‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

2486
‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

Nicky Hayen, vorig seizoen als interim-coach aangesteld na het ontslag van Ronny Deila, heeft met Club Brugge niet alleen de Belgische titel behaald maar ook een indrukwekkende weg afgelegd in Europa. Hoewel voorzitter Bart Verhaeghe Hayen eerder als uitvoerder van een sterke organisatie beschouwt dan als dé architect van het succes, zijn de resultaten niet te ontkennen.

Na een spectaculaire overwinning tegen Sporting CP staat Club Brugge op één punt van kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League. Met weerbaarheid en strijdlust heeft de ploeg zich een reputatie van "stuntploeg" verworven.

LEES OOK: 'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Ook met een andere trainer had Club Brugge kampioen kunnen worden

“We hebben al veel trainers opgeleid”, zei Bart Verhaeghe vorig seizoen tijdens de titelviering van Club Brugge. De voorzitter benadrukte dat niet Nicky Hayen, maar wel de sportieve leiding de eerste verantwoordelijke is van het succes van blauw-zwart.

De analyse van Verhaeghe was hard, maar niet nieuw. Na de tweede landstitel onder Philippe Clement zei de Vlaams-Brabander al dat Club ook met een andere trainer kampioen had kunnen worden.

Club heeft heel veel knowhow opgebouwd die ter beschikking staan van de coach en zijn staf. Ook na de historische kwalificatie voor de halve finales van de Conference League feliciteerde hij in de eerste plaats Dévy Rigaux en Maarten Dedobbeleer, twee jonge sportieve mensen die de taken van Vincent Mannaert hebben overgenomen.

“Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen”

Met zijn opmerking suggereerde Bart Verhaeghe dat net zo goed een andere trainer de ommekeer van Club Brugge had kunnen bewerkstelligen vorig seizoen.

Volgens Bart Lagae van De Standaard was Nicky Hayen in de ogen van Bart Verhaeghe niet meer dan een onderdeel, een stuitsteen van een zorgvuldig opgemetste boog, die door architecten op de achtergrond is uitgetekend.

“De trainer is maar zo sterk als de organisatie die achter hem staat. Sterker: hij is schatplichtig aan de sportieve kennis en vaardigheden die in het Brugse huis aanwezig zijn”, aldus Lagae vorig seizoen en hij stelde dat Verhaeghe nooit hoog zal oplopen met Hayen.

“Voor Verhaeghe was Hayen geen crediteur, maar de debiteur van het blauw-zwarte succes.” Na veel wikken en wegen had Club Brugge vorig seizoen besloten om de functie van Hayen als interim-coach om te zetten in een dienstverband voor onbepaalde duur.

De resultaatgerichte Hayen leidde Club Brugge naar de halve finales van de Conference League en won zelfs de Belgische titel na een indrukwekkende inhaalrace.

Na lang wikken en wegen: Hayen definitief T1 Club Brugge

Toen Nicky Hayen vorig seizoen interim-coach werd na het ontslag van Ronny Deila, werd zijn tijdelijke aanstelling als risicovol beschouwd door sommige analisten en media, vooral vanwege zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Nog voor zijn eerste wedstrijd als interim-coach leek het al duidelijk dat Hayen het seizoen zou afmaken, maar dat zijn aanstelling waarschijnlijk niet verlengd zou worden. Maar Hayen maakte meteen een grote indruk als tijdelijke hoofdcoach van Club Brugge.

Onder zijn leiding vertoonde het team een hernieuwd vertrouwen en drive, met een sterke balrecuperatie, enorme gretigheid en een gezonde dosis agressiviteit.

Het spel was duidelijker en gestructureerder, met minder twijfel en terughoudendheid, wat door velen als het gewenste Club Brugge werd beschouwd. Hayen ging back to the basics en greep terug naar de fundamentals van het spel.

Hij benadrukte de verantwoordelijkheid, plichten en professionaliteit van de spelers en bracht eindelijk duidelijkheid op het veld.

Club Brugge in stuntmodus: is Hayen absolute topcoach?

Of Nicky Hayen ook een absolute topcoach is die ook in de Champions League presteert, moest toen nog blijken. Vandaag staat Club Brugge op één punt om honderd procent zeker te zijn van de kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League.

“Met weerbaarheid en strijdlust speelt Club Brugge zich stilaan een reputatie van stuntploeg in de Champions League bij elkaar”, stelde De Standaard vast.

“Is er iets wat Nicky Hayen niet kan?” vroeg Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, zich af na de overwinning tegen Sporting CP deze week.

“Na een helft in overlevingsmodus stuntte Club andermaal. Hulde. De droom is werkelijkheid geworden”, aldus Taecke.

Is Hayen een absolute topcoach?

Meest recent

Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

5
5
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

14
14
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

41
41
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

188
188
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

20
20
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

52
52
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

372
372
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

26
26
Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Kevin De Bruyne speelde tegen Italië nog eens ouderwets goed bij de Rode Duivels. Hij speelde ...

48
48
Klopp schrijft geschiedenis met gemiste start, maar mag hopen

De eerste wedstrijden in de Nations League hebben meteen al voor enkele verrassingen gezorgd. Zo ...

16
16
Wout Faes heeft alsnog een transfer beet

Heel wat Rode Duivels versierden tijdens de zomermercato een fraaie transfer, maar enkelen bleven ...

130
130
Raskin wil transfer: Rangers krijgt duidelijk advies

Ook onder Mark van Bommel behield Nicolas Raskin tegen Italië zijn basisplaats bij de Rode ...

75
75
'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

85
85
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

61
61
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

176
176
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

334
334
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

132
132
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

626
626
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

147
147
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

67
67
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

45
45
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

128
128
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

73
73
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

110
110

Meer sportnieuws