Hasi haalt snoeihard uit na discutabele penaltyfases

door
Hasi haalt snoeihard uit na discutabele penaltyfases

De wedstrijd tussen KV Mechelen en Club Brugge heeft zaterdagavond een sensationele ontknoping gekend. Dankzij een goal van Ordoñez in minuut 101 ging Blauw-Zwart alsnog winnen Achter de Kazerne, waar ze met grote frustraties achterbleven.

LEES OOK: Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen claimt tevergeefs twee strafschoppen

In het Mechelse kamp was er achteraf maar één gespreksonderwerp: het optreden van scheidsrechter Bram Van Driessche en de VAR. Twee keer maakte KV Mechelen immers aanspraak op een strafschop, maar twee keer kwam het uiteindelijk van een kale reis thuis.

Vroeg in de tweede helft kreeg Spileers in de zestien de bal tegen de arm, maar besloot Van Driessche uiteindelijk na het bekijken van de beelden om geen penalty te geven. In de slotminuut legde hij de bal wél op de stip nadat Lauberbach neergegaan was, maar draaide de VAR die beslissing nog terug.

Hasi haalt hard uit naar refs

Besnik Hasi was daar uiteraard niet over te spreken. "Die tweede strafschop was er geen, maar die eerste ... Dat wil ik ergens anders wel eens zien: zouden ze hem fluiten of niet?", haalde hij uit bij Sporza. "Wat is nu hands? Moet hij de bal met twee handen pakken, misschien? Wat zijn de regels? Die scheidsrechters passen de regels aan zoals ze willen en zoals het hen op dat moment uitkomt."

Ondanks dat hij het ermee eens was dat het geen penalty was, vond de coach van Malinwa bovendien ook dat de tweede penaltyfase niet goed aangepakt werd. "Komt daar nog bij: bij die tweede fase hadden wij eigenlijk ook nog balbezit. Maar hij gaf de bal terug aan Club Brugge. Dat moet je mij eens uitleggen, want daar begrijp ik helemaal niets van."

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

2
2
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

45
45
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

66
66
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

10
10
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

142
142
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

239
239
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

73
73
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

451
451
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

77
77
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

86
86
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

207
207
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

189
189
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

92
92
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

505
505
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

535
535
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

141
141
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

324
324
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

252
252
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

48
48
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

788
788
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

323
323

Meer sportnieuws