‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

2486
‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

Nicky Hayen, vorig seizoen als interim-coach aangesteld na het ontslag van Ronny Deila, heeft met Club Brugge niet alleen de Belgische titel behaald maar ook een indrukwekkende weg afgelegd in Europa. Hoewel voorzitter Bart Verhaeghe Hayen eerder als uitvoerder van een sterke organisatie beschouwt dan als dé architect van het succes, zijn de resultaten niet te ontkennen.

Na een spectaculaire overwinning tegen Sporting CP staat Club Brugge op één punt van kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League. Met weerbaarheid en strijdlust heeft de ploeg zich een reputatie van "stuntploeg" verworven.

LEES OOK: "Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

Ook met een andere trainer had Club Brugge kampioen kunnen worden

“We hebben al veel trainers opgeleid”, zei Bart Verhaeghe vorig seizoen tijdens de titelviering van Club Brugge. De voorzitter benadrukte dat niet Nicky Hayen, maar wel de sportieve leiding de eerste verantwoordelijke is van het succes van blauw-zwart.

De analyse van Verhaeghe was hard, maar niet nieuw. Na de tweede landstitel onder Philippe Clement zei de Vlaams-Brabander al dat Club ook met een andere trainer kampioen had kunnen worden.

Club heeft heel veel knowhow opgebouwd die ter beschikking staan van de coach en zijn staf. Ook na de historische kwalificatie voor de halve finales van de Conference League feliciteerde hij in de eerste plaats Dévy Rigaux en Maarten Dedobbeleer, twee jonge sportieve mensen die de taken van Vincent Mannaert hebben overgenomen.

“Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen”

Met zijn opmerking suggereerde Bart Verhaeghe dat net zo goed een andere trainer de ommekeer van Club Brugge had kunnen bewerkstelligen vorig seizoen.

Volgens Bart Lagae van De Standaard was Nicky Hayen in de ogen van Bart Verhaeghe niet meer dan een onderdeel, een stuitsteen van een zorgvuldig opgemetste boog, die door architecten op de achtergrond is uitgetekend.

“De trainer is maar zo sterk als de organisatie die achter hem staat. Sterker: hij is schatplichtig aan de sportieve kennis en vaardigheden die in het Brugse huis aanwezig zijn”, aldus Lagae vorig seizoen en hij stelde dat Verhaeghe nooit hoog zal oplopen met Hayen.

“Voor Verhaeghe was Hayen geen crediteur, maar de debiteur van het blauw-zwarte succes.” Na veel wikken en wegen had Club Brugge vorig seizoen besloten om de functie van Hayen als interim-coach om te zetten in een dienstverband voor onbepaalde duur.

De resultaatgerichte Hayen leidde Club Brugge naar de halve finales van de Conference League en won zelfs de Belgische titel na een indrukwekkende inhaalrace.

Na lang wikken en wegen: Hayen definitief T1 Club Brugge

Toen Nicky Hayen vorig seizoen interim-coach werd na het ontslag van Ronny Deila, werd zijn tijdelijke aanstelling als risicovol beschouwd door sommige analisten en media, vooral vanwege zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Nog voor zijn eerste wedstrijd als interim-coach leek het al duidelijk dat Hayen het seizoen zou afmaken, maar dat zijn aanstelling waarschijnlijk niet verlengd zou worden. Maar Hayen maakte meteen een grote indruk als tijdelijke hoofdcoach van Club Brugge.

Onder zijn leiding vertoonde het team een hernieuwd vertrouwen en drive, met een sterke balrecuperatie, enorme gretigheid en een gezonde dosis agressiviteit.

Het spel was duidelijker en gestructureerder, met minder twijfel en terughoudendheid, wat door velen als het gewenste Club Brugge werd beschouwd. Hayen ging back to the basics en greep terug naar de fundamentals van het spel.

Hij benadrukte de verantwoordelijkheid, plichten en professionaliteit van de spelers en bracht eindelijk duidelijkheid op het veld.

Club Brugge in stuntmodus: is Hayen absolute topcoach?

Of Nicky Hayen ook een absolute topcoach is die ook in de Champions League presteert, moest toen nog blijken. Vandaag staat Club Brugge op één punt om honderd procent zeker te zijn van de kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League.

“Met weerbaarheid en strijdlust speelt Club Brugge zich stilaan een reputatie van stuntploeg in de Champions League bij elkaar”, stelde De Standaard vast.

“Is er iets wat Nicky Hayen niet kan?” vroeg Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, zich af na de overwinning tegen Sporting CP deze week.

“Na een helft in overlevingsmodus stuntte Club andermaal. Hulde. De droom is werkelijkheid geworden”, aldus Taecke.

Is Hayen een absolute topcoach?

Meest recent

Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

3
3
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

6
6
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

178
178
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

32
32
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

40
40
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

57
57
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

88
88
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

42
42
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

124
124
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

203
203
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

211
211
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

204
204
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

149
149
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

964
964
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

234
234
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

148
148
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

470
470
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

231
231
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

161
161
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

409
409
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

742
742
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

30
30
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

116
116
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

228
228
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

169
169

Meer sportnieuws