Vandenbempt velt duidelijk oordeel over handsbal Spileers

1216 stemmen
Vandenbempt velt duidelijk oordeel over handsbal Spileers

Er was veel te doen over de wedstrijd tussen KV Mechelen – Club Brugge. Malinwa vond dat het een penalty verdiende na een handsbal van Jorne Spileers in de zestien. De VAR vond dat ook, maar uiteindelijk koos scheidsrechter Bram Van Driessche ervoor om géén elfmeter te geven.

Na afloop was onder meer coach Besnik Hasi woedend. Peter Vandenbempt snapt de teleurstelling langs de kant van Malinwa. Uiteindelijk won Club Brugge in het absolute slot van de wedstrijd met 1-2. Vandenbempt velde zijn oordeel tegenover Sporza.

LEES OOK: 'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Zij hadden gelijk

Volgens Vandenbempt schort er heel wat aan de handsspelregels. “Die eeuwige discussie over hands heeft het nodeloos ingewikkeld gemaakt, waardoor er een soort grijze zone is ontstaan. Nu krijgen voetballers en trainers - zoals in dit geval KV Mechelen en coach Hasi - het gevoel dat ze overgeleverd zijn aan de willekeur van de scheidsrechter. En dat is wel het laatste wat ze willen.”

Vandenbempt vindt dat KV Mechelen reden had tot klagen. “Wat mij betreft, had KV Mechelen gelijk. Tenminste, volgens de regels zoals die al een heel seizoen worden toegepast. Ze zouden een penalty moeten krijgen voor hands. Maar kijk, in de kranten vandaag spreken de specialisten mekaar tegen. Dat wijst er alleen nog maar op hoe fout het wel zit met die regel rond hands.”

Uitleg scheidsrechter 

Na afloop ging het enkel maar om de VAR-fases. Naar verluidt besliste Van Driessche de bal niet op de stip te leggen omdat Spileers wegdraaide van de bal. Zijn arm was van het lichaam, maar hij maakte geen onnatuurlijke beweging. Dat KV Mechelen dan nog gelijk maakte en in het slot alsnog verloor is uiteraard extra zuur voor Malinwa.

Zijn de handsbalregels in het voetbal té onduidelijk?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

87
87
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

78
78
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

160
160
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

157
157
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

320
320
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

314
314
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

50
50
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

174
174
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

911
911
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

249
249
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws