Coosemans van Anderlecht. Hoewel er aanvankelijk twijfels waren bij onder andere Hein Vanhaezebrouck, is Lammens erin geslaagd om Jean Butez te doen vergeten.

Lammens is op gemiddelde basis de vierde minst gepasseerde doelman op de Belgische velden, na Mohamed Koné (Charleroi), Coosemans (Anderlecht) en Anthony Moris (Union SG).

Bij de prevented goals staat Lammens zelfs op nummer één en hij heeft het op een na hoogste reddingsratio na Coosemans. "Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen", zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

De Oost-Vlaming bevestigt dit seizoen het etiket van toptalent dat al jaren aan zijn naam kleeft. "Een echte puntenpakker met persoonlijkheid", klonk het unaniem aan de tafel van Extra Time.

Antwerp zal Lammens voor dubbele cijfers verkopen

Senne Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties.

Een rustige persoonlijkheid. Gedisciplineerd op training. Michel Preud’homme sprak zich ook erg lovend uit over Lammens, die hem al opviel bij Club NXT.

“Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Gazet van Antwerpen meldde dat Antwerp FC gelooft dat Lammens kan uitgroeien tot een topkeeper die uiteindelijk voor dubbele cijfers verkocht zal worden.

Mike Penders gaat bijvoorbeeld voor twintig miljoen van KRC Genk naar Chelsea met amper één wedstrijd op het hoogste niveau in de benen. “Keepers worden duurder. Dat is niet slecht voor mij, hé. Het is ook niet onlogisch, een doelman kan de steunpilaar zijn van de ploeg”, zei Lammens zelf in Het Laatste Nieuws.

Lammens moet veel geld in het laatje brengen: op naar Man Utd?

Voor een grote transfer naar het buitenland is wellicht nog wat vroeg, maar op termijn rekent Antwerp FC op een grote verkoop van Senne Lammens. "Eentje die op termijn veel geld in het laatje moet brengen", schreef Het Nieuwsblad.

De buitenlandse belangstelling in de 22-jarige groeit al gestaag, want vorige week werd Manchester United genoemd als geïnteresseerde club: een transferdeal zoals Mike Penders naar Chelsea hangt in de lucht.

Daarnaast zouden Borussia Dortmund en Leeds United de jonge doelman op de radar hebben staan. Die laatste club toonde vorige zomer ook al interesse in Lammens, die toen voor een transfer naar Antwerp koos.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm
271

Is Lammens 20 miljoen waard?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

10
10
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

22
22
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

40
40
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

12
12
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

186
186
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

145
145
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

187
187
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

196
196
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

130
130
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

67
67
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

787
787
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

492
492
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

177
177
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

93
93
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

176
176
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

360
360
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

303
303
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

287
287
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

230
230

Meer sportnieuws