Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

226
Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

Om 18u15 ontvangt KV Mechelen Club Brugge. Dat is altijd een leuk duel, maar voor één speler is het allicht een zeer speciale wedstrijd. Ahmed Touba wil zich tonen bij de club waar hij niet helemaal kon doorbreken.De afgelopen jaren was zijn carrière er een met ups en downs.

Ahmed Touba trok tien jaar geleden van Zulte Waregem naar Club Brugge. Voordien speelde hij ook even voor Standard. De jongeling was toen 16 jaar. In Brugge schopte hij het tot de beloften en Michel Preud’homme liet hem zelfs debuteren bij de eerste ploeg. In het seizoen 2016/2017 mocht hij zelfs vijf keer opdraven in de Play-Offs. Het seizoen nadien speelde hij onder Ivan Leko ook vijf duels.

LEES OOK: Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Op radar Lazio en Feyenoord

De grote doorbraak bleef echter uit. Club Brugge stalde hem bij OHL, maar daar bleef hij steken op 533 minuten. Hét grote kantelmoment kwam in het seizoen 2019/2020 toen Touba de op het eerste zich verrassende stap richting het Bulgaarse Beroe zette, dat hem een seizoen huurde. Daar kende hij een sterk seizoen. De interesse in Touba groeide en hij koos voor een stap naar de Eredivisie: RKC Waalwijk.

Daar zette hij een volgende stap en ploegen als Lazio en Feyenoord lonkten naar hem. “Die Touba is echt een zeer goede speler”, zei Hans Kraay Junior toen. Touba leek op weg naar een toptransfer. Na twee jaar Nederland koos hij echter verrassend genoeg voor Basaksehir, dat 2 miljoen euro betaalde. Rondom Touba circuleerden vaak veel makelaars en hij wisselde in die periode te vaak van vertegenwoordiger. Dat kwam zijn carrière niet altijd ten goede.

Gebeld door Roberto Martinez

De volgende stap kwam er na twee jaar met een huurdeal naar Lecce, dat toen in de Serie A speelde. Dat werd geen succes en Touba keerde terug naar Turkije. Daar rekenden ze ondertussen niet meer op hem. KV Mechelen zag zijn kans en huurt hem tot het einde van het seizoen met een aankoopoptie van iets minder dan een miljoen euro.

Op zijn 26ste wil hij zijn carrière dus terug op het juiste spoor zetten. Enkele jaren geleden belde Roberto Martinez nog met hem, een linksvoetige centrale verdediger was en is een knelpuntberoep in België. Hij koos toen echter voor Algerije, waar hij tot op heden veertien interlands speelde. Touba kende voorlopig een grillig carrièreverloop. Sinds zijn transfer naar Club Brugge in 2014 speelde hij al voor zeven clubs. Die onstabiliteit moet er stilaan uit.

Waarom niet eens even bij KV Mechelen en zo misschien binnen een jaar of twee nog eens de stap naar een topclub wagen in Nederland of België? Hij kan zich vanavond alvast tonen tegen de club waar hij debuteerde.

CR

Zal Touba ooit nog bij een topclub terechtkomen?

Meest recent

Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

15
15
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

17
17
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

30
30
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

25
25
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

36
36
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

2
2
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

100
100
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

44
44
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

116
116
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

59
59
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

72
72
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

57
57
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

135
135
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

55
55
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

97
97
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

182
182
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

254
254
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

230
230
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

308
308
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

140
140
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

132
132
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

96
96
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

34
34
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

58
58
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

229
229

Meer sportnieuws