Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

door
Nieuw Deinze-scenario vermijden: Lierse-CEO heeft voorstel

Woensdag werd zoals verwacht het faillissement uitgesproken van KMSK Deinze, na een doodsstrijd die uiteindelijk enkele maanden aansleepte. Daarmee ging na KV Oostende voor de tweede keer in zes maanden een club uit 1B op de fles.

De twee verhalen tonen bovendien de nodige gelijkenissen: telkens overleefde de club bij gratie van een buitenlandse mecenas, die echter een boeltje maakte van de boekhouding en vervolgens met de noorderzon vertrok. Daarna bleken de financiële putten niet meer te vullen voor de clubs in kwestie.

Het deed de voorbije dagen veel vragen rijzen over de leefbaarheid van 1B en hoe dergelijke scenario's in de toekomst vermeden kunnen worden. Bij de Pro League willen ze graag strenger kunnen controleren wie een club in handen krijgt en hoe de financiën eruitzien, maar dat ligt moeilijk omwille van de wetgeving.

LEES OOK: Ambitieus Beerschot pakt uit met dubbelslag

Gesloten profcompetitie zoals in Nederland?

Yorik Torreele is CEO van Lierse, één van de weinige clubs die het zonder buitenlandse geldschieter weet te redden, en heeft een ander voorstel. Hij schaart zich achter het idee om net zoals in Nederland de profcompetitie te sluiten.

"Ik ben dat idee heel erg genegen. Het zal veel meer rust brengen bij de clubs", oppert hij in Gazet van Antwerpen. "Maar ik pleit tegelijk ook voor het Spaanse systeem, waar de uitgaven bepaald worden op basis van de reële inkomsten van het voorbije seizoen."

Ook Spaanse systeem voorgesteld

In Spanje bepaalt La Liga het salarisplafond van elke club op basis van hun inkomsten. Dat zorgde er de voorbije jaren bijvoorbeeld voor dat FC Barcelona vaak moeite had om grote aanwinsten speelgerechtigd te krijgen, omdat hun loonlast te hoog lag.

"Dat verplicht clubs om de knip op het budget te zetten en geen buitensporige uitgaven te doen die het voortbestaan in het gedrang brengen. De resultaten zijn heel positief, dus waarom zou zo’n systeem in België niet werken?", aldus Torreele.

Zou het een goed idee zijn om een gesloten profcompetitie in te voeren?

Meest recent

'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

9
9
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

93
93
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

135
135
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

83
83
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

328
328
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

42
42
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

108
108
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

185
185
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

100
100
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

44
44
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

168
168
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

319
319
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

364
364
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

175
175
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

101
101
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

449
449
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

570
570
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

143
143
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

162
162
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

151
151
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

122
122
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

250
250
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2253
2253
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

508
508
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

331
331

Meer sportnieuws