Hayen is eerlijk: "Drie punten waren totaal onverdiend"

door
Hayen is eerlijk:

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn derde zege op rij in de Jupiler Pro League gepakt, maar van een leien dakje liep dat zeker niet. Het beleefde een moeilijke avond in Mechelen kon pas op de valreep de drie punten in de wacht slepen.

Een kopbal van Ordoñez in de 101ste minuut zorgde ervoor dat Club op de valreep nog met 1-2 kon winnen. En dat na een nochtans weinig overtuigende prestatie. Dat geeft ook Nicky Hayen ootmoedig toe.

LEES OOK: "Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

Hayen vond zege Club niet verdiend

"Ik denk dat de eerste actie van de wedstrijd meteen ook de beste was", verwijst hij op de clubwebsite naar de enorme kans voor Talbi in de openingsminuut. "Voetballend waren we best nog aardig in de eerste helft. In de tweede helft zakten we echter volledig weg in het spel. Het was KV Mechelen dat domineerde en de vrije man vond, waardoor wij achteruit werden gedrukt."

Dat Malinwa in de 95ste minuut alsnog langszij kwam via Raman, was voor Hayen dan ook volledig verdiend. "Dan ben je misschien nog tevreden dat je hier met een punt zou kunnen vertrekken, maar bij die laatste vrije trap probeer je er toch nog volop voor te gaan. Die gaat dan binnen waardoor je toch nog onverhoopt de drie punten meepakt. Het was totaal niet verdiend, maar dat maakt het daarom niet minder prettig."

Spelers managen voor dinsdag

Daardoor kan Club Brugge uiteindelijk toch met vertrouwen toeleven naar dinsdag, wanneer alweer een belangrijke opdracht wacht in de Champions League. Dan komt Sporting CP op bezoek en die match wordt wellicht bepalend voor de kwalificatiekansen van Blauw-Zwart.

"Nu komt het erop aan om zoveel mogelijke te recupereren en de jongens weer fris te krijgen", aldus Hayen. "Sommige spelers begonnen vandaag op de bank, want je moet kijken naar het load management en je wil de spelers niet overbelasten. Dan moet je proberen de juiste keuzes te maken. Op dit moment lukt dat vrij aardig. De resultaten spreken in ons voordeel, los van het spelniveau van vandaag. Dinsdag gaan we opnieuw kijken wie het meest fris zit."

Was de zege voor Club Brugge verdiend?

Meest recent

‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

132
132
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

15
15
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

14
14
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

154
154
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

111
111
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

136
136
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

169
169
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

170
170
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

95
95
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

311
311
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

314
314
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

181
181
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

141
141
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

493
493
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

94
94
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

160
160
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

150
150
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

77
77
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

83
83
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

100
100
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

274
274
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

205
205
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

338
338
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

535
535
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221

Meer sportnieuws