Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

door
Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

Om 18u15 ontvangt KV Mechelen Club Brugge. Dat is altijd een leuk duel, maar voor één speler is het allicht een zeer speciale wedstrijd. Ahmed Touba wil zich tonen bij de club waar hij niet helemaal kon doorbreken.De afgelopen jaren was zijn carrière er een met ups en downs.

Ahmed Touba trok tien jaar geleden van Zulte Waregem naar Club Brugge. Voordien speelde hij ook even voor Standard. De jongeling was toen 16 jaar. In Brugge schopte hij het tot de beloften en Michel Preud’homme liet hem zelfs debuteren bij de eerste ploeg. In het seizoen 2016/2017 mocht hij zelfs vijf keer opdraven in de Play-Offs. Het seizoen nadien speelde hij onder Ivan Leko ook vijf duels.

LEES OOK: KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

Op radar Lazio en Feyenoord

De grote doorbraak bleef echter uit. Club Brugge stalde hem bij OHL, maar daar bleef hij steken op 533 minuten. Hét grote kantelmoment kwam in het seizoen 2019/2020 toen Touba de op het eerste zich verrassende stap richting het Bulgaarse Beroe zette, dat hem een seizoen huurde. Daar kende hij een sterk seizoen. De interesse in Touba groeide en hij koos voor een stap naar de Eredivisie: RKC Waalwijk.

Daar zette hij een volgende stap en ploegen als Lazio en Feyenoord lonkten naar hem. “Die Touba is echt een zeer goede speler”, zei Hans Kraay Junior toen. Touba leek op weg naar een toptransfer. Na twee jaar Nederland koos hij echter verrassend genoeg voor Basaksehir, dat 2 miljoen euro betaalde. Rondom Touba circuleerden vaak veel makelaars en hij wisselde in die periode te vaak van vertegenwoordiger. Dat kwam zijn carrière niet altijd ten goede.

Gebeld door Roberto Martinez

De volgende stap kwam er na twee jaar met een huurdeal naar Lecce, dat toen in de Serie A speelde. Dat werd geen succes en Touba keerde terug naar Turkije. Daar rekenden ze ondertussen niet meer op hem. KV Mechelen zag zijn kans en huurt hem tot het einde van het seizoen met een aankoopoptie van iets minder dan een miljoen euro.

Op zijn 26ste wil hij zijn carrière dus terug op het juiste spoor zetten. Enkele jaren geleden belde Roberto Martinez nog met hem, een linksvoetige centrale verdediger was en is een knelpuntberoep in België. Hij koos toen echter voor Algerije, waar hij tot op heden veertien interlands speelde. Touba kende voorlopig een grillig carrièreverloop. Sinds zijn transfer naar Club Brugge in 2014 speelde hij al voor zeven clubs. Die onstabiliteit moet er stilaan uit.

Waarom niet eens even bij KV Mechelen en zo misschien binnen een jaar of twee nog eens de stap naar een topclub wagen in Nederland of België? Hij kan zich vanavond alvast tonen tegen de club waar hij debuteerde.

CR

Zal Touba ooit nog bij een topclub terechtkomen?

Meest recent

'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

48
48
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

22
22
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

10
10
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

37
37
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

54
54
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

70
70
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

123
123
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

285
285
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

67
67
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

133
133
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

368
368
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

300
300
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

475
475
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

432
432
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

397
397
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

172
172
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

426
426
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

319
319
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

842
842

Meer sportnieuws