Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

door
Clement en co roepen ‘matchfixing’ in straf statement

Philippe Clement en Rangers zitten in de hoek waar de klappen vallen. Onlangs ging het nog onderuit in de finale van de Premier Sports Cup tegen rivaal Celtic. Clement en consorten roepen op de officiële kanalen ‘matchfixing’. Op de webstek van Rangers kwam de club met een zorgwekkend statement.

De Schotse topclub heeft contact opgenomen met de FA om ernstige zorgen te uiten over de aanstelling van de twee VAR-functionarissen. Rangers voelde zich zwaar bestolen in de Premier Sports Cup-finale tegen Celtic.

LEES OOK: Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

Competitievervalsing? 

Rangers stelt zich vragen over de officials tijdens de finale tegen Celtic. Uiteindelijk verloren Clement en consorten na penalty’s. ‘De acties van de Schotse FA roepen vragen op over hun inzet voor het verbeteren van de officiële normen en het bevorderen van verantwoordingsplicht’, klinkt het.

Volgens Rangers werd Celtic bevoordeeld met de aanstellingen van de refs. ‘Hoewel Rangers FC de onafhankelijkheid van officiële benoemingen en de noodzaak voor scheidsrechters om zonder inmenging te opereren volledig respecteert, beïnvloedt de manier waarop de Schotse FA omgaat met dergelijke spraakmakende mislukkingen, direct de geloofwaardigheid en het vertrouwen van het publiek.’

Veel ophef 

Volgens Rangers was de beslissing om de videorefs zo snel te vervangen erg verdacht. Uiteindelijk ‘profiteerde’ Celtic ook van een scheidsrechterlijke dwaling, aldus Clement en co. ‘Dit was zowel voorspelbaar als vermijdbaar en is in tegenspraak met elke verklaarde zorgplicht van de Schotse FA ten opzichte van hun wedstrijdofficials.’

De club hoopt dat de FA zal ingrijpen. Het hoopt vooral dat de kwaliteit van de refs in de toekomst zal toenemen. ‘Rangers FC verwacht dat er tastbare stappen worden genomen en blijft zich inzetten om de Schotse FA verantwoordelijk te houden in het belang van het spel.’ Clement wilde in het slot van de match een penalty, maar de VAR greep niet in.

Vind jij dat Rangers en Clement reden hebben om te klagen?

Meest recent

'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

5
5
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

19
19
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

161
161
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

68
68
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

270
270
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

57
57
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

26
26
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

95
95
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

452
452
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

61
61
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

170
170
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

188
188
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

115
115
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

302
302
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

115
115
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

200
200
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1122
1122
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

464
464
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

295
295
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

129
129
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

434
434
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

81
81
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

69
69

Meer sportnieuws