‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

2486 stemmen
‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

Nicky Hayen, vorig seizoen als interim-coach aangesteld na het ontslag van Ronny Deila, heeft met Club Brugge niet alleen de Belgische titel behaald maar ook een indrukwekkende weg afgelegd in Europa. Hoewel voorzitter Bart Verhaeghe Hayen eerder als uitvoerder van een sterke organisatie beschouwt dan als dé architect van het succes, zijn de resultaten niet te ontkennen.

Na een spectaculaire overwinning tegen Sporting CP staat Club Brugge op één punt van kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League. Met weerbaarheid en strijdlust heeft de ploeg zich een reputatie van "stuntploeg" verworven.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Ook met een andere trainer had Club Brugge kampioen kunnen worden

“We hebben al veel trainers opgeleid”, zei Bart Verhaeghe vorig seizoen tijdens de titelviering van Club Brugge. De voorzitter benadrukte dat niet Nicky Hayen, maar wel de sportieve leiding de eerste verantwoordelijke is van het succes van blauw-zwart.

De analyse van Verhaeghe was hard, maar niet nieuw. Na de tweede landstitel onder Philippe Clement zei de Vlaams-Brabander al dat Club ook met een andere trainer kampioen had kunnen worden.

Club heeft heel veel knowhow opgebouwd die ter beschikking staan van de coach en zijn staf. Ook na de historische kwalificatie voor de halve finales van de Conference League feliciteerde hij in de eerste plaats Dévy Rigaux en Maarten Dedobbeleer, twee jonge sportieve mensen die de taken van Vincent Mannaert hebben overgenomen.

“Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen”

Met zijn opmerking suggereerde Bart Verhaeghe dat net zo goed een andere trainer de ommekeer van Club Brugge had kunnen bewerkstelligen vorig seizoen.

Volgens Bart Lagae van De Standaard was Nicky Hayen in de ogen van Bart Verhaeghe niet meer dan een onderdeel, een stuitsteen van een zorgvuldig opgemetste boog, die door architecten op de achtergrond is uitgetekend.

“De trainer is maar zo sterk als de organisatie die achter hem staat. Sterker: hij is schatplichtig aan de sportieve kennis en vaardigheden die in het Brugse huis aanwezig zijn”, aldus Lagae vorig seizoen en hij stelde dat Verhaeghe nooit hoog zal oplopen met Hayen.

“Voor Verhaeghe was Hayen geen crediteur, maar de debiteur van het blauw-zwarte succes.” Na veel wikken en wegen had Club Brugge vorig seizoen besloten om de functie van Hayen als interim-coach om te zetten in een dienstverband voor onbepaalde duur.

De resultaatgerichte Hayen leidde Club Brugge naar de halve finales van de Conference League en won zelfs de Belgische titel na een indrukwekkende inhaalrace.

Na lang wikken en wegen: Hayen definitief T1 Club Brugge

Toen Nicky Hayen vorig seizoen interim-coach werd na het ontslag van Ronny Deila, werd zijn tijdelijke aanstelling als risicovol beschouwd door sommige analisten en media, vooral vanwege zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Nog voor zijn eerste wedstrijd als interim-coach leek het al duidelijk dat Hayen het seizoen zou afmaken, maar dat zijn aanstelling waarschijnlijk niet verlengd zou worden. Maar Hayen maakte meteen een grote indruk als tijdelijke hoofdcoach van Club Brugge.

Onder zijn leiding vertoonde het team een hernieuwd vertrouwen en drive, met een sterke balrecuperatie, enorme gretigheid en een gezonde dosis agressiviteit.

Het spel was duidelijker en gestructureerder, met minder twijfel en terughoudendheid, wat door velen als het gewenste Club Brugge werd beschouwd. Hayen ging back to the basics en greep terug naar de fundamentals van het spel.

Hij benadrukte de verantwoordelijkheid, plichten en professionaliteit van de spelers en bracht eindelijk duidelijkheid op het veld.

Club Brugge in stuntmodus: is Hayen absolute topcoach?

Of Nicky Hayen ook een absolute topcoach is die ook in de Champions League presteert, moest toen nog blijken. Vandaag staat Club Brugge op één punt om honderd procent zeker te zijn van de kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League.

“Met weerbaarheid en strijdlust speelt Club Brugge zich stilaan een reputatie van stuntploeg in de Champions League bij elkaar”, stelde De Standaard vast.

“Is er iets wat Nicky Hayen niet kan?” vroeg Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, zich af na de overwinning tegen Sporting CP deze week.

“Na een helft in overlevingsmodus stuntte Club andermaal. Hulde. De droom is werkelijkheid geworden”, aldus Taecke.

Is Hayen een absolute topcoach?

Meest recent

Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

26
26
Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

19
19
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

152
152
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

104
104
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

35
35
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

43
43
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

304
304
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

45
45
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

121
121
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

168
168
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

53
53
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

129
129
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

223
223
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

39
39
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

55
55
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

66
66
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

117
117
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

96
96
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

203
203
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

487
487
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

240
240
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

368
368
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35

Meer sportnieuws