STVV baalt enorm: smaakmaker ontbreekt tegen Anderlecht

233 stemmen
STVV baalt enorm: smaakmaker ontbreekt tegen Anderlecht

STVV verloor met 2-0 van AA Gent. Een nederlaag die niet had gemoeten, maar ze staat er wel. De Limburgers staan voor een derde zware match, want volgende week komt RSC Anderlecht naar Stayen. Al heeft Felice Mazzu wel een probleem.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Zonder Bertaccini tegen Anderlecht

STVV zal het zonder de geschorste smaakmaker Adriano Bertaccini moeten doen en ook Kahveh Zahiroleslam is dan nog buiten strijd. Rein Van Helden ziet het desondanks positief in bij Het Belang van Limburg.

"Als we met deze mentaliteit aan elke wedstrijd beginnen, komt het goed. Volgende zondag tegen Anderlecht zal opnieuw belangrijk zijn. We geven elke wedstrijd alles", vertelde de centrale verdediger.

STVV ging met 2-0 onderuit in Gent. Dat was onnodig volgens Van Helden. "Ik denk dat we praktisch niets hebben weggeven. Hoe ik terugkijk op het eerste tegendoelpunt? Misschien hadden we een tikkeltje scherper kunnen zijn bij de tweede bal. Maar een echte kans was dat niet, hij trapte de bal gewoon geweldig binnen. Daarna hebben we voldoende tijd gehad om de 1-1 te maken. Onze voorzetten waren steeds goed, maar echte kansen dwongen we niet af.”

Mazzu baalt

Felice Mazzu zag ook dat zijn ploeg beter had kunnen doen. "Het probleem is simpel: we konden niet scoren deze wedstrijd. Gent scoorde dan weer na een stilstaande fase en een counter. Wij daarintegen konden de klus niet klaren in het beslissende deel. Ik heb genoeg energie gezien in mijn ploeg en genoeg discipline, want het blok stond goed. Alleen moet je een doelpunt kunnen maken als je aanspraak wil maken op punten", zei de trainer aan Sporza.

🚀

Een domper voor STVV?

Meest recent

Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

3
3
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

75
75
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

51
51
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

245
245
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

384
384
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

56
56
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

107
107
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

208
208
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

241
241
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

263
263
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

75
75
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

55
55
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

262
262
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

105
105
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

282
282
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

350
350
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

75
75
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

63
63
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

584
584
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

74
74
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

190
190
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

425
425
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

67
67
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

176
176
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

331
331

Meer sportnieuws