‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

door
‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

Olivier Renard heeft interesse in Haruna Rasid Njie (19), een veelzijdige Gambiaanse speler van RFS Riga, die indruk maakte in de Europa League. Njie, een talentvolle middenvelder die ook verdedigend kan worden ingezet, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, snelheid en technische kwaliteiten. Anderlecht heeft al contact opgenomen met zijn entourage om een transfer te bespreken.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Renard: “Eén of twee prioriteitsposities”

Voor de Croky Cup-wedstrijd tussen Anderlecht en KVC Westerlo kwam Olivier Renard langs bij de camera van RTL om over zijn functie als sportief directeur van Anderlecht te praten.

Er werd hem gevraagd naar de aankomende wintermercato en de ambities van Sporting in januari. Het is alvast de bedoeling van Renard om de kern te versterken tijdens de winterse transferperiode.

“Ik denk dat iedereen weet dat er bepaalde posities in het team zijn waar er qua aantallen een probleem is”, zei hij. “Op coachniveau kan er een probleem zijn als er een geblesseerde of geschorste speler is. Dus ja, er zijn nog een of twee prioriteitsposities.”

Renard verwijst daarmee duidelijk naar de centrale verdediging, waar er kwalitatief en kwalitatief versterking nodig is.

Renard neemt contact op met Haruna Rasid Nije (19)

Olivier Renard bereidt de aankomende wintermercato alvast grondig voor en volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toont hij alvast interesse in Haruna Rasid Njie.

Anderlecht zag Njie live aan het werk in het Lotto Park tijdens de wedstrijd tegen RFS Riga in de UEFA Europa League. Na zijn sterke prestaties in Europa heeft Renard vervolgens informatie ingewonnen over de 19-jarige Gambiaan.

De jonge verdedigende middenvelder – die ook inzetbaar is als centrale verdediger, rechts- en linksback – heeft een veelbelovend profiel dat de aandacht van het rekruteringsteam trok.

De eerste contacten met zijn huidige club en vertegenwoordigers zouden reeds gelegd zijn. De Gambiaanse U20 international heeft momenteel een marktwaarde van 350 duizend euro.

Het kloppende hart op het middenveld: Njie dicteert en domineert

Haruna Rasid Njie speelt pas sinds januari dit jaar in Europa bij RFS Riga. Op 18-jarige leeftijd zette hij de stap van Gambia naar Letland, maar hij stond al lange tijd op de radar van verschillende Europese clubs.

Liverpool werd in 2023 genoemd als mogelijke overnemer van Njie, die toen indruk maakte op de Afrika Cup U20 alsook het WK U20. Nije toonde zich toen het kloppende hart op het Gambiaanse middenveld: hij dicteerde en domineerde het spel, zelfs tegen sterke tegenstanders zoals Frankrijk.

Nije is groot (1 meter 84), stevig gebouwd, krachtig, snel, technisch en sterk in de omschakeling. Hij het type motor op het middenveld dat aanvallen van de tegenstander kan onderscheppen, maar ook kansen voor zijn eigen team kan creëren en het tempo en ritme van het spel kan bepalen.

Anderlecht moet Nije halen

Meest recent

'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

7
7
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

10
10
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

150
150
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

33
33
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

222
222
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

86
86
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

195
195
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

136
136
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

111
111
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

372
372
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

105
105
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

84
84
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

178
178
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

164
164
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

442
442
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

613
613
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

314
314
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

450
450
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

341
341
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1396
1396
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

401
401
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

208
208
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

187
187
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

201
201

Meer sportnieuws