AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

596 stemmen
AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

AA Gent heeft tot dusver een vrij wisselvallig seizoen achter de rug. Om de doelstellingen te bereiken lijkt vers bloed in januari dan ook geen overbodige luxe. Arnar Vidarsson en co blijken alvast reeds druk in de weer. Via de officiële kanalen verrasten de Buffalo's zopas immers vriend en vijand door nu al hun eerste winteraanwinst voor te stellen.

Het gaat om niemand minder dan Leonardo Da Silva Lopes, die de voorbije vier seizoenen het mooie weer maakte bij Cercle Brugge. Sinds zijn contract daar vorige zomer afliep zat de 26-jarige Portugees nog steeds zonder club. Vermits zijn marktwaarde momenteel op een drietal miljoen wordt geschat een fraaie opportuniteit dus voor de Gentenaren.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Lopes naar AA Gent

Lopes was in 120 optredens voor de Vereniging goed voor vijf goals en acht assists en maakte er indruk met zijn combinatie van fysieke en technische kwaliteiten. "Vorige zomer had Da Silva verschillende contacten met Engelse clubs, maar sprong een transfer finaal af", klinkt het op de clubwebsite. Ook als vrije speler volgden meerdere aanbiedingen.

Toch koos Da Silva "resoluut voor het verhaal van KAA Gent met Europees voetbal". Vervolgens doet ook Arnar Vidarsson nog even zijn duit in het zakje. "Na de zomertransfers zijn we op zoek gegaan naar specifieke profielen die onze kern verder uitbalanceren. Leo past daar perfect in", legt de Manager Sports uit waarom zijn oog op Lopes is gevallen.

Pas fit na nieuwjaar

"Hij is een dynamische speler met een indrukwekkend atletisch voorkomen. Het soort verdedigende middenvelder dat we nog niet hadden. Hij brengt ons ervaring bij en kent de competitie dankzij zijn passage bij Cercle, waar hij in zijn laatste seizoen een echte sterkhouder was. We zijn dan ook heel blij dat we hem konden strikken", besluit Vidarsson.

Lopes zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2028 in de Planet Group Arena, waar men hoopt dat hij met behulp van een individueel programma zonder tegenslagen bij de herstart in januari meteen inzetbaar zal zijn. Met tevens nog Aimé Omgba krijgt Wouter Vrancken er na nieuwjaar wellicht dus al meteen twee versterkingen van formaat bij.

Goede aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

42
42
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

400
400
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

131
131
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

53
53
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

362
362
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

133
133
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

359
359
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

200
200
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

237
237
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

897
897
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

516
516
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

303
303
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

272
272
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

132
132
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

154
154
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

617
617
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

311
311
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

94
94
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

238
238
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

124
124
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

411
411
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

98
98
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

654
654

Meer sportnieuws