TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Club hakt knopen door’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Club hakt knopen door’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht en Olivier Renard zitten niet stil op de komende wintermercato. Cesar Huerta is op komst en de volgende aanwinst is al geïdentificeerd. Paars-Wit zou vol voor een linksvoetige centrale verdediger gaan. Door het blessureleed van Jan Vertonghen wil Anderlecht de defensie versterken.

Club Brugge legde een slordige zes miljoen euro op tafel voor Zaid Romero, maar de verdediger is vooral een wisselmogelijkheid voor Nicky Hayen. Een wintertransfer naar Gremio werd nadrukkelijk genoemd, maar naar verluidt wil Club Brugge Romero gewoon behouden. Blauw-Zwart wil op drie fronten meestrijden.

Beerschot kreeg een transferverbod opgelegd, maar die problemen zijn inmiddels alweer van de baan. De Antwerpse club kwam met bevestiging dat de achterstallige schulden betaald zijn en dat er in januari kan worden aangekocht. De rode lantaarn van de Jupiler Pro League kan winterversterkingen goed gebruiken.

Westerlo staat op het punt om Bryan Reynolds te verliezen. Sparta Praag trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Amerikaan, maar de Kemphanen hebben een eerste bod van twee miljoen euro geweigerd. Logisch want zelf legden ze 3,5 miljoen euro op tafel. Westerlo wil aldus meer zien. Ondertussen zoekt de club een vervanger voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? Saudi-Arabië, de VS of Turkije worden genoemd. Het contract van de Rode Duivel loopt aan het einde van het seizoen af dus vanaf 1 januari mag hij onderhandelen met andere clubs. KDB wil naar verluidt nog één grote slag slaan, maar zal eerst met Man City om de tafel gaan.

Mario Balotelli koos twee maanden geleden voor het Italiaanse Genoa, maar de controversiële aanvaller staat alweer voor een nieuwe bliksemtransfer. Het Mexicaanse Cruz Azul is bereid om het vijfvoudige van zijn huidige salaris op tafel te leggen. Momenteel strijkt Super Mario 400.000 euro op bij Genoa.

Moet Club Brugge Romero behouden?

Meest recent

HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

11
11
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

120
120
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

36
36
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

119
119
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

116
116
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

312
312
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

365
365
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

131
131
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

245
245
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

619
619
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

237
237
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

346
346
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

313
313
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

364
364
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

235
235
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

92
92
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

796
796
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

182
182
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

551
551
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

175
175
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

370
370
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

188
188
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

182
182
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

407
407
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

623
623

Meer sportnieuws