'OH Leuven realiseert duurste uitgaande transfer ooit'

door
'OH Leuven realiseert duurste uitgaande transfer ooit'

Chris Coleman gaat in januari een absolute sterkhouder verliezen bij OH Leuven. Het Nieuwsblad weet immers te melden dat de interesse in Ezechiel Banzuzi bijzonder groot is. De Belgische eersteklasser gaat een enorme transfersom incasseren.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Banzuzi verlaat OHL

Banzuzi is een smaakmaker bij OHL en het is geen toeval dat er veel interesse is in de middenvelder. De Nederlander, door OHL voor de neus van RSC Anderlecht weggehaald bij NAC Breda, zou naar Leicester City kunnen. De Engelse eersteklasser is de moederclub van OHL.

Ze zouden al een voorstel hebben neergelegd. Brighton & Hove Albion en enkele Franse eersteklassers hebben hem ook op de radar staan. OH Leuven ruikt uiteraard de jackpot.

Zij zouden immers tussen de 10 en 15 miljoen euro willen voor hun parel. Niet al het geld zal naar OHL gaan, want NAC Breda heeft recht op 12,5% van de meerwaarde bij een transfer. OHL haalde hem voor 1,2 miljoen euro weg uit Nederland.

Voordeel met Van Nistelrooy?

OH Leuven zou Banzuzi graag tot de zomer aan boord houden, maar de kans lijkt klein te zijn dat dit zal gaan gebeuren. De speler zelf zou wel graten zien in een overstap. Leicester City heeft met Bilal El Khannouss en Wout Faes nog twee bekende namen in de rangen.

Met Ruud van Nistelrooy stelden ze onlangs een Nederlandse trainer aan. Wie weet kan dit wel een voordeel zijn voor Leicester City, aangezien Banzuzi ook een Nederlander is. Bij OHL is Thomas Henry met 5,5 miljoen euro voorlopig de duurste uitgaande transfer.

Zal hij naar Leicester City verkassen?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

182
182
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

47
47
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

28
28
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

101
101
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

301
301
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

170
170
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

361
361
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

162
162
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

208
208
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

49
49
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

635
635
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

760
760
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

129
129
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

382
382
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

406
406
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

394
394
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

609
609
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

410
410
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

465
465
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

239
239
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws