Wel of geen penalty voor KV Mechelen? Schoofs klassevol

door
Wel of geen penalty voor KV Mechelen? Schoofs klassevol

KV Mechelen verdiende meer tegen Club Brugge. De Maneblussers hadden ook bijzonder veel pech. Een strafschop werd twee keer niet gefloten. Rob Schoofs baalde na de match, maar bleef klassevol na de zure nederlaag.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Pech voor KV Mechelen

KV Mechelen claimde twee keer een penalty. De eerste keer na hands van Jorne Spileers. Een aangeschoten bal, maar Bram Vandendriessche vond het geen penalty. Nochtans werden dergelijke gevallen vaker wel dan niet gefloten. Nadien ging de ref stevig in de fout door een denkbeeldige fout te zien van Club. De VAR kwam goed tussen: geen penalty. 

Schoofs baalde uiteraard wel. "Het is vaak iets met onze wedstrijden, hé. Alleen is het muntje deze keer aan de verkeerde kant gevallen. Het is pijnlijk voor ons dat we de wedstrijd op zo'n manier verliezen. We hebben er nochtans hard voor gevochten", zei Schoofs na de late nederlaag.

Geen strafschoppen voor KVM

"Eigenlijk is het wat eigen aan de periode waar we nu in zitten. Alles loopt toch iets moeilijker. We zijn ook minder efficiënt en het is te vaak nét niet. En zij hebben dan wel de kwaliteit om het af te maken. Dat is jammer voor ons. Ik vond dat we weinig weggaven, tot de penalty die we cadeau gaven. In de eerste helft hadden we alles relatief onder controle en dan zie je in de tweede helft dat we echt gevaarlijk zijn als we naar voren komen. Alleen misten we de kwaliteit of het geluk om tegen te prikken."

En dan sprak hij over dé fases van de match. "Die strafschopfases? Het is wat het is. De eerste fase was hands, dat gaf de scheidsrechter ook toe. Maar hij vertelde dat Spileers niet aan het kijken was en dat hij de bal dus niet had zien aankomen. Daar kan over gediscussieerd worden. En die laatste fase heb ik niet gezien. Het is gewoon jammer. Vooral omdat we in een moeilijkere periode zitten en hier hadden we vertrouwen kunnen tanken."

Schoofs toont dus niet alleen op, maar ook naast het veld zijn klasse. Veel trainers zouden een voorbeeld kunnen nemen aan dergelijke reactie. Chapeau, Rob.

Had KVM een penalty verdiend?

Meest recent

Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

0
0
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

41
41
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

53
53
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

224
224
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

73
73
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

325
325
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

198
198
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

431
431
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

172
172
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

119
119
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

505
505
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

88
88
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

308
308
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

269
269
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

555
555
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

827
827
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

925
925
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

361
361
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

312
312
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

696
696
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

363
363
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

387
387
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

179
179
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

263
263

Meer sportnieuws