Vandenbempt velt duidelijk oordeel over handsbal Spileers

door
Vandenbempt velt duidelijk oordeel over handsbal Spileers

Er was veel te doen over de wedstrijd tussen KV Mechelen – Club Brugge. Malinwa vond dat het een penalty verdiende na een handsbal van Jorne Spileers in de zestien. De VAR vond dat ook, maar uiteindelijk koos scheidsrechter Bram Van Driessche ervoor om géén elfmeter te geven.

Na afloop was onder meer coach Besnik Hasi woedend. Peter Vandenbempt snapt de teleurstelling langs de kant van Malinwa. Uiteindelijk won Club Brugge in het absolute slot van de wedstrijd met 1-2. Vandenbempt velde zijn oordeel tegenover Sporza.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

Zij hadden gelijk

Volgens Vandenbempt schort er heel wat aan de handsspelregels. “Die eeuwige discussie over hands heeft het nodeloos ingewikkeld gemaakt, waardoor er een soort grijze zone is ontstaan. Nu krijgen voetballers en trainers - zoals in dit geval KV Mechelen en coach Hasi - het gevoel dat ze overgeleverd zijn aan de willekeur van de scheidsrechter. En dat is wel het laatste wat ze willen.”

Vandenbempt vindt dat KV Mechelen reden had tot klagen. “Wat mij betreft, had KV Mechelen gelijk. Tenminste, volgens de regels zoals die al een heel seizoen worden toegepast. Ze zouden een penalty moeten krijgen voor hands. Maar kijk, in de kranten vandaag spreken de specialisten mekaar tegen. Dat wijst er alleen nog maar op hoe fout het wel zit met die regel rond hands.”

Uitleg scheidsrechter 

Na afloop ging het enkel maar om de VAR-fases. Naar verluidt besliste Van Driessche de bal niet op de stip te leggen omdat Spileers wegdraaide van de bal. Zijn arm was van het lichaam, maar hij maakte geen onnatuurlijke beweging. Dat KV Mechelen dan nog gelijk maakte en in het slot alsnog verloor is uiteraard extra zuur voor Malinwa.

Zijn de handsbalregels in het voetbal té onduidelijk?

Meest recent

Lichtpunt bij Club Brugge: Hayen ontdekt 'nieuw' wapen

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

11
11
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

47
47
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

95
95
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

60
60
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

101
101
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

74
74
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

298
298
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

159
159
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

358
358
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

517
517
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

93
93
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

61
61
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

262
262
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

184
184
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

140
140
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

67
67
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

756
756
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

40
40
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

249
249
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

30
30
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

148
148
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

30
30
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

89
89
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

53
53
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

196
196

Meer sportnieuws