Pro League bevestigt schrapping Deinze: gevolgen bekend

door
Pro League bevestigt schrapping Deinze: gevolgen bekend

Wat al wekenlang gevreesd werd, is nu ook uitgekomen: KMSK Deinze verdwijnt. De Gentse ondernemingsrechtbank sprak woensdag het faillissement uit van de tweedeklasser en dat heeft grote gevolgen voor het Belgische voetbal.

De Pro League heeft intussen ook bevestigd dat Deinze geschrapt wordt, tenzij de vereffenaar alsnog anders zou beslissen. Dat betekent dat alle wedstrijden van de Oost-Vlaamse club dit seizoen geschrapt worden - zowel de uitslagen van de al gespeelde wedstrijden als de matchen die nog gespeeld moesten worden.

LEES OOK: Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Verschuivingen in klassement 1B na faillissement Deinze

Dat betekent dat voor Deinze alle tellers weer op nul gaan en zij dus sowieso naar de zestiende en laatste plaats verhuizen. De Challenger Pro League gaat voortaan verder met vijftien teams, wat betekent dat er elk weekend dus één team vrij is en er op het einde van het seizoen nog maar één club moet degraderen.

Het klassement kent door de schrapping van de resultaten van Deinze ook de nodige verschuivingen. Zulte Waregem wordt alleen leider met twee punten voorsprong op La Louvière, terwijl - Deinze niet meegeteld - Francs Borains de nieuwe rode lantaarn wordt. Zij hebben evenveel punten als Jong Genk, maar een slechter doelsaldo.

Profspelers zijn vrij, jeugdspelers nog niet

De Pro League laat ook weten dat ondanks het faillissement amateur- en jeugdspelers in principe aangesloten blijven bij Deinze, tenzij de vereffenaar alle sportieve activeiteiten stop zou zetten.

De profspelers zijn wel vrij om een nieuwe club te zoeken. "Als ze naar een andere club overstappen, nemen ze hun eventuele openstaande schorsingsdagen, gele en rode kaarten mee. Ook hun andere statistieken (doelpunten, assists en clean sheets) blijven behouden en tellen door als ze elders in de Challenger Pro League onderdak vinden."

Is dit eigenlijk een vorm van competitievervalsing?

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

44
44
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

23
23
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

94
94
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

210
210
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

121
121
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

420
420
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

188
188
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

381
381
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

172
172
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

250
250
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

249
249
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

75
75
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

170
170
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

506
506
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

82
82
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

104
104
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

125
125
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws