‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

294 stemmen
‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

Anderlecht staat op het punt de Mexicaanse vleugelaanvaller César ‘Chino’ Huerta (24) binnen te halen. De creatieve flankspeler van Pumas, bekend om zijn dribbels en scorend vermogen, kan voor slechts 2 miljoen euro worden overgenomen. Vorige zomer werd hij nog gelinkt aan Liverpool, maar nu lijken de Brusselaars zijn nieuwe bestemming.

Huerta, goed voor 9 beslissende acties in de Liga MX, wordt vergeleken met spelers als Christos Tzolis (Club Brugge) dankzij zijn sterke statistieken in xG en xA. Een grote stap richting JPL-dominantie?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Vorig jaar bijna naar Liverpool, nu op weg naar Anderlecht

Anderlecht staat dicht bij hun eerste aanwinst deze wintermercato. Sporting zou 2 miljoen euro betalen voor César 'Chino' Huerta, een 24-jarige Mexicaanse winger die momenteel uitkomt voor Pumas.

Huerta's contract loopt in juni af bij Pumas en hij wil zijn verbintenis daar niet verlengen. Op die manier kan Anderlecht een echt koopje doen, want de marktwaarde van de 15-voudige international bedraagt momenteel 6 miljoen euro.

De komst van Huerta is noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg direct aan te scherpen en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Anderlecht troeft onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta's handtekening. $

Vorige zomer leek Huerta nog op weg naar Liverpool, dat hem meteen zou uitlenen aan Sunderland. De Mexicaanse international had zijn valies al klaargemaakt, maar door een externe reden viel de deal in extremis in het water.

Dominante Huerta krijgt publiek op de banken

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico en zijn typische baard en krullen leveren hem de bijnaam ‘Chino’ op. Daardoor noemen ze hem Mohamed Salah, Marouane Fellaini of zelfs Broccoli.

Op het veld is Huerta een zeer dynamische en dominante vleugelspeler die graag de bal in de voeten krijgt en met zijn gewaagde dribbels regelmatig het publiek op de banken krijgt en altijd zoekt naar kansen om te scoren.

In Mexico wordt hij alvast genoemd als ‘Goleador’. Huerta past perfect in de reeks van flamboyante Pumas-iconen zoals Hugo Sánchez, Jorge Campos en Cabinho.

Als zelfverzekerde dribbelaar neemt hij graag spelers één-op-één, vooral wanneer hij de bal in de voeten krijgt op de flanken. Ook in kleine ruimtes voelt Huerta zich comfortabel, en hij scoort even makkelijk met zijn dominante rechtervoet als met zijn linker.

De Mexicaan speelt het liefst op links en komt graag naar binnen met zijn goeie rechtervoet.

Huerta kan nieuwe Tzolis worden

César Huerta bewijst zich dit seizoen als een van de meest beslissende linker flankaanvallers in de Liga MX . Met 9 beslissende acties, slechts één minder dan Carlos Rotondi (Cruz Azul), domineert hij de linkerflank in Mexico.

Vergelijken we hem met de Jupiler Pro League, dan zou hij ook daar aan de top staan, samen met spelers als Jacob Ondrejka (Antwerp FC) en Allahyar Sayyadmanesh (KVC Westerlo), die elk 10 beslissende acties hebben, en Christos Tzolis (Club Brugge), die net als Huerta op 9 staat.

Wat Huerta bijzonder maakt, is zijn vermogen om kansen te creëren. Hij leidt zowel in Mexico als in België op het gebied van expected assists (xA), wat zijn uitzonderlijke spelinzicht en passing benadrukt.

lleen Tzolis kan in de gecombineerde statistiek van expected goals (xG) en expected assists beter voor de dag komen. Daarnaast is Huerta ook tweede in offensieve regelmaat in de Liga MX.

Hij vuurt het meeste aantal schoten op doel af, een statistiek waarin in België alleen Tzolis en Parfait Guiagon (Charleroi) hem kunnen overtreffen.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

14
14
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

137
137
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

61
61
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

106
106
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

58
58
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

133
133
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

51
51
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

81
81
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

105
105
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

93
93
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

149
149
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

95
95
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

122
122
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

330
330
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

155
155
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

149
149
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

89
89
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

164
164
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

260
260
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

56
56
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

229
229
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

626
626
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1406
1406
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

190
190

Meer sportnieuws