‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

725 stemmen
‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

Olivier Renard heeft interesse in Haruna Rasid Njie (19), een veelzijdige Gambiaanse speler van RFS Riga, die indruk maakte in de Europa League. Njie, een talentvolle middenvelder die ook verdedigend kan worden ingezet, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, snelheid en technische kwaliteiten. Anderlecht heeft al contact opgenomen met zijn entourage om een transfer te bespreken.

LEES OOK: De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

Renard: “Eén of twee prioriteitsposities”

Voor de Croky Cup-wedstrijd tussen Anderlecht en KVC Westerlo kwam Olivier Renard langs bij de camera van RTL om over zijn functie als sportief directeur van Anderlecht te praten.

Er werd hem gevraagd naar de aankomende wintermercato en de ambities van Sporting in januari. Het is alvast de bedoeling van Renard om de kern te versterken tijdens de winterse transferperiode.

“Ik denk dat iedereen weet dat er bepaalde posities in het team zijn waar er qua aantallen een probleem is”, zei hij. “Op coachniveau kan er een probleem zijn als er een geblesseerde of geschorste speler is. Dus ja, er zijn nog een of twee prioriteitsposities.”

Renard verwijst daarmee duidelijk naar de centrale verdediging, waar er kwalitatief en kwalitatief versterking nodig is.

Renard neemt contact op met Haruna Rasid Nije (19)

Olivier Renard bereidt de aankomende wintermercato alvast grondig voor en volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toont hij alvast interesse in Haruna Rasid Njie.

Anderlecht zag Njie live aan het werk in het Lotto Park tijdens de wedstrijd tegen RFS Riga in de UEFA Europa League. Na zijn sterke prestaties in Europa heeft Renard vervolgens informatie ingewonnen over de 19-jarige Gambiaan.

De jonge verdedigende middenvelder – die ook inzetbaar is als centrale verdediger, rechts- en linksback – heeft een veelbelovend profiel dat de aandacht van het rekruteringsteam trok.

De eerste contacten met zijn huidige club en vertegenwoordigers zouden reeds gelegd zijn. De Gambiaanse U20 international heeft momenteel een marktwaarde van 350 duizend euro.

Het kloppende hart op het middenveld: Njie dicteert en domineert

Haruna Rasid Njie speelt pas sinds januari dit jaar in Europa bij RFS Riga. Op 18-jarige leeftijd zette hij de stap van Gambia naar Letland, maar hij stond al lange tijd op de radar van verschillende Europese clubs.

Liverpool werd in 2023 genoemd als mogelijke overnemer van Njie, die toen indruk maakte op de Afrika Cup U20 alsook het WK U20. Nije toonde zich toen het kloppende hart op het Gambiaanse middenveld: hij dicteerde en domineerde het spel, zelfs tegen sterke tegenstanders zoals Frankrijk.

Nije is groot (1 meter 84), stevig gebouwd, krachtig, snel, technisch en sterk in de omschakeling. Hij het type motor op het middenveld dat aanvallen van de tegenstander kan onderscheppen, maar ook kansen voor zijn eigen team kan creëren en het tempo en ritme van het spel kan bepalen.

Anderlecht moet Nije halen

Meest recent

Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

122
122
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

230
230
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

64
64
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

193
193
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

437
437
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

253
253
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

346
346
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

158
158
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

633
633
De 11 namen: vier debutanten in opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

45
45
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

375
375
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

181
181
'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

356
356
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

112
112
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

262
262
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

196
196
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

63
63
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

367
367
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

1849
1849
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

305
305
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

798
798
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

429
429
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

909
909
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

249
249
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

560
560

Meer sportnieuws