AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

door
AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

AA Gent heeft tot dusver een vrij wisselvallig seizoen achter de rug. Om de doelstellingen te bereiken lijkt vers bloed in januari dan ook geen overbodige luxe. Arnar Vidarsson en co blijken alvast reeds druk in de weer. Via de officiële kanalen verrasten de Buffalo's zopas immers vriend en vijand door nu al hun eerste winteraanwinst voor te stellen.

Het gaat om niemand minder dan Leonardo Da Silva Lopes, die de voorbije vier seizoenen het mooie weer maakte bij Cercle Brugge. Sinds zijn contract daar vorige zomer afliep zat de 26-jarige Portugees nog steeds zonder club. Vermits zijn marktwaarde momenteel op een drietal miljoen wordt geschat een fraaie opportuniteit dus voor de Gentenaren.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Lopes naar AA Gent

Lopes was in 120 optredens voor de Vereniging goed voor vijf goals en acht assists en maakte er indruk met zijn combinatie van fysieke en technische kwaliteiten. "Vorige zomer had Da Silva verschillende contacten met Engelse clubs, maar sprong een transfer finaal af", klinkt het op de clubwebsite. Ook als vrije speler volgden meerdere aanbiedingen.

Toch koos Da Silva "resoluut voor het verhaal van KAA Gent met Europees voetbal". Vervolgens doet ook Arnar Vidarsson nog even zijn duit in het zakje. "Na de zomertransfers zijn we op zoek gegaan naar specifieke profielen die onze kern verder uitbalanceren. Leo past daar perfect in", legt de Manager Sports uit waarom zijn oog op Lopes is gevallen.

Pas fit na nieuwjaar

"Hij is een dynamische speler met een indrukwekkend atletisch voorkomen. Het soort verdedigende middenvelder dat we nog niet hadden. Hij brengt ons ervaring bij en kent de competitie dankzij zijn passage bij Cercle, waar hij in zijn laatste seizoen een echte sterkhouder was. We zijn dan ook heel blij dat we hem konden strikken", besluit Vidarsson.

Lopes zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2028 in de Planet Group Arena, waar men hoopt dat hij met behulp van een individueel programma zonder tegenslagen bij de herstart in januari meteen inzetbaar zal zijn. Met tevens nog Aimé Omgba krijgt Wouter Vrancken er na nieuwjaar wellicht dus al meteen twee versterkingen van formaat bij.

Goede aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

8
8
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

72
72
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

151
151
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

73
73
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

111
111
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

255
255
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

39
39
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

288
288
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

26
26
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

100
100
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

88
88
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

692
692
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

60
60
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

199
199
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

93
93
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

93
93
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

133
133
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

130
130
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

98
98
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

38
38
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

79
79
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

210
210
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

447
447

Meer sportnieuws