AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

door
AA Gent pakt uit: eerste winteraanwinst al voorgesteld

AA Gent heeft tot dusver een vrij wisselvallig seizoen achter de rug. Om de doelstellingen te bereiken lijkt vers bloed in januari dan ook geen overbodige luxe. Arnar Vidarsson en co blijken alvast reeds druk in de weer. Via de officiële kanalen verrasten de Buffalo's zopas immers vriend en vijand door nu al hun eerste winteraanwinst voor te stellen.

Het gaat om niemand minder dan Leonardo Da Silva Lopes, die de voorbije vier seizoenen het mooie weer maakte bij Cercle Brugge. Sinds zijn contract daar vorige zomer afliep zat de 26-jarige Portugees nog steeds zonder club. Vermits zijn marktwaarde momenteel op een drietal miljoen wordt geschat een fraaie opportuniteit dus voor de Gentenaren.

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

Lopes naar AA Gent

Lopes was in 120 optredens voor de Vereniging goed voor vijf goals en acht assists en maakte er indruk met zijn combinatie van fysieke en technische kwaliteiten. "Vorige zomer had Da Silva verschillende contacten met Engelse clubs, maar sprong een transfer finaal af", klinkt het op de clubwebsite. Ook als vrije speler volgden meerdere aanbiedingen.

Toch koos Da Silva "resoluut voor het verhaal van KAA Gent met Europees voetbal". Vervolgens doet ook Arnar Vidarsson nog even zijn duit in het zakje. "Na de zomertransfers zijn we op zoek gegaan naar specifieke profielen die onze kern verder uitbalanceren. Leo past daar perfect in", legt de Manager Sports uit waarom zijn oog op Lopes is gevallen.

Pas fit na nieuwjaar

"Hij is een dynamische speler met een indrukwekkend atletisch voorkomen. Het soort verdedigende middenvelder dat we nog niet hadden. Hij brengt ons ervaring bij en kent de competitie dankzij zijn passage bij Cercle, waar hij in zijn laatste seizoen een echte sterkhouder was. We zijn dan ook heel blij dat we hem konden strikken", besluit Vidarsson.

Lopes zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2028 in de Planet Group Arena, waar men hoopt dat hij met behulp van een individueel programma zonder tegenslagen bij de herstart in januari meteen inzetbaar zal zijn. Met tevens nog Aimé Omgba krijgt Wouter Vrancken er na nieuwjaar wellicht dus al meteen twee versterkingen van formaat bij.

Goede aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

13
13
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

9
9
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

16
16
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

34
34
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

13
13
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

308
308
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

94
94
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

103
103
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

342
342
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

49
49
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

432
432
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

531
531
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

109
109
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

277
277
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

265
265
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

299
299
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

192
192
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

171
171
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

248
248
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

185
185
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

202
202
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

321
321
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

176
176

Meer sportnieuws