‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

294 stemmen
‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

Anderlecht staat op het punt de Mexicaanse vleugelaanvaller César ‘Chino’ Huerta (24) binnen te halen. De creatieve flankspeler van Pumas, bekend om zijn dribbels en scorend vermogen, kan voor slechts 2 miljoen euro worden overgenomen. Vorige zomer werd hij nog gelinkt aan Liverpool, maar nu lijken de Brusselaars zijn nieuwe bestemming.

Huerta, goed voor 9 beslissende acties in de Liga MX, wordt vergeleken met spelers als Christos Tzolis (Club Brugge) dankzij zijn sterke statistieken in xG en xA. Een grote stap richting JPL-dominantie?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Vorig jaar bijna naar Liverpool, nu op weg naar Anderlecht

Anderlecht staat dicht bij hun eerste aanwinst deze wintermercato. Sporting zou 2 miljoen euro betalen voor César 'Chino' Huerta, een 24-jarige Mexicaanse winger die momenteel uitkomt voor Pumas.

Huerta's contract loopt in juni af bij Pumas en hij wil zijn verbintenis daar niet verlengen. Op die manier kan Anderlecht een echt koopje doen, want de marktwaarde van de 15-voudige international bedraagt momenteel 6 miljoen euro.

De komst van Huerta is noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg direct aan te scherpen en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Anderlecht troeft onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta's handtekening. $

Vorige zomer leek Huerta nog op weg naar Liverpool, dat hem meteen zou uitlenen aan Sunderland. De Mexicaanse international had zijn valies al klaargemaakt, maar door een externe reden viel de deal in extremis in het water.

Dominante Huerta krijgt publiek op de banken

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico en zijn typische baard en krullen leveren hem de bijnaam ‘Chino’ op. Daardoor noemen ze hem Mohamed Salah, Marouane Fellaini of zelfs Broccoli.

Op het veld is Huerta een zeer dynamische en dominante vleugelspeler die graag de bal in de voeten krijgt en met zijn gewaagde dribbels regelmatig het publiek op de banken krijgt en altijd zoekt naar kansen om te scoren.

In Mexico wordt hij alvast genoemd als ‘Goleador’. Huerta past perfect in de reeks van flamboyante Pumas-iconen zoals Hugo Sánchez, Jorge Campos en Cabinho.

Als zelfverzekerde dribbelaar neemt hij graag spelers één-op-één, vooral wanneer hij de bal in de voeten krijgt op de flanken. Ook in kleine ruimtes voelt Huerta zich comfortabel, en hij scoort even makkelijk met zijn dominante rechtervoet als met zijn linker.

De Mexicaan speelt het liefst op links en komt graag naar binnen met zijn goeie rechtervoet.

Huerta kan nieuwe Tzolis worden

César Huerta bewijst zich dit seizoen als een van de meest beslissende linker flankaanvallers in de Liga MX . Met 9 beslissende acties, slechts één minder dan Carlos Rotondi (Cruz Azul), domineert hij de linkerflank in Mexico.

Vergelijken we hem met de Jupiler Pro League, dan zou hij ook daar aan de top staan, samen met spelers als Jacob Ondrejka (Antwerp FC) en Allahyar Sayyadmanesh (KVC Westerlo), die elk 10 beslissende acties hebben, en Christos Tzolis (Club Brugge), die net als Huerta op 9 staat.

Wat Huerta bijzonder maakt, is zijn vermogen om kansen te creëren. Hij leidt zowel in Mexico als in België op het gebied van expected assists (xA), wat zijn uitzonderlijke spelinzicht en passing benadrukt.

lleen Tzolis kan in de gecombineerde statistiek van expected goals (xG) en expected assists beter voor de dag komen. Daarnaast is Huerta ook tweede in offensieve regelmaat in de Liga MX.

Hij vuurt het meeste aantal schoten op doel af, een statistiek waarin in België alleen Tzolis en Parfait Guiagon (Charleroi) hem kunnen overtreffen.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

11
11
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

3
3
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

33
33
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

33
33
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

77
77
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

66
66
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

207
207
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

25
25
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

121
121
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

81
81
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

198
198
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1070
1070
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

94
94
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

264
264
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

369
369
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

26
26
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

57
57
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

327
327
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

157
157
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

414
414
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

314
314
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

483
483
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

507
507
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

258
258
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

78
78

Meer sportnieuws