Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

door
Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

Om 18u15 ontvangt KV Mechelen Club Brugge. Dat is altijd een leuk duel, maar voor één speler is het allicht een zeer speciale wedstrijd. Ahmed Touba wil zich tonen bij de club waar hij niet helemaal kon doorbreken.De afgelopen jaren was zijn carrière er een met ups en downs.

Ahmed Touba trok tien jaar geleden van Zulte Waregem naar Club Brugge. Voordien speelde hij ook even voor Standard. De jongeling was toen 16 jaar. In Brugge schopte hij het tot de beloften en Michel Preud’homme liet hem zelfs debuteren bij de eerste ploeg. In het seizoen 2016/2017 mocht hij zelfs vijf keer opdraven in de Play-Offs. Het seizoen nadien speelde hij onder Ivan Leko ook vijf duels.

LEES OOK: 'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Op radar Lazio en Feyenoord

De grote doorbraak bleef echter uit. Club Brugge stalde hem bij OHL, maar daar bleef hij steken op 533 minuten. Hét grote kantelmoment kwam in het seizoen 2019/2020 toen Touba de op het eerste zich verrassende stap richting het Bulgaarse Beroe zette, dat hem een seizoen huurde. Daar kende hij een sterk seizoen. De interesse in Touba groeide en hij koos voor een stap naar de Eredivisie: RKC Waalwijk.

Daar zette hij een volgende stap en ploegen als Lazio en Feyenoord lonkten naar hem. “Die Touba is echt een zeer goede speler”, zei Hans Kraay Junior toen. Touba leek op weg naar een toptransfer. Na twee jaar Nederland koos hij echter verrassend genoeg voor Basaksehir, dat 2 miljoen euro betaalde. Rondom Touba circuleerden vaak veel makelaars en hij wisselde in die periode te vaak van vertegenwoordiger. Dat kwam zijn carrière niet altijd ten goede.

Gebeld door Roberto Martinez

De volgende stap kwam er na twee jaar met een huurdeal naar Lecce, dat toen in de Serie A speelde. Dat werd geen succes en Touba keerde terug naar Turkije. Daar rekenden ze ondertussen niet meer op hem. KV Mechelen zag zijn kans en huurt hem tot het einde van het seizoen met een aankoopoptie van iets minder dan een miljoen euro.

Op zijn 26ste wil hij zijn carrière dus terug op het juiste spoor zetten. Enkele jaren geleden belde Roberto Martinez nog met hem, een linksvoetige centrale verdediger was en is een knelpuntberoep in België. Hij koos toen echter voor Algerije, waar hij tot op heden veertien interlands speelde. Touba kende voorlopig een grillig carrièreverloop. Sinds zijn transfer naar Club Brugge in 2014 speelde hij al voor zeven clubs. Die onstabiliteit moet er stilaan uit.

Waarom niet eens even bij KV Mechelen en zo misschien binnen een jaar of twee nog eens de stap naar een topclub wagen in Nederland of België? Hij kan zich vanavond alvast tonen tegen de club waar hij debuteerde.

CR

Zal Touba ooit nog bij een topclub terechtkomen?

Meest recent

'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

29
29
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

49
49
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

198
198
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

413
413
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

146
146
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

185
185
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

260
260
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

124
124
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

319
319
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

213
213
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

309
309
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

570
570
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

388
388
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

137
137
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

162
162
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

298
298
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

835
835
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

344
344
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

77
77
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

349
349
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

130
130
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

596
596
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

134
134
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

272
272
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

217
217

Meer sportnieuws