Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

489
Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

Vincent Mannaert verkent actief de trainersmarkt en lijkt een opvolger voor bondscoach Domenico Tedesco te zoeken. Hoewel officieel niets vaststaat, doet de aanpak van Mannaert denken aan zijn tijd bij Club Brugge, waar hij al vaker achter de schermen werkte aan vervangingen, zoals met Francky Dury en Michel Preud’homme. Deze strategie zorgt voor speculatie en kritiek, maar benadrukt zijn voorbereiding en focus op snelle beslissingen.

LEES OOK: Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Mannaert verkent de trainersmarkt: "Dit is geen manier van handelen"

Het lijkt erop dat Domenico Tedesco aan zijn laatste weken of maanden als bondscoach van de Rode Duivels bezig is. Hoewel de Italiaans-Duitse coach formeel nog in functie is, wijzen alle signalen erop dat de Belgische voetbalbond (KBVB) achter de schermen al werk maakt van zijn opvolging.

Vincent Mannaert, CEO van de KBVB, zou volgens Sporza de trainersmarkt actief aan het verkennen zijn, met een duidelijke voorkeur voor een buitenlandse coach. Het gerucht dat Michel Preud’homme benaderd zou zijn, werd door de bond met klem ontkend.

Toch lijkt dit weinig goeds te voorspellen voor de toekomst van Tedesco. De werkwijze van de KBVB roept kritiek op. Voormalig bondscoach Marc Wilmots zette in La Tribune vraagtekens bij de aanpak.

“Je kunt Michel contacteren, maar zorg dan eerst dat je de situatie met Tedesco uitklaart,” stelde Wilmots. Ook analist Nicolas Frutos suggereerde dat de geruchten over mogelijke opvolgers misschien bewust de ronde doen om Tedesco indirect duidelijk te maken dat zijn positie wankelt.

Maar die strategie stuit op weerstand bij Wilmots: “Als ik Tedesco was, zou ik zeggen dat ze mijn contract maar mogen opeten. Dit is geen manier van handelen. Los zulke zaken op een correcte manier op.”

De werkwijze van Mannaert: gsm-gate met Dury

Vincent Mannaert heeft een reputatie opgebouwd als iemand die graag voorbereid is op alle mogelijke scenario’s. Ook nu, bij de Belgische voetbalbond, past hij dezelfde aanpak toe die hij eerder succesvol gebruikte in zijn tijd bij Club Brugge.

De huidige speculaties rond Domenico Tedesco weerspiegelen deze werkwijze: altijd geïnformeerd blijven en de opties openhouden op de trainersmarkt. “Een aantal bordjes in de lucht draaiende houden, zodat er finaal toch eentje overblijft,” zei Mannaert ooit over zijn strategie.

Die methodiek bleek duidelijk in het seizoen 2010-2011 bij Club Brugge. Terwijl Adri Koster nog officieel de hoofdtrainer was, werd achter de schermen al hard gewerkt aan een opvolger.

Francky Dury, met wie Mannaert een goede band had door hun gezamenlijke tijd bij Zulte Waregem, werd benaderd, hoewel er formeel nog geen beslissing over Koster was genomen. De situatie escaleerde in wat later bekend zou staan als “gsm-gate”.

Michel Louwagie, toen algemeen manager van AA Gent, ontdekte via telefoonrekeningen dat Dury en Mannaert intensief contact hadden. Intussen polste Club Brugge ook naar andere namen zoals Co Adriaanse, Huub Stevens en Morten Olsen.

Het was geen geheim meer dat Koster het einde van het seizoen niet zou halen. Mannaert lijkt deze tactiek nu ook toe te passen bij de Rode Duivels. Door actief de trainersmarkt te verkennen, houdt hij de vinger aan de pols en is hij klaar om snel te schakelen.

Het is een strategie die misschien onrust veroorzaakt, maar volgens Mannaert onmisbaar is om tijdig en effectief in te kunnen grijpen.

Ook met Garrido, Preud'homme en Deila

Een ander sprekend voorbeeld van zijn werkwijze speelde zich af in 2011, toen Club Brugge Juan Carlos Garrido ontsloeg. Hoewel de Spaanse coach net een klinkende 4-1 overwinning had geboekt, kwam zijn vertrek niet als een verrassing.

De reden? Michel Preud’homme, op dat moment vrij beschikbaar, was al enige tijd in beeld. Mannaert had achter de schermen contact gehouden met de voormalige topdoelman en wist hem uiteindelijk te overtuigen om de overstap naar het Jan Breydelstadion te maken.

Voor Garrido was er na die beslissing geen plaats meer. Het was een duidelijk signaal dat Mannaert steeds een stap vooruitdenkt, zelfs als dat betekent dat hij hard moet ingrijpen.

Hetzelfde patroon herhaalde zich recent met Ronny Deila. Volgens Het Nieuwsblad volgt Club Brugge standaard de trainersmarkt op de voet, ongeacht of de huidige coach onder druk staat of niet.

Dit stelt hen in staat snel te schakelen wanneer een interessante naam beschikbaar komt of wanneer het sportieve plaatje hapert.

Goede aanpak van Mannaert?

Meest recent

Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

4
4
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

15
15
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

19
19
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

17
17
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

103
103
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

26
26
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

57
57
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

37
37
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

29
29
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

139
139
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

66
66
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

18
18
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

135
135
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

186
186
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

106
106
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

141
141
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

128
128
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

156
156
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

160
160
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

474
474
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

154
154
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

295
295
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

499
499
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1389
1389

Meer sportnieuws