‘Opwindende topdeal Club Brugge: 9 miljoen’

1217
‘Opwindende topdeal Club Brugge: 9 miljoen’

Club Brugge heeft zijn vizier gericht op Alvyn Sanches, een 21-jarige middenvelder van Lausanne-Sport en een van Zwitserlands grootste talenten. De Zwitsers willen hem pas in de zomer laten vertrekken, tenzij er in januari een topbod komt. Zijn prijskaartje ligt tussen 7,5 en 9 miljoen euro.

Sanches blinkt uit met zijn dynamiek, dribbels en passing. Qua speelstijl wordt hij vergeleken met Renato Sanches en hij kijkt op naar legendarische namen als Iniesta en Busquets. Buitenlandse clubs als Lazio en Leeds tonen ook interesse, maar Club Brugge hoopt hem te strikken als creatieve motor voor de toekomst.

LEES OOK: OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

Club wil een van Zwitserlands grootste talenten

Dévy Rigaux verkent de spelersmarkt met het oog op versterking voor Club Brugge. De Director of Football van blauw-zwart bekijkt interessante profielen voor de aankomende wintermercato, maar hij kijkt ook al vooruit naar de zomerse transferperiode.

In die optiek wordt Club Brugge (samen met Anderlecht) gelinkt aan Alvyn Sanches, een 21-jarige Zwitserse middenvelder met Portugese roots, die voor Lausanne-Sport uitkomt.

De belofte-international wordt beschouwd als een van de grootste talenten van Zwitserland en de verwachting is dat hij weldra Lausanne verlaat. Sanches heeft zijn voorkeur uitgesproken voor een vertrek in de zomermercato, wat verstandiger is voor zijn integratieproces bij zijn nieuwe club.

Hij heeft nog een contract tot juni 2026 en wil het seizoen uitspelen in de derde grootste stad van Zwitserland.

Club Brugge zal 7,5 à 9 miljoen euro moeten dokken

Volgens Le Matin hebben Lausanne-Sport, Alvyn Sanches, en zijn makelaars een ‘pact’ gesloten dat de middenvelder in januari enkel kan vertrekken bij een niet te weigeren aanbod.

“We zullen er alles aan doen om ervoor te zorgen dat hij blijft”, zei Stéphane Henchoz, tot voor kort werkzaam als adviseur bij Lausanne. Financieel is er geen duidelijke richtprijs, terwijl de club vorige zomer sprak over bedragen tussen 4 en 6 miljoen euro.

Le Matin voorspelt dat er vandaag tussen de 7,5 en 9 miljoen euro zal nodig zijn om Sanches weg te halen bij Lausanne, eventueel met de mogelijkheid om hem meteen terug te verhuren aan de Zwitserse club.

“We zullen hem alleen tegen een eerlijke prijs verkopen”, zei Henchoz. Sanches heeft momenteel een marktwaarde van 4 miljoen euro en hij is onhaalbaar geworden voor Zwitserse topclubs zoals FC Basel.

Alvyn Sanches heeft de stijl van Renato Sanches

Sky Sports omschrijft Alvyn Sanches als de beste speler van Lausanne-Sport. De spelmaker brengt energie, dynamiek en frisheid in de ploeg en daarmee heeft hij de belangstelling gewekt van verschillende buitenlandse clubs.

Onder meer Leeds United en Lazio worden ook genoemd. Qua speelstijl spiegelt hij zich aan Renato Sanches<strong>, terwijl Andrés Iniesta, Sergio Busquets en Xavi zijn grote idolen zijn.

Lausanne speelt met veel balbezit en speelt doorgaans op de helft van de tegenstander. Dat zijn belangrijke criteria voor de 21-jarige bij de keuze van zijn volgende club.

Opwindende artiest met de bal

Alvyn Sanches heeft de voorbije maanden veelbelovende zaken laten zien, specifiek met betrekking tot zijn passing en vloeiende balbehandeling. Hij is onvoorspelbaar met de bal aan de voet en kan gemakkelijk een tegenstander uitschakelen met zijn dribbels.

“De koelbloedige dribbelaar van Lausanne-Sport”, schreef Le Matin. “Het wonderkind van Lausanne-Sport is een artiest met de bal”, schreef 24 Heures. “Alvyn Sanches, het rauwe talent dat de Super League opwindend maakt”, aldus Blick.

Anderzijds wordt zijn verdedigende werk en mentaliteit ook geprezen, en staat Sanches goed op zijn benen in de fysieke duels.

Club Brugge moet Sanches halen

Meest recent

Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

87
87
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

78
78
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog &eacute;&eacute;n van de grote revelaties ...

60
60
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

42
42
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

179
179
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

87
87
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

139
139
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

333
333
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

363
363
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

303
303
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie offici&euml;le ...

360
360
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in Belgi&euml; weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

289
289
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

486
486
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

270
270
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

520
520
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

421
421
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

418
418
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

186
186
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

351
351
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

778
778
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

274
274
Concurrentie slikt: Union maakt straf titelstatement

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

382
382
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

733
733
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

123
123
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

303
303

Meer sportnieuws