Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

door
Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

Anderlecht heeft de aankoopoptie van Keisuke Goto gelicht en de Japanse spits vastgelegd tot 2028. De 1,91 meter lange aanvaller, die uitblinkt in kopduels en efficiëntie, scoorde al 5 keer voor de RSCA Futures en behoort tot de beste spitsen in de Challenger Pro League.

Ondanks de zwakke prestaties van de ploeg overtreft Goto zijn expected goals met 37%. De Japanner is ook een van de efficiëntste spitsen van de reeks. Volgend seizoen lonkt mogelijk een plaats in de A-kern van Anderlecht..

LEES OOK: 'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Na lange onderhandelingen: Anderlecht betaalt één miljoen

In de voorbije maanden overwoog RSC Anderlecht om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

De onderhandelingen tussen de drie partijen waren al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten wilden Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

De belangrijkste vraag was of er een akkoord kon gevonden worden tussen Sporting en Iwata. Er was namelijk een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal, maar die bedroeg meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, schreef Het Nieuwsblad. Ja, dus. Want vorige week maakte Anderlecht bekend dat de aankoopoptie werd gelicht en Goto tekende een nieuw contract tot 2028.

Het is de bedoeling dat de Japanse spits op termijn doorgroeit naar de A-kern, mogelijk al volgend seizoen volgens Het Laatste Nieuws.

Anderlecht ziet het best zitten met Goto

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgt Keisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. 

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

 “Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.”

Goto is een topspits in de Challenger Pro League

Keisuke Goto heeft dit seizoen 5 doelpunten gescoord in 14 wedstrijden voor RSCA Futures. Op het eerste gezicht lijken die cijfers niet spectaculair, maar de onderliggende data tonen aan dat de Japanner behoort tot de beste spitsen van de Challenger Pro League op het vlak van doelpuntenproductie en efficiëntie.

Wat zijn prestatie extra indrukwekkend maakt, is de context: de Futures staan op een teleurstellende voorlaatste plaats in de competitie en behoren tot de minst aanvallende ploegen in de reeks.

Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Alleen Alessio Curci (Francs Borains), Jelle Vossen (Zulte Waregem), Yutaka Michiwaki (SK Beveren), Kaye Furo (Club NXT) en Mathis Servais (SK Beveren) doen het nóg beter.

Goto zet ook 21% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, een ratio waarmee hij eveneens tot de beste spitsen van de Challenger Pro League behoort. Ook hier doen Furo, Michiwaki, Curci en Vossen beter, maar ook Mouhamed Belkheir (La Louvière) en Renaud Emond (KAS Eupen).

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

24
24
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

39
39
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

40
40
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

80
80
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

102
102
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

110
110
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

90
90
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

78
78
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

78
78
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

368
368
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

54
54
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

198
198
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

222
222
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

303
303
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

158
158
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

208
208
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

448
448
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

637
637
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

355
355
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

150
150
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

171
171

Meer sportnieuws