TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Club hakt knopen door’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Club hakt knopen door’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht en Olivier Renard zitten niet stil op de komende wintermercato. Cesar Huerta is op komst en de volgende aanwinst is al geïdentificeerd. Paars-Wit zou vol voor een linksvoetige centrale verdediger gaan. Door het blessureleed van Jan Vertonghen wil Anderlecht de defensie versterken.

Club Brugge legde een slordige zes miljoen euro op tafel voor Zaid Romero, maar de verdediger is vooral een wisselmogelijkheid voor Nicky Hayen. Een wintertransfer naar Gremio werd nadrukkelijk genoemd, maar naar verluidt wil Club Brugge Romero gewoon behouden. Blauw-Zwart wil op drie fronten meestrijden.

Beerschot kreeg een transferverbod opgelegd, maar die problemen zijn inmiddels alweer van de baan. De Antwerpse club kwam met bevestiging dat de achterstallige schulden betaald zijn en dat er in januari kan worden aangekocht. De rode lantaarn van de Jupiler Pro League kan winterversterkingen goed gebruiken.

Westerlo staat op het punt om Bryan Reynolds te verliezen. Sparta Praag trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Amerikaan, maar de Kemphanen hebben een eerste bod van twee miljoen euro geweigerd. Logisch want zelf legden ze 3,5 miljoen euro op tafel. Westerlo wil aldus meer zien. Ondertussen zoekt de club een vervanger voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? Saudi-Arabië, de VS of Turkije worden genoemd. Het contract van de Rode Duivel loopt aan het einde van het seizoen af dus vanaf 1 januari mag hij onderhandelen met andere clubs. KDB wil naar verluidt nog één grote slag slaan, maar zal eerst met Man City om de tafel gaan.

Mario Balotelli koos twee maanden geleden voor het Italiaanse Genoa, maar de controversiële aanvaller staat alweer voor een nieuwe bliksemtransfer. Het Mexicaanse Cruz Azul is bereid om het vijfvoudige van zijn huidige salaris op tafel te leggen. Momenteel strijkt Super Mario 400.000 euro op bij Genoa.

Moet Club Brugge Romero behouden?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

59
59
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

14
14
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

84
84
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

84
84
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

55
55
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

202
202
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

89
89
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

473
473
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

385
385
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

430
430
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

113
113
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

586
586
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

203
203
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

260
260
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

319
319
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

85
85
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

229
229
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

197
197
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

85
85
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

103
103
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

314
314
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

301
301
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

268
268

Meer sportnieuws