Belgische sensatie in Eredivisie: "Congo mag altijd bellen"

78
Belgische sensatie in Eredivisie:

Heel wat Belgische spelers hebben buitenlandse roots. Daardoor kunnen ze vaak voor meerdere nationale teams kiezen. Zo maakt een speler furore in de Eredivisie. Hij lijkt weldra in beeld te gaan komen voor het nationaal team van Congo. 

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Mbayo schittert bij PEC Zwolle

KV Kortrijk zal toch wel eens met de handen door de ogen wrijven als ze Dylan Mbayo zien schitteren in de Eredivise. De flankaanvaller doet het voortreffelijk bij PEC Zwolle. Zij huren hem. De speler doet het bijzonder goed met 3 goals en 7 assists in 15 duels.

PEC Zwolle heeft een aankoopoptie op Mbayo. Op deze manier lijkt de speler in Nederland te blijven, waar hij dus zeer goed voor de dag komt. Mbayo speelde voor de Belgische jeugdploegen, maar kan ook voor Congo spelen. Dat ziet hij zeker zitten. Dat verklaarde de speler aan Voetbal International.

Weldra Congolees international?

"Ik ben nog nooit in contact gekomen met de mensen van het Congolese elftal. Maar als de bondscoach mij belt, kunnen we zeker praten. Dan ziet-ie me wel verschijnen, want de ambitie is er absoluut. Het zou iets heel speciaals zijn voor mij”, is hij zeer duidelijk.

Mbayo hoopt op een selectie. “Ik probeer het plezier in het voetbal altijd over te brengen. Als ik hier bij PEC Zwolle al een paar mensen kan inspireren zou dat al heel mooi zijn, maar stel je voor dat ik dat voor een heel continent zou kunnen doen… Daar zeg ik zeker geen nee tegen. Het is een mooie voetbaldroom, die ik graag zou waarmaken."

Blunder van Kortrijk om hem te laten gaan?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

45
45
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

58
58
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

127
127
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

100
100
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

133
133
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

229
229
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

110
110
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

127
127
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

124
124
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

108
108
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

69
69
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

39
39
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

186
186
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

119
119
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

56
56
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

68
68
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

30
30
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

295
295
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

80
80
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

128
128
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

108
108
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

114
114
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

118
118
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

348
348

Meer sportnieuws