‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

door
‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

Olivier Renard heeft interesse in Haruna Rasid Njie (19), een veelzijdige Gambiaanse speler van RFS Riga, die indruk maakte in de Europa League. Njie, een talentvolle middenvelder die ook verdedigend kan worden ingezet, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, snelheid en technische kwaliteiten. Anderlecht heeft al contact opgenomen met zijn entourage om een transfer te bespreken.

LEES OOK: Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

Renard: “Eén of twee prioriteitsposities”

Voor de Croky Cup-wedstrijd tussen Anderlecht en KVC Westerlo kwam Olivier Renard langs bij de camera van RTL om over zijn functie als sportief directeur van Anderlecht te praten.

Er werd hem gevraagd naar de aankomende wintermercato en de ambities van Sporting in januari. Het is alvast de bedoeling van Renard om de kern te versterken tijdens de winterse transferperiode.

“Ik denk dat iedereen weet dat er bepaalde posities in het team zijn waar er qua aantallen een probleem is”, zei hij. “Op coachniveau kan er een probleem zijn als er een geblesseerde of geschorste speler is. Dus ja, er zijn nog een of twee prioriteitsposities.”

Renard verwijst daarmee duidelijk naar de centrale verdediging, waar er kwalitatief en kwalitatief versterking nodig is.

Renard neemt contact op met Haruna Rasid Nije (19)

Olivier Renard bereidt de aankomende wintermercato alvast grondig voor en volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toont hij alvast interesse in Haruna Rasid Njie.

Anderlecht zag Njie live aan het werk in het Lotto Park tijdens de wedstrijd tegen RFS Riga in de UEFA Europa League. Na zijn sterke prestaties in Europa heeft Renard vervolgens informatie ingewonnen over de 19-jarige Gambiaan.

De jonge verdedigende middenvelder – die ook inzetbaar is als centrale verdediger, rechts- en linksback – heeft een veelbelovend profiel dat de aandacht van het rekruteringsteam trok.

De eerste contacten met zijn huidige club en vertegenwoordigers zouden reeds gelegd zijn. De Gambiaanse U20 international heeft momenteel een marktwaarde van 350 duizend euro.

Het kloppende hart op het middenveld: Njie dicteert en domineert

Haruna Rasid Njie speelt pas sinds januari dit jaar in Europa bij RFS Riga. Op 18-jarige leeftijd zette hij de stap van Gambia naar Letland, maar hij stond al lange tijd op de radar van verschillende Europese clubs.

Liverpool werd in 2023 genoemd als mogelijke overnemer van Njie, die toen indruk maakte op de Afrika Cup U20 alsook het WK U20. Nije toonde zich toen het kloppende hart op het Gambiaanse middenveld: hij dicteerde en domineerde het spel, zelfs tegen sterke tegenstanders zoals Frankrijk.

Nije is groot (1 meter 84), stevig gebouwd, krachtig, snel, technisch en sterk in de omschakeling. Hij het type motor op het middenveld dat aanvallen van de tegenstander kan onderscheppen, maar ook kansen voor zijn eigen team kan creëren en het tempo en ritme van het spel kan bepalen.

Anderlecht moet Nije halen

Meest recent

3 op 10 - Ochtendkranten messcherp voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

5
5
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

0
0
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

14
14
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

211
211
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

16
16
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

83
83
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

95
95
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

165
165
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

97
97
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

79
79
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

129
129
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

189
189
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

113
113
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

88
88
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

95
95
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

686
686
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

32
32
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

74
74
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

185
185
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

211
211
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

67
67
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

83
83
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

274
274
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

215
215
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

76
76

Meer sportnieuws