AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

596
AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

AA Gent heeft tot dusver een vrij wisselvallig seizoen achter de rug. Om de doelstellingen te bereiken lijkt vers bloed in januari dan ook geen overbodige luxe. Arnar Vidarsson en co blijken alvast reeds druk in de weer. Via de officiële kanalen verrasten de Buffalo's zopas immers vriend en vijand door nu al hun eerste winteraanwinst voor te stellen.

Het gaat om niemand minder dan Leonardo Da Silva Lopes, die de voorbije vier seizoenen het mooie weer maakte bij Cercle Brugge. Sinds zijn contract daar vorige zomer afliep zat de 26-jarige Portugees nog steeds zonder club. Vermits zijn marktwaarde momenteel op een drietal miljoen wordt geschat een fraaie opportuniteit dus voor de Gentenaren.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Lopes naar AA Gent

Lopes was in 120 optredens voor de Vereniging goed voor vijf goals en acht assists en maakte er indruk met zijn combinatie van fysieke en technische kwaliteiten. "Vorige zomer had Da Silva verschillende contacten met Engelse clubs, maar sprong een transfer finaal af", klinkt het op de clubwebsite. Ook als vrije speler volgden meerdere aanbiedingen.

Toch koos Da Silva "resoluut voor het verhaal van KAA Gent met Europees voetbal". Vervolgens doet ook Arnar Vidarsson nog even zijn duit in het zakje. "Na de zomertransfers zijn we op zoek gegaan naar specifieke profielen die onze kern verder uitbalanceren. Leo past daar perfect in", legt de Manager Sports uit waarom zijn oog op Lopes is gevallen.

Pas fit na nieuwjaar

"Hij is een dynamische speler met een indrukwekkend atletisch voorkomen. Het soort verdedigende middenvelder dat we nog niet hadden. Hij brengt ons ervaring bij en kent de competitie dankzij zijn passage bij Cercle, waar hij in zijn laatste seizoen een echte sterkhouder was. We zijn dan ook heel blij dat we hem konden strikken", besluit Vidarsson.

Lopes zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2028 in de Planet Group Arena, waar men hoopt dat hij met behulp van een individueel programma zonder tegenslagen bij de herstart in januari meteen inzetbaar zal zijn. Met tevens nog Aimé Omgba krijgt Wouter Vrancken er na nieuwjaar wellicht dus al meteen twee versterkingen van formaat bij.

Goede aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

32
32
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

53
53
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

95
95
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

30
30
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

222
222
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

28
28
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

40
40
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

86
86
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

208
208
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

25
25
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

70
70
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

123
123
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

17
17
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

57
57
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

361
361
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

196
196
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

96
96
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

133
133
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

91
91
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

73
73
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

148
148

Meer sportnieuws