Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

1060 stemmen
Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

In 2025 is het al 25 jaar geleden dat RSC Anderlecht zijn 25ste landstitel behaalde. Na een kwarteeuw is het tijd om een balans te maken. Welke club presteerde daar in het best in België? Hoe ziet de top van duurste in- en uitgaande transfers eruit in die 25 jaar? VoetbalNieuws zocht het uit.

LEES OOK: Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Anderlecht versus Club Brugge

RSC Anderlecht was tot 2017 veruit de nummer één in België. Ze behaalden tot dan maar liefst 10 landstitels. Niemand kon volgen, maar sindsdien is het Club Brugge dat de rol heeft overgenomen met vijf landstitels. Als we de totale balans opmaken, dan heeft Anderlecht sinds 1 januari 2000 tien Belgische titels gewonnen, één keer de Beker van België en negen supercups. De totale balans staat daardoor op exact 20 Belgische prijzen.

Club Brugge wist in die periode acht landstitels te winnen, plus vier keer de Beker van België en acht supercups. Daardoor staat de teller daar dus ook op… 20 prijzen. Het jaar 2025 is dus een cruciaal jaar: wie grijpt nu ook officieel de macht als beste club van de afgelopen 25 jaar? De andere clubs komen niet in de buurt van de twee tenoren van het Belgische voetbal.

Club Brugge boven bij de transfers

De afgelopen 25 jaar zijn de prijzen enorm gestegen inzake transfers. We gingen ook kijken welke de duurste uitgaande transfers waren. De top vijf bestaat uit deals die allen de laatste 5 jaar zijn afgerond. Marouane Fellaini was in 2009 met 22 miljoen euro de enige speler die in de top vijftien staat die voor 2018 voor dergelijk bedrag werd verkocht. Het geeft aan hoe snel de prijzen zijn gestegen de afgelopen 7-8 seizoenen.

  1. Charles De Ketelaere (AC Milan) -> 37,5 miljoen euro
  2. Jérémy Doku (Stade Rennes) -> 34 miljoen euro
  3. Igor Thiago (Brentford) -> 33 miljoen euro
  4. Jonathan David (Lille OSC) -> 27 miljoen euro
  5. Youri Tielemans (AS Monaco) -> 26 miljoen euro 

Voor de ingaande transfers hetzelfde verhaal. We laten de boekhoudkundige truc van RWDM met Ernest Nuamah uit de lijst. RWDM ‘kocht’ hem voor 25 miljoen euro, maar dat had niets meer met voetbal te maken. Net zoals de deal met Zinho Vanheusden (12 miljoen euro). Opvallend, enkel Thiago en Onyedika zijn een succesverhaal geweest. En Club Brugge staat vier keer in de top vijf, wat aangeeft hoe sterk Club financieel is gegroeid de afgelopen jaren.

  1. Roman Yaremchuk (Club Brugge) -> 17 miljoen euro
  2. Igor Thiago (Club Brugge) -> 11 miljoen euro
  3. Nicolae Stanciu (Anderlecht) -> 9,7 miljoen euro
  4. Raphael Onyedika (Club Brugge) -> 9,5 miljoen euro
  5. Kamal Sowah (OHL) -> 9 miljoen euro

Wie gaat dit jaar de nummer 1 worden van de afgelopen 25 jaar?

Meest recent

Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

145
145
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

258
258
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

241
241
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

15
15
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

107
107
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

35
35
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

65
65
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

96
96
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

53
53
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

80
80
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

63
63
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

357
357
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

980
980
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

390
390
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

383
383
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

330
330
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

40
40
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

243
243
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

247
247
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

100
100
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

153
153

Meer sportnieuws