Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

door
Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

Antwerp FC houdt woord: na het missen van de transfer van Jean Butez is Senne Lammens (22) nu de vaste doelman. Lammens maakt indruk met sterke statistieken, waaronder het hoogste aantal prevented goals in de Jupiler Pro League. Experts zien hem als een toekomstig Rode Duivel en potentiële topper. De club verwacht op termijn een grote transfer, mogelijk vergelijkbaar met de 20 miljoen die KRC Genk kreeg voor Mike Penders. Clubs als Manchester United, Dortmund en Leeds houden hem al in de gaten. Antwerp gelooft in dubbele cijfers voor zijn veelbelovende talent.

LEES OOK: Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

Antwerp houdt belofte: Lammens nummer één

Antwerp FC stond deze zomer voor een belangrijke beslissing: het verkopen van Jean Butez en het doorschuiven van het jonge talent Senne Lammens als de nieuwe nummer één.

De Great Old heeft Butez al drie mercato’s op een rij in de etalage geplaatst, in de hoop een lucratieve transfer te realiseren. Hieruit bleek een tweeledige aanpak: enerzijds de mogelijkheid om Butez te laten gaan voor een passende prijs, anderzijds het enorme vertrouwen in de opkomende Lammens (22) als zijn opvolger.

De doelstelling was duidelijk: een win-win situatie creëren door een flinke financiële opbrengst te realiseren op Butez en tegelijkertijd te geloven in de toekomst van Lammens.

Vorige zomer heeft Butez echter opnieuw zijn langverwachte transfer gemist, maar Antwerp kwam zijn belofte na door Lammens nu als eerste doelman aan te wijzen. Marc Overmars sprak vorig jaar al over de mogelijkheid dat Lammens Butez zou vervangen, mocht de Fransman toen vertrokken zijn.

“Daar ben ik niet bang van”, zei Overmars toen aan Gazet van Antwerpen. “Onana was ook negentien toen hij erin kwam bij Ajax. Toen zei ook iedereen: Jullie zijn gek.”

Sterke Lammens: “Hij kan Butez overtreffen”

Senne Lammens begon het nieuwe seizoen als eerste doelman bij Antwerp FC en toont aan dat hij het niveau aankan. Ondanks enkele kleine foutjes heeft hij over het algemeen een solide indruk gemaakt.

Volgens data is Lammens momenteel zelfs de tweede beste doelman van de Jupiler Pro League, na Colin Coosemans van Anderlecht. Hoewel er aanvankelijk twijfels waren bij onder andere Hein Vanhaezebrouck, is Lammens erin geslaagd om Jean Butez te doen vergeten.

Lammens is op gemiddelde basis de vierde minst gepasseerde doelman op de Belgische velden, na Mohamed Koné (Charleroi), Coosemans (Anderlecht) en Anthony Moris (Union SG).

Bij de prevented goals staat Lammens zelfs op nummer één en hij heeft het op een na hoogste reddingsratio na Coosemans. "Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen", zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

De Oost-Vlaming bevestigt dit seizoen het etiket van toptalent dat al jaren aan zijn naam kleeft. "Een echte puntenpakker met persoonlijkheid", klonk het unaniem aan de tafel van Extra Time.

Antwerp zal Lammens voor dubbele cijfers verkopen

Senne Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties.

Een rustige persoonlijkheid. Gedisciplineerd op training. Michel Preud’homme sprak zich ook erg lovend uit over Lammens, die hem al opviel bij Club NXT.

“Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Gazet van Antwerpen meldde dat Antwerp FC gelooft dat Lammens kan uitgroeien tot een topkeeper die uiteindelijk voor dubbele cijfers verkocht zal worden.

Mike Penders gaat bijvoorbeeld voor twintig miljoen van KRC Genk naar Chelsea met amper één wedstrijd op het hoogste niveau in de benen. “Keepers worden duurder. Dat is niet slecht voor mij, hé. Het is ook niet onlogisch, een doelman kan de steunpilaar zijn van de ploeg”, zei Lammens zelf in Het Laatste Nieuws.

Lammens moet veel geld in het laatje brengen: op naar Man Utd?

Voor een grote transfer naar het buitenland is wellicht nog wat vroeg, maar op termijn rekent Antwerp FC op een grote verkoop van Senne Lammens. "Eentje die op termijn veel geld in het laatje moet brengen", schreef Het Nieuwsblad.

De buitenlandse belangstelling in de 22-jarige groeit al gestaag, want vorige week werd Manchester United genoemd als geïnteresseerde club: een transferdeal zoals Mike Penders naar Chelsea hangt in de lucht.

Daarnaast zouden Borussia Dortmund en Leeds United de jonge doelman op de radar hebben staan. Die laatste club toonde vorige zomer ook al interesse in Lammens, die toen voor een transfer naar Antwerp koos.

Is Lammens 20 miljoen waard?

Meest recent

Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

4
4
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

73
73
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

36
36
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

474
474
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

121
121
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

22
22
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

88
88
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

115
115
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

197
197
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

45
45
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

300
300
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

94
94
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

263
263
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

282
282
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

122
122
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

78
78
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

218
218
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

195
195
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

140
140
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

128
128
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

177
177
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

55
55
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

238
238
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

571
571

Meer sportnieuws