Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

192 stemmen
Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

Philippe Clement en Rangers zitten in de hoek waar de klappen vallen. Onlangs ging het nog onderuit in de finale van de Premier Sports Cup tegen rivaal Celtic. Clement en consorten roepen op de officiële kanalen ‘matchfixing’. Op de webstek van Rangers kwam de club met een zorgwekkend statement.

De Schotse topclub heeft contact opgenomen met de FA om ernstige zorgen te uiten over de aanstelling van de twee VAR-functionarissen. Rangers voelde zich zwaar bestolen in de Premier Sports Cup-finale tegen Celtic.

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Competitievervalsing? 

Rangers stelt zich vragen over de officials tijdens de finale tegen Celtic. Uiteindelijk verloren Clement en consorten na penalty’s. ‘De acties van de Schotse FA roepen vragen op over hun inzet voor het verbeteren van de officiële normen en het bevorderen van verantwoordingsplicht’, klinkt het.

Volgens Rangers werd Celtic bevoordeeld met de aanstellingen van de refs. ‘Hoewel Rangers FC de onafhankelijkheid van officiële benoemingen en de noodzaak voor scheidsrechters om zonder inmenging te opereren volledig respecteert, beïnvloedt de manier waarop de Schotse FA omgaat met dergelijke spraakmakende mislukkingen, direct de geloofwaardigheid en het vertrouwen van het publiek.’

Veel ophef 

Volgens Rangers was de beslissing om de videorefs zo snel te vervangen erg verdacht. Uiteindelijk ‘profiteerde’ Celtic ook van een scheidsrechterlijke dwaling, aldus Clement en co. ‘Dit was zowel voorspelbaar als vermijdbaar en is in tegenspraak met elke verklaarde zorgplicht van de Schotse FA ten opzichte van hun wedstrijdofficials.’

De club hoopt dat de FA zal ingrijpen. Het hoopt vooral dat de kwaliteit van de refs in de toekomst zal toenemen. ‘Rangers FC verwacht dat er tastbare stappen worden genomen en blijft zich inzetten om de Schotse FA verantwoordelijk te houden in het belang van het spel.’ Clement wilde in het slot van de match een penalty, maar de VAR greep niet in.

Vind jij dat Rangers en Clement reden hebben om te klagen?

Meest recent

Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

1
1
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

6
6
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

70
70
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

339
339
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

407
407
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

117
117
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

70
70
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

70
70
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

142
142
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

66
66
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

103
103
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

378
378
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

182
182
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

103
103
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

317
317
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

166
166
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

72
72
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

839
839
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

234
234

Meer sportnieuws