Man City blijft op de sukkel ondanks assist Doku

door
Man City blijft op de sukkel ondanks assist Doku

Manchester City zocht op Boxing Day naar eerherstel in de Premier League. Tegenstander van dienst was laagvlieger Everton, daar stond Rode Duivel Orel Mangala in de basis. Bij Man City kreeg Jérémy Doku een kans in de basiself terwijl Kevin De Bruyne wéér op de bank moest plaatsnemen.

Er was vorige speeldag al veel ophef om het feit dat Guardiola géén gebruik maakte van sterspeler De Bruyne. City verloor met 2-1 van het Aston Villa van Youri Tielemans en Amadou Onana en KDB bleef negentig minuten lang aan de bank gekluisterd. Dat was tegen Everton niét het geval.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Geplaagd City

Alsof de slechte resultaten nog niet genoeg waren kreeg Pep Guardiola ook te maken met een virusplaag. Daardoor waren Jack Grealish en Kyle Walker afwezig. Ook KDB en Gundogan zouden last hebben gehad van ziekte. De thuisploeg kwam zoals verwacht het dominantst voor de dag.

Dat werd na een kwartier spelen beloond. Bernardo Silva brak de ban voor Man City op assist van Rode Duivel Doku. De Cityzens konden echter niet met een voorsprong de rust ingaan. Iliman Ndiaye maakte na 36 minuten gelijk. Ondanks druk van Man City bleef dat ook de ruststand.

Falende Haaland

Na rust leek City weer op voorsprong te komen dankzij een elfmeter, maar Erling Haaland miste. Een kwartier voor tijd kwam De Bruyne het veld in en de Rode Duivel werd meteen stevig onthaald door een landgenoot. Mangala kreeg een gele kaart na een fout op KDB. De Bruyne werd overigens in de plek Doku gebracht.

Ondanks de inbreng van De Bruyne wist Man City het tij niet meer te keren. Guardiola en consorten zitten aldus nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. Het staat nu op een zesde plek met 28 punten uit achttien matchen. Everton staat vijftiende met zeventien punten.

Een terechte uitslag?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

34
34
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

92
92
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

52
52
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

60
60
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

106
106
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

49
49
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

161
161
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

69
69
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

574
574
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

56
56
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

70
70
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

65
65
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

355
355
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

246
246
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

358
358
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

586
586
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

261
261
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

336
336
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

234
234
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

96
96
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

180
180
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

185
185

Meer sportnieuws