‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

door
‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

Olivier Renard heeft interesse in Haruna Rasid Njie (19), een veelzijdige Gambiaanse speler van RFS Riga, die indruk maakte in de Europa League. Njie, een talentvolle middenvelder die ook verdedigend kan worden ingezet, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, snelheid en technische kwaliteiten. Anderlecht heeft al contact opgenomen met zijn entourage om een transfer te bespreken.

LEES OOK: Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Renard: “Eén of twee prioriteitsposities”

Voor de Croky Cup-wedstrijd tussen Anderlecht en KVC Westerlo kwam Olivier Renard langs bij de camera van RTL om over zijn functie als sportief directeur van Anderlecht te praten.

Er werd hem gevraagd naar de aankomende wintermercato en de ambities van Sporting in januari. Het is alvast de bedoeling van Renard om de kern te versterken tijdens de winterse transferperiode.

“Ik denk dat iedereen weet dat er bepaalde posities in het team zijn waar er qua aantallen een probleem is”, zei hij. “Op coachniveau kan er een probleem zijn als er een geblesseerde of geschorste speler is. Dus ja, er zijn nog een of twee prioriteitsposities.”

Renard verwijst daarmee duidelijk naar de centrale verdediging, waar er kwalitatief en kwalitatief versterking nodig is.

Renard neemt contact op met Haruna Rasid Nije (19)

Olivier Renard bereidt de aankomende wintermercato alvast grondig voor en volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toont hij alvast interesse in Haruna Rasid Njie.

Anderlecht zag Njie live aan het werk in het Lotto Park tijdens de wedstrijd tegen RFS Riga in de UEFA Europa League. Na zijn sterke prestaties in Europa heeft Renard vervolgens informatie ingewonnen over de 19-jarige Gambiaan.

De jonge verdedigende middenvelder – die ook inzetbaar is als centrale verdediger, rechts- en linksback – heeft een veelbelovend profiel dat de aandacht van het rekruteringsteam trok.

De eerste contacten met zijn huidige club en vertegenwoordigers zouden reeds gelegd zijn. De Gambiaanse U20 international heeft momenteel een marktwaarde van 350 duizend euro.

Het kloppende hart op het middenveld: Njie dicteert en domineert

Haruna Rasid Njie speelt pas sinds januari dit jaar in Europa bij RFS Riga. Op 18-jarige leeftijd zette hij de stap van Gambia naar Letland, maar hij stond al lange tijd op de radar van verschillende Europese clubs.

Liverpool werd in 2023 genoemd als mogelijke overnemer van Njie, die toen indruk maakte op de Afrika Cup U20 alsook het WK U20. Nije toonde zich toen het kloppende hart op het Gambiaanse middenveld: hij dicteerde en domineerde het spel, zelfs tegen sterke tegenstanders zoals Frankrijk.

Nije is groot (1 meter 84), stevig gebouwd, krachtig, snel, technisch en sterk in de omschakeling. Hij het type motor op het middenveld dat aanvallen van de tegenstander kan onderscheppen, maar ook kansen voor zijn eigen team kan creëren en het tempo en ritme van het spel kan bepalen.

Anderlecht moet Nije halen

Meest recent

Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

8
8
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

24
24
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

62
62
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

104
104
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

69
69
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

190
190
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

66
66
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

267
267
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

232
232
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

157
157
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

383
383
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

333
333
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

92
92
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

763
763
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

210
210
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

352
352
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1162
1162
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

404
404
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

630
630
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

387
387
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

848
848
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

1026
1026
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

889
889
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

64
64

Meer sportnieuws