Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

415 stemmen
Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

Anderlecht heeft de aankoopoptie van Keisuke Goto gelicht en de Japanse spits vastgelegd tot 2028. De 1,91 meter lange aanvaller, die uitblinkt in kopduels en efficiëntie, scoorde al 5 keer voor de RSCA Futures en behoort tot de beste spitsen in de Challenger Pro League.

Ondanks de zwakke prestaties van de ploeg overtreft Goto zijn expected goals met 37%. De Japanner is ook een van de efficiëntste spitsen van de reeks. Volgend seizoen lonkt mogelijk een plaats in de A-kern van Anderlecht..

LEES OOK: Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

Na lange onderhandelingen: Anderlecht betaalt één miljoen

In de voorbije maanden overwoog RSC Anderlecht om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

De onderhandelingen tussen de drie partijen waren al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten wilden Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

De belangrijkste vraag was of er een akkoord kon gevonden worden tussen Sporting en Iwata. Er was namelijk een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal, maar die bedroeg meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, schreef Het Nieuwsblad. Ja, dus. Want vorige week maakte Anderlecht bekend dat de aankoopoptie werd gelicht en Goto tekende een nieuw contract tot 2028.

Het is de bedoeling dat de Japanse spits op termijn doorgroeit naar de A-kern, mogelijk al volgend seizoen volgens Het Laatste Nieuws.

Anderlecht ziet het best zitten met Goto

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgt Keisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. 

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

 “Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.”

Goto is een topspits in de Challenger Pro League

Keisuke Goto heeft dit seizoen 5 doelpunten gescoord in 14 wedstrijden voor RSCA Futures. Op het eerste gezicht lijken die cijfers niet spectaculair, maar de onderliggende data tonen aan dat de Japanner behoort tot de beste spitsen van de Challenger Pro League op het vlak van doelpuntenproductie en efficiëntie.

Wat zijn prestatie extra indrukwekkend maakt, is de context: de Futures staan op een teleurstellende voorlaatste plaats in de competitie en behoren tot de minst aanvallende ploegen in de reeks.

Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Alleen Alessio Curci (Francs Borains), Jelle Vossen (Zulte Waregem), Yutaka Michiwaki (SK Beveren), Kaye Furo (Club NXT) en Mathis Servais (SK Beveren) doen het nóg beter.

Goto zet ook 21% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, een ratio waarmee hij eveneens tot de beste spitsen van de Challenger Pro League behoort. Ook hier doen Furo, Michiwaki, Curci en Vossen beter, maar ook Mouhamed Belkheir (La Louvière) en Renaud Emond (KAS Eupen).

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

79
79
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

20
20
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

57
57
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

53
53
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

55
55
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

91
91
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

147
147
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

257
257
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

266
266
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

188
188
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

338
338
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

126
126
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

593
593
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

87
87
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

61
61
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

341
341
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

141
141
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

37
37
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

98
98
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

183
183
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

226
226
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

555
555

Meer sportnieuws