Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

914 stemmen
Antwerp FC bezig met een knaldeal: dubbele cijfers

Antwerp FC houdt woord: na het missen van de transfer van Jean Butez is Senne Lammens (22) nu de vaste doelman. Lammens maakt indruk met sterke statistieken, waaronder het hoogste aantal prevented goals in de Jupiler Pro League. Experts zien hem als een toekomstig Rode Duivel en potentiële topper. De club verwacht op termijn een grote transfer, mogelijk vergelijkbaar met de 20 miljoen die KRC Genk kreeg voor Mike Penders. Clubs als Manchester United, Dortmund en Leeds houden hem al in de gaten. Antwerp gelooft in dubbele cijfers voor zijn veelbelovende talent.

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Antwerp houdt belofte: Lammens nummer één

Antwerp FC stond deze zomer voor een belangrijke beslissing: het verkopen van Jean Butez en het doorschuiven van het jonge talent Senne Lammens als de nieuwe nummer één.

De Great Old heeft Butez al drie mercato’s op een rij in de etalage geplaatst, in de hoop een lucratieve transfer te realiseren. Hieruit bleek een tweeledige aanpak: enerzijds de mogelijkheid om Butez te laten gaan voor een passende prijs, anderzijds het enorme vertrouwen in de opkomende Lammens (22) als zijn opvolger.

De doelstelling was duidelijk: een win-win situatie creëren door een flinke financiële opbrengst te realiseren op Butez en tegelijkertijd te geloven in de toekomst van Lammens.

Vorige zomer heeft Butez echter opnieuw zijn langverwachte transfer gemist, maar Antwerp kwam zijn belofte na door Lammens nu als eerste doelman aan te wijzen. Marc Overmars sprak vorig jaar al over de mogelijkheid dat Lammens Butez zou vervangen, mocht de Fransman toen vertrokken zijn.

“Daar ben ik niet bang van”, zei Overmars toen aan Gazet van Antwerpen. “Onana was ook negentien toen hij erin kwam bij Ajax. Toen zei ook iedereen: Jullie zijn gek.”

Sterke Lammens: “Hij kan Butez overtreffen”

Senne Lammens begon het nieuwe seizoen als eerste doelman bij Antwerp FC en toont aan dat hij het niveau aankan. Ondanks enkele kleine foutjes heeft hij over het algemeen een solide indruk gemaakt.

Volgens data is Lammens momenteel zelfs de tweede beste doelman van de Jupiler Pro League, na Colin Coosemans van Anderlecht. Hoewel er aanvankelijk twijfels waren bij onder andere Hein Vanhaezebrouck, is Lammens erin geslaagd om Jean Butez te doen vergeten.

Lammens is op gemiddelde basis de vierde minst gepasseerde doelman op de Belgische velden, na Mohamed Koné (Charleroi), Coosemans (Anderlecht) en Anthony Moris (Union SG).

Bij de prevented goals staat Lammens zelfs op nummer één en hij heeft het op een na hoogste reddingsratio na Coosemans. "Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen", zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

De Oost-Vlaming bevestigt dit seizoen het etiket van toptalent dat al jaren aan zijn naam kleeft. "Een echte puntenpakker met persoonlijkheid", klonk het unaniem aan de tafel van Extra Time.

Antwerp zal Lammens voor dubbele cijfers verkopen

Senne Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties.

Een rustige persoonlijkheid. Gedisciplineerd op training. Michel Preud’homme sprak zich ook erg lovend uit over Lammens, die hem al opviel bij Club NXT.

“Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Gazet van Antwerpen meldde dat Antwerp FC gelooft dat Lammens kan uitgroeien tot een topkeeper die uiteindelijk voor dubbele cijfers verkocht zal worden.

Mike Penders gaat bijvoorbeeld voor twintig miljoen van KRC Genk naar Chelsea met amper één wedstrijd op het hoogste niveau in de benen. “Keepers worden duurder. Dat is niet slecht voor mij, hé. Het is ook niet onlogisch, een doelman kan de steunpilaar zijn van de ploeg”, zei Lammens zelf in Het Laatste Nieuws.

Lammens moet veel geld in het laatje brengen: op naar Man Utd?

Voor een grote transfer naar het buitenland is wellicht nog wat vroeg, maar op termijn rekent Antwerp FC op een grote verkoop van Senne Lammens. "Eentje die op termijn veel geld in het laatje moet brengen", schreef Het Nieuwsblad.

De buitenlandse belangstelling in de 22-jarige groeit al gestaag, want vorige week werd Manchester United genoemd als geïnteresseerde club: een transferdeal zoals Mike Penders naar Chelsea hangt in de lucht.

Daarnaast zouden Borussia Dortmund en Leeds United de jonge doelman op de radar hebben staan. Die laatste club toonde vorige zomer ook al interesse in Lammens, die toen voor een transfer naar Antwerp koos.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp heeft oude bekende helemaal beet
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet
323

Is Lammens 20 miljoen waard?

Meest recent

'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

6
6
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

38
38
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

122
122
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

438
438
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

89
89
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

373
373
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

107
107
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

648
648
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

348
348
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

296
296
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

676
676
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

510
510
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

200
200
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

777
777
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

221
221
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

146
146
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

152
152
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

336
336
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

295
295
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

229
229
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1828
1828
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

109
109
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

586
586
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

894
894

Meer sportnieuws