‘Opwindende topdeal Club Brugge: 9 miljoen’

1217
‘Opwindende topdeal Club Brugge: 9 miljoen’

Club Brugge heeft zijn vizier gericht op Alvyn Sanches, een 21-jarige middenvelder van Lausanne-Sport en een van Zwitserlands grootste talenten. De Zwitsers willen hem pas in de zomer laten vertrekken, tenzij er in januari een topbod komt. Zijn prijskaartje ligt tussen 7,5 en 9 miljoen euro.

Sanches blinkt uit met zijn dynamiek, dribbels en passing. Qua speelstijl wordt hij vergeleken met Renato Sanches en hij kijkt op naar legendarische namen als Iniesta en Busquets. Buitenlandse clubs als Lazio en Leeds tonen ook interesse, maar Club Brugge hoopt hem te strikken als creatieve motor voor de toekomst.

LEES OOK: Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club wil een van Zwitserlands grootste talenten

Dévy Rigaux verkent de spelersmarkt met het oog op versterking voor Club Brugge. De Director of Football van blauw-zwart bekijkt interessante profielen voor de aankomende wintermercato, maar hij kijkt ook al vooruit naar de zomerse transferperiode.

In die optiek wordt Club Brugge (samen met Anderlecht) gelinkt aan Alvyn Sanches, een 21-jarige Zwitserse middenvelder met Portugese roots, die voor Lausanne-Sport uitkomt.

De belofte-international wordt beschouwd als een van de grootste talenten van Zwitserland en de verwachting is dat hij weldra Lausanne verlaat. Sanches heeft zijn voorkeur uitgesproken voor een vertrek in de zomermercato, wat verstandiger is voor zijn integratieproces bij zijn nieuwe club.

Hij heeft nog een contract tot juni 2026 en wil het seizoen uitspelen in de derde grootste stad van Zwitserland.

Club Brugge zal 7,5 à 9 miljoen euro moeten dokken

Volgens Le Matin hebben Lausanne-Sport, Alvyn Sanches, en zijn makelaars een ‘pact’ gesloten dat de middenvelder in januari enkel kan vertrekken bij een niet te weigeren aanbod.

“We zullen er alles aan doen om ervoor te zorgen dat hij blijft”, zei Stéphane Henchoz, tot voor kort werkzaam als adviseur bij Lausanne. Financieel is er geen duidelijke richtprijs, terwijl de club vorige zomer sprak over bedragen tussen 4 en 6 miljoen euro.

Le Matin voorspelt dat er vandaag tussen de 7,5 en 9 miljoen euro zal nodig zijn om Sanches weg te halen bij Lausanne, eventueel met de mogelijkheid om hem meteen terug te verhuren aan de Zwitserse club.

“We zullen hem alleen tegen een eerlijke prijs verkopen”, zei Henchoz. Sanches heeft momenteel een marktwaarde van 4 miljoen euro en hij is onhaalbaar geworden voor Zwitserse topclubs zoals FC Basel.

Alvyn Sanches heeft de stijl van Renato Sanches

Sky Sports omschrijft Alvyn Sanches als de beste speler van Lausanne-Sport. De spelmaker brengt energie, dynamiek en frisheid in de ploeg en daarmee heeft hij de belangstelling gewekt van verschillende buitenlandse clubs.

Onder meer Leeds United en Lazio worden ook genoemd. Qua speelstijl spiegelt hij zich aan Renato Sanches<strong>, terwijl Andrés Iniesta, Sergio Busquets en Xavi zijn grote idolen zijn.

Lausanne speelt met veel balbezit en speelt doorgaans op de helft van de tegenstander. Dat zijn belangrijke criteria voor de 21-jarige bij de keuze van zijn volgende club.

Opwindende artiest met de bal

Alvyn Sanches heeft de voorbije maanden veelbelovende zaken laten zien, specifiek met betrekking tot zijn passing en vloeiende balbehandeling. Hij is onvoorspelbaar met de bal aan de voet en kan gemakkelijk een tegenstander uitschakelen met zijn dribbels.

“De koelbloedige dribbelaar van Lausanne-Sport”, schreef Le Matin. “Het wonderkind van Lausanne-Sport is een artiest met de bal”, schreef 24 Heures. “Alvyn Sanches, het rauwe talent dat de Super League opwindend maakt”, aldus Blick.

Anderzijds wordt zijn verdedigende werk en mentaliteit ook geprezen, en staat Sanches goed op zijn benen in de fysieke duels.

Club Brugge moet Sanches halen

Meest recent

"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

1
1
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

24
24
Kritiek op Lukaku: "Hij is daarvan de dupe bij Fenerbahçe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in Belgi&euml;. Vlaamse analisten spraken al over een ...

23
23
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

142
142
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josu&eacute; Vergara. De aanwinst liet ...

59
59
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

195
195
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

178
178
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

267
267
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

191
191
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

77
77
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

78
78
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

41
41
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

185
185
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

114
114
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

216
216
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton &amp; Hove ...

202
202
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

304
304
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

72
72
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

63
63
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

530
530
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

79
79
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

87
87
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

56
56
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

177
177
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

88
88

Meer sportnieuws