Hayen is eerlijk: "Drie punten waren totaal onverdiend"

421
Hayen is eerlijk:

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn derde zege op rij in de Jupiler Pro League gepakt, maar van een leien dakje liep dat zeker niet. Het beleefde een moeilijke avond in Mechelen kon pas op de valreep de drie punten in de wacht slepen.

Een kopbal van Ordoñez in de 101ste minuut zorgde ervoor dat Club op de valreep nog met 1-2 kon winnen. En dat na een nochtans weinig overtuigende prestatie. Dat geeft ook Nicky Hayen ootmoedig toe.

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Hayen vond zege Club niet verdiend

"Ik denk dat de eerste actie van de wedstrijd meteen ook de beste was", verwijst hij op de clubwebsite naar de enorme kans voor Talbi in de openingsminuut. "Voetballend waren we best nog aardig in de eerste helft. In de tweede helft zakten we echter volledig weg in het spel. Het was KV Mechelen dat domineerde en de vrije man vond, waardoor wij achteruit werden gedrukt."

Dat Malinwa in de 95ste minuut alsnog langszij kwam via Raman, was voor Hayen dan ook volledig verdiend. "Dan ben je misschien nog tevreden dat je hier met een punt zou kunnen vertrekken, maar bij die laatste vrije trap probeer je er toch nog volop voor te gaan. Die gaat dan binnen waardoor je toch nog onverhoopt de drie punten meepakt. Het was totaal niet verdiend, maar dat maakt het daarom niet minder prettig."

Spelers managen voor dinsdag

Daardoor kan Club Brugge uiteindelijk toch met vertrouwen toeleven naar dinsdag, wanneer alweer een belangrijke opdracht wacht in de Champions League. Dan komt Sporting CP op bezoek en die match wordt wellicht bepalend voor de kwalificatiekansen van Blauw-Zwart.

"Nu komt het erop aan om zoveel mogelijke te recupereren en de jongens weer fris te krijgen", aldus Hayen. "Sommige spelers begonnen vandaag op de bank, want je moet kijken naar het load management en je wil de spelers niet overbelasten. Dan moet je proberen de juiste keuzes te maken. Op dit moment lukt dat vrij aardig. De resultaten spreken in ons voordeel, los van het spelniveau van vandaag. Dinsdag gaan we opnieuw kijken wie het meest fris zit."

Was de zege voor Club Brugge verdiend?

Meest recent

Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

0
0
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

64
64
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

62
62
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

115
115
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

142
142
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

306
306
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

300
300
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

289
289
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

41
41
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

301
301
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

74
74
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

151
151
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

137
137
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

80
80
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

56
56
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

373
373
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

68
68
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

55
55
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

155
155
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

98
98

Meer sportnieuws