'Anderlecht en Renard verrassen, tweetal naar exit?'

1467 stemmen
'Anderlecht en Renard verrassen, tweetal naar exit?'

RSC Anderlecht is dit seizoen weer een van de titelkandidaten. De manschappen van David Hubert presteren sterk in de Jupiler Pro League én de Europa League. Ondanks een volle ziekenboeg won het afgelopen speeldag probleemloos met 0-2 van Sint-Truiden VV.

Onder meer Jan Vertonghen ligt al een tijdje in de lappenmand. Ook zonder de ervaren rot houdt de verdediging van Anderlecht zich staande. RTBF gaf een stand van zaken over komende wintermercato. Olivier Renard heeft zijn balans al opgemaakt.

LEES OOK: Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Twee talenten dumpen

Door het aanhoudende blessureleed van Vertonghen wordt er inmiddels gevreesd voor een einde van zijn carrière. De centrale verdediger had al lang weer op het veld moeten staan. Achterin kan Leander Dendoncker depanneren en het talentvolle duo Amando Lapage en Nunzio Engwanda zijn voorlopig nog te licht bevonden.

Eerder kwam al naar buiten dat de kleinzoon van Paul Himst komende wintermercato mogelijk andere oorden zal opzoeken, maar ook Engwanda mag mogelijk (tijdelijk) vertrekken. Beide verdedigers zijn nog niet klaar om een dragende kracht in de verdediging te worden. Jan-Carlo Simic en Zanka Jorgensen zijn het vaste duo achterin.

Winteraanwinsten

Aan de andere kant zou Renard ook enkele versterkingen willen binnenhalen. Wanneer Lapage en/of Engwanda vertrekken zal er sowieso een verdediger worden binnengehaald. Ook een vervanger van Mario Stroeykens en een nieuwe aanvaller zijn niet uitgesloten.

Voor Renard zal komende mercato alvast zijn vuurdoop worden. De nieuwe sportieve directeur moet de schoenen van Jesper Fredberg zien te vullen. De Anderlecht-supporters kijken alvast reikhalzend uit naar wat de voormalige beleidsbepaler van Standard uit zijn mouw zal kunnen schudden.

Een goede beslissing om Lapage en Engwanda te laten gaan?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

7
7
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

21
21
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

68
68
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

262
262
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

432
432
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

133
133
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

238
238
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

394
394
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

251
251
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

440
440
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

259
259
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

220
220
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

306
306
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

575
575

Meer sportnieuws