‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

2486
‘Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen’

Nicky Hayen, vorig seizoen als interim-coach aangesteld na het ontslag van Ronny Deila, heeft met Club Brugge niet alleen de Belgische titel behaald maar ook een indrukwekkende weg afgelegd in Europa. Hoewel voorzitter Bart Verhaeghe Hayen eerder als uitvoerder van een sterke organisatie beschouwt dan als dé architect van het succes, zijn de resultaten niet te ontkennen.

Na een spectaculaire overwinning tegen Sporting CP staat Club Brugge op één punt van kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League. Met weerbaarheid en strijdlust heeft de ploeg zich een reputatie van "stuntploeg" verworven.

LEES OOK: UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

Ook met een andere trainer had Club Brugge kampioen kunnen worden

“We hebben al veel trainers opgeleid”, zei Bart Verhaeghe vorig seizoen tijdens de titelviering van Club Brugge. De voorzitter benadrukte dat niet Nicky Hayen, maar wel de sportieve leiding de eerste verantwoordelijke is van het succes van blauw-zwart.

De analyse van Verhaeghe was hard, maar niet nieuw. Na de tweede landstitel onder Philippe Clement zei de Vlaams-Brabander al dat Club ook met een andere trainer kampioen had kunnen worden.

Club heeft heel veel knowhow opgebouwd die ter beschikking staan van de coach en zijn staf. Ook na de historische kwalificatie voor de halve finales van de Conference League feliciteerde hij in de eerste plaats Dévy Rigaux en Maarten Dedobbeleer, twee jonge sportieve mensen die de taken van Vincent Mannaert hebben overgenomen.

“Verhaeghe zal nooit hoog oplopen met Hayen”

Met zijn opmerking suggereerde Bart Verhaeghe dat net zo goed een andere trainer de ommekeer van Club Brugge had kunnen bewerkstelligen vorig seizoen.

Volgens Bart Lagae van De Standaard was Nicky Hayen in de ogen van Bart Verhaeghe niet meer dan een onderdeel, een stuitsteen van een zorgvuldig opgemetste boog, die door architecten op de achtergrond is uitgetekend.

“De trainer is maar zo sterk als de organisatie die achter hem staat. Sterker: hij is schatplichtig aan de sportieve kennis en vaardigheden die in het Brugse huis aanwezig zijn”, aldus Lagae vorig seizoen en hij stelde dat Verhaeghe nooit hoog zal oplopen met Hayen.

“Voor Verhaeghe was Hayen geen crediteur, maar de debiteur van het blauw-zwarte succes.” Na veel wikken en wegen had Club Brugge vorig seizoen besloten om de functie van Hayen als interim-coach om te zetten in een dienstverband voor onbepaalde duur.

De resultaatgerichte Hayen leidde Club Brugge naar de halve finales van de Conference League en won zelfs de Belgische titel na een indrukwekkende inhaalrace.

Na lang wikken en wegen: Hayen definitief T1 Club Brugge

Toen Nicky Hayen vorig seizoen interim-coach werd na het ontslag van Ronny Deila, werd zijn tijdelijke aanstelling als risicovol beschouwd door sommige analisten en media, vooral vanwege zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Nog voor zijn eerste wedstrijd als interim-coach leek het al duidelijk dat Hayen het seizoen zou afmaken, maar dat zijn aanstelling waarschijnlijk niet verlengd zou worden. Maar Hayen maakte meteen een grote indruk als tijdelijke hoofdcoach van Club Brugge.

Onder zijn leiding vertoonde het team een hernieuwd vertrouwen en drive, met een sterke balrecuperatie, enorme gretigheid en een gezonde dosis agressiviteit.

Het spel was duidelijker en gestructureerder, met minder twijfel en terughoudendheid, wat door velen als het gewenste Club Brugge werd beschouwd. Hayen ging back to the basics en greep terug naar de fundamentals van het spel.

Hij benadrukte de verantwoordelijkheid, plichten en professionaliteit van de spelers en bracht eindelijk duidelijkheid op het veld.

Club Brugge in stuntmodus: is Hayen absolute topcoach?

Of Nicky Hayen ook een absolute topcoach is die ook in de Champions League presteert, moest toen nog blijken. Vandaag staat Club Brugge op één punt om honderd procent zeker te zijn van de kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League.

“Met weerbaarheid en strijdlust speelt Club Brugge zich stilaan een reputatie van stuntploeg in de Champions League bij elkaar”, stelde De Standaard vast.

“Is er iets wat Nicky Hayen niet kan?” vroeg Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, zich af na de overwinning tegen Sporting CP deze week.

“Na een helft in overlevingsmodus stuntte Club andermaal. Hulde. De droom is werkelijkheid geworden”, aldus Taecke.

Is Hayen een absolute topcoach?

Meest recent

Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

26
26
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

25
25
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

222
222
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

24
24
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

79
79
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

148
148
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

184
184
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

179
179
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

244
244
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

97
97
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

695
695
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

227
227
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

320
320
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

442
442
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

409
409
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

148
148
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

94
94
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

73
73
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

319
319
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

62
62
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

87
87
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

24
24
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

127
127
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

26
26
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

284
284

Meer sportnieuws