Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

192 stemmen
Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

Philippe Clement en Rangers zitten in de hoek waar de klappen vallen. Onlangs ging het nog onderuit in de finale van de Premier Sports Cup tegen rivaal Celtic. Clement en consorten roepen op de officiële kanalen ‘matchfixing’. Op de webstek van Rangers kwam de club met een zorgwekkend statement.

De Schotse topclub heeft contact opgenomen met de FA om ernstige zorgen te uiten over de aanstelling van de twee VAR-functionarissen. Rangers voelde zich zwaar bestolen in de Premier Sports Cup-finale tegen Celtic.

LEES OOK: ‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Competitievervalsing? 

Rangers stelt zich vragen over de officials tijdens de finale tegen Celtic. Uiteindelijk verloren Clement en consorten na penalty’s. ‘De acties van de Schotse FA roepen vragen op over hun inzet voor het verbeteren van de officiële normen en het bevorderen van verantwoordingsplicht’, klinkt het.

Volgens Rangers werd Celtic bevoordeeld met de aanstellingen van de refs. ‘Hoewel Rangers FC de onafhankelijkheid van officiële benoemingen en de noodzaak voor scheidsrechters om zonder inmenging te opereren volledig respecteert, beïnvloedt de manier waarop de Schotse FA omgaat met dergelijke spraakmakende mislukkingen, direct de geloofwaardigheid en het vertrouwen van het publiek.’

Veel ophef 

Volgens Rangers was de beslissing om de videorefs zo snel te vervangen erg verdacht. Uiteindelijk ‘profiteerde’ Celtic ook van een scheidsrechterlijke dwaling, aldus Clement en co. ‘Dit was zowel voorspelbaar als vermijdbaar en is in tegenspraak met elke verklaarde zorgplicht van de Schotse FA ten opzichte van hun wedstrijdofficials.’

De club hoopt dat de FA zal ingrijpen. Het hoopt vooral dat de kwaliteit van de refs in de toekomst zal toenemen. ‘Rangers FC verwacht dat er tastbare stappen worden genomen en blijft zich inzetten om de Schotse FA verantwoordelijk te houden in het belang van het spel.’ Clement wilde in het slot van de match een penalty, maar de VAR greep niet in.

Vind jij dat Rangers en Clement reden hebben om te klagen?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

54
54
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

90
90
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

18
18
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

358
358
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

218
218
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

394
394
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

471
471
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

124
124
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

672
672
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

261
261
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

514
514
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

242
242
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

295
295
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

151
151
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

481
481
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

451
451
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

850
850
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

368
368
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

572
572
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

186
186
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

163
163
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

863
863

Meer sportnieuws