Shoppinglijstje van Anderlecht: 7 namen op de radar

629
Shoppinglijstje van Anderlecht: 7 namen op de radar

Olivier Renard heeft zijn doelen voor dit seizoen duidelijk gesteld: een plek in de top drie is het streven, en daarvoor moet de kern versterkt worden. “Het is niet het doel om te verzwakken door starters te verkopen die veel bijdragen. We willen de kern juist versterken,” benadrukte Renard in een gesprek met RTL. Anderlecht wordt gelinkt aan Rayan Vitor (Vasco da Gama), Taha Altikardes (Göztepe), Nawaf Al-Aqadi (Al-Nasrr), Vince Osuji (Kalmar FF), Alvyn Sanches (Lausanne-Sport), Huruna Njie (RFS Riga) en John Tolkin (New York Red Bulls).

LEES OOK: Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

RAYAN VITOR (Vasco da Gama)

Rayan Vitor is 18 jaar, flankaanvaller van beroep, en een Braziliaanse U20 international met een marktwaarde van 7 miljoen euro. Al in de jeugdreeksen viel Rayan op als een productieve doelpuntenmaker, met maar liefst 280 doelpunten vóór zijn elfde verjaardag.

Bij de U17 deed hij het ook niet onverdienstelijk en scoorde hij 29 keer in 34 wedstrijden. Nu, als volwaardig lid van de eerste ploeg van Vasco da Gama, heeft hij drie doelpunten gescoord in 41 wedstrijden.

Zijn speelstijl doet denken aan die van Victor Osimhen: sterk, snel en altijd gevaarlijk in de aanval. Anderlecht komt in beeld als mogelijke overnemer van de veelbelovende flankaanvaller, maar de stevige vraagprijs van 10 miljoen euro die Vasco da Gama hanteert, blijft een struikelblok.

Voor de Brusselaars is dit bedrag nog steeds een onhaalbare kaart, en dat terwijl de interesse vanuit andere hoeken alleen maar toeneemt.

TAHA ALTIKARDES (Göztepe)

Vorige zomer stond de 21-jarige Turk op de verlanglijst van Anderlecht, maar er vond geen transfer plaats. Toen werd er gesproken over een bod van 4 miljoen euro en sindsdien is zijn waarde bij promovendus Göztepe en marktwaarde alleen maar toegenomen.

Dit seizoen ontpopt Taha Altıkardeş zich tot een centrale verdediger van subtopniveau in de Turkse Süper Lig. Bovendien worden ook KRC Genk, Lyon, Torino, Feyenoord, Mainz en Union Berlin genoemd om Altıkardeş binnen te halen.

Hij behoort algemeen tot de betere centrale verdedigers in de Süper Lig.

NAWAF AL-AQADI (Al-Nassr)

Volgens berichten in de Saoedische media strijdt Anderlecht om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi, de 24-jarige doelman van Al-Nassr en viervoudig Saoedisch international.

Volgens Al-Riyadhiah is de buitenlandse interesse nog groter met Cercle Brugge en nog drie Portugese clubs die hem willen inlijven in de komende zomermercato.

Anderlecht en Cercle hebben tijdens de zomermercato reeds hun interesse kenbaar gemaakt om de doelman op huurbasis vast te leggen, al ging deal echter niet door vanwege tijdsgebrek.

Al-Aqidi staat momenteel nog steeds open om Al-Nassr te verlaten in de nabije toekomst, met het oog op een eerste buitenlands avontuur in zijn carrière aan te gaan.

Hoewel Al-Aqidi geen grote fouten maakt en een betrouwbare doelman is, lijkt hij geen echte meerwaarde tegenover Colin Coosemans, de huidige nummer één van Sporting, te bieden.

Zijn kwaliteiten liggen vooral in stabiliteit, maar hij mist de uitzonderlijke impact die Coosemans momenteel heeft in België.

VINCE OSUJI (KALMAR FF)

De sterke prestaties van Vince Osuji waren voldoende om de telefoons van het bestuur van Kalmar FF constant te laten rinkelen. Scouts van de grotere clubs hebben reeds contact opgenomen met de Zweedse club.

Naast Anderlecht tonen onder meer Club Brugge, FC Cincinatti, Chelsea, Manchester City, Slavia Praag, Bologna, Olympique Lyon, Stade Reims, PAOK, FC Dallas en Strasbourg interesse in hem.

Volgens lokale informatie heeft Kalmar onlangs een bod van ruim 30 miljoen Zweedse kronen afgewezen (omgerekend zo'n 2,6 miljoen euro). Osuji laat zich in Zweden opmerken met zijn atletisch en technisch, waarmee hij op een ander niveau zit dan de meeste van zijn leeftijdsgenoten.

Transferwatcher en journalist Gianluca Dimarzio loopt hoog op met de jonge Nigeriaan. "Hij lijkt echt iets bijzonders te hebben. Honderdnegenentachtig centimeter aan potentieel om aan te werken; een jonge diamant, nauwelijks nog ruw", aldus Dimarzio.

ALVYN SANCHES (Lausanne-Sport

Anderlecht wordt ook gelinkt aan Alvyn Sanches, een 21-jarige Zwitserse middenvelder met Portugese roots, die voor Lausanne-Sport uitkomt. De belofte-international wordt beschouwd als een van de grootste talenten van Zwitserland en de verwachting is dat hij weldra Lausanne verlaat.

Financieel is er geen duidelijke richtprijs, terwijl de club vorige zomer sprak over bedragen tussen 4 en 6 miljoen euro. 

Le Matin voorspelt dat er vandaag tussen de 7,5 en 9 miljoen euro zal nodig zijn om Sanches weg te halen bij Lausanne, eventueel met de mogelijkheid om hem meteen terug te verhuren aan de Zwitserse club.

Sanches heeft de voorbije maanden veelbelovende zaken laten zien, specifiek met betrekking tot zijn passing en vloeiende balbehandeling. Hij is onvoorspelbaar met de bal aan de voet en kan gemakkelijk een tegenstander uitschakelen met zijn dribbels.

“De koelbloedige dribbelaar van Lausanne-Sport”, schreef Le Matin. “Het wonderkind van Lausanne-Sport is een artiest met de bal”, schreef 24 Heures. “Alvyn Sanches, het rauwe talent dat de Super League opwindend maakt”, aldus Blick.

HARUNA NJIE (RFS Riga)

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toont Olivier Renard interesse in Haruna Rasid Njie. Anderlecht zag Njie live aan het werk in het Lotto Park tijdens de wedstrijd tegen RFS Riga in de UEFA Europa League.

Na zijn sterke prestaties in Europa heeft Renard vervolgens informatie ingewonnen over de 19-jarige Gambiaan. De jonge verdedigende middenvelder – die ook inzetbaar is als centrale verdediger, rechts- en linksback – heeft een veelbelovend profiel dat de aandacht van het rekruteringsteam trok.

De eerste contacten met zijn huidige club en vertegenwoordigers zouden reeds gelegd zijn. Nije is groot (1 meter 84), stevig gebouwd, krachtig, snel, technisch en sterk in de omschakeling.

Hij het type motor op het middenveld dat aanvallen van de tegenstander kan onderscheppen, maar ook kansen voor zijn eigen team kan creëren en het tempo en ritme van het spel kan bepalen.

JOHN TOLKIN (New York Red Bulls)

John Tolkin staat op de verlanglijst van Anderlecht. De 22-jarige linksback is een sleutelspeler bij New York Red Bulls, waar hij een ploegmaat is van Dante Vanzeir.

Tolkin geniet ook interesse vanuit de Bundesliga en de Championship , en er is geen twijfel dat de viervoudige Amerikaanse international een transfer zal maken naar Europa.

Vorige zomer was Tolkin al hot op de transfermarkt, maar New York Red Bulls slaagde erin om hem tot januari bij de club te houden. In de wintermercato zal het veel moeilijker zijn om buitenlandse aanbiedingen af te slaan.

Tolkin is een van die spelers die niet alleen indruk maakt met zijn techniek, maar ook met zijn werklust op het veld. Zijn onvermoeibare speelstijl, waarbij hij van box naar box loopt zonder adem te verliezen, heeft scouts uit Europa voor zich gewonnen.

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

5
5
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

44
44
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

43
43
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

164
164
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

71
71
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

19
19
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

111
111
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

72
72
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

269
269
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

103
103
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

648
648
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

745
745
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

561
561
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

156
156
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

267
267
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

568
568
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

514
514
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

582
582
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

177
177
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

420
420
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

210
210
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

966
966
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

889
889
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

500
500
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

692
692

Meer sportnieuws