Vandenbempt velt duidelijk oordeel over handsbal Spileers

door
Vandenbempt velt duidelijk oordeel over handsbal Spileers

Er was veel te doen over de wedstrijd tussen KV Mechelen – Club Brugge. Malinwa vond dat het een penalty verdiende na een handsbal van Jorne Spileers in de zestien. De VAR vond dat ook, maar uiteindelijk koos scheidsrechter Bram Van Driessche ervoor om géén elfmeter te geven.

Na afloop was onder meer coach Besnik Hasi woedend. Peter Vandenbempt snapt de teleurstelling langs de kant van Malinwa. Uiteindelijk won Club Brugge in het absolute slot van de wedstrijd met 1-2. Vandenbempt velde zijn oordeel tegenover Sporza.

LEES OOK: VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

Zij hadden gelijk

Volgens Vandenbempt schort er heel wat aan de handsspelregels. “Die eeuwige discussie over hands heeft het nodeloos ingewikkeld gemaakt, waardoor er een soort grijze zone is ontstaan. Nu krijgen voetballers en trainers - zoals in dit geval KV Mechelen en coach Hasi - het gevoel dat ze overgeleverd zijn aan de willekeur van de scheidsrechter. En dat is wel het laatste wat ze willen.”

Vandenbempt vindt dat KV Mechelen reden had tot klagen. “Wat mij betreft, had KV Mechelen gelijk. Tenminste, volgens de regels zoals die al een heel seizoen worden toegepast. Ze zouden een penalty moeten krijgen voor hands. Maar kijk, in de kranten vandaag spreken de specialisten mekaar tegen. Dat wijst er alleen nog maar op hoe fout het wel zit met die regel rond hands.”

Uitleg scheidsrechter 

Na afloop ging het enkel maar om de VAR-fases. Naar verluidt besliste Van Driessche de bal niet op de stip te leggen omdat Spileers wegdraaide van de bal. Zijn arm was van het lichaam, maar hij maakte geen onnatuurlijke beweging. Dat KV Mechelen dan nog gelijk maakte en in het slot alsnog verloor is uiteraard extra zuur voor Malinwa.

Zijn de handsbalregels in het voetbal té onduidelijk?

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

37
37
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

18
18
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

50
50
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

92
92
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

122
122
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

131
131
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

44
44
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

36
36
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

165
165
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

76
76
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

355
355
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

289
289
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

81
81
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

578
578
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

593
593
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

421
421
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

128
128
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

104
104
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

257
257
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

100
100
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

120
120

Meer sportnieuws