Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

door
Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

Woensdag werd zoals verwacht het faillissement uitgesproken van KMSK Deinze, na een doodsstrijd die uiteindelijk enkele maanden aansleepte. Daarmee ging na KV Oostende voor de tweede keer in zes maanden een club uit 1B op de fles.

De twee verhalen tonen bovendien de nodige gelijkenissen: telkens overleefde de club bij gratie van een buitenlandse mecenas, die echter een boeltje maakte van de boekhouding en vervolgens met de noorderzon vertrok. Daarna bleken de financiële putten niet meer te vullen voor de clubs in kwestie.

Het deed de voorbije dagen veel vragen rijzen over de leefbaarheid van 1B en hoe dergelijke scenario's in de toekomst vermeden kunnen worden. Bij de Pro League willen ze graag strenger kunnen controleren wie een club in handen krijgt en hoe de financiën eruitzien, maar dat ligt moeilijk omwille van de wetgeving.

LEES OOK: Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Gesloten profcompetitie zoals in Nederland?

Yorik Torreele is CEO van Lierse, één van de weinige clubs die het zonder buitenlandse geldschieter weet te redden, en heeft een ander voorstel. Hij schaart zich achter het idee om net zoals in Nederland de profcompetitie te sluiten.

"Ik ben dat idee heel erg genegen. Het zal veel meer rust brengen bij de clubs", oppert hij in Gazet van Antwerpen. "Maar ik pleit tegelijk ook voor het Spaanse systeem, waar de uitgaven bepaald worden op basis van de reële inkomsten van het voorbije seizoen."

Ook Spaanse systeem voorgesteld

In Spanje bepaalt La Liga het salarisplafond van elke club op basis van hun inkomsten. Dat zorgde er de voorbije jaren bijvoorbeeld voor dat FC Barcelona vaak moeite had om grote aanwinsten speelgerechtigd te krijgen, omdat hun loonlast te hoog lag.

"Dat verplicht clubs om de knip op het budget te zetten en geen buitensporige uitgaven te doen die het voortbestaan in het gedrang brengen. De resultaten zijn heel positief, dus waarom zou zo’n systeem in België niet werken?", aldus Torreele.

Zou het een goed idee zijn om een gesloten profcompetitie in te voeren?

Meest recent

Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

10
10
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

62
62
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

3
3
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

68
68
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

34
34
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

30
30
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

97
97
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

111
111
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

82
82
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

59
59
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

246
246
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

61
61
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

86
86
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

133
133
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

213
213
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

236
236
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

213
213
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

367
367
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

367
367
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

532
532

Meer sportnieuws