Pro League bevestigt schrapping Deinze: gevolgen bekend

463 stemmen
Pro League bevestigt schrapping Deinze: gevolgen bekend

Wat al wekenlang gevreesd werd, is nu ook uitgekomen: KMSK Deinze verdwijnt. De Gentse ondernemingsrechtbank sprak woensdag het faillissement uit van de tweedeklasser en dat heeft grote gevolgen voor het Belgische voetbal.

De Pro League heeft intussen ook bevestigd dat Deinze geschrapt wordt, tenzij de vereffenaar alsnog anders zou beslissen. Dat betekent dat alle wedstrijden van de Oost-Vlaamse club dit seizoen geschrapt worden - zowel de uitslagen van de al gespeelde wedstrijden als de matchen die nog gespeeld moesten worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Verschuivingen in klassement 1B na faillissement Deinze

Dat betekent dat voor Deinze alle tellers weer op nul gaan en zij dus sowieso naar de zestiende en laatste plaats verhuizen. De Challenger Pro League gaat voortaan verder met vijftien teams, wat betekent dat er elk weekend dus één team vrij is en er op het einde van het seizoen nog maar één club moet degraderen.

Het klassement kent door de schrapping van de resultaten van Deinze ook de nodige verschuivingen. Zulte Waregem wordt alleen leider met twee punten voorsprong op La Louvière, terwijl - Deinze niet meegeteld - Francs Borains de nieuwe rode lantaarn wordt. Zij hebben evenveel punten als Jong Genk, maar een slechter doelsaldo.

Profspelers zijn vrij, jeugdspelers nog niet

De Pro League laat ook weten dat ondanks het faillissement amateur- en jeugdspelers in principe aangesloten blijven bij Deinze, tenzij de vereffenaar alle sportieve activeiteiten stop zou zetten.

De profspelers zijn wel vrij om een nieuwe club te zoeken. "Als ze naar een andere club overstappen, nemen ze hun eventuele openstaande schorsingsdagen, gele en rode kaarten mee. Ook hun andere statistieken (doelpunten, assists en clean sheets) blijven behouden en tellen door als ze elders in de Challenger Pro League onderdak vinden."

🚀

Is dit eigenlijk een vorm van competitievervalsing?

Meest recent

'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

34
34
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

35
35
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

147
147
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

182
182
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

53
53
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

149
149
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

158
158
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

130
130
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

217
217
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

433
433
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

142
142
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

135
135
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

149
149
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

153
153
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

127
127
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

279
279
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

360
360
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

586
586
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

459
459
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

554
554
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

294
294
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

596
596
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

367
367
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

397
397

Meer sportnieuws