Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

door
Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

Anderlecht heeft de aankoopoptie van Keisuke Goto gelicht en de Japanse spits vastgelegd tot 2028. De 1,91 meter lange aanvaller, die uitblinkt in kopduels en efficiëntie, scoorde al 5 keer voor de RSCA Futures en behoort tot de beste spitsen in de Challenger Pro League.

Ondanks de zwakke prestaties van de ploeg overtreft Goto zijn expected goals met 37%. De Japanner is ook een van de efficiëntste spitsen van de reeks. Volgend seizoen lonkt mogelijk een plaats in de A-kern van Anderlecht..

LEES OOK: Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

Na lange onderhandelingen: Anderlecht betaalt één miljoen

In de voorbije maanden overwoog RSC Anderlecht om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

De onderhandelingen tussen de drie partijen waren al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten wilden Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

De belangrijkste vraag was of er een akkoord kon gevonden worden tussen Sporting en Iwata. Er was namelijk een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal, maar die bedroeg meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, schreef Het Nieuwsblad. Ja, dus. Want vorige week maakte Anderlecht bekend dat de aankoopoptie werd gelicht en Goto tekende een nieuw contract tot 2028.

Het is de bedoeling dat de Japanse spits op termijn doorgroeit naar de A-kern, mogelijk al volgend seizoen volgens Het Laatste Nieuws.

Anderlecht ziet het best zitten met Goto

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgt Keisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. 

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

 “Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.”

Goto is een topspits in de Challenger Pro League

Keisuke Goto heeft dit seizoen 5 doelpunten gescoord in 14 wedstrijden voor RSCA Futures. Op het eerste gezicht lijken die cijfers niet spectaculair, maar de onderliggende data tonen aan dat de Japanner behoort tot de beste spitsen van de Challenger Pro League op het vlak van doelpuntenproductie en efficiëntie.

Wat zijn prestatie extra indrukwekkend maakt, is de context: de Futures staan op een teleurstellende voorlaatste plaats in de competitie en behoren tot de minst aanvallende ploegen in de reeks.

Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Alleen Alessio Curci (Francs Borains), Jelle Vossen (Zulte Waregem), Yutaka Michiwaki (SK Beveren), Kaye Furo (Club NXT) en Mathis Servais (SK Beveren) doen het nóg beter.

Goto zet ook 21% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, een ratio waarmee hij eveneens tot de beste spitsen van de Challenger Pro League behoort. Ook hier doen Furo, Michiwaki, Curci en Vossen beter, maar ook Mouhamed Belkheir (La Louvière) en Renaud Emond (KAS Eupen).

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

48
48
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

15
15
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

61
61
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

89
89
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

26
26
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

39
39
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

258
258
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

62
62
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

83
83
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

254
254
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

271
271
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

48
48
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

133
133
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

216
216
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

65
65
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

193
193
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

119
119
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

100
100
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

99
99
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

103
103
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

249
249
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

266
266
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

166
166

Meer sportnieuws