Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

415 stemmen
Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

Anderlecht heeft de aankoopoptie van Keisuke Goto gelicht en de Japanse spits vastgelegd tot 2028. De 1,91 meter lange aanvaller, die uitblinkt in kopduels en efficiëntie, scoorde al 5 keer voor de RSCA Futures en behoort tot de beste spitsen in de Challenger Pro League.

Ondanks de zwakke prestaties van de ploeg overtreft Goto zijn expected goals met 37%. De Japanner is ook een van de efficiëntste spitsen van de reeks. Volgend seizoen lonkt mogelijk een plaats in de A-kern van Anderlecht..

LEES OOK: Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

Na lange onderhandelingen: Anderlecht betaalt één miljoen

In de voorbije maanden overwoog RSC Anderlecht om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

De onderhandelingen tussen de drie partijen waren al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten wilden Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

De belangrijkste vraag was of er een akkoord kon gevonden worden tussen Sporting en Iwata. Er was namelijk een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal, maar die bedroeg meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, schreef Het Nieuwsblad. Ja, dus. Want vorige week maakte Anderlecht bekend dat de aankoopoptie werd gelicht en Goto tekende een nieuw contract tot 2028.

Het is de bedoeling dat de Japanse spits op termijn doorgroeit naar de A-kern, mogelijk al volgend seizoen volgens Het Laatste Nieuws.

Anderlecht ziet het best zitten met Goto

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgt Keisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. 

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

 “Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.”

Goto is een topspits in de Challenger Pro League

Keisuke Goto heeft dit seizoen 5 doelpunten gescoord in 14 wedstrijden voor RSCA Futures. Op het eerste gezicht lijken die cijfers niet spectaculair, maar de onderliggende data tonen aan dat de Japanner behoort tot de beste spitsen van de Challenger Pro League op het vlak van doelpuntenproductie en efficiëntie.

Wat zijn prestatie extra indrukwekkend maakt, is de context: de Futures staan op een teleurstellende voorlaatste plaats in de competitie en behoren tot de minst aanvallende ploegen in de reeks.

Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Alleen Alessio Curci (Francs Borains), Jelle Vossen (Zulte Waregem), Yutaka Michiwaki (SK Beveren), Kaye Furo (Club NXT) en Mathis Servais (SK Beveren) doen het nóg beter.

Goto zet ook 21% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, een ratio waarmee hij eveneens tot de beste spitsen van de Challenger Pro League behoort. Ook hier doen Furo, Michiwaki, Curci en Vossen beter, maar ook Mouhamed Belkheir (La Louvière) en Renaud Emond (KAS Eupen).

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

40
40
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

33
33
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

29
29
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

323
323
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

87
87
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

948
948
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

224
224
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

85
85
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

361
361
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

364
364
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

189
189
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

310
310
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

420
420
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

414
414
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

418
418
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

476
476
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

458
458
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

124
124
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

32
32
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

208
208
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

62
62
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

93
93
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

560
560
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

107
107

Meer sportnieuws