Simons weet waar het voor Westerlo fout ging tegen Dender

door
Simons weet waar het voor Westerlo fout ging tegen Dender

Westerlo had zondag een plaats in de top zes kunnen veroveren, maar liet die unieke kans liggen. Het ging namelijk onderuit op het veld van FCV Dender, dat zelf al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen had. Daar maakte het met 1-0 echter een einde aan.

Een doelpunt van Rodes in de eerste helft was voldoende voor Dender om de overwinning over de streep te trekken in een wedstrijd die verder weinig om het lijf had. Westerlo slaagde er veel te weinig in om gevaar te creëren om aanspraak te maken op meer.

LEES OOK: Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Simons zag waar het fout ging voor Westerlo

"Het lag dicht bij elkaar. Dender was beter in het spel dan wij de eerste helft. Tegen hun intensiteit moesten we simpel spelen, met weinig baltoetsen, maar we zijn net te veel meegegaan in hun duels", legde Timmy Simons bij Sporza de vinger op de wonde. "Chapeau voor hen, maar daar hebben ze van geprofiteerd."

Vooral op offensief vlak schoot Westerlo tekort. "De bal viel ook niet honderd procent goed voor ons, we hebben een paar momenten gehad, maar we moeten beter doen in de waarheidszone. Je weet: als Dender 1-0 voorkomt, dan gaan ze nog compacter spelen en moet je nog nauwkeuriger spelen. Dat is het moeilijkste in voetbal."

Verdiende zege voor Dender

Voor Dender was de overwinning een hele opluchting na een reeks van zeven wedstrijden zonder zege. Daardoor krijgen ze ook weer wat meer ademruimte in de strijd om het behoud. Vincent Euvrard kon dan ook tevreden zijn.

"We begonnen vandaag met de goede energie, al was het een paar keer 'net niet'. Daardoor ga je maar met 1-0 de rust in, erna kwamen we te veel in de verdrukking en vergeten we de tweede te maken", analyseerde de trainer. "Het was bibberen tot het einde, maar al bij al hebben we nog vrij makkelijk en verdiend de overwinning binnengehaald."

Was het een verdiende overwinning voor Dender?

Meest recent

Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

3
3
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

21
21
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

61
61
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

54
54
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

165
165
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

70
70
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

193
193
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

118
118
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

106
106
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

249
249
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

250
250
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

153
153
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

78
78
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

183
183
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

58
58
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

63
63
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

239
239
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

407
407
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

134
134
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

249
249
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

99
99
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

153
153
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

189
189
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

70
70
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

308
308

Meer sportnieuws