Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

door
Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

Philippe Clement en Rangers zitten in de hoek waar de klappen vallen. Onlangs ging het nog onderuit in de finale van de Premier Sports Cup tegen rivaal Celtic. Clement en consorten roepen op de officiële kanalen ‘matchfixing’. Op de webstek van Rangers kwam de club met een zorgwekkend statement.

De Schotse topclub heeft contact opgenomen met de FA om ernstige zorgen te uiten over de aanstelling van de twee VAR-functionarissen. Rangers voelde zich zwaar bestolen in de Premier Sports Cup-finale tegen Celtic.

LEES OOK: KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

Competitievervalsing? 

Rangers stelt zich vragen over de officials tijdens de finale tegen Celtic. Uiteindelijk verloren Clement en consorten na penalty’s. ‘De acties van de Schotse FA roepen vragen op over hun inzet voor het verbeteren van de officiële normen en het bevorderen van verantwoordingsplicht’, klinkt het.

Volgens Rangers werd Celtic bevoordeeld met de aanstellingen van de refs. ‘Hoewel Rangers FC de onafhankelijkheid van officiële benoemingen en de noodzaak voor scheidsrechters om zonder inmenging te opereren volledig respecteert, beïnvloedt de manier waarop de Schotse FA omgaat met dergelijke spraakmakende mislukkingen, direct de geloofwaardigheid en het vertrouwen van het publiek.’

Veel ophef 

Volgens Rangers was de beslissing om de videorefs zo snel te vervangen erg verdacht. Uiteindelijk ‘profiteerde’ Celtic ook van een scheidsrechterlijke dwaling, aldus Clement en co. ‘Dit was zowel voorspelbaar als vermijdbaar en is in tegenspraak met elke verklaarde zorgplicht van de Schotse FA ten opzichte van hun wedstrijdofficials.’

De club hoopt dat de FA zal ingrijpen. Het hoopt vooral dat de kwaliteit van de refs in de toekomst zal toenemen. ‘Rangers FC verwacht dat er tastbare stappen worden genomen en blijft zich inzetten om de Schotse FA verantwoordelijk te houden in het belang van het spel.’ Clement wilde in het slot van de match een penalty, maar de VAR greep niet in.

Vind jij dat Rangers en Clement reden hebben om te klagen?

Meest recent

'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

0
0
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

37
37
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

67
67
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

158
158
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

205
205
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

93
93
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

441
441
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

122
122
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

38
38
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

39
39
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

150
150
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

153
153
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

507
507
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

119
119
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

211
211
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

46
46
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

160
160
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

148
148
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

355
355
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

152
152
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

101
101
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

414
414
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

75
75
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

163
163

Meer sportnieuws