‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

294 stemmen
‘Anderlecht wil JPL-domineren met nieuwe Tzolis’

Anderlecht staat op het punt de Mexicaanse vleugelaanvaller César ‘Chino’ Huerta (24) binnen te halen. De creatieve flankspeler van Pumas, bekend om zijn dribbels en scorend vermogen, kan voor slechts 2 miljoen euro worden overgenomen. Vorige zomer werd hij nog gelinkt aan Liverpool, maar nu lijken de Brusselaars zijn nieuwe bestemming.

Huerta, goed voor 9 beslissende acties in de Liga MX, wordt vergeleken met spelers als Christos Tzolis (Club Brugge) dankzij zijn sterke statistieken in xG en xA. Een grote stap richting JPL-dominantie?

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Vorig jaar bijna naar Liverpool, nu op weg naar Anderlecht

Anderlecht staat dicht bij hun eerste aanwinst deze wintermercato. Sporting zou 2 miljoen euro betalen voor César 'Chino' Huerta, een 24-jarige Mexicaanse winger die momenteel uitkomt voor Pumas.

Huerta's contract loopt in juni af bij Pumas en hij wil zijn verbintenis daar niet verlengen. Op die manier kan Anderlecht een echt koopje doen, want de marktwaarde van de 15-voudige international bedraagt momenteel 6 miljoen euro.

De komst van Huerta is noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg direct aan te scherpen en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Anderlecht troeft onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta's handtekening. $

Vorige zomer leek Huerta nog op weg naar Liverpool, dat hem meteen zou uitlenen aan Sunderland. De Mexicaanse international had zijn valies al klaargemaakt, maar door een externe reden viel de deal in extremis in het water.

Dominante Huerta krijgt publiek op de banken

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico en zijn typische baard en krullen leveren hem de bijnaam ‘Chino’ op. Daardoor noemen ze hem Mohamed Salah, Marouane Fellaini of zelfs Broccoli.

Op het veld is Huerta een zeer dynamische en dominante vleugelspeler die graag de bal in de voeten krijgt en met zijn gewaagde dribbels regelmatig het publiek op de banken krijgt en altijd zoekt naar kansen om te scoren.

In Mexico wordt hij alvast genoemd als ‘Goleador’. Huerta past perfect in de reeks van flamboyante Pumas-iconen zoals Hugo Sánchez, Jorge Campos en Cabinho.

Als zelfverzekerde dribbelaar neemt hij graag spelers één-op-één, vooral wanneer hij de bal in de voeten krijgt op de flanken. Ook in kleine ruimtes voelt Huerta zich comfortabel, en hij scoort even makkelijk met zijn dominante rechtervoet als met zijn linker.

De Mexicaan speelt het liefst op links en komt graag naar binnen met zijn goeie rechtervoet.

Huerta kan nieuwe Tzolis worden

César Huerta bewijst zich dit seizoen als een van de meest beslissende linker flankaanvallers in de Liga MX . Met 9 beslissende acties, slechts één minder dan Carlos Rotondi (Cruz Azul), domineert hij de linkerflank in Mexico.

Vergelijken we hem met de Jupiler Pro League, dan zou hij ook daar aan de top staan, samen met spelers als Jacob Ondrejka (Antwerp FC) en Allahyar Sayyadmanesh (KVC Westerlo), die elk 10 beslissende acties hebben, en Christos Tzolis (Club Brugge), die net als Huerta op 9 staat.

Wat Huerta bijzonder maakt, is zijn vermogen om kansen te creëren. Hij leidt zowel in Mexico als in België op het gebied van expected assists (xA), wat zijn uitzonderlijke spelinzicht en passing benadrukt.

lleen Tzolis kan in de gecombineerde statistiek van expected goals (xG) en expected assists beter voor de dag komen. Daarnaast is Huerta ook tweede in offensieve regelmaat in de Liga MX.

Hij vuurt het meeste aantal schoten op doel af, een statistiek waarin in België alleen Tzolis en Parfait Guiagon (Charleroi) hem kunnen overtreffen.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

0
0
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

30
30
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

55
55
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

276
276
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

135
135
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

47
47
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

127
127
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

77
77
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

332
332
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

68
68
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

35
35
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

546
546
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

585
585
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

97
97
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

187
187
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

281
281
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

183
183
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

104
104
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

172
172
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

337
337
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

307
307
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

507
507

Meer sportnieuws