‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

294
‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

Anderlecht staat op het punt de Mexicaanse vleugelaanvaller César ‘Chino’ Huerta (24) binnen te halen. De creatieve flankspeler van Pumas, bekend om zijn dribbels en scorend vermogen, kan voor slechts 2 miljoen euro worden overgenomen. Vorige zomer werd hij nog gelinkt aan Liverpool, maar nu lijken de Brusselaars zijn nieuwe bestemming.

Huerta, goed voor 9 beslissende acties in de Liga MX, wordt vergeleken met spelers als Christos Tzolis (Club Brugge) dankzij zijn sterke statistieken in xG en xA. Een grote stap richting JPL-dominantie?

LEES OOK: Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Vorig jaar bijna naar Liverpool, nu op weg naar Anderlecht

Anderlecht staat dicht bij hun eerste aanwinst deze wintermercato. Sporting zou 2 miljoen euro betalen voor César 'Chino' Huerta, een 24-jarige Mexicaanse winger die momenteel uitkomt voor Pumas.

Huerta's contract loopt in juni af bij Pumas en hij wil zijn verbintenis daar niet verlengen. Op die manier kan Anderlecht een echt koopje doen, want de marktwaarde van de 15-voudige international bedraagt momenteel 6 miljoen euro.

De komst van Huerta is noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg direct aan te scherpen en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Anderlecht troeft onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta's handtekening. $

Vorige zomer leek Huerta nog op weg naar Liverpool, dat hem meteen zou uitlenen aan Sunderland. De Mexicaanse international had zijn valies al klaargemaakt, maar door een externe reden viel de deal in extremis in het water.

Dominante Huerta krijgt publiek op de banken

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico en zijn typische baard en krullen leveren hem de bijnaam ‘Chino’ op. Daardoor noemen ze hem Mohamed Salah, Marouane Fellaini of zelfs Broccoli.

Op het veld is Huerta een zeer dynamische en dominante vleugelspeler die graag de bal in de voeten krijgt en met zijn gewaagde dribbels regelmatig het publiek op de banken krijgt en altijd zoekt naar kansen om te scoren.

In Mexico wordt hij alvast genoemd als ‘Goleador’. Huerta past perfect in de reeks van flamboyante Pumas-iconen zoals Hugo Sánchez, Jorge Campos en Cabinho.

Als zelfverzekerde dribbelaar neemt hij graag spelers één-op-één, vooral wanneer hij de bal in de voeten krijgt op de flanken. Ook in kleine ruimtes voelt Huerta zich comfortabel, en hij scoort even makkelijk met zijn dominante rechtervoet als met zijn linker.

De Mexicaan speelt het liefst op links en komt graag naar binnen met zijn goeie rechtervoet.

Huerta kan nieuwe Tzolis worden

César Huerta bewijst zich dit seizoen als een van de meest beslissende linker flankaanvallers in de Liga MX . Met 9 beslissende acties, slechts één minder dan Carlos Rotondi (Cruz Azul), domineert hij de linkerflank in Mexico.

Vergelijken we hem met de Jupiler Pro League, dan zou hij ook daar aan de top staan, samen met spelers als Jacob Ondrejka (Antwerp FC) en Allahyar Sayyadmanesh (KVC Westerlo), die elk 10 beslissende acties hebben, en Christos Tzolis (Club Brugge), die net als Huerta op 9 staat.

Wat Huerta bijzonder maakt, is zijn vermogen om kansen te creëren. Hij leidt zowel in Mexico als in België op het gebied van expected assists (xA), wat zijn uitzonderlijke spelinzicht en passing benadrukt.

lleen Tzolis kan in de gecombineerde statistiek van expected goals (xG) en expected assists beter voor de dag komen. Daarnaast is Huerta ook tweede in offensieve regelmaat in de Liga MX.

Hij vuurt het meeste aantal schoten op doel af, een statistiek waarin in België alleen Tzolis en Parfait Guiagon (Charleroi) hem kunnen overtreffen.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

84
84
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

43
43
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

320
320
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

73
73
Talent toont zich aan Van Bommel: "Weldra Rode Duivels?"

Mark van Bommel zal ongetwijfeld naar de Nederlandse competitie kijken voor eventuele Rode Duivels ...

198
198
Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

140
140
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

127
127
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

119
119
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

207
207
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

222
222
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

160
160
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

65
65
'Zwaar verlies: Club vangt deze som voor Meijer'

Bij Club Brugge lijkt de kern grotendeels op punt te staan na het transferoffensief van de voorbije ...

700
700
Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Westerlo moest deze zomer vrijwel zijn hele elftal opnieuw opbouwen, nadat het een waslijst aan ...

34
34
'Toch nog vertrekker in de maak: Club moet mercato op'

Door het WK duurde het even voor de mercato van Club Brugge op gang kwam, maar de laatste weken ...

449
449
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

299
299
Corinthians dumpt Memphis, Nederlander reageert woedend

Memphis Depay leek op weg naar een contractverlenging bij Corinthians, maar door financiële ...

150
150
'Nieuwe wind op komst? OHL staat plots te koop'

Oud-Heverlee Leuven maakt al een tijdje uit van de investeringsgroep King Power International van de ...

168
168
Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

113
113
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

79
79
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

194
194
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

856
856
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

534
534
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

53
53
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

215
215

Meer sportnieuws