‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

door
‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

Anderlecht staat op het punt de Mexicaanse vleugelaanvaller César ‘Chino’ Huerta (24) binnen te halen. De creatieve flankspeler van Pumas, bekend om zijn dribbels en scorend vermogen, kan voor slechts 2 miljoen euro worden overgenomen. Vorige zomer werd hij nog gelinkt aan Liverpool, maar nu lijken de Brusselaars zijn nieuwe bestemming.

Huerta, goed voor 9 beslissende acties in de Liga MX, wordt vergeleken met spelers als Christos Tzolis (Club Brugge) dankzij zijn sterke statistieken in xG en xA. Een grote stap richting JPL-dominantie?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Vorig jaar bijna naar Liverpool, nu op weg naar Anderlecht

Anderlecht staat dicht bij hun eerste aanwinst deze wintermercato. Sporting zou 2 miljoen euro betalen voor César 'Chino' Huerta, een 24-jarige Mexicaanse winger die momenteel uitkomt voor Pumas.

Huerta's contract loopt in juni af bij Pumas en hij wil zijn verbintenis daar niet verlengen. Op die manier kan Anderlecht een echt koopje doen, want de marktwaarde van de 15-voudige international bedraagt momenteel 6 miljoen euro.

De komst van Huerta is noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg direct aan te scherpen en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Anderlecht troeft onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta's handtekening. $

Vorige zomer leek Huerta nog op weg naar Liverpool, dat hem meteen zou uitlenen aan Sunderland. De Mexicaanse international had zijn valies al klaargemaakt, maar door een externe reden viel de deal in extremis in het water.

Dominante Huerta krijgt publiek op de banken

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico en zijn typische baard en krullen leveren hem de bijnaam ‘Chino’ op. Daardoor noemen ze hem Mohamed Salah, Marouane Fellaini of zelfs Broccoli.

Op het veld is Huerta een zeer dynamische en dominante vleugelspeler die graag de bal in de voeten krijgt en met zijn gewaagde dribbels regelmatig het publiek op de banken krijgt en altijd zoekt naar kansen om te scoren.

In Mexico wordt hij alvast genoemd als ‘Goleador’. Huerta past perfect in de reeks van flamboyante Pumas-iconen zoals Hugo Sánchez, Jorge Campos en Cabinho.

Als zelfverzekerde dribbelaar neemt hij graag spelers één-op-één, vooral wanneer hij de bal in de voeten krijgt op de flanken. Ook in kleine ruimtes voelt Huerta zich comfortabel, en hij scoort even makkelijk met zijn dominante rechtervoet als met zijn linker.

De Mexicaan speelt het liefst op links en komt graag naar binnen met zijn goeie rechtervoet.

Huerta kan nieuwe Tzolis worden

César Huerta bewijst zich dit seizoen als een van de meest beslissende linker flankaanvallers in de Liga MX . Met 9 beslissende acties, slechts één minder dan Carlos Rotondi (Cruz Azul), domineert hij de linkerflank in Mexico.

Vergelijken we hem met de Jupiler Pro League, dan zou hij ook daar aan de top staan, samen met spelers als Jacob Ondrejka (Antwerp FC) en Allahyar Sayyadmanesh (KVC Westerlo), die elk 10 beslissende acties hebben, en Christos Tzolis (Club Brugge), die net als Huerta op 9 staat.

Wat Huerta bijzonder maakt, is zijn vermogen om kansen te creëren. Hij leidt zowel in Mexico als in België op het gebied van expected assists (xA), wat zijn uitzonderlijke spelinzicht en passing benadrukt.

lleen Tzolis kan in de gecombineerde statistiek van expected goals (xG) en expected assists beter voor de dag komen. Daarnaast is Huerta ook tweede in offensieve regelmaat in de Liga MX.

Hij vuurt het meeste aantal schoten op doel af, een statistiek waarin in België alleen Tzolis en Parfait Guiagon (Charleroi) hem kunnen overtreffen.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

0
0
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

40
40
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

77
77
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

231
231
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

88
88
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

58
58
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

495
495
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

140
140
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

31
31
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

565
565
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

122
122
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

228
228
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

386
386
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

686
686
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

879
879
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

194
194
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

50
50
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

129
129
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

156
156
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

183
183
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

121
121
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

99
99
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

259
259
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

303
303
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

129
129

Meer sportnieuws