‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

door
‘Powerplay Anderlecht: nieuwe regisseur op komst’

Olivier Renard heeft interesse in Haruna Rasid Njie (19), een veelzijdige Gambiaanse speler van RFS Riga, die indruk maakte in de Europa League. Njie, een talentvolle middenvelder die ook verdedigend kan worden ingezet, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, snelheid en technische kwaliteiten. Anderlecht heeft al contact opgenomen met zijn entourage om een transfer te bespreken.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Renard: “Eén of twee prioriteitsposities”

Voor de Croky Cup-wedstrijd tussen Anderlecht en KVC Westerlo kwam Olivier Renard langs bij de camera van RTL om over zijn functie als sportief directeur van Anderlecht te praten.

Er werd hem gevraagd naar de aankomende wintermercato en de ambities van Sporting in januari. Het is alvast de bedoeling van Renard om de kern te versterken tijdens de winterse transferperiode.

“Ik denk dat iedereen weet dat er bepaalde posities in het team zijn waar er qua aantallen een probleem is”, zei hij. “Op coachniveau kan er een probleem zijn als er een geblesseerde of geschorste speler is. Dus ja, er zijn nog een of twee prioriteitsposities.”

Renard verwijst daarmee duidelijk naar de centrale verdediging, waar er kwalitatief en kwalitatief versterking nodig is.

Renard neemt contact op met Haruna Rasid Nije (19)

Olivier Renard bereidt de aankomende wintermercato alvast grondig voor en volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toont hij alvast interesse in Haruna Rasid Njie.

Anderlecht zag Njie live aan het werk in het Lotto Park tijdens de wedstrijd tegen RFS Riga in de UEFA Europa League. Na zijn sterke prestaties in Europa heeft Renard vervolgens informatie ingewonnen over de 19-jarige Gambiaan.

De jonge verdedigende middenvelder – die ook inzetbaar is als centrale verdediger, rechts- en linksback – heeft een veelbelovend profiel dat de aandacht van het rekruteringsteam trok.

De eerste contacten met zijn huidige club en vertegenwoordigers zouden reeds gelegd zijn. De Gambiaanse U20 international heeft momenteel een marktwaarde van 350 duizend euro.

Het kloppende hart op het middenveld: Njie dicteert en domineert

Haruna Rasid Njie speelt pas sinds januari dit jaar in Europa bij RFS Riga. Op 18-jarige leeftijd zette hij de stap van Gambia naar Letland, maar hij stond al lange tijd op de radar van verschillende Europese clubs.

Liverpool werd in 2023 genoemd als mogelijke overnemer van Njie, die toen indruk maakte op de Afrika Cup U20 alsook het WK U20. Nije toonde zich toen het kloppende hart op het Gambiaanse middenveld: hij dicteerde en domineerde het spel, zelfs tegen sterke tegenstanders zoals Frankrijk.

Nije is groot (1 meter 84), stevig gebouwd, krachtig, snel, technisch en sterk in de omschakeling. Hij het type motor op het middenveld dat aanvallen van de tegenstander kan onderscheppen, maar ook kansen voor zijn eigen team kan creëren en het tempo en ritme van het spel kan bepalen.

Anderlecht moet Nije halen

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

100
100
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

135
135
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

129
129
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

171
171
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

65
65
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

19
19
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

68
68
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

100
100
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

147
147
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

149
149
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

145
145
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

388
388
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

63
63
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

211
211
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

237
237
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

321
321
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws