Hayen is eerlijk: "Drie punten waren totaal onverdiend"

door
Hayen is eerlijk:

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn derde zege op rij in de Jupiler Pro League gepakt, maar van een leien dakje liep dat zeker niet. Het beleefde een moeilijke avond in Mechelen kon pas op de valreep de drie punten in de wacht slepen.

Een kopbal van Ordoñez in de 101ste minuut zorgde ervoor dat Club op de valreep nog met 1-2 kon winnen. En dat na een nochtans weinig overtuigende prestatie. Dat geeft ook Nicky Hayen ootmoedig toe.

LEES OOK: Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

Hayen vond zege Club niet verdiend

"Ik denk dat de eerste actie van de wedstrijd meteen ook de beste was", verwijst hij op de clubwebsite naar de enorme kans voor Talbi in de openingsminuut. "Voetballend waren we best nog aardig in de eerste helft. In de tweede helft zakten we echter volledig weg in het spel. Het was KV Mechelen dat domineerde en de vrije man vond, waardoor wij achteruit werden gedrukt."

Dat Malinwa in de 95ste minuut alsnog langszij kwam via Raman, was voor Hayen dan ook volledig verdiend. "Dan ben je misschien nog tevreden dat je hier met een punt zou kunnen vertrekken, maar bij die laatste vrije trap probeer je er toch nog volop voor te gaan. Die gaat dan binnen waardoor je toch nog onverhoopt de drie punten meepakt. Het was totaal niet verdiend, maar dat maakt het daarom niet minder prettig."

Spelers managen voor dinsdag

Daardoor kan Club Brugge uiteindelijk toch met vertrouwen toeleven naar dinsdag, wanneer alweer een belangrijke opdracht wacht in de Champions League. Dan komt Sporting CP op bezoek en die match wordt wellicht bepalend voor de kwalificatiekansen van Blauw-Zwart.

"Nu komt het erop aan om zoveel mogelijke te recupereren en de jongens weer fris te krijgen", aldus Hayen. "Sommige spelers begonnen vandaag op de bank, want je moet kijken naar het load management en je wil de spelers niet overbelasten. Dan moet je proberen de juiste keuzes te maken. Op dit moment lukt dat vrij aardig. De resultaten spreken in ons voordeel, los van het spelniveau van vandaag. Dinsdag gaan we opnieuw kijken wie het meest fris zit."

Was de zege voor Club Brugge verdiend?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

47
47
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

34
34
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

57
57
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

69
69
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

97
97
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

30
30
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

78
78
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

268
268
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

191
191
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

196
196
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

91
91
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

91
91
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

352
352
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

334
334
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

307
307
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

445
445
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

376
376

Meer sportnieuws