Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

door
Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

Woensdag werd zoals verwacht het faillissement uitgesproken van KMSK Deinze, na een doodsstrijd die uiteindelijk enkele maanden aansleepte. Daarmee ging na KV Oostende voor de tweede keer in zes maanden een club uit 1B op de fles.

De twee verhalen tonen bovendien de nodige gelijkenissen: telkens overleefde de club bij gratie van een buitenlandse mecenas, die echter een boeltje maakte van de boekhouding en vervolgens met de noorderzon vertrok. Daarna bleken de financiële putten niet meer te vullen voor de clubs in kwestie.

Het deed de voorbije dagen veel vragen rijzen over de leefbaarheid van 1B en hoe dergelijke scenario's in de toekomst vermeden kunnen worden. Bij de Pro League willen ze graag strenger kunnen controleren wie een club in handen krijgt en hoe de financiën eruitzien, maar dat ligt moeilijk omwille van de wetgeving.

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Gesloten profcompetitie zoals in Nederland?

Yorik Torreele is CEO van Lierse, één van de weinige clubs die het zonder buitenlandse geldschieter weet te redden, en heeft een ander voorstel. Hij schaart zich achter het idee om net zoals in Nederland de profcompetitie te sluiten.

"Ik ben dat idee heel erg genegen. Het zal veel meer rust brengen bij de clubs", oppert hij in Gazet van Antwerpen. "Maar ik pleit tegelijk ook voor het Spaanse systeem, waar de uitgaven bepaald worden op basis van de reële inkomsten van het voorbije seizoen."

Ook Spaanse systeem voorgesteld

In Spanje bepaalt La Liga het salarisplafond van elke club op basis van hun inkomsten. Dat zorgde er de voorbije jaren bijvoorbeeld voor dat FC Barcelona vaak moeite had om grote aanwinsten speelgerechtigd te krijgen, omdat hun loonlast te hoog lag.

"Dat verplicht clubs om de knip op het budget te zetten en geen buitensporige uitgaven te doen die het voortbestaan in het gedrang brengen. De resultaten zijn heel positief, dus waarom zou zo’n systeem in België niet werken?", aldus Torreele.

Zou het een goed idee zijn om een gesloten profcompetitie in te voeren?

Meest recent

'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

7
7
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

83
83
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

19
19
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

312
312
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

335
335
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

60
60
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

335
335
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

101
101
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

114
114
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

59
59
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

677
677
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

74
74
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

437
437
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

534
534
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

351
351
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

591
591
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

284
284
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

389
389
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1137
1137
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

472
472
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

515
515
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

134
134
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

250
250
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

389
389

Meer sportnieuws