Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

door
Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

Vincent Mannaert verkent actief de trainersmarkt en lijkt een opvolger voor bondscoach Domenico Tedesco te zoeken. Hoewel officieel niets vaststaat, doet de aanpak van Mannaert denken aan zijn tijd bij Club Brugge, waar hij al vaker achter de schermen werkte aan vervangingen, zoals met Francky Dury en Michel Preud’homme. Deze strategie zorgt voor speculatie en kritiek, maar benadrukt zijn voorbereiding en focus op snelle beslissingen.

LEES OOK: Pro League komt met hard statement voor supporters

Mannaert verkent de trainersmarkt: "Dit is geen manier van handelen"

Het lijkt erop dat Domenico Tedesco aan zijn laatste weken of maanden als bondscoach van de Rode Duivels bezig is. Hoewel de Italiaans-Duitse coach formeel nog in functie is, wijzen alle signalen erop dat de Belgische voetbalbond (KBVB) achter de schermen al werk maakt van zijn opvolging.

Vincent Mannaert, CEO van de KBVB, zou volgens Sporza de trainersmarkt actief aan het verkennen zijn, met een duidelijke voorkeur voor een buitenlandse coach. Het gerucht dat Michel Preud’homme benaderd zou zijn, werd door de bond met klem ontkend.

Toch lijkt dit weinig goeds te voorspellen voor de toekomst van Tedesco. De werkwijze van de KBVB roept kritiek op. Voormalig bondscoach Marc Wilmots zette in La Tribune vraagtekens bij de aanpak.

“Je kunt Michel contacteren, maar zorg dan eerst dat je de situatie met Tedesco uitklaart,” stelde Wilmots. Ook analist Nicolas Frutos suggereerde dat de geruchten over mogelijke opvolgers misschien bewust de ronde doen om Tedesco indirect duidelijk te maken dat zijn positie wankelt.

Maar die strategie stuit op weerstand bij Wilmots: “Als ik Tedesco was, zou ik zeggen dat ze mijn contract maar mogen opeten. Dit is geen manier van handelen. Los zulke zaken op een correcte manier op.”

De werkwijze van Mannaert: gsm-gate met Dury

Vincent Mannaert heeft een reputatie opgebouwd als iemand die graag voorbereid is op alle mogelijke scenario’s. Ook nu, bij de Belgische voetbalbond, past hij dezelfde aanpak toe die hij eerder succesvol gebruikte in zijn tijd bij Club Brugge.

De huidige speculaties rond Domenico Tedesco weerspiegelen deze werkwijze: altijd geïnformeerd blijven en de opties openhouden op de trainersmarkt. “Een aantal bordjes in de lucht draaiende houden, zodat er finaal toch eentje overblijft,” zei Mannaert ooit over zijn strategie.

Die methodiek bleek duidelijk in het seizoen 2010-2011 bij Club Brugge. Terwijl Adri Koster nog officieel de hoofdtrainer was, werd achter de schermen al hard gewerkt aan een opvolger.

Francky Dury, met wie Mannaert een goede band had door hun gezamenlijke tijd bij Zulte Waregem, werd benaderd, hoewel er formeel nog geen beslissing over Koster was genomen. De situatie escaleerde in wat later bekend zou staan als “gsm-gate”.

Michel Louwagie, toen algemeen manager van AA Gent, ontdekte via telefoonrekeningen dat Dury en Mannaert intensief contact hadden. Intussen polste Club Brugge ook naar andere namen zoals Co Adriaanse, Huub Stevens en Morten Olsen.

Het was geen geheim meer dat Koster het einde van het seizoen niet zou halen. Mannaert lijkt deze tactiek nu ook toe te passen bij de Rode Duivels. Door actief de trainersmarkt te verkennen, houdt hij de vinger aan de pols en is hij klaar om snel te schakelen.

Het is een strategie die misschien onrust veroorzaakt, maar volgens Mannaert onmisbaar is om tijdig en effectief in te kunnen grijpen.

Ook met Garrido, Preud'homme en Deila

Een ander sprekend voorbeeld van zijn werkwijze speelde zich af in 2011, toen Club Brugge Juan Carlos Garrido ontsloeg. Hoewel de Spaanse coach net een klinkende 4-1 overwinning had geboekt, kwam zijn vertrek niet als een verrassing.

De reden? Michel Preud’homme, op dat moment vrij beschikbaar, was al enige tijd in beeld. Mannaert had achter de schermen contact gehouden met de voormalige topdoelman en wist hem uiteindelijk te overtuigen om de overstap naar het Jan Breydelstadion te maken.

Voor Garrido was er na die beslissing geen plaats meer. Het was een duidelijk signaal dat Mannaert steeds een stap vooruitdenkt, zelfs als dat betekent dat hij hard moet ingrijpen.

Hetzelfde patroon herhaalde zich recent met Ronny Deila. Volgens Het Nieuwsblad volgt Club Brugge standaard de trainersmarkt op de voet, ongeacht of de huidige coach onder druk staat of niet.

Dit stelt hen in staat snel te schakelen wanneer een interessante naam beschikbaar komt of wanneer het sportieve plaatje hapert.

Goede aanpak van Mannaert?

Meest recent

Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

2
2
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

24
24
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

8
8
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

38
38
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

149
149
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

89
89
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

35
35
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

287
287
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

221
221
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

529
529
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

74
74
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

136
136
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

399
399
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

329
329
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

180
180
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

185
185
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

140
140
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

107
107
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

494
494
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

95
95
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

353
353
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

145
145
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

909
909
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

468
468

Meer sportnieuws