Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

489
Mannaerts geheime trainerslijst: Wie staat bovenaan?

Vincent Mannaert verkent actief de trainersmarkt en lijkt een opvolger voor bondscoach Domenico Tedesco te zoeken. Hoewel officieel niets vaststaat, doet de aanpak van Mannaert denken aan zijn tijd bij Club Brugge, waar hij al vaker achter de schermen werkte aan vervangingen, zoals met Francky Dury en Michel Preud’homme. Deze strategie zorgt voor speculatie en kritiek, maar benadrukt zijn voorbereiding en focus op snelle beslissingen.

LEES OOK: KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

Mannaert verkent de trainersmarkt: "Dit is geen manier van handelen"

Het lijkt erop dat Domenico Tedesco aan zijn laatste weken of maanden als bondscoach van de Rode Duivels bezig is. Hoewel de Italiaans-Duitse coach formeel nog in functie is, wijzen alle signalen erop dat de Belgische voetbalbond (KBVB) achter de schermen al werk maakt van zijn opvolging.

Vincent Mannaert, CEO van de KBVB, zou volgens Sporza de trainersmarkt actief aan het verkennen zijn, met een duidelijke voorkeur voor een buitenlandse coach. Het gerucht dat Michel Preud’homme benaderd zou zijn, werd door de bond met klem ontkend.

Toch lijkt dit weinig goeds te voorspellen voor de toekomst van Tedesco. De werkwijze van de KBVB roept kritiek op. Voormalig bondscoach Marc Wilmots zette in La Tribune vraagtekens bij de aanpak.

“Je kunt Michel contacteren, maar zorg dan eerst dat je de situatie met Tedesco uitklaart,” stelde Wilmots. Ook analist Nicolas Frutos suggereerde dat de geruchten over mogelijke opvolgers misschien bewust de ronde doen om Tedesco indirect duidelijk te maken dat zijn positie wankelt.

Maar die strategie stuit op weerstand bij Wilmots: “Als ik Tedesco was, zou ik zeggen dat ze mijn contract maar mogen opeten. Dit is geen manier van handelen. Los zulke zaken op een correcte manier op.”

De werkwijze van Mannaert: gsm-gate met Dury

Vincent Mannaert heeft een reputatie opgebouwd als iemand die graag voorbereid is op alle mogelijke scenario’s. Ook nu, bij de Belgische voetbalbond, past hij dezelfde aanpak toe die hij eerder succesvol gebruikte in zijn tijd bij Club Brugge.

De huidige speculaties rond Domenico Tedesco weerspiegelen deze werkwijze: altijd geïnformeerd blijven en de opties openhouden op de trainersmarkt. “Een aantal bordjes in de lucht draaiende houden, zodat er finaal toch eentje overblijft,” zei Mannaert ooit over zijn strategie.

Die methodiek bleek duidelijk in het seizoen 2010-2011 bij Club Brugge. Terwijl Adri Koster nog officieel de hoofdtrainer was, werd achter de schermen al hard gewerkt aan een opvolger.

Francky Dury, met wie Mannaert een goede band had door hun gezamenlijke tijd bij Zulte Waregem, werd benaderd, hoewel er formeel nog geen beslissing over Koster was genomen. De situatie escaleerde in wat later bekend zou staan als “gsm-gate”.

Michel Louwagie, toen algemeen manager van AA Gent, ontdekte via telefoonrekeningen dat Dury en Mannaert intensief contact hadden. Intussen polste Club Brugge ook naar andere namen zoals Co Adriaanse, Huub Stevens en Morten Olsen.

Het was geen geheim meer dat Koster het einde van het seizoen niet zou halen. Mannaert lijkt deze tactiek nu ook toe te passen bij de Rode Duivels. Door actief de trainersmarkt te verkennen, houdt hij de vinger aan de pols en is hij klaar om snel te schakelen.

Het is een strategie die misschien onrust veroorzaakt, maar volgens Mannaert onmisbaar is om tijdig en effectief in te kunnen grijpen.

Ook met Garrido, Preud'homme en Deila

Een ander sprekend voorbeeld van zijn werkwijze speelde zich af in 2011, toen Club Brugge Juan Carlos Garrido ontsloeg. Hoewel de Spaanse coach net een klinkende 4-1 overwinning had geboekt, kwam zijn vertrek niet als een verrassing.

De reden? Michel Preud’homme, op dat moment vrij beschikbaar, was al enige tijd in beeld. Mannaert had achter de schermen contact gehouden met de voormalige topdoelman en wist hem uiteindelijk te overtuigen om de overstap naar het Jan Breydelstadion te maken.

Voor Garrido was er na die beslissing geen plaats meer. Het was een duidelijk signaal dat Mannaert steeds een stap vooruitdenkt, zelfs als dat betekent dat hij hard moet ingrijpen.

Hetzelfde patroon herhaalde zich recent met Ronny Deila. Volgens Het Nieuwsblad volgt Club Brugge standaard de trainersmarkt op de voet, ongeacht of de huidige coach onder druk staat of niet.

Dit stelt hen in staat snel te schakelen wanneer een interessante naam beschikbaar komt of wanneer het sportieve plaatje hapert.

Goede aanpak van Mannaert?

Meest recent

KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

1
1
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

61
61
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

2
2
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

154
154
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

21
21
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

150
150
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

238
238
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

299
299
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

147
147
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

54
54
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

145
145
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

127
127
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

104
104
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

346
346
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

118
118
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

38
38
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

212
212
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

97
97
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

433
433
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

135
135
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

913
913
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

909
909
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

632
632
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

171
171
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

301
301

Meer sportnieuws