Simons weet waar het voor Westerlo fout ging tegen Dender

door
Simons weet waar het voor Westerlo fout ging tegen Dender

Westerlo had zondag een plaats in de top zes kunnen veroveren, maar liet die unieke kans liggen. Het ging namelijk onderuit op het veld van FCV Dender, dat zelf al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen had. Daar maakte het met 1-0 echter een einde aan.

Een doelpunt van Rodes in de eerste helft was voldoende voor Dender om de overwinning over de streep te trekken in een wedstrijd die verder weinig om het lijf had. Westerlo slaagde er veel te weinig in om gevaar te creëren om aanspraak te maken op meer.

LEES OOK: Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Simons zag waar het fout ging voor Westerlo

"Het lag dicht bij elkaar. Dender was beter in het spel dan wij de eerste helft. Tegen hun intensiteit moesten we simpel spelen, met weinig baltoetsen, maar we zijn net te veel meegegaan in hun duels", legde Timmy Simons bij Sporza de vinger op de wonde. "Chapeau voor hen, maar daar hebben ze van geprofiteerd."

Vooral op offensief vlak schoot Westerlo tekort. "De bal viel ook niet honderd procent goed voor ons, we hebben een paar momenten gehad, maar we moeten beter doen in de waarheidszone. Je weet: als Dender 1-0 voorkomt, dan gaan ze nog compacter spelen en moet je nog nauwkeuriger spelen. Dat is het moeilijkste in voetbal."

Verdiende zege voor Dender

Voor Dender was de overwinning een hele opluchting na een reeks van zeven wedstrijden zonder zege. Daardoor krijgen ze ook weer wat meer ademruimte in de strijd om het behoud. Vincent Euvrard kon dan ook tevreden zijn.

"We begonnen vandaag met de goede energie, al was het een paar keer 'net niet'. Daardoor ga je maar met 1-0 de rust in, erna kwamen we te veel in de verdrukking en vergeten we de tweede te maken", analyseerde de trainer. "Het was bibberen tot het einde, maar al bij al hebben we nog vrij makkelijk en verdiend de overwinning binnengehaald."

Was het een verdiende overwinning voor Dender?

Meest recent

‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

35
35
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

35
35
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

373
373
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

102
102
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

303
303
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

253
253
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

171
171
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

150
150
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

484
484
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

121
121
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

200
200
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

116
116
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

69
69
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

177
177
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

531
531
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

262
262
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

799
799
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

112
112
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

485
485
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

830
830
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

279
279
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

992
992
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

188
188
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

288
288
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

354
354

Meer sportnieuws