Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

door
Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

Woensdag werd zoals verwacht het faillissement uitgesproken van KMSK Deinze, na een doodsstrijd die uiteindelijk enkele maanden aansleepte. Daarmee ging na KV Oostende voor de tweede keer in zes maanden een club uit 1B op de fles.

De twee verhalen tonen bovendien de nodige gelijkenissen: telkens overleefde de club bij gratie van een buitenlandse mecenas, die echter een boeltje maakte van de boekhouding en vervolgens met de noorderzon vertrok. Daarna bleken de financiële putten niet meer te vullen voor de clubs in kwestie.

Het deed de voorbije dagen veel vragen rijzen over de leefbaarheid van 1B en hoe dergelijke scenario's in de toekomst vermeden kunnen worden. Bij de Pro League willen ze graag strenger kunnen controleren wie een club in handen krijgt en hoe de financiën eruitzien, maar dat ligt moeilijk omwille van de wetgeving.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Gesloten profcompetitie zoals in Nederland?

Yorik Torreele is CEO van Lierse, één van de weinige clubs die het zonder buitenlandse geldschieter weet te redden, en heeft een ander voorstel. Hij schaart zich achter het idee om net zoals in Nederland de profcompetitie te sluiten.

"Ik ben dat idee heel erg genegen. Het zal veel meer rust brengen bij de clubs", oppert hij in Gazet van Antwerpen. "Maar ik pleit tegelijk ook voor het Spaanse systeem, waar de uitgaven bepaald worden op basis van de reële inkomsten van het voorbije seizoen."

Ook Spaanse systeem voorgesteld

In Spanje bepaalt La Liga het salarisplafond van elke club op basis van hun inkomsten. Dat zorgde er de voorbije jaren bijvoorbeeld voor dat FC Barcelona vaak moeite had om grote aanwinsten speelgerechtigd te krijgen, omdat hun loonlast te hoog lag.

"Dat verplicht clubs om de knip op het budget te zetten en geen buitensporige uitgaven te doen die het voortbestaan in het gedrang brengen. De resultaten zijn heel positief, dus waarom zou zo’n systeem in België niet werken?", aldus Torreele.

Zou het een goed idee zijn om een gesloten profcompetitie in te voeren?

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

21
21
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

18
18
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

10
10
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

17
17
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

80
80
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

77
77
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

102
102
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

155
155
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

64
64
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

263
263
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

137
137
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

439
439
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1098
1098
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

60
60
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

151
151
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

152
152
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

272
272
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

59
59
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

569
569
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

118
118
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

394
394
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

616
616
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

369
369

Meer sportnieuws