Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

door
Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

Antwerp FC houdt woord: na het missen van de transfer van Jean Butez is Senne Lammens (22) nu de vaste doelman. Lammens maakt indruk met sterke statistieken, waaronder het hoogste aantal prevented goals in de Jupiler Pro League. Experts zien hem als een toekomstig Rode Duivel en potentiële topper. De club verwacht op termijn een grote transfer, mogelijk vergelijkbaar met de 20 miljoen die KRC Genk kreeg voor Mike Penders. Clubs als Manchester United, Dortmund en Leeds houden hem al in de gaten. Antwerp gelooft in dubbele cijfers voor zijn veelbelovende talent.

LEES OOK: Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Antwerp houdt belofte: Lammens nummer één

Antwerp FC stond deze zomer voor een belangrijke beslissing: het verkopen van Jean Butez en het doorschuiven van het jonge talent Senne Lammens als de nieuwe nummer één.

De Great Old heeft Butez al drie mercato’s op een rij in de etalage geplaatst, in de hoop een lucratieve transfer te realiseren. Hieruit bleek een tweeledige aanpak: enerzijds de mogelijkheid om Butez te laten gaan voor een passende prijs, anderzijds het enorme vertrouwen in de opkomende Lammens (22) als zijn opvolger.

De doelstelling was duidelijk: een win-win situatie creëren door een flinke financiële opbrengst te realiseren op Butez en tegelijkertijd te geloven in de toekomst van Lammens.

Vorige zomer heeft Butez echter opnieuw zijn langverwachte transfer gemist, maar Antwerp kwam zijn belofte na door Lammens nu als eerste doelman aan te wijzen. Marc Overmars sprak vorig jaar al over de mogelijkheid dat Lammens Butez zou vervangen, mocht de Fransman toen vertrokken zijn.

“Daar ben ik niet bang van”, zei Overmars toen aan Gazet van Antwerpen. “Onana was ook negentien toen hij erin kwam bij Ajax. Toen zei ook iedereen: Jullie zijn gek.”

Sterke Lammens: “Hij kan Butez overtreffen”

Senne Lammens begon het nieuwe seizoen als eerste doelman bij Antwerp FC en toont aan dat hij het niveau aankan. Ondanks enkele kleine foutjes heeft hij over het algemeen een solide indruk gemaakt.

Volgens data is Lammens momenteel zelfs de tweede beste doelman van de Jupiler Pro League, na Colin Coosemans van Anderlecht. Hoewel er aanvankelijk twijfels waren bij onder andere Hein Vanhaezebrouck, is Lammens erin geslaagd om Jean Butez te doen vergeten.

Lammens is op gemiddelde basis de vierde minst gepasseerde doelman op de Belgische velden, na Mohamed Koné (Charleroi), Coosemans (Anderlecht) en Anthony Moris (Union SG).

Bij de prevented goals staat Lammens zelfs op nummer één en hij heeft het op een na hoogste reddingsratio na Coosemans. "Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen", zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

De Oost-Vlaming bevestigt dit seizoen het etiket van toptalent dat al jaren aan zijn naam kleeft. "Een echte puntenpakker met persoonlijkheid", klonk het unaniem aan de tafel van Extra Time.

Antwerp zal Lammens voor dubbele cijfers verkopen

Senne Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties.

Een rustige persoonlijkheid. Gedisciplineerd op training. Michel Preud’homme sprak zich ook erg lovend uit over Lammens, die hem al opviel bij Club NXT.

“Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Gazet van Antwerpen meldde dat Antwerp FC gelooft dat Lammens kan uitgroeien tot een topkeeper die uiteindelijk voor dubbele cijfers verkocht zal worden.

Mike Penders gaat bijvoorbeeld voor twintig miljoen van KRC Genk naar Chelsea met amper één wedstrijd op het hoogste niveau in de benen. “Keepers worden duurder. Dat is niet slecht voor mij, hé. Het is ook niet onlogisch, een doelman kan de steunpilaar zijn van de ploeg”, zei Lammens zelf in Het Laatste Nieuws.

Lammens moet veel geld in het laatje brengen: op naar Man Utd?

Voor een grote transfer naar het buitenland is wellicht nog wat vroeg, maar op termijn rekent Antwerp FC op een grote verkoop van Senne Lammens. "Eentje die op termijn veel geld in het laatje moet brengen", schreef Het Nieuwsblad.

De buitenlandse belangstelling in de 22-jarige groeit al gestaag, want vorige week werd Manchester United genoemd als geïnteresseerde club: een transferdeal zoals Mike Penders naar Chelsea hangt in de lucht.

Daarnaast zouden Borussia Dortmund en Leeds United de jonge doelman op de radar hebben staan. Die laatste club toonde vorige zomer ook al interesse in Lammens, die toen voor een transfer naar Antwerp koos.

Is Lammens 20 miljoen waard?

Meest recent

Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

4
4
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

3
3
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

33
33
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

25
25
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

167
167
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

27
27
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

22
22
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

30
30
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

43
43
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

33
33
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

572
572
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

125
125
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

103
103
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

122
122
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

87
87
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

93
93
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

178
178
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

52
52
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

100
100
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

93
93
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

112
112
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

124
124
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

164
164
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20

Meer sportnieuws