Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

door
Van net niet bij Club Brugge naar topdeal voor KV Mechelen

Om 18u15 ontvangt KV Mechelen Club Brugge. Dat is altijd een leuk duel, maar voor één speler is het allicht een zeer speciale wedstrijd. Ahmed Touba wil zich tonen bij de club waar hij niet helemaal kon doorbreken.De afgelopen jaren was zijn carrière er een met ups en downs.

Ahmed Touba trok tien jaar geleden van Zulte Waregem naar Club Brugge. Voordien speelde hij ook even voor Standard. De jongeling was toen 16 jaar. In Brugge schopte hij het tot de beloften en Michel Preud’homme liet hem zelfs debuteren bij de eerste ploeg. In het seizoen 2016/2017 mocht hij zelfs vijf keer opdraven in de Play-Offs. Het seizoen nadien speelde hij onder Ivan Leko ook vijf duels.

LEES OOK: Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

Op radar Lazio en Feyenoord

De grote doorbraak bleef echter uit. Club Brugge stalde hem bij OHL, maar daar bleef hij steken op 533 minuten. Hét grote kantelmoment kwam in het seizoen 2019/2020 toen Touba de op het eerste zich verrassende stap richting het Bulgaarse Beroe zette, dat hem een seizoen huurde. Daar kende hij een sterk seizoen. De interesse in Touba groeide en hij koos voor een stap naar de Eredivisie: RKC Waalwijk.

Daar zette hij een volgende stap en ploegen als Lazio en Feyenoord lonkten naar hem. “Die Touba is echt een zeer goede speler”, zei Hans Kraay Junior toen. Touba leek op weg naar een toptransfer. Na twee jaar Nederland koos hij echter verrassend genoeg voor Basaksehir, dat 2 miljoen euro betaalde. Rondom Touba circuleerden vaak veel makelaars en hij wisselde in die periode te vaak van vertegenwoordiger. Dat kwam zijn carrière niet altijd ten goede.

Gebeld door Roberto Martinez

De volgende stap kwam er na twee jaar met een huurdeal naar Lecce, dat toen in de Serie A speelde. Dat werd geen succes en Touba keerde terug naar Turkije. Daar rekenden ze ondertussen niet meer op hem. KV Mechelen zag zijn kans en huurt hem tot het einde van het seizoen met een aankoopoptie van iets minder dan een miljoen euro.

Op zijn 26ste wil hij zijn carrière dus terug op het juiste spoor zetten. Enkele jaren geleden belde Roberto Martinez nog met hem, een linksvoetige centrale verdediger was en is een knelpuntberoep in België. Hij koos toen echter voor Algerije, waar hij tot op heden veertien interlands speelde. Touba kende voorlopig een grillig carrièreverloop. Sinds zijn transfer naar Club Brugge in 2014 speelde hij al voor zeven clubs. Die onstabiliteit moet er stilaan uit.

Waarom niet eens even bij KV Mechelen en zo misschien binnen een jaar of twee nog eens de stap naar een topclub wagen in Nederland of België? Hij kan zich vanavond alvast tonen tegen de club waar hij debuteerde.

CR

Zal Touba ooit nog bij een topclub terechtkomen?

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

2
2
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

18
18
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

11
11
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

108
108
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

117
117
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

58
58
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

136
136
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

112
112
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

115
115
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

219
219
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

290
290
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

114
114
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

362
362
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

293
293
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

148
148
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

246
246
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

434
434
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

272
272
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

278
278
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

418
418
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

336
336

Meer sportnieuws