Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

1060 stemmen
Anderlecht versus Club Brugge: de strijd om nummer 21

In 2025 is het al 25 jaar geleden dat RSC Anderlecht zijn 25ste landstitel behaalde. Na een kwarteeuw is het tijd om een balans te maken. Welke club presteerde daar in het best in België? Hoe ziet de top van duurste in- en uitgaande transfers eruit in die 25 jaar? VoetbalNieuws zocht het uit.

LEES OOK: Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

Anderlecht versus Club Brugge

RSC Anderlecht was tot 2017 veruit de nummer één in België. Ze behaalden tot dan maar liefst 10 landstitels. Niemand kon volgen, maar sindsdien is het Club Brugge dat de rol heeft overgenomen met vijf landstitels. Als we de totale balans opmaken, dan heeft Anderlecht sinds 1 januari 2000 tien Belgische titels gewonnen, één keer de Beker van België en negen supercups. De totale balans staat daardoor op exact 20 Belgische prijzen.

Club Brugge wist in die periode acht landstitels te winnen, plus vier keer de Beker van België en acht supercups. Daardoor staat de teller daar dus ook op… 20 prijzen. Het jaar 2025 is dus een cruciaal jaar: wie grijpt nu ook officieel de macht als beste club van de afgelopen 25 jaar? De andere clubs komen niet in de buurt van de twee tenoren van het Belgische voetbal.

Club Brugge boven bij de transfers

De afgelopen 25 jaar zijn de prijzen enorm gestegen inzake transfers. We gingen ook kijken welke de duurste uitgaande transfers waren. De top vijf bestaat uit deals die allen de laatste 5 jaar zijn afgerond. Marouane Fellaini was in 2009 met 22 miljoen euro de enige speler die in de top vijftien staat die voor 2018 voor dergelijk bedrag werd verkocht. Het geeft aan hoe snel de prijzen zijn gestegen de afgelopen 7-8 seizoenen.

  1. Charles De Ketelaere (AC Milan) -> 37,5 miljoen euro
  2. Jérémy Doku (Stade Rennes) -> 34 miljoen euro
  3. Igor Thiago (Brentford) -> 33 miljoen euro
  4. Jonathan David (Lille OSC) -> 27 miljoen euro
  5. Youri Tielemans (AS Monaco) -> 26 miljoen euro 

Voor de ingaande transfers hetzelfde verhaal. We laten de boekhoudkundige truc van RWDM met Ernest Nuamah uit de lijst. RWDM ‘kocht’ hem voor 25 miljoen euro, maar dat had niets meer met voetbal te maken. Net zoals de deal met Zinho Vanheusden (12 miljoen euro). Opvallend, enkel Thiago en Onyedika zijn een succesverhaal geweest. En Club Brugge staat vier keer in de top vijf, wat aangeeft hoe sterk Club financieel is gegroeid de afgelopen jaren.

  1. Roman Yaremchuk (Club Brugge) -> 17 miljoen euro
  2. Igor Thiago (Club Brugge) -> 11 miljoen euro
  3. Nicolae Stanciu (Anderlecht) -> 9,7 miljoen euro
  4. Raphael Onyedika (Club Brugge) -> 9,5 miljoen euro
  5. Kamal Sowah (OHL) -> 9 miljoen euro

Wie gaat dit jaar de nummer 1 worden van de afgelopen 25 jaar?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

86
86
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

23
23
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

78
78
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

73
73
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

109
109
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

140
140
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

162
162
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

765
765
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

517
517
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

690
690
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2181
2181
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws