Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

door
Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

In 2025 is het al 25 jaar geleden dat RSC Anderlecht zijn 25ste landstitel behaalde. Na een kwarteeuw is het tijd om een balans te maken. Welke club presteerde daar in het best in België? Hoe ziet de top van duurste in- en uitgaande transfers eruit in die 25 jaar? VoetbalNieuws zocht het uit.

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Anderlecht versus Club Brugge

RSC Anderlecht was tot 2017 veruit de nummer één in België. Ze behaalden tot dan maar liefst 10 landstitels. Niemand kon volgen, maar sindsdien is het Club Brugge dat de rol heeft overgenomen met vijf landstitels. Als we de totale balans opmaken, dan heeft Anderlecht sinds 1 januari 2000 tien Belgische titels gewonnen, één keer de Beker van België en negen supercups. De totale balans staat daardoor op exact 20 Belgische prijzen.

Club Brugge wist in die periode acht landstitels te winnen, plus vier keer de Beker van België en acht supercups. Daardoor staat de teller daar dus ook op… 20 prijzen. Het jaar 2025 is dus een cruciaal jaar: wie grijpt nu ook officieel de macht als beste club van de afgelopen 25 jaar? De andere clubs komen niet in de buurt van de twee tenoren van het Belgische voetbal.

Club Brugge boven bij de transfers

De afgelopen 25 jaar zijn de prijzen enorm gestegen inzake transfers. We gingen ook kijken welke de duurste uitgaande transfers waren. De top vijf bestaat uit deals die allen de laatste 5 jaar zijn afgerond. Marouane Fellaini was in 2009 met 22 miljoen euro de enige speler die in de top vijftien staat die voor 2018 voor dergelijk bedrag werd verkocht. Het geeft aan hoe snel de prijzen zijn gestegen de afgelopen 7-8 seizoenen.

  1. Charles De Ketelaere (AC Milan) -> 37,5 miljoen euro
  2. Jérémy Doku (Stade Rennes) -> 34 miljoen euro
  3. Igor Thiago (Brentford) -> 33 miljoen euro
  4. Jonathan David (Lille OSC) -> 27 miljoen euro
  5. Youri Tielemans (AS Monaco) -> 26 miljoen euro 

Voor de ingaande transfers hetzelfde verhaal. We laten de boekhoudkundige truc van RWDM met Ernest Nuamah uit de lijst. RWDM ‘kocht’ hem voor 25 miljoen euro, maar dat had niets meer met voetbal te maken. Net zoals de deal met Zinho Vanheusden (12 miljoen euro). Opvallend, enkel Thiago en Onyedika zijn een succesverhaal geweest. En Club Brugge staat vier keer in de top vijf, wat aangeeft hoe sterk Club financieel is gegroeid de afgelopen jaren.

  1. Roman Yaremchuk (Club Brugge) -> 17 miljoen euro
  2. Igor Thiago (Club Brugge) -> 11 miljoen euro
  3. Nicolae Stanciu (Anderlecht) -> 9,7 miljoen euro
  4. Raphael Onyedika (Club Brugge) -> 9,5 miljoen euro
  5. Kamal Sowah (OHL) -> 9 miljoen euro

Wie gaat dit jaar de nummer 1 worden van de afgelopen 25 jaar?

Meest recent

Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

25
25
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

13
13
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

247
247
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

30
30
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

22
22
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

21
21
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

197
197
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

37
37
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

35
35
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

103
103
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

94
94
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

128
128
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

353
353
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

81
81
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

96
96
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

56
56
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

225
225
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

57
57
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

77
77
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

109
109
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

331
331
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

152
152
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

222
222
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

167
167

Meer sportnieuws