‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

2486
‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

Nicky Hayen, vorig seizoen als interim-coach aangesteld na het ontslag van Ronny Deila, heeft met Club Brugge niet alleen de Belgische titel behaald maar ook een indrukwekkende weg afgelegd in Europa. Hoewel voorzitter Bart Verhaeghe Hayen eerder als uitvoerder van een sterke organisatie beschouwt dan als dé architect van het succes, zijn de resultaten niet te ontkennen.

Na een spectaculaire overwinning tegen Sporting CP staat Club Brugge op één punt van kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League. Met weerbaarheid en strijdlust heeft de ploeg zich een reputatie van "stuntploeg" verworven.

LEES OOK: Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Ook met een andere trainer had Club Brugge kampioen kunnen worden

“We hebben al veel trainers opgeleid”, zei Bart Verhaeghe vorig seizoen tijdens de titelviering van Club Brugge. De voorzitter benadrukte dat niet Nicky Hayen, maar wel de sportieve leiding de eerste verantwoordelijke is van het succes van blauw-zwart.

De analyse van Verhaeghe was hard, maar niet nieuw. Na de tweede landstitel onder Philippe Clement zei de Vlaams-Brabander al dat Club ook met een andere trainer kampioen had kunnen worden.

Club heeft heel veel knowhow opgebouwd die ter beschikking staan van de coach en zijn staf. Ook na de historische kwalificatie voor de halve finales van de Conference League feliciteerde hij in de eerste plaats Dévy Rigaux en Maarten Dedobbeleer, twee jonge sportieve mensen die de taken van Vincent Mannaert hebben overgenomen.

“Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen”

Met zijn opmerking suggereerde Bart Verhaeghe dat net zo goed een andere trainer de ommekeer van Club Brugge had kunnen bewerkstelligen vorig seizoen.

Volgens Bart Lagae van De Standaard was Nicky Hayen in de ogen van Bart Verhaeghe niet meer dan een onderdeel, een stuitsteen van een zorgvuldig opgemetste boog, die door architecten op de achtergrond is uitgetekend.

“De trainer is maar zo sterk als de organisatie die achter hem staat. Sterker: hij is schatplichtig aan de sportieve kennis en vaardigheden die in het Brugse huis aanwezig zijn”, aldus Lagae vorig seizoen en hij stelde dat Verhaeghe nooit hoog zal oplopen met Hayen.

“Voor Verhaeghe was Hayen geen crediteur, maar de debiteur van het blauw-zwarte succes.” Na veel wikken en wegen had Club Brugge vorig seizoen besloten om de functie van Hayen als interim-coach om te zetten in een dienstverband voor onbepaalde duur.

De resultaatgerichte Hayen leidde Club Brugge naar de halve finales van de Conference League en won zelfs de Belgische titel na een indrukwekkende inhaalrace.

Na lang wikken en wegen: Hayen definitief T1 Club Brugge

Toen Nicky Hayen vorig seizoen interim-coach werd na het ontslag van Ronny Deila, werd zijn tijdelijke aanstelling als risicovol beschouwd door sommige analisten en media, vooral vanwege zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Nog voor zijn eerste wedstrijd als interim-coach leek het al duidelijk dat Hayen het seizoen zou afmaken, maar dat zijn aanstelling waarschijnlijk niet verlengd zou worden. Maar Hayen maakte meteen een grote indruk als tijdelijke hoofdcoach van Club Brugge.

Onder zijn leiding vertoonde het team een hernieuwd vertrouwen en drive, met een sterke balrecuperatie, enorme gretigheid en een gezonde dosis agressiviteit.

Het spel was duidelijker en gestructureerder, met minder twijfel en terughoudendheid, wat door velen als het gewenste Club Brugge werd beschouwd. Hayen ging back to the basics en greep terug naar de fundamentals van het spel.

Hij benadrukte de verantwoordelijkheid, plichten en professionaliteit van de spelers en bracht eindelijk duidelijkheid op het veld.

Club Brugge in stuntmodus: is Hayen absolute topcoach?

Of Nicky Hayen ook een absolute topcoach is die ook in de Champions League presteert, moest toen nog blijken. Vandaag staat Club Brugge op één punt om honderd procent zeker te zijn van de kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League.

“Met weerbaarheid en strijdlust speelt Club Brugge zich stilaan een reputatie van stuntploeg in de Champions League bij elkaar”, stelde De Standaard vast.

“Is er iets wat Nicky Hayen niet kan?” vroeg Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, zich af na de overwinning tegen Sporting CP deze week.

“Na een helft in overlevingsmodus stuntte Club andermaal. Hulde. De droom is werkelijkheid geworden”, aldus Taecke.

Is Hayen een absolute topcoach?

Meest recent

Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

5
5
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

55
55
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

132
132
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

338
338
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

280
280
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

159
159
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

48
48
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

244
244
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

102
102
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

256
256
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

376
376
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

405
405
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

188
188
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

37
37
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

290
290
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

76
76
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

81
81
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

35
35
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

246
246
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

138
138
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

254
254
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

392
392
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

225
225

Meer sportnieuws