Simons weet waar het voor Westerlo fout ging tegen Dender

56 stemmen
Simons weet waar het voor Westerlo fout ging tegen Dender

Westerlo had zondag een plaats in de top zes kunnen veroveren, maar liet die unieke kans liggen. Het ging namelijk onderuit op het veld van FCV Dender, dat zelf al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen had. Daar maakte het met 1-0 echter een einde aan.

Een doelpunt van Rodes in de eerste helft was voldoende voor Dender om de overwinning over de streep te trekken in een wedstrijd die verder weinig om het lijf had. Westerlo slaagde er veel te weinig in om gevaar te creëren om aanspraak te maken op meer.

LEES OOK: 'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Simons zag waar het fout ging voor Westerlo

"Het lag dicht bij elkaar. Dender was beter in het spel dan wij de eerste helft. Tegen hun intensiteit moesten we simpel spelen, met weinig baltoetsen, maar we zijn net te veel meegegaan in hun duels", legde Timmy Simons bij Sporza de vinger op de wonde. "Chapeau voor hen, maar daar hebben ze van geprofiteerd."

Vooral op offensief vlak schoot Westerlo tekort. "De bal viel ook niet honderd procent goed voor ons, we hebben een paar momenten gehad, maar we moeten beter doen in de waarheidszone. Je weet: als Dender 1-0 voorkomt, dan gaan ze nog compacter spelen en moet je nog nauwkeuriger spelen. Dat is het moeilijkste in voetbal."

Verdiende zege voor Dender

Voor Dender was de overwinning een hele opluchting na een reeks van zeven wedstrijden zonder zege. Daardoor krijgen ze ook weer wat meer ademruimte in de strijd om het behoud. Vincent Euvrard kon dan ook tevreden zijn.

"We begonnen vandaag met de goede energie, al was het een paar keer 'net niet'. Daardoor ga je maar met 1-0 de rust in, erna kwamen we te veel in de verdrukking en vergeten we de tweede te maken", analyseerde de trainer. "Het was bibberen tot het einde, maar al bij al hebben we nog vrij makkelijk en verdiend de overwinning binnengehaald."

Was het een verdiende overwinning voor Dender?

Meest recent

Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

2
2
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

202
202
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

79
79
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

38
38
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

173
173
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

193
193
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

579
579
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

179
179
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

437
437
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

216
216
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

541
541
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

529
529
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

488
488
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

366
366
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

604
604
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1077
1077
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

332
332
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

676
676
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

492
492

Meer sportnieuws