Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

door
Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

Vincent Mannaert verkent actief de trainersmarkt en lijkt een opvolger voor bondscoach Domenico Tedesco te zoeken. Hoewel officieel niets vaststaat, doet de aanpak van Mannaert denken aan zijn tijd bij Club Brugge, waar hij al vaker achter de schermen werkte aan vervangingen, zoals met Francky Dury en Michel Preud’homme. Deze strategie zorgt voor speculatie en kritiek, maar benadrukt zijn voorbereiding en focus op snelle beslissingen.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Mannaert verkent de trainersmarkt: "Dit is geen manier van handelen"

Het lijkt erop dat Domenico Tedesco aan zijn laatste weken of maanden als bondscoach van de Rode Duivels bezig is. Hoewel de Italiaans-Duitse coach formeel nog in functie is, wijzen alle signalen erop dat de Belgische voetbalbond (KBVB) achter de schermen al werk maakt van zijn opvolging.

Vincent Mannaert, CEO van de KBVB, zou volgens Sporza de trainersmarkt actief aan het verkennen zijn, met een duidelijke voorkeur voor een buitenlandse coach. Het gerucht dat Michel Preud’homme benaderd zou zijn, werd door de bond met klem ontkend.

Toch lijkt dit weinig goeds te voorspellen voor de toekomst van Tedesco. De werkwijze van de KBVB roept kritiek op. Voormalig bondscoach Marc Wilmots zette in La Tribune vraagtekens bij de aanpak.

“Je kunt Michel contacteren, maar zorg dan eerst dat je de situatie met Tedesco uitklaart,” stelde Wilmots. Ook analist Nicolas Frutos suggereerde dat de geruchten over mogelijke opvolgers misschien bewust de ronde doen om Tedesco indirect duidelijk te maken dat zijn positie wankelt.

Maar die strategie stuit op weerstand bij Wilmots: “Als ik Tedesco was, zou ik zeggen dat ze mijn contract maar mogen opeten. Dit is geen manier van handelen. Los zulke zaken op een correcte manier op.”

De werkwijze van Mannaert: gsm-gate met Dury

Vincent Mannaert heeft een reputatie opgebouwd als iemand die graag voorbereid is op alle mogelijke scenario’s. Ook nu, bij de Belgische voetbalbond, past hij dezelfde aanpak toe die hij eerder succesvol gebruikte in zijn tijd bij Club Brugge.

De huidige speculaties rond Domenico Tedesco weerspiegelen deze werkwijze: altijd geïnformeerd blijven en de opties openhouden op de trainersmarkt. “Een aantal bordjes in de lucht draaiende houden, zodat er finaal toch eentje overblijft,” zei Mannaert ooit over zijn strategie.

Die methodiek bleek duidelijk in het seizoen 2010-2011 bij Club Brugge. Terwijl Adri Koster nog officieel de hoofdtrainer was, werd achter de schermen al hard gewerkt aan een opvolger.

Francky Dury, met wie Mannaert een goede band had door hun gezamenlijke tijd bij Zulte Waregem, werd benaderd, hoewel er formeel nog geen beslissing over Koster was genomen. De situatie escaleerde in wat later bekend zou staan als “gsm-gate”.

Michel Louwagie, toen algemeen manager van AA Gent, ontdekte via telefoonrekeningen dat Dury en Mannaert intensief contact hadden. Intussen polste Club Brugge ook naar andere namen zoals Co Adriaanse, Huub Stevens en Morten Olsen.

Het was geen geheim meer dat Koster het einde van het seizoen niet zou halen. Mannaert lijkt deze tactiek nu ook toe te passen bij de Rode Duivels. Door actief de trainersmarkt te verkennen, houdt hij de vinger aan de pols en is hij klaar om snel te schakelen.

Het is een strategie die misschien onrust veroorzaakt, maar volgens Mannaert onmisbaar is om tijdig en effectief in te kunnen grijpen.

Ook met Garrido, Preud'homme en Deila

Een ander sprekend voorbeeld van zijn werkwijze speelde zich af in 2011, toen Club Brugge Juan Carlos Garrido ontsloeg. Hoewel de Spaanse coach net een klinkende 4-1 overwinning had geboekt, kwam zijn vertrek niet als een verrassing.

De reden? Michel Preud’homme, op dat moment vrij beschikbaar, was al enige tijd in beeld. Mannaert had achter de schermen contact gehouden met de voormalige topdoelman en wist hem uiteindelijk te overtuigen om de overstap naar het Jan Breydelstadion te maken.

Voor Garrido was er na die beslissing geen plaats meer. Het was een duidelijk signaal dat Mannaert steeds een stap vooruitdenkt, zelfs als dat betekent dat hij hard moet ingrijpen.

Hetzelfde patroon herhaalde zich recent met Ronny Deila. Volgens Het Nieuwsblad volgt Club Brugge standaard de trainersmarkt op de voet, ongeacht of de huidige coach onder druk staat of niet.

Dit stelt hen in staat snel te schakelen wanneer een interessante naam beschikbaar komt of wanneer het sportieve plaatje hapert.

Goede aanpak van Mannaert?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

26
26
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

17
17
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

59
59
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

66
66
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

20
20
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

81
81
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

57
57
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

248
248
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

58
58
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

72
72
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

283
283
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

115
115
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

172
172
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

669
669
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

416
416
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

134
134
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

259
259
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

155
155
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

95
95
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

622
622
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

337
337
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

462
462

Meer sportnieuws