Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

door
Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

In 2025 is het al 25 jaar geleden dat RSC Anderlecht zijn 25ste landstitel behaalde. Na een kwarteeuw is het tijd om een balans te maken. Welke club presteerde daar in het best in België? Hoe ziet de top van duurste in- en uitgaande transfers eruit in die 25 jaar? VoetbalNieuws zocht het uit.

LEES OOK: Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

Anderlecht versus Club Brugge

RSC Anderlecht was tot 2017 veruit de nummer één in België. Ze behaalden tot dan maar liefst 10 landstitels. Niemand kon volgen, maar sindsdien is het Club Brugge dat de rol heeft overgenomen met vijf landstitels. Als we de totale balans opmaken, dan heeft Anderlecht sinds 1 januari 2000 tien Belgische titels gewonnen, één keer de Beker van België en negen supercups. De totale balans staat daardoor op exact 20 Belgische prijzen.

Club Brugge wist in die periode acht landstitels te winnen, plus vier keer de Beker van België en acht supercups. Daardoor staat de teller daar dus ook op… 20 prijzen. Het jaar 2025 is dus een cruciaal jaar: wie grijpt nu ook officieel de macht als beste club van de afgelopen 25 jaar? De andere clubs komen niet in de buurt van de twee tenoren van het Belgische voetbal.

Club Brugge boven bij de transfers

De afgelopen 25 jaar zijn de prijzen enorm gestegen inzake transfers. We gingen ook kijken welke de duurste uitgaande transfers waren. De top vijf bestaat uit deals die allen de laatste 5 jaar zijn afgerond. Marouane Fellaini was in 2009 met 22 miljoen euro de enige speler die in de top vijftien staat die voor 2018 voor dergelijk bedrag werd verkocht. Het geeft aan hoe snel de prijzen zijn gestegen de afgelopen 7-8 seizoenen.

  1. Charles De Ketelaere (AC Milan) -> 37,5 miljoen euro
  2. Jérémy Doku (Stade Rennes) -> 34 miljoen euro
  3. Igor Thiago (Brentford) -> 33 miljoen euro
  4. Jonathan David (Lille OSC) -> 27 miljoen euro
  5. Youri Tielemans (AS Monaco) -> 26 miljoen euro 

Voor de ingaande transfers hetzelfde verhaal. We laten de boekhoudkundige truc van RWDM met Ernest Nuamah uit de lijst. RWDM ‘kocht’ hem voor 25 miljoen euro, maar dat had niets meer met voetbal te maken. Net zoals de deal met Zinho Vanheusden (12 miljoen euro). Opvallend, enkel Thiago en Onyedika zijn een succesverhaal geweest. En Club Brugge staat vier keer in de top vijf, wat aangeeft hoe sterk Club financieel is gegroeid de afgelopen jaren.

  1. Roman Yaremchuk (Club Brugge) -> 17 miljoen euro
  2. Igor Thiago (Club Brugge) -> 11 miljoen euro
  3. Nicolae Stanciu (Anderlecht) -> 9,7 miljoen euro
  4. Raphael Onyedika (Club Brugge) -> 9,5 miljoen euro
  5. Kamal Sowah (OHL) -> 9 miljoen euro

Wie gaat dit jaar de nummer 1 worden van de afgelopen 25 jaar?

Meest recent

'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

33
33
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

7
7
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

141
141
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

48
48
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

196
196
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

29
29
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

171
171
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

82
82
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

83
83
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

76
76
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

18
18
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

190
190
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

224
224
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

283
283
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

99
99
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

83
83
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

514
514
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

297
297
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

350
350
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

617
617
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

324
324
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

58
58
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

112
112
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

103
103

Meer sportnieuws