Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

1060
Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

In 2025 is het al 25 jaar geleden dat RSC Anderlecht zijn 25ste landstitel behaalde. Na een kwarteeuw is het tijd om een balans te maken. Welke club presteerde daar in het best in België? Hoe ziet de top van duurste in- en uitgaande transfers eruit in die 25 jaar? VoetbalNieuws zocht het uit.

LEES OOK: Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Anderlecht versus Club Brugge

RSC Anderlecht was tot 2017 veruit de nummer één in België. Ze behaalden tot dan maar liefst 10 landstitels. Niemand kon volgen, maar sindsdien is het Club Brugge dat de rol heeft overgenomen met vijf landstitels. Als we de totale balans opmaken, dan heeft Anderlecht sinds 1 januari 2000 tien Belgische titels gewonnen, één keer de Beker van België en negen supercups. De totale balans staat daardoor op exact 20 Belgische prijzen.

Club Brugge wist in die periode acht landstitels te winnen, plus vier keer de Beker van België en acht supercups. Daardoor staat de teller daar dus ook op… 20 prijzen. Het jaar 2025 is dus een cruciaal jaar: wie grijpt nu ook officieel de macht als beste club van de afgelopen 25 jaar? De andere clubs komen niet in de buurt van de twee tenoren van het Belgische voetbal.

Club Brugge boven bij de transfers

De afgelopen 25 jaar zijn de prijzen enorm gestegen inzake transfers. We gingen ook kijken welke de duurste uitgaande transfers waren. De top vijf bestaat uit deals die allen de laatste 5 jaar zijn afgerond. Marouane Fellaini was in 2009 met 22 miljoen euro de enige speler die in de top vijftien staat die voor 2018 voor dergelijk bedrag werd verkocht. Het geeft aan hoe snel de prijzen zijn gestegen de afgelopen 7-8 seizoenen.

  1. Charles De Ketelaere (AC Milan) -> 37,5 miljoen euro
  2. Jérémy Doku (Stade Rennes) -> 34 miljoen euro
  3. Igor Thiago (Brentford) -> 33 miljoen euro
  4. Jonathan David (Lille OSC) -> 27 miljoen euro
  5. Youri Tielemans (AS Monaco) -> 26 miljoen euro 

Voor de ingaande transfers hetzelfde verhaal. We laten de boekhoudkundige truc van RWDM met Ernest Nuamah uit de lijst. RWDM ‘kocht’ hem voor 25 miljoen euro, maar dat had niets meer met voetbal te maken. Net zoals de deal met Zinho Vanheusden (12 miljoen euro). Opvallend, enkel Thiago en Onyedika zijn een succesverhaal geweest. En Club Brugge staat vier keer in de top vijf, wat aangeeft hoe sterk Club financieel is gegroeid de afgelopen jaren.

  1. Roman Yaremchuk (Club Brugge) -> 17 miljoen euro
  2. Igor Thiago (Club Brugge) -> 11 miljoen euro
  3. Nicolae Stanciu (Anderlecht) -> 9,7 miljoen euro
  4. Raphael Onyedika (Club Brugge) -> 9,5 miljoen euro
  5. Kamal Sowah (OHL) -> 9 miljoen euro

Wie gaat dit jaar de nummer 1 worden van de afgelopen 25 jaar?

Meest recent

Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

5
5
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

72
72
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

186
186
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

81
81
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

130
130
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

275
275
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

116
116
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

115
115
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

513
513
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

144
144
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

99
99
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

120
120
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

33
33
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

81
81
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

313
313
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

57
57
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

127
127
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

233
233
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

238
238
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33

Meer sportnieuws